RE: Oktobrke 2015 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


parga -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 7:50:21)

Dobro jutro punce. Ja, fino bi bilo ustvariti kakšno skupino na fb-ju.
Tudi jaz že razmišljam o nakupu kakšnih novih nosečniških oblačil. V prvi nosečnosti jih sploh nisem rabila, ker se mi je zelo pozno poznalo in sem do 7 meseca nosila svoja oblačila. V drugi nosečnosti pa šok, trebuh kar naenkrat skočil ven in seveda sem morala nekaj stvari nakupiti, sedaj v tretje pa ne vem kako bo in verjetno bom morala kupiti kakšne nove nosečniške hlače.
Kje pa kaj kupujete nosečniška oblačila?
Drugače pa mi tale slabost ni kaj preveč všeč. In ta grozen okus v ustih. Ah... se tolažim, da bo kmalu minilo.
Komaj čakam na pregled da vidim tole malo pikico. Drugače pa si jaz želim še eno punčko, čeprav imam doma že dve. Moj mož pa seveda navija za fanta :)

Lep dan vsem!




alexsis -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 9:15:14)

Dobro jutro!
Naj se vam pridružim še jaz... 6.2.sem zagledala [sm=rozacrtici.gif] in se zaradi predhodnega poroda v 28. tednu naročila kar takoj na pregled, tako da sem bila 11.2. na prvem pregledu, kjer pa se je videl samo mehurček, saj je bilo za kaj drugega še prekmalu (5t1d). PDP imam 13.10.2015. Na naslednji pregled me je naročil v sredo 18.2. ko se naj bi že videl utrip....bomo videli kako bo...
Vsem nosečkam želim lepo in mirno nosečnost!!!
Meni sicer za enkrat še ni nič slabo, mogoče malo kadar sem lačna in takoj po tem ko pojem, ker se preveč najem[sm=smiley36.gif].

PS:Imam predlog, da bi tiste ki želite napisale iz kje ste(kraj ali vsaj regijo), da bi se potem lažje izmenjale izkušnje iz nuhalne, si svetovale in podobno,...
Jaz sem iz Litije kjer imamo zelo megleno jutro in upam da se čimprej pokaže sonček[sm=bravo.gif]




parga -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 9:22:47)

alexsis - tudi jaz sem iz Litije :)





Anonimen -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 10:11:26)

jutro [sm=nosecka.gif]

Da se po dolgem času malo javim. Mislim da sem si malo narobe izračunal pdp, ampak saj imam drugi ponedeljek pregled, pa bom popravila k bo gin. po UZ določil datum(ker imam zelo neredne cikluse). Počutje dobro, včasih malo pošpika, paše mi zelo vsa nezrdava hrana(meso, sir, pršut...) sadje jem k vem, da je dobro za naju [sm=smiley36.gif] sladkarije pa fuj(ne morem vrjet, kljub moji sladkosnednosti). Pa prsi me noro bolijo, drugače pa super-le naj tako ostane!
moj mož, je po prvem šoku o [sm=duda.gif] malo prišel k sebi. sej mu verjamem da je bil velik šok, zame malo manj, ker so vsi znaki me že malo pripravili da sem razmišljala o tem da bi lahko bilo [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif].
Jaz če bi lahko izbirala, si mogoče malo bolj(res, malo, malo) želim punčke, ampak valda glavno da bo zdravo, vse ostalo nima veze[sm=smiley1.gif]

Jaz razmišljam da bi šla na NS k Dr. Pušenjaku , imam z njim dobre izkušnje. bom poklicala po prvem pregledu. Tudi jaz sem za FB skupino, mogoče potme po prvem pregledu, da bo bolj uradno [sm=smiley36.gif] Komi čakam da bom videla pikico na UZ [sm=duda.gif]
Lep dan, jaz pa poćas šibam se uredit in v službo . Lp,anonimna[sm=darilo.gif]




Saryka -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 11:27:58)

Ojla punce[sm=smiley1.gif]
kako se vi pocutite?
mene ze celo dopoldan boli trebuh kot da bom dobila M. A je to normalno ali?
Mal me skrbi.
Drugac nimam nobenih simptomov razen prsi da bolio in da sam utrujena.




primorka86 -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 12:05:01)

Kako se počutite?Jaz dobro za sedaj, malo edino utrujena ter full zaspana lahko bi non stop spala. Bruhala nisem še [sm=smiley36.gif] tako da je super, edino me včasih malo zgaga peče.
Kdaj ste naročene na prvi pregled? Ali je katera že bila?

Lep pozdrav vsem skupaj.




arny2012 -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 12:21:16)

Živjo nosečke [sm=nosecka.gif]

Mi smo pa danes zagledali [sm=rozacrtici.gif] [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] tko da pdp naj bi bil 21.10.2015 bo pa naša druga štručka [sm=sloncek.gif]

LEP SONČEN POZDRAV VSEM [sm=zz_wink.png]




obupanka_ -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 12:32:36)

Oila! Dobrodošle vse nove nosečke.

Da se še jaz malo javim. Skoraj teden dni me že od jutra do večera spremljajo slabosti, posledično sem naveličana in tečna. Upam da bo hitro minilo in bom lahko začela resnično uživati v nosečnosti. Posledično bolj malo jem in še to kar pojem je kakšen kruh z pašteto. Jutri imam prvi pregled, tako da bom videla malo pikico, ki je kriva za mojo slabost. :D upam da bo vse ok.





Anonimen -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 16:49:25)

Ojlaaa!

Pozdravljene vse skupaj, ki ste v veselem pričakovanju tako kakor jaz. Malo bom ostala še anonimana, ampak saj toliko, da se vam javim. To je moja 3 nosečnost, doma imam že dva fantina... Predviden datum poroda po mojem izračunu je 10.10. Prvi pregled imam 19.3..

Pišem še kaj...lp
moj podpisek, da boste vedele katera sem...
[sm=zz_dance.gif]




Pkica -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 18:03:00)

Pozdravljeni tudi od mene!

Evo tudi mi smo zagledali [sm=r [sm=smiley36.gif]ozacrtici.gif] in bo to najin drugi otroček[sm=smiley36.gif].
PDP sm si izračunala okoli 14.10. bomo pa vidli natančneje ko bom imela prvi pregled 2.3.
Počutim pa se zelo utrujeno in res brez energije, upam da res to hitro mine.

Ekola toliko za začetek

Pozdravček




lala87 -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 19:22:13)

Pozdravljene,

jast sem tudi stalno utrujena, danes pa se še dodatno počutim zanič, saj me že cel dan zgaga muči uffff.
A je še katera, ki hodi težje na wc, oziroma tudi bolj temno blato? A to je od Elevita? Nič se ne spomnim od prve nosečnosti kako je blo.

Javljajte kako je bilo na pregledih.

aja pa še nekaj na kak način mislite domačim sporočiti novico? Kar povedati ali kaj drugačnega uporabiti?

Lep večer.




Maasiika -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 19:57:09)

Pozdravljene,

No jaz sem tudi utrujena in bi počivala cel dan, slabo mi pa zaenkrat ni,razen v primeru,
da sem lačna in čakam do zadnjega(potem mi pa je).
lala87 tudi jaz imam probleme za hodit na wc, ampak se mi zdi da to ni od tablet, ampak bolj od hormonov.
Novico pa imava za sporočit samo še prababicam in pradedkom(naredila jima bomo majice,
ampak jim bomo dali šele po 12 tednu), ter širši družini(ožja že ve).
Ena je napisala,da bi lahko napisale kraj oz. regijo. Sama prihajam iz Nove Gorice.

Lep večer [sm=smiley1.gif]




lencika87 -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 20:39:59)

Pozdravljene vse nove srečke [sm=nosecka.gif] :-) moje počutje je super, tko da počas razmišljam, da bi si kupla še en test, lol. No ob 12h, se ne smem uležat, ker zaspim v trenutku in če ne grem spat popoldan, ob 18h v sede zaspim :-) in pa ne maram več sladkega :-/ z pašteto ne pretiravat, mislim da ni ravno priporočljiva v [sm=nosecka.gif] in pa čim manj suhih salam, če se le da se je izogibat. Jaz sem iz okolice Ljubljane :-) punce katero ginekologinjo imate, tiste ki jih imate že drugega otročka in koliko uz-jev vam je naredila v prvo, ker moja se drži pravil k pijanec plota dva uz-ja cela nosečnost :-/ aja mi2 bova povedala po nuhalni (nekako se izide, za veliko noč) in bova spihala in pobarvala jajčka, notri bo pa sporočilce :-) ali pa slikca uz-ja :-) prvič je imela moja mami ravno rojstni dan in sva ji kupila majčko prvič babi + naredila sem ji album z slikami uz-ja :-) je bila čist v šoku :-)




lala87 -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 21:09:27)

A temno blato da je od hormonov? Hmmm mogoče ja, nisem še slišala za to.
Midva z možem bova po vsej verjetnosti nardila tamali majčko z nadpisom POSTALA BOM STAREJŠA SESTRA in seveda v njej se odpravili h staršem in mojemu bratu. Nameravala sva povedat zdaj po prvem pregledu, prvič tud nisva dolgo čakala.
Ne vem pa kdaj v službi povedat? Kdaj nameravate ostale nosečke povedat v službi?




mojcavirgo -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 21:29:12)

Evo še eno srečko nosečko. [sm=nosecka.gif] Po dveh letih truda.

PDP imam 20.10. na pregledu pa še nisem bila. Bom poklicala konec meseca. Bo pa naše drugo detece.

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




mojcavirgo -> RE: Oktobrke 2015 (16.2.2015 21:31:24)

Midva bova tamali povedala na nuhalni. Bova jo vzela zraven, da spozna bratca/sestrico in dobi slikice in cd potem pa gremo k babici na kavico. [sm=bravo.gif]

V službi sem pa jaz prvič povedala okoli četrtega meseca in mislim, da bo tudi zdaj približno tako.




Ur5a -> RE: Oktobrke 2015 (17.2.2015 8:24:02)


IZVIRNO SPOROČILO: lala87

A temno blato da je od hormonov? Hmmm mogoče ja, nisem še slišala za to.





Jao, a nič ne preberete navodil preden začnete jemat tablete? Je v navodilih za Elevit jasno navedeno, da se blato lahko obarva temno zaradi vsebnosti železa.




Ur5a -> RE: Oktobrke 2015 (17.2.2015 8:28:20)


IZVIRNO SPOROČILO: obupanka_

Oila! Dobrodošle vse nove nosečke.

Da se še jaz malo javim. Skoraj teden dni me že od jutra do večera spremljajo slabosti, posledično sem naveličana in tečna. Upam da bo hitro minilo in bom lahko začela resnično uživati v nosečnosti.



Meni je tudi slabo večino časa in edina stvar, ki mi pomaga in zaradi katere lahko kolikor toliko normalno zguram dan, je Coca-Cola. Žal... vem, da je nezdravo, ampak brez nje trenutno ne morem.




primorka86 -> RE: Oktobrke 2015 (17.2.2015 9:06:06)

Dobro jutro. Kako ste kaj? Kako se počutite? No jaz sem super tako da komaj čakam kontrolo, da vidim če je vse OK, saj nimam nobenih slabosti,... ničesar....edino en dan me je malo mučila zgaga...to pa je tudi vse...upram da je vse OK glede na to da nimam nobenih nosečniških težav [sm=smiley36.gif]




obupanka_ -> RE: Oktobrke 2015 (17.2.2015 9:22:18)

Dobro jutro,

ravno sem prisla s pregleda. Videla pikico in srcek. [sm=smiley1.gif] Zaenkrat je vse ok, plodek je se za kaksen dan vecji. Je rekla gin. da ima tokrat dober obcutek in da je zdaj najboljsi plodek. Tako da verjamem in upam da tokrat pa rata.

Drugace pa mi je se rekla da naj imam pet obrokov. Sadje zelenjava, meso, mlecni izdelki... vsega po malem. Ce sem utrujena naj pocivam. Naj ne jem srovega mesa in naj se izogibam direktnega stika z macki.

Prvi nosecniski pregled pa imam cez dva tedna. 4.3.

Drugace sem kar vredu, na slabost sem se ze kar mal navadla. :)

Lep sonckast dan zelim vsem!!




hruška2015 -> RE: Oktobrke 2015 (17.2.2015 9:41:26)

jutro :)
kako ste srečke nosečke?
slabosti so z dneva v dan močnejše [sm=zmeden.gif]

utrujena sem tudi vsak dan bolj, ponoči spim zelo slabo...čeprav se trudim, da čez dan ne počivam in grem zvečer prj v posteljo ni nič boljše...
no mene ločita še 2 dni do prvega pregleda... komaj čakam da vidim pikico in da mi potrdijo da je vse ql... potem bom tudi jaz mirnejša :)[sm=smiley1.gif]




minnie1989 -> RE: Oktobrke 2015 (17.2.2015 9:48:58)

ŽIVJO PUNCE....Sem nova na tem portalu...tudi mi smo zagledali velik plusek....PDP imam 22.10.2015....bo pa naša druga štručka[sm=bravo.gif]




alexsis -> RE: Oktobrke 2015 (17.2.2015 10:03:22)

Dobro jutro!!!
Parga kako lepo.... se bova lahko dobili na kakšni kavi.... in kasneje bova lahko vozičkali...[sm=bravo.gif]. kdaj pa imaš PDP?

Obupanka čestitam za super pregled, imava pa isti dan PDP... Jaz imam jutri pregled, tko da upam da bom tudi že kaj videla[sm=smiley13.gif].

Drugače pa pri meni slabost en dan močnejše, drug dan malo manj, vendar dokler ne bruham je to kar ok...[sm=smiley36.gif]




LILI/NIK -> RE: Oktobrke 2015 (17.2.2015 10:05:26)











SEZNAM OKTOBERK


NICK PDP NOSEČNOST


LILI/NIK 1.10. 3 [sm=sloncek.gif]

buba1982 3 [sm=sloncek.gif]

Jazbečarka 6.10. 1[sm=sloncek.gif]

lala87 5.10. 2 [sm=sloncek.gif]

pejko 14.10. 1[sm=sloncek.gif]

obupanka 13.10. 1[sm=sloncek.gif]

chapita 14.10. 1[sm=sloncek.gif]

quita 15.10 1[sm=sloncek.gif]

anonimen 20.10 4[sm=sloncek.gif]

babilonka33 14.10 2[sm=sloncek.gif]

parga 3[sm=sloncek.gif]


camino79 12.10. 3[sm=sloncek.gif]

hruška2015 14.10 1[sm=sloncek.gif]

primorka86 11.10 1[sm=sloncek.gif]

Maasiika 20.10 1[sm=sloncek.gif]

chebula 15.10. 1[sm=sloncek.gif]

lencika87 11.10. 2[sm=sloncek.gif]

Saryka 23.10 1[sm=sloncek.gif]

alexis 13.10. 1[sm=sloncek.gif]

arny2012 21.10. 2[sm=sloncek.gif]

anonimna[sm=zz_dance.gif] 10.10. 3[sm=sloncek.gif]

Pkica 14.10 2[sm=sloncek.gif]

mojcavirgo 20.10 2[sm=sloncek.gif]

minnie1989 22.10. 2[sm=sloncek.gif]




LILI/NIK -> RE: Oktobrke 2015 (17.2.2015 10:09:11)

juhuhu koliko nas je[sm=bravo.gif] pa še na
Ur5a
s bo[sm=smiley36.gif] superca ene že s pregledov... druge nas še to čaka[sm=bravo.gif] jst jemljem femibion ravno zato ker sem bla po elevitu prvič zaprta. Ur5a a ti si oktoberka ? boš sporočila podatke? na zs mi pošljite vaše mejle za fb skupino.... šibamo na potep ... kej več popoldan[sm=smiley1.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>