miom (Polna verzija)

Forum >> [Zanositev] >> Težave z zanositvijo



Sporočilo


She1 -> miom (18.2.2015 14:51:49)

Pozdravljeni,

je imela katera subserozni miom (majhen, okrog 1cm) in ga je morala odstraniti?




tarinca -> RE: miom (21.2.2015 11:20:43)

zdravo,

pri ultrazvokih do videli da imam en miom ki naj bi se večal, zato so me napotili na laparoskopijo. Ocenili so da je velik cca 3 cm, na koncu je bil velik 5 cm. na zapisniku piše da je bil subserozni do intramuralni miom. pri posegu pa so videli še dva subserozna mioma 1,5 ki so ju tudi ostranili.

Sprva mi je bilo rečeno, da miom naj ne bi vplival na neplodnost, ker pa naj bi se večal so se odločili za odstranitev.

LP;





snika -> RE: miom (7.3.2015 14:21:35)

Jaz sem ga tudi imela, opazil ga je pri ultrazvoku. Imela sem histeroskopijo operacijo in laparoskopijo kjer so mi ga odstranili in pregledali še ostale rodne organe, kjer so mi na jajčniku našli tudi cisto in to odstranili. Sedaj je vse ok, M imam že od skoz redne mogoče je bila prva po op res močna drugače normalno vse. Zanosit pa mi vseeno še ni uspelo.




She1 -> RE: miom (22.3.2015 10:45:39)

Hvala za odgovore. Meni sicer nič ni zrastel v enem letu in pol odkar so ga odkrili. Je subserozni. Ni mi jasno kako so lahko napisali subserozni do intramularni? Niso to videli prav ali kak?
Mene zelo skrbi, da bom mogla iti na laparoskopijo, skrbijo me zapleti :( Skrbi me, da imam v bistvu kake miome, ki onemogočajo zanositev, ampak se z uz ne vidijo :(




Stran: [1]