RE: Novembrke 2015 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


tia12 -> RE: Novembrke 2015 (10.3.2015 12:59:30)

rdečebela kako si?Je vse ok?




spelck87 -> RE: Novembrke 2015 (11.3.2015 12:39:17)

Hoj!

Tudi js sem očitno v veselem pričakovanju..6.teden.[sm=smiley1.gif] 30.1. sem mela zadnjo M, z mojim sva pa potem očitno mal zabluzila, kar se varnih dnevov tiče.[sm=smiley36.gif]

Od 21.2. dalje mi je blo zelooo slabo ene 6 dni (ne vem, a je kaka povezava al ne) in sem mislila, da pač mam neko virozo. Na polno so me napadli mozolji po čelu (pred M se mi mogoče glih 2 naredita), od konec februarja se mi vleče prehlad, zdej še vnetje sinusov, temperatura od 37.1-37.3..moj me je skoz hecal, da sem sigurno noseča, pa sem vedno zamahnila z roko, češ da to pa ni možno, da sva pazla..[sm=smiley36.gif]

No, v soboto popoldan sem naredla test, takrat mi je zamujala nekje 6 dni, in se je pokazala zeloooo rahla druga črtica, tako rahla, da sem mislila, da se mi blede. Drugi test je sledil v ponedeljek popoldan, druga črtica je bla že lepo vidna. Tretji test sem naredla včeraj zjutraj in evo-spet pozitiven. Trije testi, 3x [sm=rozacrtici.gif]. Juhej, očitno sem [sm=nosecka.gif]!! [sm=bravo.gif]
Mojga dragega je presenetlo, no, roko na srce-tud mene je, ker je še tooooolk stvari za postorit, videt, uredit..ampak dober, zdej sva rekla, da je kar je in sva zaradi tega presrečna.[sm=bravo.gif]

Prvi pregled mam 30.3. in upam, da bo do takrat vse potekalo brez težav!
Glede kakršnihkoli znakov pa..hm, rahla slabost tu in tam, čudno špikanje v trebuhu (kot da sem včeraj naredla 300 trebušnjakov haha), občutek kot da se bo vsak čas ulila, mal sem napihnjena, tečna, drugače pa mi čist nič ne manjka.[sm=smiley36.gif]

Kako ste kaj ostale?




maladeklica -> RE: Novembrke 2015 (11.3.2015 13:21:23)

spelck87 tudi tebi čestitke za nepričakovani dve črtici :)

mislim da vse bolj ali manj pričakujemo prvi pregled pri gin.
Jaz imam še točno 14 dni do prvega pregleda. joj kako se to vleče ko bi človek rad že enkrat videl to malo pikico ki je začela rasti :)

jaz imam še vedno vsakodnevne krče, ki pa niso več tako močni kot prvi teden izzaostanka men. mi je pa zadnje dva tri dni skos slabo, samo bruham pa ne, grozno. no tudi jaz sem v šestem tednu še dan ali dva in stopim v sedmega.

lp




chocolatecake -> RE: Novembrke 2015 (11.3.2015 16:54:10)

Pozdravljene punce!
Pa se vam tudi jaz pridružujem, sem mislila, da nikoli nebom dočakala.
Po mojih izračunih imam rok okoli 17.11., test hormonov v krvi pa pravi kakšen dan kasneje, torej sem v 4. oz 5. tednu.
Sem še vedno v šoku, ker nama je bilo rečeno, da sva oba skoraj neplodna, najine skupne šanse pa podobne igraju loto in sem se že psihično pripravljala na umetno oploditev.
Začetek maja naj bi imela prvi posvet na kliniki za umetne oploditve, začetek 2016 sva nameravala v postopek, pa vse kaže, da ga bom lahko odpovedala. [sm=smiley36.gif]
Sva presrečna in kar nemoreva verjeti, da sva dočakala ta čudež. Sem naredila 3 teste in testirala še kri v laboratoriju, da končno verjamem, da je to to.




polhek2 -> RE: Novembrke 2015 (11.3.2015 17:28:26)

Hej hoj, da se še jaz javim [sm=smiley36.gif]

Predvidoma bomo pestvali okoli 15.11, imam pa doma že eno 8 letnico, pa za sabo v januarju letos žal neuspelo nosečnost, končala se je s splavom v 0 tednu- Zdaj sem pozitivna da gremo srečno tja do novembra[sm=smiley1.gif]

Tia en velik objem. Vsem ostalim pa želim 8 mesecev počivanja čim manj skrbi in veliko čvekanja [sm=smiley36.gif]




srečka89 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 6:49:43)

Vedno več nas je ... juhuhu, čestitke vsem novim [sm=nosecka.gif] - spelck87, chocolatecake in polhek2 [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Chocolatecake ... sem spremljala tvojo in druge zgodbe vsak mesec, ko ste čakale na [sm=rozacrtici.gif] ... a po tolkih mesecih neuspeha (skupaj 17) se raje nisem niti javila, ker bi me vsak mesec znova še bolj potrlo, ko nekatere ekstra hitro zagledajo + ... tako da vem kako vzhičeno in nepopisno veselo se počutiš in ti iskreno privoščim tale plusek in, da bi se brale vse do novembra, pa še naprej! [sm=smiley2.gif]
Jaz sem [sm=rozacrtici.gif] dočakala tik pred prvim ciklom Klomifena ... in za naju je bil tudi velik čudež, ker je G rekel, da nimam O ... ampak očitno je bil februar mesec čudežev! [sm=smiley36.gif]

Polhek2 - seveda, da bo ... moremo biti optimistične - srečno do konca! [sm=smiley2.gif]

Jaz sem drugače super, sploh ne vem, da sem noseča in komaj čakam sredo, da vidimo to pikico in slišimo bitje srčka [sm=smiley4.gif]
Kolegice pravijo, naj bom vesela, dokler nimam slabosti, ampak raje bi jih imela vsaj malo, da vem da se nekaj dogaja in, da je ok hehehehe [sm=smiley36.gif]

Punce uživajte tale sončkast dan in uživajte v vsakem trenutku [sm=nosecka.gif]!




jesse16 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 8:38:27)

Polhek 2 živijo.
Joj sem vesela zate čestitam in želim ti res eno mirno nosečnost in zdravega sončka.


Vsem ostalim seveda tudi.




chocolatecake -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 11:17:22)

srečka89 Vem kako je, ko že misliš, da [sm=duda.gif] nebo po naravni poti, ali, da sploh nebo. Midva sva bila najprej skoraj 2 leti brez zaščite, potem še skoraj eno leto oz 11 mesecev intenzivno delala na [sm=duda.gif], obiskovala bioenergetika, zdravnike, pila čaje, vitamine, prehranske dodatke in nevem kaj še vse... Sem že skoraj obupala in se odločila za laparoskopijo, potem pa najin mali čudežek [sm=smiley1.gif].
Mene grozno bolijo prsi, tudi slabo mi je bilo že 1 dan po tem, ko sem izvedela, da sem noseča ( to je najbrž psiha [sm=smiley36.gif]). Tudi v trebuhu me malo črviči, podobno kot pred menstruacijo.
A ti si že povedala kolegicam? Jaz si še ne upam.
Pa druge ste že oznanile veselo novico, ali še čakate?




maladeklica -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 11:41:02)

midva novice nisva še nikomur povedla zaenkrat je še vedno najina mala skrivnost :)

pa tudi se še nisva nič pogovarjala o tem kdaj bova povedla za veselo novico.

zagotovo bova še počakala 14 dni, ker imam takrat prvi pregled potem pa ne vem kdaj bova.

tudi mene zanima kdaj boste ostale povedala.

jaz se komaj zadržujem da ne povem komu :)




NeziPezi -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 12:09:37)

Hej hoj!

Spet jst. Čestitke vsem, ki ste se pridružile [sm=bravo.gif]. Uau vidim da že kr klepetate kar je meni všeč mam pol kej za delat med šihtom he he. chocolatecake mene tut full joske bolijo tko da ni sam na psihi so najbrš kr hormončki ampak sej bo minil boš vidla k se bo telo navadilo na vse spremembe [sm=smiley1.gif]. Tudi midva še nisva povedala novičke naprej, ker čakava na potrditev pri ginekologu tko da najbrš bomo potem raztrobili veliko novico ko bomo za ziher. Ampak je tko težko čakat na ta prvi pregled. Res se mi že kr vleče tko da komaj čakam naslednjo sredo. Srečka89 mislim da imava na isti dan pregled tko da upam da bo vse ok pa da si bova potem lahko izjmenjali kako je bilo [sm=smiley36.gif]. Morš obvezno sporočiti. Nič mejte se nosečke pa upam da si kmalu še kaj natipkamo.
Pozdravček...NeziPezi




srečka89 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 13:25:04)

chocolatecake ... ja očitno, ko obupaš, rata hitreje - psiha dela res svoje, čeprav se ne zavedamo.
Mene tudi bolijo prsi, kakšen dan več, danes malček manj, ampak se nad tem edinim znakom ne pritožujem, moj pa še manj [sm=smiley36.gif]
v trebuhu pa ne čutim posebnega dogajanja, pred dobrim tednom sem imela pol urne krče zjutraj, potem pa nič več ...
Midva bova staršem povedala okoli velike noči, da gre vsaj 1. pregled skozi ... načeloma bova v čokoladni jajček dala slikico in sporočilce hehe - varjanta Kinder surprajs z nekoliko zakasnelim presenečenjem [sm=smiley36.gif]
Drugače pa seveda ne morem bit tiho tolko časa in sem povedala dvem sodelavkam, ki sta tudi noseči, da si delimo izkušnje[sm=smiley1.gif]

NeziPezi - ja res je, imava pregled na isti dan, tako da I feel you, teh 6 dni čakanja do pregleda se bo vleklo kot 1 mesec hehe ... zdaj sem že res nestrpna[sm=jezicek.gif]
Seveda da bo vse v redu, v to niti ne dvomim! Se beremo sproti ja, vsaj z nekom da lahko delim vso to srečo[sm=smiley36.gif]

Punce, iz kje pa ste?[sm=smiley1.gif]
Zna katera narediti seznamček s podatki?




polhek2 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 14:55:40)

Hej

no jz sem povedala sodelavkam v pisarni, ker smo itak ful skupaj in poznajo mojo zgodbo. Plus moja mami in brat sta izvedela včeraj.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ostali pa po prvomajskih praznikih. Pregled imam šele 14.4. tako da prej sigurno nikomur, pa tudi potem bomo čakali da bo 12 polnih tednov vsaj mimo. Slaba izkušnja prinese pač večjo previdnost pri vsem

lp




luca90 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 18:18:17)

Pozdravljene. Cisto na novo tuki. Danes opravla test in je plusek. Kar presenecenje :) ampak veseli. Nasledni petek mam prvi pregled. Kaj se sploh dela na prvem pregledu. ?? Danes sem klicala mi je rekla da sem 8teden. Januarja 29. Sem mela zanji dan menstruacije. Pa sem si racunala sama od ovulacije naprej mi pride pa 4 tedne. Kako je udej to prou. Mi je rekla tud za neke tablete elevit. A uporabljate. ?? Mislim da jst bom mela 1001 vprasanje :) lp




Marčevka2010 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 18:28:48)

Vedno se šteje od 1. dneva zadnje menstruacije. Prvič naredijo ultrazvok, da potrdijo nosečnost (večinoma vaginalno). Ostale preiskave pa odvisno, nekateri na 1. pregledu nekateri šele na 2. (kri, urin, teža,...). Folno je treba takoj po plusu začet jemat, če je nisi že prej. Fajn jo je že pred zanositvijo. Sedaj so tisti tedni, ko jo je treba jemat, oz. si že malo mimo.




luca90 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 18:36:50)

sepravi nism u pravi skupini če je danji dan menstruacije. usa sem zmedena. use mi je tko novo. ceu dan že prebiram forum. ja vem da sem malo pozna. ampak ni bla niti načrtovana nosečnost. pa zmeri sm mela ful neredno mestruacijo. tko da na začetku nism niti posumla. jutri grem kupit to. je rekla da tm nekje do 14.tedna.




luca90 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 18:52:39)

ok. zej sm use prebrala. totalno nevedna. mi je zračunalo na 5.11. tko da ... počasi se bom navadla. heh




Marčevka2010 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 18:55:00)

6. teden si, na pravi temi si[sm=smiley14.gif], PDP je 5.11. Čestitam![sm=bravo.gif]




Marčevka2010 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 18:55:42)

Sva hkrati pisali. [sm=smiley36.gif]




luca90 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 19:08:41)

hvala. :) a to mi zdej na prvem pregledu povejo tudi tam datum al kako ??




Marčevka2010 -> RE: Novembrke 2015 (12.3.2015 19:11:50)

Ja, vse izračunajo, dajo materinsko knjižico kjer ti vse zapisujejo.




Everest -> RE: Novembrke 2015 (13.3.2015 6:04:09)

Pozdravljene,
Da se vam še jaz pridružim. 2 tedna nazaj sva tudi midva z lubijem dočakala [sm=rozacrtici.gif] in to v prvem poizkusu :) . Po ZM bi morala imeti rok konec oktobra. Potem sem začela rahlo krvaveti in odšla predčasno k ginekologinji, ki mi je predpisala Dobrodston in opravila pregled. Rekla je, da gre za začetek nosečnosti, da pa nisem noseča 6 tednov, kot bi morala biti - zato, ali se plod narobe razvija ali pa sem zanosila kasneje (po tem bi imela rok novembra in zanositev kasneje bi bila povsem mogoča, ker sem imela ciklus na 38 dni, prvi pozitiven test Clear blue pa je bil šele 27.februarja, - digitalen in takrat je pokazal + in zanositev pred 1 ali 2 tedni). Seveda nestrpno in malo v strahu pričakujem pregled drugi teden in upam, da je moja pikica zrastla. Krvavitev več nimam. Upam, da se bom veselila skupaj z vami :)




srečka89 -> RE: Novembrke 2015 (13.3.2015 6:36:20)

[sm=bravo.gif] luca90 in Everest - čestitam [sm=smiley2.gif]

Everest - jaz sem imela tudi daljši ciklus, ZM 22.1., O je bila šele na 22. dan, tako da bi bil potem ciklus tudi nekje okoli 36 dni dolg in mi izračuna PDP okoli 28.10., ampak glede na kasnejšo O bo PDP verjetno z 1-tedenskim zamikom, tako da sem se raje pridružla novemberkam [sm=smiley1.gif]
Poznam par takih primerov, ko so jim zaradi kasnejše O po nuhalni prestavili PDP na tak način.
Držim pesti, da je šlo le za kasnejšo zanositev in, da bo vse tako kot mora biti[sm=smiley2.gif]




chocolatecake -> RE: Novembrke 2015 (13.3.2015 7:44:19)

Čestitke novim tudi v mojem imenu.
Glede pozne ovulacije pa, moja je prišla enkrat po 50. dnevu [sm=smiley36.gif].
Tako, da imam zadnji datum menstruacije 31.12.2014 [sm=smiley36.gif]
Baje tako dolgi ciklusi sploh niso ovulatorni, ampak jaz sem živ dokaz, da očitno so in da je res čisto vse mogoče [sm=smiley1.gif].




polhek2 -> RE: Novembrke 2015 (13.3.2015 8:42:14)

Everest in luca90 dobrodošli[sm=bravo.gif]

meni je bilo včeraj zvečer grozno slabo, danes sem malenkost bolje. Pregled imam šele14.4 in do takrat bo treba kar se da pozitivno zdržat[sm=smiley1.gif]

Zdajle je kavica že za mano tako da začnem počasi delat,

vsem vam želim en lep sončen dan,

pobožajte bušije pa se beremo [sm=smiley1.gif]




Everest -> RE: Novembrke 2015 (13.3.2015 16:44:16)

Držim pesti, da je vse v redu. Poročam po pregledu. Očitno vas ima kar nekaj daljše cikluse in tako tudi kasnejšo ovulacijo. Zelo očitnih znakov nosečnosti nimam, na začetku sem čutila neprijetno špikanje v levem jajčniku, ki se je zdaj kar umirilo, zelo sem utrujena in pogosto hodim na wc (sploh ponoči [sm=smiley1.gif] ). Pa tudi jaz čestitam vsem, ki ste zvedele veselo novico in pričakujete [sm=nosecka.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>