cepljenje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Hope2 -> cepljenje (9.3.2015 3:56:32)

Res me matra firbec kaj se dogaja zadnje case v glavah starsev, ki niso dali cepit svojih otrok (zaradi svojih prepricanj, ne tisti zaradi zdravstvenih razlogov). Poznate koga? So v skrbeh, so si premislili, se vedno trdno stojijo za svojimi prepricanji?

Sprasujem zato, ker sem vceraj brala da se je tu pri nas povecalo stevilo cepljenj starejsih otrok, ki prej niso bili cepljeni- torej stevilna obolenja, panika in strah sta spremenila prepricanje nekaterih starsev. Kako pa je v Evropi- Sloveniji?




kalbo -> RE: cepljenje (9.3.2015 8:23:00)

Tole:
http://www.naravnaimunost.si/Razprave/intervju6.php

Pa tole:

http://www.naravnaimunost.si/Naravna%20imunost/otrostvo_brez_cepiv.php

Pa še in še raznoraznih traparij. Ljudje, ki so proti cepivom so agresivni, in fanatično branijo svoja stališča. Zdaj, ko se je izkazalo, da se bolezni vračajo (in to z ošpicami je le začetek) je pa vsesplošna panika in ljudje, ki so že prej fanatično branili butasta stališča jih zdaj še toliko bolj fanatično. Mi je včeraj na FB ena pediatrinja zabrusila, da so otroške bolezni izumrle že pred začetkom cepljenja. in to izjavi pediater.

Žal tile pozabljajo, da naravna imunost in selekcija pomenita, da gredo šibkejši baj baj in da je včasih od 12 rojenih otrok odraslo dobo dočakalo od polovice do dveh tretjin. O tem se sploh ne govori.




mojcaziga -> RE: cepljenje (9.3.2015 8:25:14)

Ne poznam veliko takih staršev, ampak tiste, ki jih, otrok niso cepili in tudi ne nameravajo. Za paniko tako al drugačno (ošpice ipd) pa pravijo, da je konstrukt farmacevtskih lobijev. Je pa res, da se običajno v kakšne debate z njimi glede cepljenja ne spuščam, ker se običajno spreobrne v kaj drugega, le v debato ne. Razumem, da ima vsak svoje mnenje, tudi sama sem bila malo zaskrbljena pred vsakim cepljenjem kako bo z malim in ali bo vse ok in je k sreči bilo.

lp




jaz_sem_jaz -> RE: cepljenje (9.3.2015 8:32:03)

Govori se samo o otrocih takšnih staršev, ki ne dovolijo cepljenja svojih otrok... je kdo razmišljal, da obstajajo tudi otroci, ki NE SMEJO biti cepljeni(vzroki so različni, ponavadi pa so to takšne ali drugačne motnje ali bolezni). Moja hči NE SME biti (Trenutno?Upam!) cepljena. Žal. In ja- trepetam, kako se izogniti ošpicam, trepetam, kaj bo, če jih dobi, trepetam pred posledicami... Strah me je. Poznam pluse in minuse za cepljenje. Če bi bila hči vredu in če bi vedela 100000%, da ne bo posledic po cepljenju, bi bila cepljena. In jaz bi bila danes mirna. Čeprav, ko berem zgodbe in članke ljudi, ki so proti cepljenju... resnično ne vem več, kaj si naj mislim.




kalbo -> RE: cepljenje (9.3.2015 8:37:56)

Za tvojega otroka je pa precepljenost populacije še toliko pomembnejša.




malaMravljica -> RE: cepljenje (9.3.2015 9:00:02)

no saj v vprasanju je zaradi prepricanja in ne zaradi zdravstvenih razlogov.

Se strinjam s tem kar pravi Kalbo in se bojim, da ce je to ne cepljenje nova modna muha, da se bodo bolezni spet vrnile. In pravim, da se necepljeni slepajo na racun cepljenih. Ja, pri enih so zdravstveni razlogi in to razumem.

Saj je tudi mene strah, ko ga moram peljat cepit, da ne bo kdo mislil, da zraven zvizgam in se smejim kot pecen pes.




LuLu -> RE: cepljenje (9.3.2015 9:01:50)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
In pravim, da se necepljeni slepajo na racun cepljenih. Ja, pri enih so zdravstveni razlogi in to razumem.



podpis




RIJA* -> RE: cepljenje (9.3.2015 11:08:50)


IZVIRNO SPOROČILO: jaz_sem_jaz
Strah me je. Poznam pluse in minuse za cepljenje. Če bi bila hči vredu in če bi vedela 100000%, da ne bo posledic po cepljenju, bi bila cepljena.


torej tvoja, kljub temu, da bi bila zdrava, ne bi bila ceplljena....ker toliko procentov, da ne bo posledic, ti ne more nihče garantirati.





LuLu -> RE: cepljenje (9.3.2015 11:11:47)

novinarska je ravnokar... 24ur jo ima v živo
http://www.24ur.com/specialno/nega_in_zdravje/nov-izbruh-ospic-razloga-za-skrb-ni-pravijo-strokovnjaki-a-dejstvo-je-da-je-vedno-manj-otrok-cepljenih.html




petea -> RE: cepljenje (9.3.2015 14:50:15)

Mene skrbi dejstvo, da zboleva vedno več (baje) ustrezno cepljenih, sedaj že odraslih ljudi.

Ker to pomeni, da četudi so nas dolga leta prepričevali, da smo s cepljenjem doživljenjsko zavarovani pred določenimi nalezljivimi boleznimi, se sedaj to za vedno več bolezni izkazuje, da temu ni tako.

Kar verjetno pomeni, da bo vedno več odraslih ljudi sedaj zbolevalo za otroškimi boleznimi, in da bodo seveda te bolezni praviloma prebolevali težje, kot bi jih, če bi jih naravno preboleli v otroštvu.


Razlage strokovnjakov, zagovornikov cepljenja, pa se tako tekom let prilagajajo novim razmeram; torej, nekoč si bil zavarovan z 1 odmerkom doživljenjsko, potem z 2, kmalu bo verjetno zahtevana obvezna večkratna cepljenost.

Pa ni tako samo pri ošpicah.
Enaka zgodba je tudi pri oslovskem kašlju.


Zelo me zanima, kako se bo razvijala ta zgodba na dolgi rok.




Tippi -> RE: cepljenje (9.3.2015 15:44:28)

Jst nisem in ne bom dala cepit.kaj te tocno zanima? :)





petea -> RE: cepljenje (9.3.2015 15:45:52)

Tippi, mene zanima.




ronja -> RE: cepljenje (9.3.2015 16:06:18)

Mene skrbi dejstvo, da zboleva vedno več (baje) ustrezno cepljenih, sedaj že odraslih ljudi.

Ker to pomeni, da četudi so nas dolga leta prepričevali, da smo s cepljenjem doživljenjsko zavarovani pred določenimi nalezljivimi boleznimi, se sedaj to za vedno več bolezni izkazuje, da temu ni tako.

Kar verjetno pomeni, da bo vedno več odraslih ljudi sedaj zbolevalo za otroškimi boleznimi, in da bodo seveda te bolezni praviloma prebolevali težje, kot bi jih, če bi jih naravno preboleli v otroštvu.


Petea, s cepivi je enako kot z zdravili - ne primejo vsem enako, nekateri naredijo takrat dovolj protiteles, drugi ne in kasneje lahko vseeno zbolijo. Je pa navadno potek bolezni pri cepljenih odraslih lažji kot pri odraslih, ki niso bili cepljeni v otroštvu. Kar se tiče prebolevanja, pa vse otroške bolezni niso tako nedolžne, veliko jih ima lahko zelo resne posledice, tako da si nič ne želim, da bi jih preoblevali že zdaj... Preveč tvegano, sploh pri otroku, kjer en zaplet pomeni lahko ogroženo življenje ali dolgoročne posledice, pri odraslem pa navadno ni tako hudo - težje je prebolevat, če se zaplete, pa vseeno ne umreš...




ronja -> RE: cepljenje (9.3.2015 16:06:27)

Žal tile pozabljajo, da naravna imunost in selekcija pomenita, da gredo šibkejši baj baj in da je včasih od 12 rojenih otrok odraslo dobo dočakalo od polovice do dveh tretjin. O tem se sploh ne govori.

Podpis. Tudi alergij in astme prej ni bilo - so bili otroci "sam mal flekasti", pa "takoj se zadiha" in nekateri so bili enostavno "slabi" in potem so umrli. Kar se mene tiče, so mi otroci čisto preveč, da bi pustila naravni selekciji, da izbira - ker kaj pa če ne izbere mojih otrok kot tanajbolj močne? Ne bom tvegala. Sem pa zelo proti cepljenju bolanih otrok, pa čeprav samo ornk prehlajenih. In sem za to, da se pazi in prizna posledice cepljenj, kadar so.

je kdo razmišljal, da obstajajo tudi otroci, ki NE SMEJO biti cepljeni

Sem razmišljala - in tudi zato dala cepit svoje otroke. Ker če bo precepljenost dobra, tudi tvoj otrok ne bo zbolel, ker bo bolezen sčasoma izumrla. Tebi delajo problem ljudje, ki ne dajo cepit svojih otrok. Za malega ne vem, ali bo lahko naslednjič cepljen, ker je imel prejšnjič tako reakcijo. In si želim, da bi čim več ljudi cepilo svoje otroke in bi vse bolezni,ki so nevarne za otroke, izumrle, tako kot so vodene koze. Zaradi cepljenja.




Tippi -> RE: cepljenje (9.3.2015 16:10:44)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tippi, mene zanima.

Mene tud,ce se nanasa na tvoj predzadnji post :)




Stanislava_ -> RE: cepljenje (9.3.2015 17:42:29)


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Res me matra firbec kaj se dogaja zadnje case v glavah starsev, ki niso dali cepit svojih otrok (zaradi svojih prepricanj, ne tisti zaradi zdravstvenih razlogov).


Ko nam gre dobro, si začnemo zmišljevati. Po domače, razvajenost polnih riti in egocentrizem.

Potem pa pride ena navadna, no umetno sproducirana ptičja girpa, pa panika na vse pretege.




petea -> RE: cepljenje (9.3.2015 18:01:51)

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
bi vse bolezni,ki so nevarne za otroke, izumrle, tako kot so vodene koze. Zaradi cepljenja.


?




petea -> RE: cepljenje (9.3.2015 18:02:41)


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tippi, mene zanima.

Mene tud,ce se nanasa na tvoj predzadnji post :)


Tippi,
mene zanima, zakaj ne boš dala cepiti in kakšno je tvoje mnenje glede vsega, kar se sedaj dogaja.






ronja -> RE: cepljenje (9.3.2015 18:06:05)

Pardon, ČRNE koze sem mislila. Vodene smo meli pred kratkim - oz. jaz sem mela zoster, oni pa norice, se je slučajno pokloplo:D.




Tippi -> RE: cepljenje (9.3.2015 18:46:39)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tippi, mene zanima.

Mene tud,ce se nanasa na tvoj predzadnji post :)


Tippi,
mene zanima, zakaj ne boš dala cepiti in kakšno je tvoje mnenje glede vsega, kar se sedaj dogaja.


Z veseljem ti bom odgovorila,se pa bojim,da z mojim odgovorom ne bos zadovoljna,saj se ne nameravam spuscati v pinkponkanje in kreg.v prihodnjih dneh....ker z mobitela tezko tipkam :)





petea -> RE: cepljenje (9.3.2015 18:56:53)

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Tippi, mene zanima.

Mene tud,ce se nanasa na tvoj predzadnji post :)

Tippi,
mene zanima, zakaj ne boš dala cepiti in kakšno je tvoje mnenje glede vsega, kar se sedaj dogaja.

Z veseljem ti bom odgovorila,se pa bojim,da z mojim odgovorom ne bos zadovoljna,saj se ne nameravam spuscati v pinkponkanje in kreg.v prihodnjih dneh....ker z mobitela tezko tipkam :)

o.k.




Tippi -> RE: cepljenje (10.3.2015 7:30:01)

Torej.
Kaj se dogaja v moji glavi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Obstajamo dve vrste ljudi. Tisti, ki verjamejo, in tisti, ki ne verjamemo v cepiva.
Vzela sem si čas in v dnevih, tednih, mesecih, zdaj lahko govorim celo v letih, preštudirala vso pomembno literaturo, vseh pomembnih strokovnjakov. Tako tistih, ki so za cepljenje, kot tudi tistih, ki so proti cepljenju. Na treh ključnih kontinentih. In sicer od leta 1800 dalje. in prišla do zaključka, da moj otrok ne bo cepljen. Pozabila sem tako na tiste ki so strogo za, kot tiste ki so strogo proti, in se ravnala po svoji zdravi kmečki pameti, žal pa tudi po treh slabih izkušnjah po cepljenju. Pri hčer i (ki je mimogrede cepljena po programu - ce bi takrat vedela to kar vem danes, tudi nje ne bi pustila cepit), pri očetu in pri sebi. Tega ne pozabim nikoli!

Torej, cepljen ne bo, ker:
- ne verjamem v čredno imunost (argumentirala ne bom, čeprav bi bila to konstruktivna debata, vendar ni mi prvič, in vem v kaj se bo spreobrnila debata, zato se boste morali žal zadovoljiti ''samo'' s tem, da ne verjamem in da za tiste,ki v precepljenost verjamejo,moj otrok ne bo kolateralna škoda, v kolikor bi šlo kaj narobe, zato da bo zaščiten tisti otrok, ki ne sme biti cepljen iz zdravstvenih razlogov. Seveda mirne duše povem, da nisem pripravljena žrtvovati svojega otroka, v dobro drugega. moj otrok lahko utrpi težke posledice, tisti ogroženi, bo živel lepo naprej, dočim bo moj na invalidskem vozičku. ****. ne grem se tega. raje stokrat egoist. me ne gane več.
- po prebranih originalnih navodilih, ki so priloženi k cepivu, s katerim pri nas cepijo, samo preko mojega trupla. Jaz sem jih prebrala. do zadnje pike. Ga ni človeka, niti zakona, ki bi me prisilil, da bi otroka izpostavila tako škodljivim snovem, ki so v cepivih. mimogrede, na vsaki faking vrečki za čips, piše, da je potrebna previdnost, ker se z njo lahko zaduši otrok. navodila so pač zato, da se jih prebere, a ne? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] z lahkoto trdim, da večina tistih, ki so za cepljenje, verjamejo zdravnikom in teh navodil ne preberejo. tudi jaz jih nisem pred 18 leti.
- cepljen ne bo tudi zato, ker verjamem v naravno imunost in sem prepričana, da kljub cepivu, lahko dobi katerokoli bolezen. kot odmevni primer medicinske sestre. in glej ga zlomka. ni edina. poznam jih že ogrooooomno, ki so kljub cepivu zboleli. jaz sem....in moja hči tudi.
- stranski učinki so eden od najpoglavitnejših razlogov, zakaj ne bo cepljen. imel jih je moj oče, po cepivu z gripo, imela sem jih jaz po cepivu proti tetanusu in imela jih je hči, po kompletnem cepljenju, že vse svoje življenje. o kakšnih stranskih učinkih gre, ne bom razglabljala, lahko pa povem, da to niso rdečina in visoka vročina.

zato moj drugi otrok ne bo cepljen. četudi moram zato v zapor, ker ne bom imela denarja za plačat kazni, če me slučajno to doleti. upam pa, da bomo sledili evropi, kjer večina evropskih držav, cepljenje prepuščajo svobodni odločitvi vsakega starša. to je edino prav. in s tem zaključujem debato s svoje strani.

lep pomladni dan vsem skupaj




jaz_sem_jaz -> RE: cepljenje (10.3.2015 8:01:47)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: jaz_sem_jaz
Strah me je. Poznam pluse in minuse za cepljenje. Če bi bila hči vredu in če bi vedela 100000%, da ne bo posledic po cepljenju, bi bila cepljena.


torej tvoja, kljub temu, da bi bila zdrava, ne bi bila ceplljena....ker toliko procentov, da ne bo posledic, ti ne more nihče garantirati.




Moja hči je bila cepljena, 2x, sem pač sledila čredi, dokler ni prišlo do težkih stranskih učinkov(ne rdečina in malo vročine, žal), zaradi katerih še danes, 7 mesecev po zadnjem cepljenju, hodimo po bolnici... In ja- cepili so jo kljub njenim zdravstvenim težavam- danes, po težavah, ki jih je imela po cepljenju, se pa vsi čudijo, čemu so jo sploh cepili, zakaj sem to dovolila in podobno. Veliko mi pove, da je zaradi njene reakcije na cepivo njen osebni pediater ne želi več cepiti in odločitev o cepljenju prelaga na druge- ti pa svojo odločitev spet prelagajo na druge- in to čakamo. In čakamo. In bomo še čakali. V tem času se bo pa matka dodobra informirala in si ustvarila lastno mnenje- pardon, sem si ga že.:) In za tem stojim! Trda kot kamen!:)




kalbo -> RE: cepljenje (10.3.2015 8:22:16)

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Torej.
Kaj se dogaja v moji glavi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Obstajamo dve vrste ljudi. Tisti, ki verjamejo, in tisti, ki ne verjamemo v cepiva.
Vzela sem si čas in v dnevih, tednih, mesecih, zdaj lahko govorim celo v letih, preštudirala vso pomembno literaturo, vseh pomembnih strokovnjakov. Tako tistih, ki so za cepljenje, kot tudi tistih, ki so proti cepljenju. Na treh ključnih kontinentih. In sicer od leta 1800 dalje. in prišla do zaključka, da moj otrok ne bo cepljen. Pozabila sem tako na tiste ki so strogo za, kot tiste ki so strogo proti, in se ravnala po svoji zdravi kmečki pameti, žal pa tudi po treh slabih izkušnjah po cepljenju. Pri hčer i (ki je mimogrede cepljena po programu - ce bi takrat vedela to kar vem danes, tudi nje ne bi pustila cepit), pri očetu in pri sebi. Tega ne pozabim nikoli!

Torej, cepljen ne bo, ker:
- ne verjamem v čredno imunost (argumentirala ne bom, čeprav bi bila to konstruktivna debata, vendar ni mi prvič, in vem v kaj se bo spreobrnila debata, zato se boste morali žal zadovoljiti ''''''''samo'''''''' s tem, da ne verjamem in da za tiste,ki v precepljenost verjamejo,moj otrok ne bo kolateralna škoda, v kolikor bi šlo kaj narobe, zato da bo zaščiten tisti otrok, ki ne sme biti cepljen iz zdravstvenih razlogov. Seveda mirne duše povem, da nisem pripravljena žrtvovati svojega otroka, v dobro drugega. moj otrok lahko utrpi težke posledice, tisti ogroženi, bo živel lepo naprej, dočim bo moj na invalidskem vozičku. ****. ne grem se tega. raje stokrat egoist. me ne gane več.
- po prebranih originalnih navodilih, ki so priloženi k cepivu, s katerim pri nas cepijo, samo preko mojega trupla. Jaz sem jih prebrala. do zadnje pike. Ga ni človeka, niti zakona, ki bi me prisilil, da bi otroka izpostavila tako škodljivim snovem, ki so v cepivih. mimogrede, na vsaki faking vrečki za čips, piše, da je potrebna previdnost, ker se z njo lahko zaduši otrok. navodila so pač zato, da se jih prebere, a ne? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] z lahkoto trdim, da večina tistih, ki so za cepljenje, verjamejo zdravnikom in teh navodil ne preberejo. tudi jaz jih nisem pred 18 leti.
- cepljen ne bo tudi zato, ker verjamem v naravno imunost in sem prepričana, da kljub cepivu, lahko dobi katerokoli bolezen. kot odmevni primer medicinske sestre. in glej ga zlomka. ni edina. poznam jih že ogrooooomno, ki so kljub cepivu zboleli. jaz sem....in moja hči tudi.
- stranski učinki so eden od najpoglavitnejših razlogov, zakaj ne bo cepljen. imel jih je moj oče, po cepivu z gripo, imela sem jih jaz po cepivu proti tetanusu in imela jih je hči, po kompletnem cepljenju, že vse svoje življenje. o kakšnih stranskih učinkih gre, ne bom razglabljala, lahko pa povem, da to niso rdečina in visoka vročina.

zato moj drugi otrok ne bo cepljen. četudi moram zato v zapor, ker ne bom imela denarja za plačat kazni, če me slučajno to doleti. upam pa, da bomo sledili evropi, kjer večina evropskih držav, cepljenje prepuščajo svobodni odločitvi vsakega starša. to je edino prav. in s tem zaključujem debato s svoje strani.

lep pomladni dan vsem skupaj


Glej, ne mislim razpravljat s tabo, sprejela si odločitev, za njo stojiš, ne vsiljuješ mnenja drugim in to spoštujem, čeprav se ne strinjam s tabo. Samo še nekaj me moti pri vseh teh člankih in debatah in sicer pojem naravna imunost in poleg tega se uporablja pojem naravna selekcija. Se mogoče zavedaš, kaj pomeni naravna selekcija, katera pripelje do naravne imunosti? Naravna selekcija pomeni, da imaš v povprečju 8 otrok, ki zbolijo za vsemi temi boleznimi in ti ostanejo v sreči štirje, ki jim rata prebolet in so po naravni selekciji potem naravno imuni, ostali štirje so na britofu. Prosim še za odgovor na to, ker si ravno omenila naravno imunost v katero, da verjameš, ker egoizem in bojazen za svoje otroke namreč zelo štekam, tega pa pač ne.

Mogoče bi moral it boj v tej smeri, da bi se izogibali koktejlom cepiv, ki so se izkazali za najnevarnejše, da bi prevetrili program, ki je resno že malo zastarel. To bi podprl takoj. Jezijo me pa članki, ki govorijo o tem, da cepiva sploh niso učinkovita, da so otroške bolezni izumrle že davno pred cepljenjem in podobne neumnosti. Pa ob besedah naravna selekcija in naravna imunost pač dobim kljub cepljenju ošpice, sploh če to pride od človeka, kateremu je medicina rešila otroka in bi bl brez medicine po naravni selekciji že davno pod rušo, ali se pa recimo sploh rodil nebi (umetna oploditev).




Paštetka -> RE: cepljenje (10.3.2015 8:51:32)

Danes je po radiu nena strokovnjakinja govorila o tem kako se starši bojilo avtizma, ki ga je dobil njihov otrok kao po cepljenju oz. zaradi cepljenja. Njen odgovor je bil: za avtizem obstajajo predispozicije. In če jih tak otrok ima bo zbolel, pa če boo cepljen ali ne bo cepljen. Za avtizmom zbolevajo namreč tudi necepljeni otroci.Se pa pokaže avtizem pri nekaterih prej, pri nekaterih kasneje. In cepljenje lahko k večjemu pri takšnih otrocih samo izzove, da se le-ta pokaže prej, ni pa vzrok.

Jaz bom tako rekla, modne muhe vedno so in vedno bodo. Vedno je "zdravo", da obstajatea obe strani, ki vlečeta vsaka na drugo stran, čigar posledica je lahko samo boljša pozitiva kot rezultat tega. Tisto kar je slabo, se lahko izboljša. Kot recimo vsakokratno izboljšanje cepiva.

Mene bolj nasmeji trenutna modna muha "zdravega prehranjevanja". [sm=jezicek.gif] Brez glutena, brez mleka, brez sladkorjev, brez mesa, vse bio … [sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif]

To vidim pri objavah receptov. Ko objavim sladico brez moke, dobim komentar: lahko bi bilo še bolj zdravo in ne bi uporabila sladkorja. [sm=jezicek.gif] Da ne govorim o tem, da ko objavim recept z belo moko in/ali svinjsko mastjo, je to groza. [sm=jezicek.gif] Folk bo raje jedel manj okusno hrano, samo da je IN, ker je to slišal. Po drugi strani si kupuje brezglutenska že narejena peciva, peciva brez sladkorja, … in sploh naprej ne prebere, kaj vse vsebuje od dodatkov. Glavno, da na vrečki piše brez aditivov. Ja, seveda.[sm=smiley36.gif]

No, saj čang šlang je tudi bil modna muha, in oh in sploh zelišča za hujšanje, dokler ženske niso začele umirati za rakom.

Vsak želi zaslužiti. Več plača, več zagovornikov dobi. Vse je biznis. Ljudje pa beremo tisto, in verjamemo tistemu, kar nam manjka, kar pogrešamo, česar nimamo. Zdrava pamet tu velikokrat zaradi tega odpove.

Nekako se pomirim z dejstvom, da dejstvo, da vsak vleče na svojo stran, ponavadi prinese, "izboljšane" ali ostrejše ukrepe pri določenih kontrolah, proizvodnji.




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>