Heineken (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


liliana -> Heineken (13.4.2015 20:40:29)

Baje so številke take: 114 milijonov EUR, ki se med drugim porazdeli na:
Slaba banka = dobrih 52 milijonov evrov
Kapitalska družba = dobrih 15 milijonov evrov
.
.
.
Anica Aužner Šrot = 872.000 evrov bruto
Podjetje Boška Šrota = 510.000 evrov

Pivovarna Laško je dala za nakup Uniona (ko se je še z vsemi štirimi branil nacionalni interes in Interbrew ni smel v Slovenijo) tam nekje kot zdaj Heneken za "obe" pivovarni.....
Ko se je Lek prodal Novartisu za 880 milijonov je bila to praktično veleizdaja...

No, vsaj rdeča zvezda se zmagoslavno vrača, pa čeprav zgolj na steklenici piva.......









Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (13.4.2015 21:06:18)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stanislava_ -> RE: Heineken (13.4.2015 21:10:48)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Anica Aužner Šrot = 872.000 evrov bruto
Podjetje Boška Šrota = 510.000 evrov




[sm=zmeden.gif]

No, vsaj rdeča zvezda se zmagoslavno vrača, pa čeprav zgolj na steklenici piva.......


Rdeča zvezda je bila 100 let pred časom, in zdaj počasi prihaja nazaj.

Heineken je dobra firma, se razvija, in vsaj v domačem okolju več kot odlično skrbi za družbo in vlaga za izobraževanje ljudi, vsaj tako je bilo prebrati v njihovem muzeju.





petea -> RE: Heineken (13.4.2015 21:20:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Heineken je dobra firma, se razvija, in vsaj v domačem okolju več kot odlično skrbi za družbo in vlaga za izobraževanje ljudi, vsaj tako je bilo prebrati v njihovem muzeju.


In verjetno bodo še naprej dobro vlagali v svoje ljudi, zelo veseli, da so se znebili še enega konkurenta na tržišču, kot razumem zapis, da so dodali še en biser na svojo ogrlico ...




Stanislava_ -> RE: Heineken (13.4.2015 21:22:33)

Mi je pa trapast prvi komentar novinarjev, da tovarn v Laškem in Ljubljani ne nameravajo zapreti. To bi lahko nameravali le z resnim konkurentom, kar pa dvomim, da je Lajško napram podjetju z 80.000 zaposlenimi. Če to drži, potem smo pa res prodali kokoš nesnico skupaj s petelinom.




Stanislava_ -> RE: Heineken (13.4.2015 21:25:31)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Heineken je dobra firma, se razvija, in vsaj v domačem okolju več kot odlično skrbi za družbo in vlaga za izobraževanje ljudi, vsaj tako je bilo prebrati v njihovem muzeju.


In verjetno bodo še naprej dobro vlagali v svoje ljudi, zelo veseli, da so se znebili še enega konkurenta na tržišču, kot razumem zapis, da so dodali še en biser na svojo ogrlico ...


Ne vem no, kje jim je Laško konkurent [sm=zmeden.gif]. V Sloveniji, ki ima 2 Mio prebivalcev? In še malo na Hrvaškem, Srbiji in v Bosni...ali jeLaško seglo bistveno dlje?

Nekaj osnovnih podatkov ponavadi ne škodi, da ne sklepamo na pamet: http://www.theheinekencompany.com/investors/performance-highlights-2014


.




liliana -> RE: Heineken (13.4.2015 21:27:09)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

In verjetno bodo še naprej dobro vlagali v svoje ljudi, zelo veseli, da so se znebili še enega konkurenta na tržišču, kot razumem zapis, da so dodali še en biser na svojo ogrlico ...


Boljše bi bilo, da bi pivovarno kupilo eno podjetje, ki se ukvarja s proizvodnjo jekla, ali pa kitajsko tekstilno podjetje........[sm=jezicek.gif]

Ko je Laško kupilo Union se je tudi znebilo konkurenta na tržišču.......samo tisto ni bil "sovražni" prevzem.......[sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: Heineken (13.4.2015 21:29:21)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mi je pa trapast prvi komentar novinarjev, da tovarn v Laškem in Ljubljani ne nameravajo zapreti. To bi lahko nameravali le z resnim konkurentom, kar pa dvomim, da je Lajško napram podjetju z 80.000 zaposlenimi. Če to drži, potem smo pa res prodali kokoš nesnico skupaj s petelinom.


Običajno podjetje kupi drugo podjetje in da milijone zanj, ker ga potem misli uničiti......taka je pač poslovna logika pri teh nakupih......nekaj plačaš, da potem odvržeš......






petea -> RE: Heineken (13.4.2015 21:32:52)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Ne vem no, kje jim je Laško konkurent [sm=zmeden.gif]. V Sloveniji, ki ima 2 Mio prebivalcev? In še malo na Hrvaškem, Srbiji in v Bosni...ali jeLaško seglo bistveno dlje?


čisto dovolj veliko tržišče, če so se potrudili za nakup in nizanje ogrlice





Stanislava_ -> RE: Heineken (13.4.2015 21:37:32)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mi je pa trapast prvi komentar novinarjev, da tovarn v Laškem in Ljubljani ne nameravajo zapreti. To bi lahko nameravali le z resnim konkurentom, kar pa dvomim, da je Lajško napram podjetju z 80.000 zaposlenimi. Če to drži, potem smo pa res prodali kokoš nesnico skupaj s petelinom.


Običajno podjetje kupi drugo podjetje in da milijone zanj, ker ga potem misli uničiti......taka je pač poslovna logika pri teh nakupih......nekaj plačaš, da potem odvržeš......





Nisem prepričana, da je to običajna logika [sm=zmeden.gif]. S katerimi podjetji se je v Sloveniji tako zgodilo? Lek, Simobil, BSH, Papirnica Vevče, Danfoss,...Lafarge, ta ja, ampak po koliko letih? Napiši še kakšnega, ziher veš.




Stanislava_ -> RE: Heineken (13.4.2015 21:41:11)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Ne vem no, kje jim je Laško konkurent [sm=zmeden.gif]. V Sloveniji, ki ima 2 Mio prebivalcev? In še malo na Hrvaškem, Srbiji in v Bosni...ali jeLaško seglo bistveno dlje?


čisto dovolj veliko tržišče, če so se potrudili za nakup in nizanje ogrlice




Zakaj vedno razmišljate le o najslabši možnosti [sm=zmeden.gif]




Stanislava_ -> RE: Heineken (13.4.2015 21:48:39)

Na netu je veliko podatkov, od tega, da ima podjetje v lasti več kot 250 znamk do tega, kako se razvijajo pivovarne, ki so jih kupili od leta 2000 naprej. Lahko pa pogledate v prejšnje stoletje, kaj se je dogajalo.

Možnost, da nekaj zapremo, vedno obstaja, ampak zakaj na prvo žogo vedno pomislite samo, kako je vse slabo [sm=zmeden.gif]




petea -> RE: Heineken (13.4.2015 21:57:06)

Saj to je, Stanislava - zakaj drugi z našim bogastvom in znanjem znajo bolje gospodariti kot mi sami?




Stanislava_ -> RE: Heineken (13.4.2015 22:10:51)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Saj to je, Stanislava - zakaj drugi z našim bogastvom in znanjem znajo bolje gospodariti kot mi sami?


Ne vem, in v tem trenutku je o tem brezpredmetno razpravljati. Heineken je kupil Laško in vse, kar lahko naredimo je, da se pozanimamo, kdo je novi gospodar. No, mogoče lahko še po tradiciji črnogledo jamramo, da bo dal vsaj za prvo gajbo.




mateyka -> RE: Heineken (13.4.2015 22:14:22)

lahko dam en primer take konkurence od tukaj. pridem sem in nobene pekarne, nobenga pametnega kruha. vse v vrečkah v štacunah. in prašam moža zakaj tako in mi pravi da je blo, ko je bil on še mali tko kot v sloveniji, nato pa je navečja pekarna (recimo mu žito) vse male pokupila, pozaprla in ves kruh preselila v štacune in v te plastične embalaže s tem umetnim kruhom s ful aditivi, da lahko traaaja in se ne pokvari. če hočeš kupit raznolikost kruha, ga ni. tko se to fura na veliki sferi konglomeratov, kar heineken je.

problem take ponudbe je, ker ni raznolikosti. ali pa imaš navidezno 20-30 znamk čokolad, pa so vse v bitvu samo od dveh konglometarov, nestleja in kraft food.




Stanislava_ -> RE: Heineken (13.4.2015 22:19:04)

Mateyka, mi je vseeno, pivo je pivo, če se mi vsake toliko let zagušta, je vsako dobro [sm=jezicek.gif].

Bolj me zanima, kaj bodo naredili s tovarno in v kakšno smer jo bodo razvijali. Na Hrvaškem so lastniki Karlovačke in je pivo opazno pod svojo blagovno znamko.




Vijoličarka -> RE: Heineken (14.4.2015 0:32:23)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Baje so številke take: 114 milijonov EUR, ki se med drugim porazdeli na:
Slaba banka = dobrih 52 milijonov evrov
Kapitalska družba = dobrih 15 milijonov evrov
.
.
.
Anica Aužner Šrot = 872.000 evrov bruto
Podjetje Boška Šrota = 510.000 evrov

Pivovarna Laško je dala za nakup Uniona (ko se je še z vsemi štirimi branil nacionalni interes in Interbrew ni smel v Slovenijo) tam nekje kot zdaj Heneken za "obe" pivovarni.....
Ko se je Lek prodal Novartisu za 880 milijonov je bila to praktično veleizdaja...

No, vsaj rdeča zvezda se zmagoslavno vrača, pa čeprav zgolj na steklenici piva.......




Hm, ali je zakonito, da kriminalci (zaradi katerih moramo davkoplačevalci reševati banke) profitirajo takole? Mislim, če je Šrot odgovoren za kredit, ki ga moramo odplačati mi, bi mu lahko vsaj delnice zaplenili? Ni neka velika vsota, kar se vseh teh slavnih kreditov tiče, ampak vseeno. Pišuka, za 1,5mio EUR bi šel marsikdo za par let na Dob knjige brat in se rekrekirat, pa še izhode imajo.

In ja, zdaj bo res malo težko zahtevati, da se mora redeča zvezda prepovedati. Včeraj sem se peljala skozi Trnovo in Svetlana je imela spet brisačko na balkonu, nedvomno v čast nakupa. [sm=jezicek.gif]






liliana -> RE: Heineken (14.4.2015 6:26:13)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mi je pa trapast prvi komentar novinarjev, da tovarn v Laškem in Ljubljani ne nameravajo zapreti. To bi lahko nameravali le z resnim konkurentom, kar pa dvomim, da je Lajško napram podjetju z 80.000 zaposlenimi. Če to drži, potem smo pa res prodali kokoš nesnico skupaj s petelinom.


Običajno podjetje kupi drugo podjetje in da milijone zanj, ker ga potem misli uničiti......taka je pač poslovna logika pri teh nakupih......nekaj plačaš, da potem odvržeš......





Nisem prepričana, da je to običajna logika [sm=zmeden.gif]. S katerimi podjetji se je v Sloveniji tako zgodilo? Lek, Simobil, BSH, Papirnica Vevče, Danfoss,...Lafarge, ta ja, ampak po koliko letih? Napiši še kakšnega, ziher veš.


Govorila sem v prenesenem pomenu.......kot odgovor na to, da podjetje kupi drugo podjetje, da uniči konkurenco, torej ga kupi zato, da ga uniči......[sm=smiley36.gif]

Običajno pa podjetje kupi drugo podjetje, da to naprej dela in ustvarja dobiček......




liliana -> RE: Heineken (14.4.2015 6:29:45)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Saj to je, Stanislava - zakaj drugi z našim bogastvom in znanjem znajo bolje gospodariti kot mi sami?


Mogoče zato, ker politika tako ne vpliva na poslovne odločitve kot pri nas......ker Laško in Mercator je pri nas v prvi vrsti politika "uničila"......




liliana -> RE: Heineken (14.4.2015 6:45:22)


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

lahko dam en primer take konkurence od tukaj. pridem sem in nobene pekarne, nobenga pametnega kruha. vse v vrečkah v štacunah. in prašam moža zakaj tako in mi pravi da je blo, ko je bil on še mali tko kot v sloveniji, nato pa je navečja pekarna (recimo mu žito) vse male pokupila, pozaprla in ves kruh preselila v štacune in v te plastične embalaže s tem umetnim kruhom s ful aditivi, da lahko traaaja in se ne pokvari. če hočeš kupit raznolikost kruha, ga ni. tko se to fura na veliki sferi konglomeratov, kar heineken je.

problem take ponudbe je, ker ni raznolikosti. ali pa imaš navidezno 20-30 znamk čokolad, pa so vse v bitvu samo od dveh konglometarov, nestleja in kraft food.


Trgovine pa drugače prodajajo tisto, kar kupci kupujejo......oz. prilagajajo kupcu....in če kupec pri nas ne kupujejo krašove čokolade, ampak zgolj milkino, kraševe ne bodo prodajali več.......

Drugača pa, kar se tiče kruha......Hofer je recimo v začetku imel pri nas samo kruh v plastičnih vrečkah......ker pa ga slovenski kupci niso kupovali, je naredil pekarno in zdaj prodaja svež kruh in ne več kruh v vrečkah......




liliana -> RE: Heineken (14.4.2015 6:46:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mateyka, mi je vseeno, pivo je pivo, če se mi vsake toliko let zagušta, je vsako dobro [sm=jezicek.gif].

Bolj me zanima, kaj bodo naredili s tovarno in v kakšno smer jo bodo razvijali. Na Hrvaškem so lastniki Karlovačke in je pivo opazno pod svojo blagovno znamko.


Točno to.....na Hrvaškem so se pokazali pozitivni učinki Henekenevega prevzema.......




liliana -> RE: Heineken (14.4.2015 6:50:35)


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Hm, ali je zakonito, da kriminalci (zaradi katerih moramo davkoplačevalci reševati banke) profitirajo takole? Mislim, če je Šrot odgovoren za kredit, ki ga moramo odplačati mi, bi mu lahko vsaj delnice zaplenili? Ni neka velika vsota, kar se vseh teh slavnih kreditov tiče, ampak vseeno. Pišuka, za 1,5mio EUR bi šel marsikdo za par let na Dob knjige brat in se rekrekirat, pa še izhode imajo.

In ja, zdaj bo res malo težko zahtevati, da se mora redeča zvezda prepovedati. Včeraj sem se peljala skozi Trnovo in Svetlana je imela spet brisačko na balkonu, nedvomno v čast nakupa. [sm=jezicek.gif]



Ne bodo mu ga zaplenili.......ker je problem, da ni odgovoren samo Šrot......ker so Šroti, Kordeži, Bavčarji itd.....delali to skupaj s politiko, dogovorjeno, ker so branili nacionalni interes.......ker vlada je spremenila zakonodajo tako, da jim je to omogočila........in problem Laškega, s tem tudi Mercatorja in Rogaške ni naredil samo Šrot, temveč tudi vlada........





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.4.2015 7:18:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




petea -> RE: Heineken (14.4.2015 8:48:05)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Trgovine pa drugače prodajajo tisto, kar kupci kupujejo......oz. prilagajajo kupcu....in če kupec pri nas ne kupujejo krašove čokolade, ampak zgolj milkino, kraševe ne bodo prodajali več.......


Pravzaprav gre precej tudi v obratni smer - kupci kupujejo, kar trgovine ponujajo.
Če ponujajo krašovo čokolado, jo bomo vsaj kdaj pa kdaj kupili, če pa je ni na policah, pa je ne moremo kupiti, pa če se na glavo postavimo ...

Precej pa na vse skupaj vplivajo tudi oglaševanja in 'in' izdelki.




IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Drugača pa, kar se tiče kruha......Hofer je recimo v začetku imel pri nas samo kruh v plastičnih vrečkah......ker pa ga slovenski kupci niso kupovali, je naredil pekarno in zdaj prodaja svež kruh in ne več kruh v vrečkah......

In to je sigurno pogruntavščina samo slovenskega Hoferja, avstrijski pa tega ne pozna ... [sm=smiley36.gif]




petea -> RE: Heineken (14.4.2015 8:51:15)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne bodo mu ga zaplenili....


In tako se poleg njega veselo hahlja še nekaj ljudi, ki so tako ali drugače sodelovali pri tem ...

Mi pa vse lepo mirno in pridno opazujemo ...
in plačujemo ...




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>