občasno izbočen popek (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


stelaella -> občasno izbočen popek (15.5.2015 22:43:26)

Pozdravljene!

Noseča sem 18t2d in zadnjih sedem dni opažam, da se mi popek skozi dan izbočuje, nato pa gre po parih sekundah, minutah ali urah v navaden neizbočen položaj. Je možno da je to spreminjanje popka posledica gibanja ploda? Je imela katera podobno izkušnjo/jo ima? Spodaj prilagam tudi sliko kako se spreminja.... [sm=smiley1.gif]

[img]http://shrani.si/t/2s/uo/5k11DMD/unnamed.jpg[/img]




bskrle -> RE: občasno izbočen popek (16.5.2015 9:17:53)

Joj[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] paše zraven. Bodi mirna.




stelaella -> RE: občasno izbočen popek (16.5.2015 20:04:55)

Saj sem mirna [sm=smiley1.gif] zanima me samo vzrok/razlaga... Zasledila sem, da se popek pač izboči, nikjer pa da bi se kar nekaj spreminjal [sm=smiley1.gif]




isobel -> RE: občasno izbočen popek (22.5.2015 1:20:49)

Pred nekaj tedni sem brala na temo popka v nosečnosti, da izbočen popek pomeni, da se ti trebušne vezi razmikajo in po porodu ne bo več ravnega trebuščka, ker te vezi ostanejo potem razmaknjene za vselej. Dejansko bi morala nosečnica imeti ploščat popek, poravnan s trebuhom (tudi ne vdrt). Za koliko cm so se vezi razmaknile lahko vidiš, ko se uležeš na hrbet in se ti v predelu popka naredi rahla vboklina. Pri meni se drugace to ni dogajalo v nobeni nosečnosti, da bi enkrat bil izbočen in enkrat ne, tudi ob premikanju ploda ne. Smo si pa ženske različne z različnimi popki. [sm=smiley1.gif] Če te pa vse skupaj preveč skrbi, pa le vprašaj ginekologa(injo).




Stran: [1]