podjemna pogodba za 0 eur (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


ČebelicaMaja -> podjemna pogodba za 0 eur (4.6.2015 16:44:15)

Pozdravljene,

zanima me, če pravno vzdrži, če skleneš s podjetjem podjemno pogodbo za 0 eur (sicer sem zaposlena za NDČ za 8 ur,
na voluntersko pripravništvo se ne morem prijavit, ker presežem dovoljenih 120% zaposlitve).
Potrebujem pa 6 mesecev prakse, da grem lahko na strokovni izpit za vzgojo in izobraževanje.
Nek zavod mi je pripravljen pomagat, nočejo, niti ne morejo pa imet z mano stroškov...

Pri nas mi nobeden ne zna svetovat, ali pa se jim ne ljubi pogledat...

Hvala!!!




liliana -> RE: podjemna pogodba za 0 eur (7.6.2015 22:10:09)

Po moje se ne da......ker obligacijski zakonik opredeljuje podjemno pogodbo tako:

S podjemno pogodbo se podjemnik zavezuje opraviti določen posel, kot je izdelava ali popravilo kakšne stvari, kakšno telesno ali umsko delo ipd., naročnik pa zavezuje, da mu bo za to plačal.


In če je podjemna pogodba sklenjena za 0 EUR, ta del opredelitve ni izpolnjen......

In tudi, če bi šlo skozi (to moraš pa vprašati kakega pravnika, če je možno, ker lahko da obstaja kaka "luknja" in gre skozi.......jaz vseeno mislim, da ni....podjemna pogodba za 1 EUR bi verjetno šla skozi, za 0 EUR pa ne)........ni res, da stroškov s tabo ne bi imeli......ker pri podjemni pogodbi so tudi prispevki, ki so določeni v pavšalnem znesku........

Sicer pa vprašaj na zavodu, ki ti je pripravljen pomagati, kako lahko zadeva gre skozi s "podjemno pogodbo za 0 EUR".......itak bo ta zavod tudi odgovarjal za "pravilnost podjemne pogodbe".........





respect -> RE: podjemna pogodba za 0 eur (8.6.2015 8:40:54)

Za 0 ne ne more




ČebelicaMaja -> RE: podjemna pogodba za 0 eur (11.6.2015 13:56:05)

liliana hvala... ali morda veš, kakšni pavšalni stroški nastanejo- naši mi v računovodstvu nič ne znajo ali nočejo pomagat v zvezi s tem,
ker to ni v interesu moje službe, jaz namreč za svoje trenutno delo ne potrebujem strokovnega izpita iz vzgoje in izobraževanja... mi je pa v povezani firmi ponudila direktorica pomoč,
ampak naj se prej pravno formalno pozanimam kako bi lahko šlo... moram povedat, da večinoma dobivam zelooo pestre odgovore [sm=smiley1.gif]




liliana -> RE: podjemna pogodba za 0 eur (12.6.2015 6:29:36)

O....vidim, da po novem ni več pavšalnega prispevka za poškodbe pri delu, ampak je procentualno določen.........4 ali 5 EUR je bilo......




ČebelicaMaja -> RE: podjemna pogodba za 0 eur (12.6.2015 10:01:27)

Hvala!!!




Stran: [1]