ime Taras (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju >> Imena



Sporočilo


biči -> ime Taras (1.7.2015 10:47:27)

Fantku bi dala ime Taras [sm=smiley1.gif]

Malo sva skeptična kako bo ime sprejeto med vrstniki (npr. v vrtecu ali šoli)

Kaj mislite o tem?




RIJA* -> RE: ime Taras (1.7.2015 14:39:29)

nihče se ne bo želel igrati z njim...nihče ga ne bo imel rad...




























































mislim, če že starši razmišljajo tako bedasto, kako so naj potem otroci drugačni[sm=zmeden.gif]

hb, da današnji otroci ne dajo veliko na to, kako je komu ime in jim je bolj ali manj vseeno....




witch -> RE: ime Taras (5.7.2015 10:21:57)

Otroku daš ime kot ti želiš, kot je tebi všeč. Otroci v vrtcu pa če se bodo hoteli norčevati iz otroka se bodo če mu je ime Maj, Taj, Samo, Patrik, Taras, Janez, Franc, Anej, Aljaž ali pa Žnj. Hočem povedati da ni važno če je moderno, starinsko, povprećno, ne kakšno ime, se otroci navadno norčujejo iz osebe, ne imena. Smo imeli v razredu dve Martini. Ena je bila vedno tarča norčevanja, druga nikoli. Pa sta imeli obe isto ime. Prva je bila bolj zanemarjena, njen vonj je bil zeloo nečist. Druga pa čisto povprečna punca.




mojcaziga -> RE: ime Taras (5.7.2015 10:56:15)

Glede drugih otrok se jaz sploh ne bi sekirala, prej znajo biti njihovi starši, vzgojiteljice, pa na sploh odrasli kritični do drugačnih imen. Ampak, če bi meni bilo neko ime všeč, se pač ne bi ozirala na preostale. Malo edino pazi na to, kaj porečejo o imenu v družini, ker imam v bližnjem sorodstvu sorodnico, ki je dala fantku malo nenavadno ime. No, njena tašča oz otrokova babica ga ni še niti enkrat poklicala s pravim imenom in ima vedno neke izgovore - si ga ne zapomni, ni melodično, sosede ga ne razumejo........ kar zna biti malo nerodno glede na to, da živijo skupaj.
Če pa si že sama nesigurna potem pa rajši izberi drugo ime.

lp




biči -> RE: ime Taras (5.7.2015 18:49:31)

Hvala vam za vaša mnenja.

Riji, ki pa je očitno na tem forumu samo da ljudi žali, bi pa predlagala naj raje obiskuje kakšne druge forume!




petea -> RE: ime Taras (5.7.2015 20:37:06)

IZVIRNO SPOROČILO: biči
Kaj mislite o tem?


Če si že sama v dvomu o pravilnosti izbora, bo verjetno bolje še malo razmisliti o imenu.


IZVIRNO SPOROČILO: biči
Riji, ki pa je očitno na tem forumu samo da ljudi žali, bi pa predlagala naj raje obiskuje kakšne druge forume!

Kaj pa je bilo žaljivega v njenem komentarju?

Ubesedila je tvoje strahove, mar ne? [sm=smiley2.gif]




biči -> RE: ime Taras (6.7.2015 11:49:04)

mislim, če že starši razmišljajo tako bedasto, kako so naj potem otroci drugačni


A ni očitno, da smo za njo bedasti? A to ni žalitev zate?




RIJA* -> RE: ime Taras (6.7.2015 14:40:29)


IZVIRNO SPOROČILO: biči

mislim, če že starši razmišljajo tako bedasto, kako so naj potem otroci drugačni


A ni očitno, da smo za njo bedasti? A to ni žalitev zate?


mislim da ni. ker si vsak vzame, kolikor smatra, da mu pripada [sm=smiley2.gif]

otroci so ogledalo staršev, tega se zavedaj...tvoji, moji, od sosedove Micke....




petea -> RE: ime Taras (6.7.2015 20:10:06)


IZVIRNO SPOROČILO: biči

mislim, če že starši razmišljajo tako bedasto, kako so naj potem otroci drugačni


A ni očitno, da smo za njo bedasti? A to ni žalitev zate?


Ne, jaz sem v njenem zapisu videla predvsem druge zadeve - da otroci posnemajo svoje starše (ter posledično to, da če je starš zadovoljen s svojo izbiro, bo verjetno tudi otrok takšen).
In obratno.




mateyka -> RE: ime Taras (6.7.2015 22:58:28)


IZVIRNO SPOROČILO: petea
Ne, jaz sem v njenem zapisu videla predvsem druge zadeve - da otroci posnemajo svoje starše (ter posledično to, da če je starš zadovoljen s svojo izbiro, bo verjetno tudi otrok takšen).
In obratno.


bolj to, da so netolerantni otroci posledica netolerantnih staršev in da so otroci, ki se sramujejo svojega imena, rezultat staršev, ki jim mnenje okolice zelo veliko pomeni - verjetno več kot njihovo lastno mnenje...




petea -> RE: ime Taras (7.7.2015 1:49:56)

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
bolj to, da so netolerantni otroci posledica netolerantnih staršev in da so otroci, ki se sramujejo svojega imena, rezultat staršev, ki jim mnenje okolice zelo veliko pomeni - verjetno več kot njihovo lastno mnenje...


no, to sem mislila, pa nisem znala ubesediti [sm=smiley1.gif]




mamica deklicam -> RE: ime Taras (7.7.2015 7:11:16)

No, ti bom pa še jaz odgovorila.
Moj bratranec je dal sinu ime Taras. Prvo: jaz vedno pomislim in v moji glavi odmeva Taras Bulba, kot drugo pa, ko ga pokličejo, gledam od kje bo pritekel kakšen pes [sm=smiley36.gif].

Meni to tako zveni in nisem edina s takim mnenjem. Možno da je problem že v meni, ker nisem ravno pristaš eksotičnih imen, niti kakšnih pretirano kratkih. Vsako novo ime rabi pri meni nekaj let ali celo desetletje, da ga sprejmem za "normalnega". So imena, ki jih pred 10 leti nisem mogla niti slišati in mi sedaj zvenijo čisto v redu.

Kakor so ti rekle že predhodnice, ti izbiraš in če v tvoji družini ni problemov, zakaj ne? Otroci ga bodo sprejeli takega kot bo. Če se tebi dopade, potem ni ovir. Če pa že tebi zveni čudno in imaš pomisleke, pa še malo premisli




Dashenka -> RE: ime Taras (7.7.2015 17:31:14)


IZVIRNO SPOROČILO: biči

Fantku bi dala ime Taras [sm=smiley1.gif]

Malo sva skeptična kako bo ime sprejeto med vrstniki (npr. v vrtecu ali šoli)

Kaj mislite o tem?


Lepo ime, grškega izvora.
Pri nas ne prav pogosto, ponosni ga je nosil žal že pokojni veliki pisatelj in filozof Kermauner.






rocknroll -> RE: ime Taras (25.7.2015 15:55:31)

Mi imamo Tarasa. Sprejeto ali zelo pozitivno, ljudje navduseni ali pa precej z zacudenjem. Nama pa absolutno ni zal, mali je cukr in krasno nosi to mocno ime. Prav pase mu.

Glede vrtca se pa strinjam, da je zafrkavanje odvisno od mnogih drugih zadev. Nas je tak razbojnik, da dvomim da se ne bi postavil zase.

Ce vam je ime vsec, le pogumno. Vem za kar nekaj malckov s tem imenom.




asyka -> RE: ime Taras (25.7.2015 21:11:58)

Meni osebno je ime Taras zelo všeč. Imam pa pijatelja, ki je bil do 18 leta Taras... danes je Tilen. Pa ga niso nikoli zafrkavali zaradi imena, ampak preprosto ni prenesel, da so mu starši dali nenavadno ime. Tako, da majhen delež je odvisen od otroka. Sicer pa danes ob poplavi nenavadnih imen dvomim, da bo tvoj otrok tarča posmeha. Bi bil verjetno prej, če bi bil Jožek (s strani vrstnikov mislim)




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.8.2015 16:56:39)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




patrino -> RE: ime Taras (1.8.2015 22:49:19)



Kaj mislite o tem?


Osebno mi ime ni všeč, če že želiš vedeti kaj mislim o tem in jaz ga svojemu otroku ne bi dala. Ne zato, ker bi se bala , da ga ne bi sprejeli v okolici, temveč mi ime pač ne sede . Čeprav vem, da je grško, mi pred oči pride ob tem imenu en tak divji brkati Kozak. Tega je pač kriv Gogol in ne jaz [sm=smiley36.gif]




liliana -> RE: ime Taras (5.8.2015 22:18:59)


IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

poznam enega Tarasa, ima 4 leta [sm=smiley1.gif] in skulirano mamo [sm=smiley36.gif] meni je ime všeč in me spomni na Tarasa Kermaunerja, ker sm ga rada brala.


Mene pa takoj asociira na Yula Brinnerja.....





biči -> RE: ime Taras (5.9.2015 18:14:53)

Hvala vsem za odgovore in mnenja.
Na koncu sva se s partnerjem le odločila o imenu in našemu sončku, ki danes šteje 23 dni, je potemtakem le ime Taras. [sm=duda.gif]
Okolica je ime lepo sprejela, le nekateri imajo problemček, da si ime sploh zapomnejo [sm=smiley36.gif]




Sunshine357 -> RE: ime Taras (19.12.2018 12:03:44)

Mi smo prijateljčki s Tarasom (5 let). Na začetku smo potrebovali nekaj časa, da smo se navadili. Za okolico je bilo kr nenavadno, vsaj za začetek.




Drax321 -> RE: ime Taras (26.10.2021 22:10:32)

Lepo ime 🙂




charlestrevino -> RE: ime Taras (7.7.2022 8:58:51)

Mi lahko daste nekaj lepih imen
2 player games




Stran: [1]