socialna pomoč in počitnice (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


mala zirafa -> socialna pomoč in počitnice (18.7.2015 9:11:40)

Zanima me sledeče.Prejemamo soc. pomoč, odločbo imam do novembra.za rojstni dan pa bi mi starš iradi plačali počitnice vključno z najemom avta v tujini.Sedaj nastopi težava, saj če želim rentat avto moram predložit kreditno kartico, csd pa ima vpogled v to.ali bi mi v tem primeru ukinili pomoč? ali morda kdo ve več o tem?
hvala




Dashenka -> RE: socialna pomoč in počitnice (18.7.2015 16:57:10)

Lastništvo kreditne kartice po mojem nima blage veze s raznoraznimi nadomestili. Ta so odvisna od tvojega socialnega stanja- torej dohodkov, nepremičnin in premičnin.

Na kakšen način plačuješ pa se CSD nima kaj vtikat - lahko imaš vso gotovino spravljeno v nogavici ali pa na zlati kreditni kartici. Važno je le to, da države, torej vseh nas davkoplačevalcev na goljufaš in neupravičeno uveljavljaš zahtevke za pomoč.




liliana -> RE: socialna pomoč in počitnice (18.7.2015 19:29:44)


IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Lastništvo kreditne kartice po mojem nima blage veze s raznoraznimi nadomestili. Ta so odvisna od tvojega socialnega stanja- torej dohodkov, nepremičnin in premičnin.



Saj ravno to jo bega......ker bo v tem primeru imel CSD vpogled v njeno dejansko socialno stanje........[sm=jezicek.gif] rent a car v tujini ni ravno poceni in hitro preseže znesek mesečnega nakazila socialne pomoči........

Na kakšen način plačuješ pa se CSD nima kaj vtikat - lahko imaš vso gotovino spravljeno v nogavici ali pa na zlati kreditni kartici. Važno je le to, da države, torej vseh nas davkoplačevalcev na goljufaš in neupravičeno uveljavljaš zahtevke za pomoč.


V tem primeru ravno to delaš.....goljufaš.......

p.s.: avtorici teme pa iz določenih razlogov ne bom odgovorila na vprašanje.......[sm=hudicek1.gif]




gsatalema -> RE: socialna pomoč in počitnice (20.7.2015 17:25:27)


IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Zanima me sledeče.Prejemamo soc. pomoč, odločbo imam do novembra.za rojstni dan pa bi mi starš iradi plačali počitnice vključno z najemom avta v tujini.Sedaj nastopi težava, saj če želim rentat avto moram predložit kreditno kartico, csd pa ima vpogled v to.ali bi mi v tem primeru ukinili pomoč? ali morda kdo ve več o tem?
hvala


Ta denar naj starši raje porabijo in vam kupijo za "preživetje" če po oceni CSD UPRAVIČENO prejemate nadonestilo oz.pomoč.[sm=smiley13.gif]




Jabček -> RE: socialna pomoč in počitnice (23.7.2015 0:52:35)

Predlozis kartico starsev?

Sicer pa, delava oba po dvanajst ur dnevno, pa si lahk v tujini glih scooter sposodiva... [sm=smiley36.gif] toliko o nasi sociali.....




zvezdica_1 -> RE: socialna pomoč in počitnice (25.7.2015 23:28:18)

tuje kartice ne moreš predložit, saj mora biti najemnik avta lastnik kreditne kartice. vsaj pri večini agencij je tako. obstaja sicer možnost, da bi te starši pooblastili na njihovo kartico, ti dobiš svojo. v tem primeru CSD ne more nič, ker ti nisi lastnik bančnega računa, ampak samo pooblaščenec.

če pa bo nakazilo na tvoj bančni račun, bo pa CSD to štel kot prihodek in izgubiš vse.

PS: pa si prepričana, da moraš tudi plačati s kreditno kartico? oni si kartico "potegnejo" za primer, da ti ne plačaš ali pa da je z avtom kaj narobe (prometna nesreča, okvara, pa ti to potem naknadno dol trgajo)-če pa ti njim tam denar ponudiš, dvomim, da ga ne bi vzeli. se mi še ni zgodilo.ne v rent a caru, ne v hotelu.... pa se kar dosti potepam po svetu....




Stran: [1]