Mejaš (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


muco -> Mejaš (12.10.2015 19:08:03)

Če morda kdo ve ...!
Kaj lahko postavi sosed ob tvoji meji, brez da bi te kaj vprašal ? V mislih imam nepremičnino [sm=smiley36.gif], ...in ne avta npr. [sm=smiley1.gif].

Hvala za odgovor !




liliana -> RE: Mejaš (12.10.2015 19:52:48)

Če je v skladu z vsemi odloki lahko postavi praktično vse.......če pa recimo občinski odlok predvideva, da 7 m od meje ne sme zidati, pa mora, če želi zidati 6 m od meje, imeti tvoj pristanek........




muco -> RE: Mejaš (12.10.2015 20:13:55)

No mislim, da zidal ne bo, ampak ga imam na sumu, da namerava postaviti leseno lopo, nadstrešek za avto. Meni to ni najbolj všeč, saj namerava to storiti tik ob meji in niti vprašal ali obvestil me ni o tem ... me je ena druga soseda [sm=smiley1.gif].




liliana -> RE: Mejaš (12.10.2015 20:32:00)

Kolikor je meni znano, je potrebno tudi za lope in nadstreške upoštevati predpisane odmike od meje in v tem primeru ni potrebno obvestiti soseda o postavitvi......če pa se odloči postavljati nadstrešek ali lopo ob meji oz. znotraj predpisanega odmika, pa potrebuje tvoje soglasje.......




petea -> RE: Mejaš (12.10.2015 21:26:48)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kolikor je meni znano, je potrebno tudi za lope in nadstreške upoštevati predpisane odmike od meje in v tem primeru ni potrebno obvestiti soseda o postavitvi......če pa se odloči postavljati nadstrešek ali lopo ob meji oz. znotraj predpisanega odmika, pa potrebuje tvoje soglasje.......


tako je

odmike določajo občinski prostorski akti, dodatne pogoje pa poleg njih še Uredba o razvrščanju objektov glede na zahtevnost gradnje




petea -> RE: Mejaš (12.10.2015 21:30:22)

nekatere občine odmikov za pomožne objekte odmikov nimajo določenih; v takšnih primerih je dopustna postavitev DO meje, ne sme pa posegati v tvojo parcelo, razen s tvojim (pisnim) soglasjem




Frodo Bisagin -> RE: Mejaš (12.10.2015 22:16:40)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

nekatere občine odmikov za pomožne objekte odmikov nimajo določenih; v takšnih primerih je dopustna postavitev DO meje, ne sme pa posegati v tvojo parcelo, razen s tvojim (pisnim) soglasjem


Celo ograja mora biti oddaljena od meje najmanj 1 meter, tako, da se lahko "nepremičnina" vzdržuje in ureja brez poseganja v tujo parcelo. Kolikor vem, brez soglasja najmanj 1 meter stran.




RIJA* -> RE: Mejaš (13.10.2015 10:01:17)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

nekatere občine odmikov za pomožne objekte odmikov nimajo določenih; v takšnih primerih je dopustna postavitev DO meje, ne sme pa posegati v tvojo parcelo, razen s tvojim (pisnim) soglasjem


ali pa v strnjenih ulicah....v naši recimo lahko gradiš na mejo, ker se hiše držijo skupaj....stari način gradnje pač....




petea -> RE: Mejaš (13.10.2015 22:01:18)


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: petea

nekatere občine odmikov za pomožne objekte odmikov nimajo določenih; v takšnih primerih je dopustna postavitev DO meje, ne sme pa posegati v tvojo parcelo, razen s tvojim (pisnim) soglasjem


Celo ograja mora biti oddaljena od meje najmanj 1 meter, tako, da se lahko "nepremičnina" vzdržuje in ureja brez poseganja v tujo parcelo. Kolikor vem, brez soglasja najmanj 1 meter stran.

Ne velja to povsod.

Za ograje je marsikje (bil) določem odmik brez soglasja na pol metra od meje, za pomožne objekte 1,5 m.




Stran: [1]