RE: avgustovke 2016 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


važin -> RE: avgustovke 2016 (4.1.2016 21:39:02)

Aja, mene je sestra sama naročila, mi je pa rekla, da me naroči
kadar hočem, če so kakšne želje.




barbi98 -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 0:16:55)

Hej punce! Vse ze imate preglede jaz pa komaj 28.1. Pa takoo sem ze nestrpna. Tudi mene skoz nekaj spika in napihnjena sem kot balon. Apetit je bolj slabi naceloma mi ze ko pomislim na hrano postane slabo. Tako da sem bolj na sadju pa danes se mi je zalustal cips [sm=smiley36.gif]
A sedaj sta dve skupino na fb? No ta nasa Avgustovke 2016 je skrita in se je zato ne najde. Tako da mi pisite na zs in se zmenimo kako vas dodam [sm=nosecka.gif][sm=nosecka.gif][sm=smiley1.gif]




izibizi -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 6:51:32)

Dobro jutro punce!!

Madonca, cela nočje bila kot ementaler sir - al sem mogla na wc, al je mala zgubila medveda...grrrrr.....potem pa težko nazaj zaspati. Že vidim, koliko pritiska bom imela na pregledu [sm=smiley36.gif]

Drugače se mi pa zdi, da tudi kar nekaj vzhajam....pa čeprav veliko manj pojem, zaradi slabosti. Pa itak pravijo, da vsaka nosčnost se prej pozna. Mene trebušček nikoli ni motil, tudi na koncu nosečnosti ne, tako da kar naj vzahaja [sm=smiley1.gif]

Glede nuhalne imam srečo, da jo opravlja kar moja zdravnica, tako da sem dobila že datum in sicer 5. februarja. (bom v 13t). A za spol boste vprašele?

Lep dan vam želim, baje bo spet sneženo, vsem, ki imate danes pregled, želim vse dobro, ostalim, ki pa še čakate, pa naj ta dan hitro pride [sm=smiley1.gif]

Aja, za FB skupino sem, ampak skrito, ker ne želim ravno z vesoljno Slovenijo deliti, kje vse me špika in srbi [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




važin -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 8:52:56)

barbi 98 jst se pridružim po nuhalni na fb skupini, te bom takrat prosila, da me dodaš.

izibizi mi tokrat ne bomo vprašali za spol. Doma že imam fanta in punco, sicer me firbec
matra kaj bo, ampak sem mojmu obljubila, da ne bom vprašala. Že pri ta drugi ni hotel
vedet, ampak se nisem mogla zadržat in sem vprašala. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




foxy_cat -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 10:43:04)


IZVIRNO SPOROČILO: važin

pikapOka super, upam, da se bo tudi pri nas videlo.
Jst sem se na nuhalno že naročila, imam jo
februarja, ko bom noseča 11t5dni. Sem se pa naročila
v zdravstveni center Dravlje.


Sem videla da greš v Dravlje, a je drugače ful za čakat, koliko prej naj bi se dejansko naročil? Jaz se odločam med Dravljam in Domžalami.. Prvi pregled imam pa šele 27.1. (9t).. Se mi pa kar smilite z to slabostjo, mene kdaj pa kdaj prime pa hitro mine, sicer pa sem že navajena, ker mi je že 6-7let večkrat slabo - skoraj vsak dan (ker sem imela bakterijo HP in težave žal ostanejo).. tako da lahko rečem da mi je manj slabo kot prejšnja leta, pojedla bi pa celega zmaja [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Tko da vidim, da smo si res različne [sm=smiley36.gif] trenutno jutri vstopam v 6t, počutim pa se odlično [sm=zz_dance.gif] večina časa mi dogaja na polno,..bila sem zelo utrujena iz 4.ga na 5.ti teden, zadnje obdobje se pa odlično držim imam prej probleme z nočnim nespanjem - nikakor se ne morem pravilno naštimat.. prsa me pa stalno bolijo že od 9.12. :) kakšen dan malček manj, drugače pa večinoma konstantno - no si upam rečt da je poleg malenkost slabše prebave to edin recimo da "opazen" znak :) in naj tako ostane...

Vedno sem se bala da bom ena tistih ki preživi svojo nosečnost v obliki bruhanja v školjko [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] ampak .. glede na to da vstopam že v 6.ti teden naj ostane pri odličnem počutju [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]




važin -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 11:27:30)

Jst sem šla vedno v Dravlje in vedno zelo zadovoljna. Stane 60 eur
s cd-jem pa 75 eur. Kakšne so pa čakalne pa nimam pojma.
[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




važin -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 11:28:53)

aja pa jst sem se takoj naročila, imam februarja.




mamica3x3 -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 12:53:10)

Hej punce!
Pa je prvi uraden pregled tudi za mano,srcek bije,detece pa je veselo krililo z rokami in nogami.
Slabosti so se,vendar velik manj,najhujs je zvecer in ponici,tud bruham se kak dan,ne pa vsak dan,jutri grem na siht po 1 mesecu in upam,da bom zdrzala.
Narocila sem se tudi na nuhalno,jo imam 21.1. v Postojnski porodnisnici,sem ze tolk stara,da mi na napotnico pripada.

Kolk ste pa kaj ve stare?

Se malo in bodo tegobe izginile,pol pa pride tisto lepse obdobje.




ernni -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 13:05:26)

Hej punce!

sedaj se nas je pa že nekaj nabralo [sm=bravo.gif]
jaz sem med starejšimi verjetno, stara sem 37, ko bom rodila bom 38, je pa to moja prva nosečnost. Glede na leta mi pripada AC, vendar se bom raje odločila za neinvaziven NIPT test. A je katera med vami imela kdaj AC?
Jaz še zaenkrat nisem videla mojega malčka, prvi preged imam 15.1.
Me pa muči občasna slabost in nekoliko slabše počutje na splošno.
Pozdravček vsem




Neli3 -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 13:47:59)

Ojla! Jaz se zaenkrat pocutim dobro. Imam rahlo napihnjen trebuh in ugotavljam da pocasi postaja tudi moja prebava bolj lena. Imam tudi povecane in obcutljive prsi. Vsako popoldne moram it lezat ker sem res zelo utrujena. Sem pa vesela da mi ni slabo. Aja pa tudi jaz imam izcedek, od prozornega, belega, rumenkastega...kakor kaksen dan. Jaz bom sla tudi na nuhalno v Dravlje, moram cimprej poklicat in se narocit. Rada bi sla k Pusenjaku, upam da dobim termin, da ni prevelika guzva.Jutri bom po mojih izracunuh noseca polnih 7 tednov.

Posiljam vam snezni pozdrav! [sm=zz_skip.gif]




nisametoyou -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 14:03:13)

Živijo [sm=nosecka.gif]!
Srečno in zdravo 2016 vsem ;) pa da bojo naše pikice še posebej zdrave in nam polepšale 2016 ;) Danes sem se naročila na nuhalno. Grem v Domžale k dr. Lomškovi, kot mi je priporočil moj G. Cena je 60 eur s CDjem 75 eur. Me je pa naročila 25. 1. točno en dan pred 2. pregledom ;) Takrat bom noseča 11t4dni. Drugače pa se danes počutim super... včeraj pa je bil obupen dan... cel dan me je tišalo v želodcu in vse mi je smrdelo, tako da sploh nisem vedela kam naj sama s sabo ;)
Upam da bodo, za vse nas, hitro tegobe res izginile in bo prišlo lepše obdobje ;)
Pozdravček vsem!!![sm=zz_wavespin.gif]




izibizi -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 15:51:24)

Tudi jaz s pregleda in vse OK [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] srček bije, dete miga...skratka velik kamen se je odvalil od srca. Nuhalno mi je prestavila (imam Lomškova za izbrano zdravnico) na 1.2. Sem pa tudi jaz bolj "stare" sorte, jih imam že 38.

Me je pa vprašala, če mi je zelo slabo, pa sem povedala, da kar precej, pa je rekla, ja se vidi, sej ste takšna kot stena [sm=smiley36.gif] ampak je rekla, to je samo dober znak [sm=smiley1.gif]




važin -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 15:57:41)

mamica3x3 in izibizi [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
dr. Lomšek dela tudi v Dravljah.




Mili* -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 18:55:26)

Še ena nosečka tukaj. Tudi med bolj starimi [sm=smiley36.gif]. 35 sem. PDP naj bi bil po mojih izračunih okrog 17.8., pregled pa imam šele 21. 1. in sem že ful nestrpna. Kar precej mi je slabo, tega v prvi nosečnosti ni bilo. Upam, da čimprej mine.




važin -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 20:48:03)

Punce kaj vam pomaga proti slabosti, men je res
grozn slabo.???




barbi98 -> RE: avgustovke 2016 (5.1.2016 21:33:38)

Važin..mogoče kak ingverjev čaj ali pa tabletke. Meni sicer ni nekaj pretirano slabo, pač malo neprijetno in nobena hrana mi ne diši. Mi je bilo v prvi nosečnosti veliko bolj, sem pila kakšne čaje in grickala nonstop nekaj.

A je kakšna nosečka iz Maribora? Vse doslej v fb skupini so iz drugih krajev..pa me zanima če se tukaj skriva še kakšna :D [sm=zz_wavespin.gif]




Mili* -> RE: avgustovke 2016 (6.1.2016 7:21:35)

Jaz sem iz okolice.[sm=smiley1.gif]




katka91 -> RE: avgustovke 2016 (6.1.2016 12:58:03)

Mene neki zanima, moj ima na levi roki samo tri prste, am če najina pikica to slučajno podeduje se vidi na nuhalni ali je tam bol raziskovanja za dawnov sidrom?




Mili* -> RE: avgustovke 2016 (6.1.2016 13:03:53)

Katka 91 se vidi.




*zvezdica zaspanka* -> RE: avgustovke 2016 (6.1.2016 13:28:42)

živjo nosečke!

da se vam tudi jaz spet malo javim ... vas redno prebiram, ampak december, prazniki in vse skupaj je bilo noro in utrujajoče. med prazniki sem zbolela, imela vročino, tako zamašen nos, da sploh ne pomnim, kdaj, vneta ušesa, en teden sem prespala, sedaj se pa počasi postavljam na noge. mož je v službi, mala v vrtcu, tako da imam malo časa zase in ostala opravila.
včeraj sem imela drugi pregled - dala kri in urin, zmerili so mi pritisk in težo, no potem sem pa še malega videla na uz, kako je že zrasel!!! [sm=bravo.gif] 3 cm ima. sem kar malo pozabila na vsa ta občutenja od prvič.
tudi jaz imam izcedek - večino časa je to prozorna sluz, občasno pa je bel ali malce rumenkast. iz izkušenj iz prejšnje nosečnosti vam lahko povem, imela sem pogosto težave z izcedkom, narobe je takrat, ko je obilen in hkrati srbi, peče ali špika v nožnici. takrat pa hitro h ginekologu po vaginalete in na dieto - iz prehrane je potrebno črtat prečiščene oh in sladkorje. no, meni je pomagalo, mogoče tudi kateri od vas ;)
glede slabosti ... meni je bilo kar nekaj časa slabo, tiščalo v želodcu, kislina ipd., sicer nisem bruhala, ampak toliko, da sem se počutila čisto zanič cel dan ... potem pa sem zamenjala folno kislino in sicer iz femibiona sem šla na čisto navadno fk od ljubljanskih lekarn. slabosti so izginile čez noč. par kolegic, mamic mi je povedalo, da so imele isto izkušnjo tako z elevitom in femibionom, eni so celo v lekarni povedali, da nam je slabo, ker se naše telo prenasiči z vsemi temi vitamini in minerali (zdrava prehrana, dodatki itd.) in nam je zato pogosto slabo.

lep dan vam želim še naprej ;)




Lanika007 -> RE: avgustovke 2016 (6.1.2016 14:02:32)

Pozdravljene punce![sm=zz_biggrin.png]

Sicer sem najprej bila Julijka, pa mi je gin po zadnjem pregledu predstavil PDP na 1.8., tako da bi se z veseljem pridružila tudi vaši skupini, če nimate nič proti. Saj veste - učasih paše poklepetati pa še kak nasvet dobiti/deliti z ostalimi [sm=smiley36.gif]
Je pa to moja 3. nosečnost. Prejšnji dve sta se na žalost obe končali s SS (prvič v 10t, drugič v 7t; oboje zaradi pomanjkanja utripa srčka). Sedaj pa kar skačemo od sreče, da smo že tako daleč prišli [sm=bravo.gif]
Slabosti nimam in jih tudi od začetka te nosečnosti nisem imela. Mam kakšen mozoljček tu pa tam (zanemarljivo malo), veliko jem kislega in slanega, sladkarije pa mi kar smrdijo [sm=smiley36.gif]. Drugače pa imam že 2 meseca strogo ležanje doma (kavč-postelja), upam da le še do NS, potem bo pasal kakšen umirjen sprehod. Materinske še nisem dobila in je do konca 3. meseca niti ne bom - moj gin pravi, da iz vraževernosti ne bomo odpirali pred 13t.
Sicer pa jemljem Elevit, ker mi v primerjavi z Femibionom ni povzročal slabosti in pa Magnesol, ker se je moja prebava tako polenila, da me je kar groza. Trebušček pa kar pridno raste, glede na nosečnost....sem že kupila ene nosečniške pajkice, ker me vsake hlače že tiščijo [sm=nosecka.gif]..pa res ne morem več skriti, da sem noseča.
1. pregled sem imela 25.11.2015, vmes sem bila hospitalizirana 2 dni zaradi krvavitev-kar se je izkazalo le za lažni alarm, 2. pregled sem imela 21.12., na NS grem pa šele 19.1. ko bom že polnih 13t noseča...hja, malo pozno so me naročili, ampak oni že vedo kako pa kaj. Grem pa na NS v Postojno, saj imam tudi ginekologa in tudi rodila bom tam.


Upam, da ste lepo preživele praznike. Vsem želim vse najlepše v letu, ki je pred nami in pa seveda, da bomo poleti vse zibale naše male fižolčke [sm=zz_happy.png][sm=smiley27.gif]




Mili* -> RE: avgustovke 2016 (6.1.2016 14:04:09)

Da Elevit povzroča slabost, sem jaz tudi že slišala. V 1. nosečnosti sem ga redno jemala, pa mi ni bilo nič. Zdaj pa...ves čas mi je slabo. Tak da ne vem, če je kriv elevit ali ne.
Nekateri priporočajo, da se ga jemlje zvečer.




Mili* -> RE: avgustovke 2016 (6.1.2016 14:06:42)

Lanika, dobrodošla. Saj veš, kaj pravijo: v tretje gre rado. Upam, da bo tokrat vse ok.




Lanika007 -> RE: avgustovke 2016 (6.1.2016 14:09:37)

Hvala Mili [sm=zz_happy.png][sm=smiley27.gif]
No, saj zato nisva obupala - ker v tretje gre rado. Bova pa napeta vse do konca kako bo, treba pa je verjet v najboljše. Kakor pravijo: pozitiva privlači pozitivo!

Je še katera, ki hodi/gre ali je že bila v Postojni na NS? Kako ste bile zadovoljne s pregledom?




Lanika007 -> RE: avgustovke 2016 (6.1.2016 14:18:26)

Ernni, meni so ne glede na starost (26 let) priporočali NIPT, ker sem imela v preteklosti težave. Na kratko: imela sem že 2 SS, to je moja 3. nosečnost. Ob prvem SS so mi odkrili pregrado in kot da to ne bi bilo dovolj, še maternico v izrazito srčasti obliki. Tako obliko ponavadi ob ponavljajočih težavah (npr. splavih) operirajo - prerežejo na pol in sestavijo v pravilno obliko. No, zame so rekli da niti operacija ne bi bila efektivna oz. uspešna. V bolnišnici me je primarij po 2 SS odslovil z besedami, da mi pač ne morejo pomagat in da nikoli ne bom donosila. Tako sem šla na samoplačniški pregled k znanemu gin iz Postojne. Ta mi je operiral le del pregrade - sam meni, da je to dovolj.
4 mesece po operaciji sem zanosila. Sedaj je zaenkrat vse BP [sm=bravo.gif]
Pa da ne dolgovezim....glede na zgoraj našteto mi je gin predlagal NIPT. Po posvetovanjih z domačimi in možem sva prišla do zaključka, da bova najprej opravila NS in dvojni hormonski test (105€). Če bi slučajno izvidi bili slabi ali dvomljivi, bi šla še na NIPT (mislim, da brez ugotovitve spola stane 650€, če želiš vedeti še spol pa okoli 800€; na odvzem moraš v Ljubljano). Osebno raje dam naprej 100€ pa potem dam še 650€ in sem sigurna, kot da bi takoj plačala 650 za nekaj, kar lahko vidim na nuhalni - ampak to je moje osebno mnenje. Pa da se razumemo, da mi denar ne igra vloge za otrokovo zdravje, ampak mi je tako nekako bolj logično. Vsekakor pa sama ne bi šla na AC ali katero koli drugo invazivno metodo.
Dejstvo je, da lahko tovrstne bolezni (odsotnost trisomije krom. 21,18 in 13) odkrijejo tudi na NS + če greš še na dvojni hormonski test je 99%. Izvide čakaš okrog 2-3 tedne.

Ampak kot sem rekla - to je moje osebno mnenje [sm=smiley1.gif]




Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>