|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   plačilo uz sličice
14.2.2016 14:01:59   
*zvezdica zaspanka*
so kateri že zaračunali uz sličico na rednem uz pregledu (ne pri merjenju ns, ko že tako plačaš)? kakšna je cena?
namreč zadnjič se mi je zgodilo, da me je ginekologinja vprašala, če želim sličico, seveda sem rekla ja, potem pa mi je medicinska sestra rekla, da jo moram plačati. nekako mi potem ni bilo treba - pač ker mi ni nihče prej nič rekel, oz. mi je ginekologinja sama ponudila ... ampak vseeno se mi tole malo butasto zdi. že tako redko dajejo sličice, bi si še želela kakšne, ampak sedaj se kar bojim vprašati, še posebej, če jih bo potrebno plačevati. moja ginekologinja je sicer zasebnica s koncesijo, pregledi so res na nivoju in sem zelo zadovoljna.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: plačilo uz sličice
14.2.2016 20:43:08   
Bigmamma
Pozdravljena.
No ja, to pa res prvic slisim..ti povem iz lastnih izkusenj, sem bila v prejsnji nosecnosti v porodnisnici na uz-ju, dobila normalno slikico, mi niso zaracunali, niti prejsnja ginekologinja mi ni, sem vsakic dobila po dve slikici, sedaj sem pri zasebni, dobim vedno slikico, nikoli mi ni kaj rekla..
Tudi od kaksne kolegice se nisem slisala..je ze tvoja gin. nekako izvohala dodatni zasluzek user posted image


< Sporočilo je popravil Bigmamma -- 14.2.2016 20:44:52 >

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: plačilo uz sličice
15.2.2016 15:58:37   
karena
No, jaz sem pa od večine slišala, da sojim sličice računali. Tudi naša G ima objavljen cenik (to pa mora nekje imeti obešeno, če ti hoče računat in seveda ti mora izstavit račun), prvo da gratis pa na morfologiji mi je tudi niso zaračunali. :)

(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: plačilo uz sličice
15.2.2016 17:29:39   
tetka5
Mene sploh vprašala ni, naredila je UZ, sprintala dve slikici in jih dala v kartoteko. Potem pa mi jih je sestra dala in nič niso računale. Dobila sem jih pa tako, da se še prav dobro nisem zavedla, da so slike zame user posted image Sem jih bila pa seveda zelo vesela. user posted image

(odgovor članu karena)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: plačilo uz sličice
15.2.2016 17:36:17   
*zvezdica zaspanka*
uh, potem je res zelo različno. tudi meni je v prvi nosečnosti sprintala sličice na tistih glavnih uz pregledih, nič rekla, no tokrat pa je zgleda malo drugače ... ravno sem našla na spletu eno zasebno ginekologijo, kjer uz sličico računajo 2€ user posted image bom naslednjič pozorna na cenik, zaenkrat ga še nisem zasledila, tudi na spletu ga ni (razen za ns) ... upam vsaj, da mi na morfologiji da spet kakšno sličico ...

(odgovor članu tetka5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
15.2.2016 21:41:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: plačilo uz sličice
16.2.2016 7:43:18   
Janchek81
Uf, prvič slišim ....
Sam ta je mal kruta, da je treba na UZ plačat sliko ..
Ne rečem na NS kjer je pač cenik NS z slikico ali CDjem ... isto na 3D, 4D ... drugje pa nikol slišala še user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: plačilo uz sličice
21.2.2016 17:01:40   
Ayla.F
jaz sem na prvem UZ pregledu morala plačati za slikico 3 eur. niti ponudili mi jo niso, sestra je že zaprla karton kao 'ok adijo, se vidimo', pa sem jo vprašala 'ja kaj pa slikca', pa mi jo je potem dala, ampak takoj zraven pa še račun za 3 eur! mene je tut skor kap, najraj bi ji jo vrgla v glavo, samo pač ker je to le UZ slikica prvega deteta, kaj čem.. požrla sem besede, plačala in šla domov.. :S s tem da s prvim UZjem nisem bila niti malo zadovoljna, ker je trajal natančno pol sekunde, komaj se je s sondo dotaknil trebuha, že jo je odstranil, glih tolk, da je vidu, da se plodek vidi in da srček bije.. :( katastrofa, sploh k slišim druge punce razlagat, kakšne so imele one izkušnje s prvim UZjem.. :S
kar se pa morfologije tiče, ni pa niti ene slike sprintal niti za v kartoteko, kaj šele zame, vprašal pa tudi ni nič, če bi jo želela, čeprav je tekom pregleda naštancal ogromno fotografij (verjetno so kje na računalniku shranjene al kaj vem kje).. :( škoda..

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: plačilo uz sličice
22.2.2016 20:02:17   
*zvezdica zaspanka*
uh, ayla ... saj ne vem, kaj naj rečem, ampak to je pa že kar konkretno vlečenje zadnjih niti za nabiranje denarja; kaj vse se ne spomnijo, odnos je pa dostikrat itak čisto na podnu user posted image
no, danes sem pri moji ginekologinji prvič zagledala cenik in cena uz sličice je 5€ user posted image v tistem trentku sem samo upala, da mi je ne ponudi, na srečo ni nič vprašala ... čeprav bi bila sličica lepa.

(odgovor članu Ayla.F)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: plačilo uz sličice
22.2.2016 22:06:41   
Stella83
Jaz sem pri svoji prvi uz plačala (potrditev nosečnosti) in mi je sprintala 3 slikice. Na prvem rednem pregledu sem dobila le eno, tudi brezplačno.

0.5€ ali mogoče celo 1€ bi bilo še nekako sprejemljivo, ampak 3€ Oz 5€ je pa popolno oderuštvo. Ne vem pa, koliko stane ta papir na katerega printajo.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: plačilo uz sličice
22.2.2016 22:23:52   
Stanislava_
Namen UZ pregleda je preveriti, ali je s plodom in materjo vse v redu.

UZ ni prva modna revija bodočega otroka in tiskanje sličice je dobra volja zdravnika. Stošek ni ne vem kakšen, ampak glede na ogorčenje strank je edino pravilno, da ga zaračunajo.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: plačilo uz sličice
22.2.2016 22:38:40   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

UZ ni prva modna revija bodočega otroka in tiskanje sličice je dobra volja zdravnika. Stošek ni ne vem kakšen, ampak glede na ogorčenje strank je edino pravilno, da ga zaračunajo.


Se ne strinjam. Jaz partnerja ne vlačim na vse preglede. In se mi zdi prav, da vsaj na slikici lahko vidi SVOJEGA otroka.

Če pa strošek sploh ni nevem kakšen, se mi pa ne zdi fer, da se zaračunava. Sploh pa ne po takšni ceni. Itak od zavarovalnice dovolj pokasirajo.
Če G z eno slikico lahko razveseli starša, ne razumem zakaj jim je potem to tako težko. A je res treba povsod biznis obračati??!

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: plačilo uz sličice
22.2.2016 23:00:51   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Stella83


A je res treba povsod biznis obračati??!




Kaj se tako razburjaš,

Namen ginekološkega pregleda je preveriti zdravstveno stanje nosečnice in plodu.

Če je slikca dobra volja, potem je tudi njeno tiskanje dobra volja. In verjamem, da če bi se dobrovoljno (namesto ??!) obnašale nosečnice, bi jih tudi dobrovoljno tiskali. Tako pa jih zaračunavajo. Edino pravilno pri takem obnašanju??!. Sama si dober dokaz user posted image

(odgovor članu Stella83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: plačilo uz sličice
22.2.2016 23:30:48   
Stella83

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Stella83


A je res treba povsod biznis obračati??!




Kaj se tako razburjaš,

Namen ginekološkega pregleda je preveriti zdravstveno stanje nosečnice in plodu.

Če je slikca dobra volja, potem je tudi njeno tiskanje dobra volja. In verjamem, da če bi se dobrovoljno (namesto ??!) obnašale nosečnice, bi jih tudi dobrovoljno tiskali. Tako pa jih zaračunavajo. Edino pravilno pri takem obnašanju??!. Sama si dober dokaz user posted image


Opa Stanislava, midve se pa žal ne poznava, tako, da mislim, da težko sodiš.
Če bi prebrala moj prejšnji post, bi videla, da slikice dobim brez vprašanja, brezplačno. Je to dovolj jasen znak o mojem karakterju? user posted image

No, če se spustim na tvoj nivo user posted image , po tebi se pa odraža stanje našega zdravstva - tista, ki mi je simpatična sliko dobi, tista, ki mi je pa čudna pa ne oz bo mastno plačala. Te pa vprašam - se je treba na takem nivoju pogovarjati?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: plačilo uz sličice
23.2.2016 6:51:20   
*zvezdica zaspanka*
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Stella83

A je res treba povsod biznis obračati??!



Kaj se tako razburjaš,

Namen ginekološkega pregleda je preveriti zdravstveno stanje nosečnice in plodu.


stanislava, delno se strinjam s tabo. obisk pri ginekologu je namenjen drugim bolj pomembnim stvarem, kot je sličica. vendar pa so ginekologi nosečnice z napredkom tehnologije pač malce razvadili. ne poznam primera, da ne bi vsaj na 3 glavnih pregledih nosečnica dobila tudi sličico. ko sem bila pred 3 leti noseča, nisem spraševala zakaj in kako in tako naprej. pri moji ginekologinji, s katero imava super odnos, prav tako tudi z vsemi ostalimi v ambulanti, in imam o njih same pozitivne besede, sem takrat in tudi sedaj plačala celo materinsko knjižico, čeprav bi jo moral kriti zavod. je pa moja ginekologinja ravno sedaj v tem času med mojima obema nosečnostima sprejela nov cenik in na njem je pač novost - plačilo uz sličice, 5€. torej tu se ne gre za moj odnos do nje in oceno njene storitve, ki je mogrede odlična, pač pa enostavno, kot pri vseh v današnjem norem svetu, priložnost za zaslužek. žal se mi 5€ zdi kar malce preveč!


< Sporočilo je popravil *zvezdica zaspanka* -- 23.2.2016 6:52:39 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: plačilo uz sličice
26.2.2016 17:16:17   
Ayla.F
Če bi vsi ginekologi po vseh ZD-jih delali po enakem principu cel cajt, to pomeni, da bi bilo splošno znano, da je treba prvo UZ sliko plačati 3 eur (al pa kolikor že), potem ok, ni panike.. ko pa berem, da marsikatera nosečka dobi sliko, dve, tri brez problemov zastonj na vsakem pregledu, pa ne mislim samo na tistih treh osnovnih pregledih, ampak tudi na 'stotih' drugih pregledih, na katere hodijo zaradi takih in drugačnih komplikacij, potem pa se mi zdi malo butasto, zakaj moram pa ravno jaz plačati.. in tista druga jih dobi tudi po tri na pregled brez problema, meni pa ene klinčeve slike niti ponudijo ne. pa nisem bila niti tečna, niti zoprna, niti nervozna, niti nič, pač povprečna prvič nosečka, ki je polna pričakovanja, kaj se bo videlo na UZju, kako zgleda otroček v živo itd... in VALDA da bi slikico, da lahko navdušeno pokažem kaj imam v bušiju tudi drugim, kaj šele bodočemu atiju otročka.. in zaradi mene loh na običen A4 format sprintajo, da jim bo manjši strošek.. ali pa naj že po defaultu nobeni ne dajo slike, pa je stvar rešena..
in Stanislava_, štekam kaj ti hočeš povedat, važno je, da se vidi, da je s plodekom vse v redu, samo mi pač nismo stroji in si želimo vseen malo več pozornosti kot samo potrditev nosečnosti in adijo.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: plačilo uz sličice
26.2.2016 22:46:32   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Ayla.F

Stanislava_, štekam kaj ti hočeš povedat, važno je, da se vidi, da je s plodekom vse v redu, samo mi pač nismo stroji in si želimo vseen malo več pozornosti kot samo potrditev nosečnosti in adijo.


Kaj več bi še rada, od tega, da je naše prenatalno zdravstvo v svetovnem vrhu? Da lahko nanj računaš, da te bo vrhunsko pripeljal do poroda? In dejstva, da je otrok zdrav?

Pozornost naj ti doma posveča partner..

Nosečnost pa je dar sam po sebi, cenite to, namesto da se ukvarjate s slikco.

(odgovor članu Ayla.F)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: plačilo uz sličice
5.3.2016 14:51:42   
Southeast
Nisem nikoli plačala, ne v prvi nosečnosti, ne sedaj. To se mi zdi pa res totalen nateg, tako, kot so računali materinske knjižice, ki ti seveda pripadajo zastonj. Je res, da je dobra volja ginekologa, a ti naprinta tisto sličico ali ne, vendar pa res ne bi smel še računati za to.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: plačilo uz sličice
15.3.2016 13:51:05   
*zvezdica zaspanka*
evo update: ravnokar z morfologije in nisem dobila sličice. da se ne bo Stanislava spet oglasila - z mojo ginekologinjo imava super odnos, takšnega sva ga imeli tudi danes, pač ona ni vprašala za sličico, jaz ji pa tudi nisem rekla. mi je pa hudo, ker se je res lepo videl obraz in vse, pa mož ni bil z mano, za v album in za spomin bi bilo ... ahhh ...

(odgovor članu Southeast)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: plačilo uz sličice
17.3.2016 15:42:19   
Southeast
Zvezdica, škoda. Res. Ker to je pa tako lep spomin za otroka, potem, ko je že malo starejši. Tako lepo je listat po albumu, pa gledat svoje slike. Js bi na tvojem mestu kar rekla. Sploh pa z morfologije, k se res lepo vse vidi.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?