Zanositev (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Bubeles -> Zanositev (2.3.2016 12:19:30)

Lep pozdrav,

Imam vprašanje in upam da mi lahko pomagate. Prvi dan zadnje menstruacije je bil 18.01.2016, torej sem po izračunu pdp in prav tako po ultrazvoku noseča 6t in 3dni. Zanima me glede na spolni odnos 26.01. in 2.02. Če sem lahko zanosila komaj takrat ali je možna le zanositev pred menstruacijo.




Anonimen -> RE: Zanositev (2.3.2016 13:02:36)

Plodni dnevi so nekje okrog 14. dne ciklusa, če imaš ciklus dolg 28 dni. Sicer je ovulacija in plodni dnevi precej kasneje, tudi kak teden - ob dolžini ciklusa npr. 32-35 dni, do ovulacije pride okrog 20. dne, šteto od prvega dne M. Tako da je 2.2. bolj verjeten datum zanositve, razen če imaš ekstremno kratke cikluse. [sm=smiley1.gif]
V tednu pred M pa vsekakor težko zanosiš, ker od ovulacije do nove M v povprečju mine od 9-16 dni.




Bubeles -> RE: Zanositev (2.3.2016 13:17:32)

Anonimen ampak ali ni tako da se nosečnost šteje od prvega dne zadnje menstruacije? Če bi zanosla 2.2. Bi zdaj bila noseča 4t in ne 6??
Zdaj sem že zeli zmedena ker mi je pa ta pidatek zelo pomemben




Lumpika86 -> RE: Zanositev (2.3.2016 13:36:13)

http://www.bibaleze.si/clanek/nosecnost/znate-izracunati-datum-poroda.html

Tule je razlozeno. 6 tednov si noseca po zdravniskih merilih. 4 tedne pa fizicno (po nase). Ce gres brat o razvoju ploda, ti v prvih dveh tednih pise da je to cas po menstruaciji. V tretjem tednu ovuliras in zanosis (recimo), v cetrtem bi mogla dobit menstruacijo, v petem in sestem delas test. Upam da ti je kaj bolj jasno. Ti tedni so zato da imajo zdravniki neko enotno merilo. Me smo pa samo zmedene. Lp in cestitke




Bubeles -> RE: Zanositev (2.3.2016 13:48:11)

Najlepša hvala obema za hiter odgovor [sm=smiley1.gif]




Stran: [1]