RE: decemberčki 2016 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Nina33 -> RE: decemberčki 2016 (30.5.2017 18:09:07)

Aha... no... ni mi tolk do soparnika zgleda [sm=smiley36.gif] Sem odločena, da ne bom zanjo posebej kuhala - nimam ne volje ne časa, če pa samo pomislim, da bi se poj ker od sinov začel zmišljevati, da bi on tut le ekstra zanj pripravljene stvari jedel... [sm=smiley36.gif] Sicer ne bi "šlo skoz", a že sama misel ne to me moti.
Miksanje... je hrana, ki je sigurno nikoli ne bi miksala (npr. meso, ribe, čebula ipd.), a vem da eni jo... vsak po svoje. Glede koščkov in "davljenja" pa - drugi sin je jedel do več kot enega leta izključno samo enakomerno spasirano hrano, čim je začutil v ustih en sam samcat malo večji košček, je vrgel vse ven in ni več odprl ust... obup, res (in še zdaj prav prežvekuje, še npr. jogurt valja po ustih sto let preden ga pogoltne), prvi in tretji poba nista s tem imela čisto nobenih težav. Pa sem vsem trem pomoje bolj ali manj podobno speštano (in tudi zmiksano kakšno stvar) dajala. Sploh najmlajši sine ni bil čisto nič problematičen, sploh se ne spomnim, da bi karkoli kompliciral pri GH (pa še ni 3,5 star, še ni tako dolgo tega). Imajo pa vsi trije vsak čist svoj okus, ni ene stvari, ki bi bila vsem trem super dobra ali fest zanič (in jedo tut stvari, ki jih jaz ne maram recimo).
Še eno malo mim vprašanje: vaši [sm=duda.gif] dobivajo/bodo dobivali za jest kar tut vi jeste al kupujete npr. zelenjavo posebej zanje? Pri nas npr. cvetače nihče ne mara in je ne bom ponujala mali punci [sm=smiley1.gif]
Eko, popoldansko "futranje" dokončano, gremo še malo na sonce, zdaj menda ni več tako vroče...




Zabike -> RE: decemberčki 2016 (30.5.2017 21:33:40)

Nina33 jaz sem vsem kuhala posebaj do prvega leta. Brez zacimb, soli, njim prilagojeno hrano. Dala sem jima seveda tudi stvari, ki meni niso okusne (saj dojencek ne ve in se vsemu privadi). Res sta ogromno okusov dala skozi v prvem letu in tudi zdaj jesta vse od radica do zelja, avokado, vso sadje, zelenjavo, se olive, vsako jutro kivi na tesce, divjacino, vglavnem ni stavri, ki je ne jesta in tudi bolana nista skoraj nikoli, mogoce kaksen manjsi prehlad in je to to, kri pa imasta kot krvodajalca oba ☺️. Mogoce imam samo sreco z njima, al pa se je ta vztrajnost pri uvajanju res izplacala, to pa bomo videli zdaj pri babiki 😀




cebela321 -> RE: decemberčki 2016 (5.6.2017 5:35:07)

Ojjj. Punce 1 uprašanje: trenutno so na vidiku borovnice... kako je kaj z uvajanjem le teh v prehrano?..do zdaj nismo imeli težav.




Nina33 -> RE: decemberčki 2016 (5.6.2017 10:44:29)

Oj!
Mislim, da niso problematične kar se alergij tiče (jagode so), naša jih bo čez poletje zih jedla, jih imamo že na vrtu ogromno (ameriških sicer). Lupinice pa tut pomoje al ne motijo al pa so tolk velike, da se jih komot odstrani... Ne vem, mi smo šele pr krompirju in še to ne ne vem kje [sm=smiley36.gif] danes bo tretji dan, jutri bo dobila korenček pomoje, čeprav bom mogoče zaradi cepljenja v sredo stvar malo prestavila (da me ne bo preveč skrbelo, če bo čuden kakec, kaka pika preveč ipd. [sm=smiley2.gif] ), se ne mudi.
Glede različnih okusov - sama sem še vedno nadpovprečno "zbirčna" (čeprav sem bila včasih še mnogo, mnogo bolj), pa so me kot otroka navajali na vse sorte, baje sem tut vse jedla do ene hujše trebušne viroze, potem pa se je začelo [sm=smiley1.gif] Res sta imela hude težave z mano zaradi tega, jaz pa tudi, se mi je "siljenje" s hrano res uprlo. Pač se "vse" poskusi in če maraš, maraš, če ne pa ne, ni treba pojest, se pa česa drugega za nadomestilo ne dobi (od lakote pri polni mizi se ne umira [sm=smiley1.gif] ). Pobje jedo +/- vse, tudi česar sama ne maram (paradižnik, rdeča pesa ipd.) Zdravje pa ni tako trdno samo s hrano povezano, pri nas najmanj ješč (in najbolj drobcen) najmanjkrat zboli. Tu je bolj odvisno od sreče s tem v vrtcu pomoje, starejša dva sta bila zdrava ko dren (beri: nič bolna), dokler ni starejši šel v vrtec. Bolj me je zanimalo, če boste kupovale hrano samo zaradi uvajanja, čeprav je doma ne jeste (pri nas je taka npr. cvetača, koleraba in kaka "eksotika" kot topinambur ipd.). Sama ne bom uvajala hrane, ki jo drugače doma ne jemo, mi je trapasto, jo bo že kasneje, ko bo jedla "normalno", dobila kje na obisku/v vrtcu za poskusit.
Mene pa "strašijo" s temi ošpicami [sm=smiley13.gif] Ker punca valda še ne bo cepljena, ko bomo na morju in zdaj poslušam, kako se bomo morali pazit vseh in vsega... Ne vem, prav jezna sem. Sicer gremo v Istro, ne kam v Italijo al pa tko, a vseeno. MI kvarijo dopust še preden se nam bo začel. Kako se pa vam zdi?
Lep, čeprav ne glih sončen dan vsem!




Kraljica Mama -> RE: decemberčki 2016 (8.6.2017 9:11:52)

Pozdravček...mi se tudi že na veliko trudimo...naš mali že nekaj časa obvlada obrat iz hrbta na trebušček..zdaj še vadi iz trebuščka na hrbet in pa seveda dela trebušnjake..na vsak način se želi vsesti in se pol včasih jezi [sm=duda.gif]...postavlja se tudi na prste in dviguje rit da bi le kam prišel hehehe...papamo na veliko, še posebej imamo radi domačo špinačo [sm=bravo.gif]...




Anibani -> RE: decemberčki 2016 (28.6.2017 13:45:39)

kleta živijo! Po dooooolgem času se javljam. Julija bo 5 julija stara 7 mesecev (že!!!) in zdaj že odkriva tla po stanovanju. Drugače ima igralni kotiček z peno ampak včasih jo najdem na sredini kuhinje kjer se igra z igračko... drugače že lepo napredujemo z gosto hrano in ji bom počasi začela dajati koščke. sestra bo kmalu rodila fantka tako da bomo imeli enega člana več... vem da je sezona dopustov vendar bi se vseeno lahko kdaj dobile v živo z svojimi sončki.... Uživajte




Nina33 -> RE: decemberčki 2016 (6.9.2017 11:50:02)

Pozdravljene po doooolgem času!
Mi smo počitnice preživeli, smo uživali doma in na morju. Zdaj pa eni uživamo doma, ostali pa v šoli/vrtcu, imamo letos že dva šolarja (in enga vrtičkarja [sm=smiley1.gif] ) [sm=bravo.gif] Mala bo šla v vrtec šele drugo leto septembra (če bomo dobili, pri ostalih ni bilo težav), imamo to srečo, da bo lahko doma s svojim atijem. Kako bo pa pri vas? Porodniške bo tik-tak konec [sm=smiley3.gif], ne morem verjeti, kako čas leti!
Danes smo imeli P pri (že!!!) devetih mesecih, punca je super, obvlada kar je za obvladat - prime rozino (in jo nese v usta [sm=smiley36.gif] ), prime dve kocki naenkrat, sedi (vsede se še ne čisto sama, se potegne v sedeč položaj, če ima kaj za prijet v bližini), puza okoli itak, se postavi na kolena in "gunca", čeblja ves čas (in oponaša, itak)... In še vedno je gracilna, 70cm in 7 kg (par dekic več), njen bratec (tretji fant) je imel 7 kil pri treh mesecih [sm=jezicek.gif][sm=smiley21.gif] Je pa tudi njej končno zalaufala gosta hrana (sploh zelenjavne juhe, vsem nam že skor iz ušes gledajo, a ona bi šeeee [sm=smiley1.gif] ), tako da se "gracilnost" lahko kmalu spremeni [sm=smiley2.gif]
Kako ste pa ve kaj in vaši sončki?




Nina33 -> RE: decemberčki 2016 (6.9.2017 12:35:12)

Sem pozabila vprašati - kako ste pa kaj z zobki pri vaših [sm=duda.gif] ? Naša ima spodnjo L enko zunaj, ji je pokukala ven en mesec nazaj. Drugega (še) nič ni videti/tipati.
Se vidi, da imam "preveč" časa, ko fantov ni doma [sm=smiley36.gif]




cebela321 -> RE: decemberčki 2016 (7.9.2017 12:31:23)

Ojjjla vsem skupaj. Tudi mi smo super preživeli počitnice. Mali je užival v vodi, kot doma v banjici.
Imamo že nekaj več kot 75cm in nekaj več kot 10kilc. Je pravi razbojnik. Že 1 mesec se sam vsede in sedi kolikor mu je volja. 14 dni se mi zelo postavlja na noge, vendar velikokrat omahne in imamo buške vsepovsod. Prime se za vsak vogalček, samo da je na nogah.
Trenutno imamo 4 zobke (enkice), dvojkice pa po hitrem postopku rinejo ven. Je učasih kar malo bogi.
Še vedno se dojiva, zelo pa uživa v gosti hrani. Zdaj imamo 3 obroke gh na dan. Je pa problem ker ne smemo sadja, ker dobi fleke po obrazu. Od sadja lahko le melone in fige. Na te smo navalili na morju prejšnji teden 😄😄😄 . 25.9.imamo alergologa da vidimo pri čem točno smo?
Vaši piščki vse jejo????




Nina33 -> RE: decemberčki 2016 (7.9.2017 14:44:58)

Ojla, cebela321!
Vau, kolk velikega poba imata [sm=bravo.gif] In super za raziskovanje (za buške malo manj). Mari je pa včeraj popoldne ugotovila, kako se v sede lahko premika (eno nogo spodvije nazaj in se poriva okoli)... ne vem, če mi je najbolj všeč, a itak vsak otrok po svoje, glede na to, koliko je na kolenih, bo mogoče celo kobacala, njeni bratje so to fazo preskočili [sm=smiley1.gif]
Kar se hrane tiče: naša piška še ni dobila jajc, večine mesa (le piščanca) in mleka. Ostalo je vsaj probala že (od stvari, ki jih jemo, no [sm=smiley1.gif] ) in na srečo nima kakih težav, le bolj trd kakec (tudi po sadju), ni več une "mlečne packarije" v plenički, čeprav se še vedno večinoma doji ("uradno" poje gost zajtrk, kosilo in večerjo, vmes še kako sadje z vrta za malico, a ne poje vedno veliko in se vseeno vsaj ene 4x še doji čez dan... ponoči pa rajš ne štejem [sm=smiley29.gif] ).
Upam, da Valu alergija hitro mine, da bo lahko užival tudi v sadju!




Nina33 -> RE: decemberčki 2016 (7.9.2017 14:47:07)






[img]http://img41.glitterfy.com/16352/glitterfy6074327T806B81.gif[/img]


5.12.2016
[sm=pikapoka2.gif] Anibani, PDP 5.12.2016
Julija, 4065g, 55cm

7.12.2016
[sm=pikapoka2.gif] Nina33, PDP 4.12.2016
Mari, 3070g, 50cm
3.mesec: 5460g, 61cm
9.mesec: 7060g, 70cm

8.12.2016
[sm=pikapoka2.gif] TejaM, PDP 6.12.2016
Zala, 3630g, 51cm

10.12.2016
[sm=pikapoka2.gif] Rdeca, PDP 4.12.2016
"princ"

12.12.216
[sm=pikapoka2.gif] Snickers933, PDP 20.12.2016
Gašper, 3110g, 50cm

16.12.2016
[sm=pikapoka2.gif] lastovica, PDP 31.12.2016
Špela, 3010g, 48cm
3.mesec: 5500g, 60cm

17.12.2016
[sm=pikapoka2.gif] Nollina33, PDP 20.12.2016
Kim

20.12.216
[sm=pikapoka2.gif] cebela321, PDP 20.12.2016
Val, 4170g, 54cm
3.mesec: 7550g, 65cm
9.mesec: +10kg, 75cm

[sm=pikapoka2.gif] Kraljica Mama, PDP 18.12.2016
"fantek", 3510g, 52cm

22.12.2016
[sm=pikapoka2.gif] Zabike, PDP 29.12.2016
"punčka", 3490g, 50cm

29.12.216
[sm=pikapoka2.gif] Zabica000, PDP 23.12.2016
Tim, 3420g, 53cm

30.12.216
[sm=pikapoka2.gif] tincy83, PDP 25.12.2016
Maks, 3600g, 53cm




6 [sm=rozacrtici.gif] , 6 [sm=modricrtici.gif]









Nina33 -> RE: decemberčki 2016 (7.9.2017 14:47:56)

Sem še seznamček skopirala, da/če se še kera "opogumi" javit [sm=smiley36.gif]
P.S. če bi se razvila debata, gremo lahko na sosednji forum (Starši čvekamo), da ne bomo tukaj [sm=nosecka.gif] drena delale [sm=smiley1.gif]




Zabike -> RE: decemberčki 2016 (9.9.2017 7:54:45)

Heei! Mogoce ras najboljse, da se prestavimo na drug forum 😅. Nina33 joj tudi nasa je tak slabi jedec, stari sva 8,5 mes in ima tudi 3 kg manj kot brateca v enakoem obdobju. Konec meseca imava posvetovalnico in me je kar strah spet teh meritev 😅. Jeva sicer tri obroke na dan + popoldanska malica in se dojiva zjutraj, dopoldan in zvecer (+1x ponoci ☺️). Receva besedico ATA in od predvcerajsnim MAMA ❤️❤️❤️, je pa zeeelo aktivna. Sama se vsede od 6 meseca, plazi od 7 meseca, od takrat se tudi sama vstane, trenutno pa smo v fazi hoje ob opori in "kuhanja" v njeni kuhnici ☺️. Upam, da se se ostale kaj javite 😇




Nina33 -> RE: decemberčki 2016 (9.9.2017 21:06:48)

Eko, lahko se preselimo:
http://www.ringaraja.net/forum/Decembr%C4%8Dki_2016/m_6228448/tm.htm
Lp




Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 40 41 [42]