senca - katero drevje (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Od rožce do solatke



Sporočilo


Halili -> senca - katero drevje (30.7.2016 9:35:55)

ker smo na parceli na kateri je cel dan sonce me zanima katera drevja vsaditi v jeseni da bo hitro rastlo in dajalo senco.
razmišljala sem o kiviju.




bskrle -> RE: senca - katero drevje (30.7.2016 22:20:22)

kivi? potem je vseeno, če daš trto




Abelar -> RE: senca - katero drevje (2.8.2016 14:56:18)

Najgostejšo senco daje oreh.
Prijetna je tudi lipa.

Zelo hitro zraste visok fižol in daje tudi senco, če ga posadiš tako, da ti na pravo stran meče senco.




gsatalema -> RE: senca - katero drevje (2.8.2016 20:05:30)


IZVIRNO SPOROČILO: Abelar

Najgostejšo senco daje oreh.
Prijetna je tudi lipa.

Zelo hitro zraste visok fižol in daje tudi senco, če ga posadiš tako, da ti na pravo stran meče senco.



[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Fižol to pa ja [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Ne vem kaso se jim reče, vendar stric googl ve [sm=smiley36.gif], da obstajajo neke vrste dreves, ki naj bi zrastle več kot 1m visoko v enem letu....Kar pa se oreha tiče - on ima to orehovo olje, ali smola ( kakorkoli že temu rečemo) da spodaj nič kaj ne uspeva...niti trava. Pri lipi pa pazi če je kdo alergičen ....




Abelar -> RE: senca - katero drevje (4.8.2016 9:48:07)

[sm=smiley36.gif]
Ampak sem čisto resno mislila s fižolom. [sm=smiley1.gif]

Hitro zraste do višine 2m in res daje senco. Konec sezone "ograjo" poješ, korenine zakoplješ v zemljo in jih tako obogatiš z dušikom, naslednje leto pa ponoviš vajo. Po par letih imaš pa tudi že senco tistega pravega drevesa, ki si ga posadil.

[sm=morje.gif]




malaMravljica -> RE: senca - katero drevje (6.8.2016 0:10:17)

Oreh preblizu hise ni priporocljiv zaradi korenin, ki ti grejo pod hiso in zaradi polhov, ki jeseni ponoci kradejo pridelek in ropotajo. Lipa da lepo senco in dober caj, jaz sem bolj za lipo.




vanilla -> RE: senca - katero drevje (17.8.2016 13:29:17)

Kar hitro in košato raste tudi kodrasta vrba. Mi jo imamo in je tudi nezahtevna za vzdrževanje, kar pomeni, da je kar trpežna. Jo je pa potrebno obrezovati, da ti ne podivja, ker tako hitro raste - lahko oblikuješ lepo krošnjo in je ne pustiš, da zraste "v višave".




madjanca -> RE: senca - katero drevje (22.8.2016 16:11:30)


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Oreh preblizu hise ni priporocljiv zaradi korenin, ki ti grejo pod hiso in zaradi polhov, ki jeseni ponoci kradejo pridelek in ropotajo. Lipa da lepo senco in dober caj, jaz sem bolj za lipo.


Je pa treba povedat, da je pod lipo vse lepljivo nonstop :)




Stran: [1]