|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
21.4.2017 14:12:20   
nastja1
pia nam pa ni nič P rekla za zobozdravnika... user posted image hm.. dobro da si me spomnila.. bom vprašala P kaj je s tem.. user posted image

pikica4 haha ja sej to. nebi rabila še kakšne bratrančke pa tete od voluharčka. user posted image ma jaz sem kupila par sadik kristalke pa posadila da bom čim prej domačo solatko jela, zato že imam glavice.. tisto ko sem pa posejala, pa je samo malo zunaj.. user posted image ojjoj stare? nobena od nas tukaj ni stara. user posted image hm... nobena čokolada se nebi pri meni doma pokvarila... user posted image ampak od poroda sem izgubila kar nekaj kg tako da jih imam manj kot pred zanositvijo, pa se poskusim malo zadržat s sladkarijami in belim kruhom, da nebom prišla na isto. user posted image se pa lahko podpišem pri tebi.. od pol 6h dalje je katastrofa.. samo jaz ga lahko pomirim in ob 8h dam spat.. do takrat pa tako kriči in je siten.. user posted image

bucka hm za to se pa nisem spomnila.. bom še to napravico poiskala na netu pa kar naročila.. ker res veliko škode naredi ta hudič user posted image

dansas haha ja kr nagačila bi jih... user posted image delajo se tako sladke, a za nič drugega niso kot za delat škodo. ja jz bom vse te kante vod nosila da bojo te hudiči lhk jeli mlado solatko?!! user posted image ojoj škoda za češnje. user posted image jz upam da nam tudi nebo sadje pozeblo.. smo šele lani posadili, tako da držim pesti..
oo bravo za sinkota user posted image ajoj jaz samo sanjam kdaj bo tako pri nas.. user posted image

malinca pol se boš nanosila.. jaz sem ga zdej našega malo peljala v vozičku okoli hiše ko imamo pesek pa hitro zaspi.. tako da šibam v vojno s cunjami in malo po tleh brisat..če je kiri dolgčas.. lahko dam naslov kje živim user posted image

bay bay

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 801
   RE: Oktobrčki 2016
21.4.2017 23:11:15   
Ribica **
Haha, nastja, jaz tudi z veseljem javim naslov. Ta teden mi nikakor ne uspe kaj postorit. Predvsem večeri mi bežijo, že tri dni se spravljam k šivanju oz. vsaj rezanju blaga, pa mi ni uspelo. PA jutri, bom poslala očka ven z malo, jaz bom pa tačas šivala. Upam.

Mi smo bili pa danes v Čateških, še dobro, da nismo šli čez vikend, je bila že danes gneča. Mi bazeni sicer niso ljubi, ampak naj bo izjemoma. Mala je uživala, ko je zagledala bazen, je komaj kosilo pojedla, potem se ni pa nič bala. Edino uspavala sem jo pa eno uro, še dobro, da je bila neka votlina tam s približkom teme, da je le omagala. O čistoči raje ne razmišljam, glede na to, da nas je bilo en kup z vozički noter. user posted image Jo bom pomojem kar jutri dopoldne fajn skopala z milom, danes smo bili pozni in sem jo samo preoblekla iz prepotene pižame. Moram nujno kupit frotirasto prevleko za lupinco, ker se grozno poti v njej. Je jokala od bencinske po Čatežu pa do Trebnjega, smo morali iz AC dol zaviti, da sem jo podojila in potolažila, je bila tako lačna, čeprav sem ji dala kašico preden smo šli. Laske je imela tako mokre kot jih niti na bazenu ni imela. Zaspala je pa šele po Grosupljem in bila doma vsa naspana. user posted image Ampak dobre volje, naj ji bo. Smo imeli pa tako poln avto, kot da gremo za ne vem koliko dni na dopust, ne pa za tri ure na bazen, smo ta večjega pobrali v šoli in sta bila še dva dodatna nahrbtnika. Ampak smo se imeli lepo in to šteje.

Dansas fino, da ti tako dolgo spi, jaz takoj podpišem za dva daljša spanca namesto treh polurnih. user posted image

Sem ji pa danes kupila sončna očala v DM-u, za hec, pa jih je zunaj celo pustila na glavi. Na bazenu jih je pa takoj dol potegnila in v usta dala, itak, ko sem jo hotela slikat.

Spet vsi že kar nekaj časa spijo, samo jaz visim na računalniku. Ampak sem preprosto preveč utrujena, da bi počela kaj koristnejšega in premalo zaspana, da bi šla kaj prej spat. Tako da sem 3/4 stvari tako pozabila komentirat. Jutri. user posted image

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 802
   RE: Oktobrčki 2016
22.4.2017 10:12:52   
bucka*
Živjo!

da se vam malo javim, preden gremo ven. Sej ne vem, če bomo sploh kaj zunaj, ker se že grdo oblači... ampak malo moramo, ker je sinko včeraj dobil novo kolo in glih da ni šel spat z njim :) zjutraj pa takoj: bova šla s kolesom mami, a bova šla?!?!

Jst sm odvisna od sladkorja in sladkarij in to, da sem na porodniški, nič ne pomaga moji zasvojenosti, ker je omara z dobrotami vedno pri roki. Iz svoje -1kg teže pred zanositvijo sem prišla na +1kg, s tem da sem imela že prej preveč... tko da sm nekje 5-6kg oddaljena od svoje idealne teže... mislim, da bom "šla na odvajanje" user posted image

nastja, tisto čudo za voluharja odganjat sem kupila v šparu za manj kot 20 €, pa sem bla zlo skeptična... ampak se je pobral in ga ni nazaj :) največkrat se pojavijo jeseni/pomladi, ko drugje ni hrane. Če ima že mladičke, se le-ti lahko navadijo zvoka in jih ne moti, odrasle živali pa ponavadi prepodi in tudi kasneje odganja.

ribica, super za izlet! user posted image

aja, ena je spraševala glede igrač... mi nimamo veliko. popoldne je bratec zabava v živo in mala sploh ne rabi drugega. ima nekaj teh, ki se obesijo na lok, tem šumijo ušesa, ali se pa tresejo na poteg. Potem ima eno pisano žirafo za igrat, ker ima neko ropotuljico v trebuščku in neke plastične zadeve okrog vratu, ki ropotajo, noge so pa za žvečit.
potem ima pa še dve grizalici, eno curaproxovo, ki je zakon, pa še eno z gelom za hladit, ki ji pa še ne sede... aja, pa žabico za na vozek, ki je še nismo dali na vozek :)

mam pa srečo, v vozičku je ko angelček, če je budna ali spi, vedno pridna. še vedno v košari. tudi s spanjem sva pridni, sicer čudno dremlje čez dan, včasih samo po 15 min, ampak jo vseeno lahko spečo odložim in spi naprej...

grem, mali tečnari :)

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 803
   RE: Oktobrčki 2016
23.4.2017 22:30:38   
nastja1
Živijo punce kako ste preživele vikend? Upam da ste imeli kaj sončka. Mi smo bolj malo, je bilo skus oblačno... 😒

Ribica o super da ste šli malo na bazene. Pol ste uživali. Hehe kako je morala biti tvoja mala zakon ko ima tiste lepe goste laske črne pa sončna očala 😁

Bucka o super za nov bicikl. Seveda more mami takoj ven peljat da se sproba če dobro gre 😁 hm, hvala bom poskusila s to napravo odgnat te hudiče. ☺ super pa da ti
Želi biti tako pridna v vozičku. Kar tako naprej.. Naš pa kako ga pikne.. Včasih zaspi, včasih se pa tako zvija in kriči da si sploh ne upam od doma in ga vozim okoli hiše po pesku in z malo sreče zaspi 😁

Sem pa danes gledla na internetu dojenčke kako se plazijo..če je kak nasvet kako jim pomagat da se naučijo.. Naš samo ritko dvigne in se neki trudi, ampak še ne gre... Haha ampak kaj smo se smejali ko smo gledli posnetek. Prav smešni so ko te ritke dvigujejo in šibajo... 😁😁

Punce mirno noč vam želim..

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 804
   RE: Oktobrčki 2016
24.4.2017 9:51:02   
pikica 4
oj,

imam že prvi dopoldanski počitek.

vikend je bil pri nas deževen in mrzel. ravnp pravo vreme za pospravljanje.

dansas odkar imamo novega člana pri nas tudi ni kulinaričnih preseškov samo, da je hitro nekaj spacano. bo še čas za kuhanje. pa saj otroci jejo eno kosilo že v šoli potem pa še doma ko spacam. vikendi pa morajo bit bolj kalorični. kupila sva pa citroena c4 picaso, večji od sedanjega.

bučka super za novo kolo, je užival ane? je še na koleščkih gotovo?sem že pozabila kdaj sem naše učila kolo vozit, se mi pa zdi kot da včeraj tako hitro je šel čas naprej. men se je pa tole zdelo lari fari ko se v zemljo zapiči za voluharje, ampak pravite, da pomaga, ga bom prav kupila, ko ga vidim, ker je bolj enostavno kot past. ti kar zavidam, da j epridna v vozičku, jaz nisem bila na sprehodu odkar je kislo vreme. ja sladkarije so super ja, bolj da jih ni doma jih ne hodim skos grickat.

ribica že sončna očala, moram prav probat ampak mislim da jih ne bo pustila na glavi.

pia meni tud niso rekli za zobarja moram prašat.

malinca hvala z aidejo, imam kengurujčka še od fantov za vikend sem ga oprala in posušila, sedaj moram samo še namontirat to čudo nase, pa, da vidim. če ni že preteška piše samo do 9 kg, eh bom probala. samo toliko kg nosit eno uro, bodo sprehodi krajši.

pri nas je še vedno vse popackano ko jeva pa kdaj že začnejo lepo jest, ve ki imate starejše, je še vedno vse okrog?

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 805
   RE: Oktobrčki 2016
24.4.2017 12:54:46   
Malinca07
Evo spet js, s tamalo v rokah ko spi ze uro pa pol, brskam po internetu :)

Pri nas je bil vikend lep, ampak nisma bile nic zunaj. Prvic od rojstva ke fasala prehlad, zamasen nosek pa kaslja, tak da sma rajsi kar noter.

Noci so se kar grozne, zdej se dodatno zaradi noseka..max spi 2 uri v kosu :( o zobekih pa se kar ni duha ne sluha...ne vem kaj jo muci. Sem ji hotla pocasi se vecerjo zamenjat za gh pa se ne bom..ce je mogoce prevec za njen zelodcek to in ponoci mogoce zaradi tega ne spi.

Pikica probaj s kengorujckom ja, moja v njem uziva, ker se gospodicna nosi in vidi vse iz prve vrste :))

Ooo Ribica ze kar soncna ocala? Sploh nisem vedela, da jih ze imajo za tako male :) morem it mal pogledat, da jih bo frajerka mela za na morje (ce bo sploh lepo vreme).
Kak je pa blo v bazenu, je uzivala? :) si jo mela v obrocku al si jo sama drzala?
Moja pomoje sploh nebi zaspala tam v tistem cirkusu, ker bi jo vse cisto prevec zanimalo :)

Joj, juter teden bo ze pol leta stara...kam bezi cas. Ko tole pomislim jo kr z veseljem drzim na rokah ko spi..sj ne bo dolgo trajalo :)




(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 806
   RE: Oktobrčki 2016
24.4.2017 16:14:03   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: Malinca07


Joj, juter teden bo ze pol leta stara...kam bezi cas. Ko tole pomislim jo kr z veseljem drzim na rokah ko spi..sj ne bo dolgo trajalo :)



Res je, to sem si tudi jaz rekla, ko jo je bilo treba na rokah uspavat, pa ko je hotela se več nosit ipd. Kdaj, če ne zdaj. user posted image Od tega, kar sem si "zadala" oz. želela pred otročkom, kako bo to zgledalo, mi za zdaj kar uspeva, razen to, da ne zaspi sama, pa še to ji včasih zvečer uspe, kakor je. Ampak spi še vedno v svoji postelji, jé samo za mizo, zamoti se sama .. ma krasna punca je!

Na bazenu sem jo imela v fredovem obroču (čeprav so menda 4 leta nazaj v razvojni rekli, da je fredov obroč čist zanič, 10 let nazaj je bil pa ravno to must have), ji je bilo všeč, se je pa kar hitro naveličala, malo jo je pomojem tudi zeblo, ker rokic nima v vodi še zaenkrat. Ko sva jo pa dala ven iz obroča in sva šli čez pol bazen ven in pod tuš, je pa začela z nogami in rokami brcat in špricat okrog sebe, tako kot to počne doma v banjci. Že ko smo prišli, je bila čisto fascinirana, pa še samo v plenic je bila (je rada nagica), komaj je zmogla kosilo pojest. user posted image

Za zobozdravnika se pri nas naročiš pri pedontologu (a sem prav napisala?), ko dobi prvi zobek. Zdaj mi tako nima kaj kazat, kako naj umivam, če pa še nima zob user posted image

Igračke - mi jih imamo vseh sort, trenutno ji je zelo všeč pameten kuža. Sta ji ga bratranca posodila ta starega, ki je meni všeč, sem ji zadnjič kupila novega in mi je grozen, ker ima druge pesmice, ima pa ful več funkcij. Tako da če bi katera imela, ga prodajam za manj kot v trgovini. Sem ga samo vzela dol iz škatle, enkrat prižgala, ugasnila in pospravila. Saj mali bi bil zagotovo všeč, samo meni ni. user posted image Od tastarega znam pa še vedno skoraj vse pesmice, samo nosek mu ne dela. user posted image Sicer ima pa še par plastičnih igrač, čez vikend sem ji dala še plastične lončke in sva gradili stolp, da ga je lahko podrla, žirafo sophie ima rada, pa eno, ki sem ji jo jaz zašila s trakci in šumečim vratom, se je kar nabralo. Mislim, da sem ji do sedaj kupila samo eno igračo, vse ostalo smo pa dobili. Ja, pa pojočo knjigico od fisher prica ima ful rada.

Dansas in nastja1, v C&A-ju sem videla ful luštne bombažne kratke hlače za fante, take tudi jaz za punce iščem, pa je vse kičasto, tu mi pa barve ne ustrezajo. Če bosta kaj iskali. user posted image Smo imele danes cel izlet, sem mojo mami vzela s sabo, ker sem peljala psa k veterinarju na drug konec LJ, potem smo šle pa še v Supernovo, nisem tamali nič kupila, bravo jaz user posted image Meni so bile pa seveda najdražje kavbojke v H&M-u najbolj prav, ampak bom šla še kam pogledat. user posted image

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 807
   RE: Oktobrčki 2016
24.4.2017 19:59:02   
Pia*
Zdravo punce.

Mi smo polno zasedeni s hiso. Oz. S ciscenjem vsaj jaz.
Vikend smo imeli lep, da sva s Pio lahko sli z vozickom do hise in da sem jaz v tem casu kaj pospravila. Sva pa hodili celi teden, vsak dan po malo,ker Pia spi popoldan skoz manj.

Pa ja nismo samo mi sli do zobozdravnika? user posted image . Sej to je res narobe svet. Kot, da nismo v isti drzavi.

Za vikend smo se koncno zmenili za krst. Konec junija bo. Se malo bi odlasala bi pa Pia lahko kar sama priracala. Komaj cakam,da je mino,ker imam neumnosti okoli krsta ze vrh glave.

Mi tudi nimamo veliko igrac. Kar jih pa imamo pa nisva mi2 nic kupila. Vse je dobila. Jaz sem ji samo za dlesni drgniti.
Ima pa rada knjigico,ki poje (pravljicne rime) od fisher price. Pia jo obozuje,jaz pa cisto vse pesmice znam ze na pamet.

Ena je 1x pisala, da je dala za sadno kasico borovnice. Sedaj smo dobili zeleno luc tudi mi. Ampak borovnic seveda ni. Kje ste jih kupile? Zmrznjene?
Suhega sadja ne smeva. In sva resnicno samo na banani, jabolku in hruski. To trenutno lahko kupim. Sedaj pa me zanima kaj se ponudite ali imete tudi ve totalno neizvirne kasice?

Vceraj sem ji kuhala polento! Pa jz ne znam male kolicine polente skuhat. Res ne!! Pa se ogabna je bila. Imava jo iz dm. Se meni je bila zanic ni cudno da Pia ni niti 2 zlicki pojedla.

Sedaj pa sibam zamesti testo za pico in jo pripravit,da jo jutri samo se specem. Potem me pa caka gora cunj za likati. Za vikend ni bilo casa.



(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 808
   RE: Oktobrčki 2016
24.4.2017 21:49:38   
nastja1
malinca07 ojoj upam da se vam ćim prej umirijo noči, da se bote obe naspali user posted image

ribica to pa super da je tako uživala.. v čem si jo pa imela v bazenu? kaj to so tiste plavalne pleničke? bomo tudi mi morali kaj pogledat na bazene, če bo naš tudi tako užival ko vaša user posted image drugače pa hvala ko si povedala, upam da bomo uspeli kaj skočit v trgovino.. ker morem glih v novo mestu, ker je naša bela krajina bolj boga s trgovinami sploh za oblečt user posted image

pia super za krst user posted image jaz imam podobne kašice ko je ribica enkrat napisala.. zjutraj sadje, tudi suhe slive čez noč namočene z ovsemini/koruznimi/mešanico 5 vrst žit.. včasih pa 1x na 2 tedna pa sadje in plazma piškotek user posted image .... za kosilo zelenjava+meso+riž/polenta/krompir/ajdova kaša/prosena kaša... večerja pa na riževem mleku pirin/pšenični zdrob, včasih kaka lino kašica.. joj je treba kr razmišljat kaj se bo kuhalo. user posted image
jaz mu dam navadno polento ko kupim za naš od Zlato polje in jo ima tako grozno rad, samo obližuje se. user posted image

morm pa mojeg pohvalit.. danes je odpelau malega k babici na obisk in sem si celo hišo uspela spucat in cunje speglat, in pobrisat po tleh.. ( po dolgeem času ) user posted image user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 809
   RE: Oktobrčki 2016
25.4.2017 11:16:06   
dansas
Jaz sem si tudi v teh 7ih mesecih (danes praznuje ;) uspela cele 2x izprositi, da ga ge kdo drug z vozičkom odpeljal na sprehod: enkrat ga je mami, da sem šla jaz lahko pospravljat od babi stanovanje in enkrat ga je moj, ker sem imela vročino user posted image user posted image . Zdaj pa itak, ko sem sama cele dneve: sem gruntala al čem it kuhinjo pucat, al čem it dat umazane cunje v pranje al se končno javim malo na forumu. Seveda sem izbrala zadnjeuser posted image - že tako mi ne bo uspelo vsega pokomentirat user posted image

Spanje - seveda sem ga šla prehitro hvalit. Čim sem tukaj nekaj razlagala, kako pridno spi, je sicer res spal dopoldne in popoldne 2 urce, ampak le v naročju in v vozičku user posted image .

Bučka, lahko gremo skupaj na odvajanje od cukra. Jaz sem čist grozna kar se tega tiče - hujša od vseh otrok skupaj. Njim lahko dam omejitev, sebi si moram pa sama - to je pa najtežje.

Pikica, tale moj otrok tako lepo je, da že od začetka gh sploh ne rabim nekih drastičnih zasčitnih ukrepov, da ostane čist. Pri puncah sem razvila posebno tehniko zašite obačil: najprej sem zavihala papirnato serveto okrog vratnega izreza, nato sem jim zavezala slinček iz blaga, nazadnje so pa še dobile plastičen slinček, ampak ne navaden. Sem kupila tistega z dolgimi rokavi in lovilcem hrane na dnu. Pa nisem pretiravala. Če jih nisem tako zaščitila, so bile ziher naflakane in tile flekci, še posebno od sadnih kašic grejo zelo težko stran. Tale naš fant je pa res minimalno umazan. Mu dam samo slinček iz blaga, pa še ta ni vedno umazan. Seveda odvisno tudi od gostote hrane - bolj tekoče, bolj šprica naokrog.

Pia, borovnice sem mu jaz dajala v kašico. Ameriške (v resnici niso iz Amerike ampak iz domačega vrta;), že lani dane v skrinjo prav za ta namen. Jih pa tudi sveže kupim, ponavadi v Hoferju), ko jih imajo.

Se ne pritožuje glede sadnih kašic, se pravi zajtrka in večerje, tega veliko poje. Je pa postal zbirčen glede kosila. Mu ne gre več tako v slast. Je tudi naš pes prišel do slastne malice.

Igrač imamo še preveč. Sami smo jih kupili res malo. Igralno podlogo in še eno ropotuljo in eno grizalo. Se je pa tega nabralo pri treh otrocih.

Ribica, verjetno ste bili to v notranjem? Za zunaj je še premrzlo, ne? Se čudim zato, ker si nikoli nisem predstavljala, da imajo Čateške sploh notranji bazen. Vedno, če kdo omeni Čateške, v mislih vidim tiste tobogane in zunanji bazen. Meni je fredov obroč super, sva s tastarejšo (ko je bila dojenček, seveda) hodili na plavalni tečaj in se zelo uživala (v bazenu in v obroču).


(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 810
   RE: Oktobrčki 2016
25.4.2017 13:20:25   
bucka*
Živjo!

Sem mislila da bova šli kej ven, pa je tko čudno vreme, da bova kr noter. danes je pridna, tko da sem nekaj že postorila... cunjce, priprave na kosilo itd. in ker spi, sem skočila na forum user posted image
dansas... ja, otrokom pač skriješ in rečeš: ne boste dobili, kam pa naj skrijem pred sabo? včasih, ko v sobi gleda risanke, se odtihotapim v kuhinjo in "kradem" (sama sebi seveda) iz omare user posted image groza! sem opazila, da se mi pozna tudi na koži, je postala ful nečista in mazoljčkasta.

zobar... pri nas je pregled pri enem letu. Prej ti že pediatrija pove, da je treba čistit zobke, ko so do polovice zunaj, najlažje kar z gazico in vodo, lahko tudi s ščetko in pikico Elmex paste.

nostalgični občutki... tega, kako hitro mine ta "dojenček" čas, se bolj zavedam zdaj, pri drugem in veliko bolj vsrkavam vsako mini podrobnost in napredek... čez dve leti bo že taka falotka kot je zdajle naš fantek... naj nekdo ustavi čas!
tudi jaz sem zadovoljna z našo punco, sploh ker so me strašili, da so punce bolj "zahtevne" in da ne morem met take sreče, da bi imela dva pridna otroka (ker prvi je bil angelček), pa morem rečt, da me punca ni razočarala :) in čeprav je pridna in sama zaspi, jo pogosto zvečer, če zaspi po dojenju in če tudi tavelik že aja, stisnem k sebi in jo pestujem in vdihavam ta vonj po svežem, mojem, malem dojenčku... ona pa zavzdihne, kot bi vedela kakšne misli se podijo mamici po glavi... :)

Malinca, žal mi je za noči, vem kako je, ker tudi sama nisem navajena da se zbuja in me tudi čisto potolče, kadar pride kaj izvenserijskega... tudi sama se še izogibam večerje, ampak bom le probala čez kakšnih 14 dni. zdaj se je opogumila z jutranjo kašico, tko da jo tudi že kar lep zalogaj poje... še vedno smo neizvirni, pa se ne sekiram zaradi tega. riža ne mara, polento bom skuhala, ko bo lahko gluten, sadje je omejeno na hruške, jabolka, pa enkrat je jedla breskovo kašico, kupljeno. bom poskusila z borovnicami, če jih opazim.
a ve sadje še kuhate? pa še nekej? v kakšni obliki ponujate koruzne kosmiče? kar te, kot za odrasle, al se dobijo kot kašica varianta?

za kosilo ostaja najbolj pridna, ampak mora biti kašica še vedno čisto po njenem okusu. brokoli je še sprejela, pa meso ji tudi paše.. s kupljenimi kašicami sem obupala, ker ji bila všeč čisto nobena, pomoje jo moti ta korenček, ki je v vseh... v jok in hrano ven, enostavno nimam variante... mislim, saj ji itak kuham, sam na živce mi gre, da nimam neke hitre variante, če bi rada bila mobilna. ali pa če se mudi...

glede razvoja ostajamo na istem, mogoče postaja malo bolj stabilna v sedečem položaju, kar dolgo sedi ob opori in se pritožuje, če jo hočem dat ležat.

ribica, nisem vedela da ima nov kuža druge pesmice?!? GGGRRRR, vse, kar je dobrega uničijo!!! pa še gledala sem, imamo sicer starega, ki ga je dobil tavečji (tudi rabljenega), našemu pa uho ne dela :)

najbrž sem kaj pozabila, bom pa dopisala, če bo čas :)

lepo se imejte!

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 811
   RE: Oktobrčki 2016
25.4.2017 13:25:16   
bucka*
ja sej sm vedla!

pikica in packanje pri kosilu :)

midve sva zelo pridni in je slinček dovolj. z usti ne dela nobene packarije, kar pride ven, hitro pospraviva nazaj noter... zakomplicira se, ko začne rokice tlačit v usta :) preventivno ji zaviham rokave in poskrbim, da igračke niso v dosegu. ponavadi dobiva na ta način še kaj na hlače, drugače sva pa kar čisti :)

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 812
   RE: Oktobrčki 2016
25.4.2017 13:31:01   
nastja1
dansas o že 7. mini svečka supeer user posted image .. jaz tudi našemu sploh ne dam slinčka ker vse poje.. edino se je zdej 2x zgodilo da ko sem mu glih dala v usta kašico je kihnil. oojoj user posted image

bucka meni je rekla P da je potrebno sadje kuhat samo prva 2 tedna uvajanja sadja, potem več ni potrebno. drugače pa koruzne kosmiče (corn flakes) jaz kuham v vodi eno 2-3min da se lepo zmehčajo (ampak v zelo malo vode, 4 žlice kosmičev v manj kot 1dl vode) in nato samo narežem notri sadje in s paličnim zmiksam. uh to mu je najboljši zajtrk user posted image

joj mi tudi danes nemoremo v voziček.. pri nas tako piha da samo gledam kje bom kak lijak tornada videla na nabu user posted image user posted image

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 813
   RE: Oktobrčki 2016
25.4.2017 17:11:34   
pikica 4
Dan.

vas berem pa vam vsi tako lepo jedo. pri meni je pa packarija. pluva, brmm s polnimi usti, samo, da žličko vidi jo z dvema rokama zagrabi pa po obrazu zmaže kar ji ostane v rokah. mi gre že nazivce. okrog stola moram 1m vedno pomit, da ne govorim, da jo moram po vsakem obroku preoblečt in skoraj celo umit, najraj imam spasirano bučko v laseh že malo zasušeno. ne vem a je kaj z jezičkom narobe, ker mi ga je vihala navzgor proti nebu, moram prihodnji teden prašat P. to se mi zdi prehuda packarija pa že tolk časa uvajava. sem jo spet začela v naročju hranit, da mi ni treba še cel stol pucat, eh...

sem ponosna. čisto nič manj pri tretjem otroku kot pri prvem. približno dva dni se mi obrača iz hrbta na trebuh, nazaj pa ne zna več. cvili, da jo zasučem. ampak še ni panike ostane na deki, nikamor se mi še ni odkotalila.

dansas a že čestitam za 7 svečkouser posted image .

nastja to je ta navadn kornfleks ko ga mi damo v mleko, ane? hvala za inf. aja kako je z voluharčkom? super da ti malo odpelje malega. moj jo še ni.

ribica jaz tudi nisem vedela, da ima nove pesmi kuža. star je bil super ampak pri nas ga ni več. bom tisto knjigo kupila pa da vidim reakcijo.

bučka jaz še nisem kupljenih kašic probavala. ampak glede na to kako lepo jeva jo ne upam nikjer hranit kot doma. pri sadju pa še nisem imam večerjo za uvajanje.

pia borovnice sem videla da ima natureta zmrznjene v vrečki.

kakor da ve kdaj se mora zbuditi. šibam.



(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 814
   RE: Oktobrčki 2016
25.4.2017 20:54:15   
nastja1
pikica4 oo pol imaš pestro pri hranjenju. moja nečakinja je bila taka kot ti pišeš user posted image sej bo.. pač punca uživa v hranjenju user posted image drugače se pa tudi naš ne obrne iz trebuščka nazaj na hrbet.. samo začne udarjat po tleh in kričat, dokler ga ne obrnemo user posted image ja jaz mu dam ta navaden corn flakes. ga pa res eno 3min kuham v vodi, ker če ne ostanejo mali koščki, se ne da lepo spasirat, pol se mu pa kr obrača pa jeziček ven meče če čuti kak košček user posted image

joj mi smo tudi imeli katastrofa od noči... od 3h dalje se je začel tako zvijat pa jokat.. user posted image mi pa zdej že panča.. upam da bo tako ostalo vsej dokler moj ne pride ob pol 11h iz službe da se uspemo še stisnit na kavču za kakih 5min user posted image

punce kaj ve kaj kurite še doma oz ogrevate stanovanje? joj jaz sem šla sedaj kar zakurit peč.. pri meni more biti 26 stopinj najmanj v hiši... mislim da samo jaz kurim v celi vasi.. user posted image

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 815
   RE: Oktobrčki 2016
25.4.2017 23:31:21   
Ribica **
Si bom natipkala odgovor kar v mail in kopirala na forum, da bo manj napak in bolj berljivo. :)

Nastja, mi imamo prižgan en radiator, tako kot celo zimo, ampak ima termostatski ventil, tako da se izklaplja. So nam pa zmanjšali prezračevanje in imamo precej topleje zdaj kot vsa ta leta. Moram reči, da je kar moteče, tudi bolj nam smrdi v stanovanju. Je pa precej manjša izguba energije in ne šumi ves čas. Imamo pa 22-23 stopinj notri.

Kopanje – imela je kopalne plenice od DM-a, komaj sem jih gor navlekla, pa so 4-9 kg, ampak so res tesne, malo da je nisem na glavo postavila. :P

Borovnice bi jaz kupila zmrznjene, samo pazi, Pia, da niso iz kake Ukrajine. Černobil pa to :) Nastja, se pravi ovsene kosmiče že lahko? Sicer so pa tudi pri nas kašice dolgočasne, jabolka in hruške sem ji zelo dolgo kuhala, do prejšnjega tedna, zdaj ji jabolko naribam na steklen ribežen, sem ga našla pri sestri v omari :D samo zlati delišes ni za to primeren, mora biti bolj kašasto jabolko, v nedeljo ni mogla jest tako pripravljene kašice. Sem dala še maline zraven, pa res ni zgledalo, okusno je bilo še kar. Sicer ji dam pa še namočene suhe marelice, pa banano, včasih sem ji dala žličko plazme zmlete, zdaj ji dam redko, mogoče enkrat na teden. Če smo naokoli, pa kupljeno kašico in s tem kombiniram. Za ven mi je sicer lažje kuhano jabolko/hruško pripravit. Še slive moram namočit en dan, za jutri sem dve marelici. Še zdaj vam nisem enega luštnega recepta prepisala iz knjige, niti mali skuhala.

Packanje in animacija pri hrani – prvi mesec je bila katastrofa, sem jo preoblačila v druga oblačila ali pa kar slekla, pa slinček z rokavi, rokave na majicah zavihane, zdaj pa kar lepo jé, razen kadar psa gleda. Ti dve bosta še zaveznici, lumpi. Tako da jo stran obračam, pa ne pomaga. Sicer pa striktno ne pustim igrač in animacije pri hranjenju, tudi flaško umaknem iz dosega rok in stalno ponavljam da se ne sme s slinčkom igrat in dajat rok v usta. Sem že pazila (in imamo doma) primerke, ko so rabili TV in igrače ob obrokih in sem rekla, da to pa ni šans. Se držimo tega in ni problema.

Jaz sem odvisna od cukra, ampak po meritvah v nosečnosti ga imam na spodnji meji. Tako da ga jem brez slabe vesti. :) na kožo mi ne vpliva, bolj kaka svinjina in mastna hrana, imam pa sicer zdaj polno mozoljčkov, žal so hormonski, je bolje, ko jem KT oz. ko minejo prvi trije mesec nosečnosti. :P Hjoj, vedno bolj pogrešam trebuh in tlačenje v njem. Ampak ni še čas.

Dansas, vse najboljše za 7. mesecev! Pa tebi Nastja za nazaj, sem se samo ob leta spotaknila, voščila pa nisem. Sem že trikrat hotela napisat in vedno pozabila.

Moja se obrača v vse smeri, danes se je pokrila s prešito odejo, NA kateri naj bi se igrala. Briga njo za igralne podloge in mehko pod ritjo in glavo, ona se veselo valja po parketu, gruli, čeblja, gleda psa .. Ko se pa zatakne in se nenadoma ne zna več obrnit iz trebuha na hrbet, pa tolče po parketu ali če želi mojo pozornost. Potem ji pa rečem ja kje pa spet si in je nasmešek do ušes. :)

Še statistika – pri 6m ocenjujem, da je imela 7.050 g in 65 cm, pri 6 in ½ (čeprav je par dni več) pa 7.380 g in 66,5 cm. Lepo se je poredila, več kot 600 g v mesecu in parih dneh.

Aja, vozičkanje pri nas ni problem, greva pa čez vikend raje skupaj pa še pes, čeprav tašča bi jo pomojem vsak dan mal ven peljala, če bi jo jaz dala, pa je ne dam. :) sem raje sama z njo zunaj in naokrog, čeprav je bil danes hudo naporen dan. Jutri morava pa najprej urin lovit v to famozno vrečko

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 816
   RE: Oktobrčki 2016
26.4.2017 10:45:26   
dansas
napake pri pisanju - đizs, sem šla brat svoj prejšnji post - sej jaz vem, kaj sem hotela povedat, ampak ob obilici napak pa nisem čisto prepričana, da da ste se ve znašle user posted image

skuhala sem sadje samo ene parkrat na začetku, ko sem jabolka dala kar v vodo, ko sem kuhala polento (btw, pikica, polenta nima glutena in jo lahko že od začetka daješ). Drugače se mi pa zdi, da je bolj zdravo, da sadje ni preveč toplotno obdelano, da ohrani vitamine. Ob tem raje ne razmišljam koliko pesticidov vsebuje tole kupljeno sadje user posted image

Mi imamo par igrač, ki jih ima pri hranjenju od sebi, da se malo zamoti, tudi kakšno večerjo dovolim tastarejšim ob tvju pojest, ni pa to stalnica in tudi igračke mu niso tako zanimive - mu je bolj skledica iz katere prihajajo dobrote user posted image

Jaz mu od glutena dajem zaenkrat poleg pirinega gresa še ovsene kosmiče. Jih malce namočim (ker jih običajno pozabim čez noč namočit, jih zjutraj z malo toplega čaja polijem, da so hitreje razmočeni). Ravno danes jih je dobil z (kajpadrugega;) jabolkom, banano, borovnicami in z dodatkom: goji jagodami, aronijo, laneno seme, konopljino seme. Te dodatke vržem sebi v zajtrk, pa jih dam še njemu.

Včeraj sem pa spekla ribo (brancina). Sem ga zmiksala z krompirjem, korenjem in bučko - kako mu je šlo kosilo v slast za spremembo. No pa tudi malo bolj lačen je bil, ker sem ribo trikrat pekla (kakor so kapljele domov, sem pekla za vsako posebaj user posted image )

Pri nas spet tak veter, da ne vem, če bova kaj vozičkala, mogoče ga bom raje dala v kenguruja, je tam malo bolj zaščiten. Mi je šlo pa na smeh par dni nazaj. Ponavadi, ko me stare sosede vidijo, da ga imam v ruti ali kenguruju, takoj pametujejo, da tako pa ciganke nosijo svoje otroke in da to sploh ni tako neumno,... In grem par dni nazaj po tamalo v vrtec z malim v kenguruju in srečam ciganko, ki je pa imela svojega otroka v vozičku... He, he, sem jaz večja ciganka od ciganov - pa še otrok imam toliko user posted image

sistematski - pri nas ne pregledajo urina in krvi pri pol leta, se mi zdi, da to naredijo pri enem letu. Ribica, tvoji bojo pregledali urin zaradi sistematskega sli je kaj drugega?

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 817
   RE: Oktobrčki 2016
26.4.2017 14:31:21   
Ribica **
Ja, pri nas to prečekirajo pri pol leta, me ne bi motilo, da bi to izpustili. Pri jemanju krvi je tako jokala, vrečke sva pa že tri stran vrgli. Dve je imela včeraj predolgo gor in nič polulana skoraj, eno je pa danes pokakala.
user posted image

Kdaj se lahko daje paprika, čebula in česen v hrano? Uporabljam vse v prahu in vsega malo. Danes ji kuham rižoto, sem ji prav popekla meso na sezamovem olju. :)

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 818
   RE: Oktobrčki 2016
26.4.2017 16:32:46   
pikica 4
dan.

brr kako je mraz pri nas.

nastja mah ja, res si vzame čas in hrano presecira s prstki. ja res uživa v packanju, jaz malo manj kasneje ko pucam. ja jest še kar kurim zjuraj in zvečer obvezno, čez dan pa če me zebe. ampak zadnje dni kurim cel, dan. saj so termostatski ventili pa ugasnejo ko je dovolj toplo.ko je bila mala majhna sem še ponoči električnega laufala.sem bolj pri zmrznjenih.

ribica upam, da našo tudi mine pacanje. sem ji danes dala še eno žličko v roke, pa je bilo malo bolje. potem pa zopet pacanje. lepo sta se naredili v enem mesecu.

dansas polento je že jedla, kornfleksa ji pa še nisem dala. imaš zanimive dodatke za zajtrk, pol jih še jedla nisem. naša je že predebela za v kengurujčka, ne zapnem zgornjih dveh gumbov, pa me zanima za tole ruto je vredu? sej to je ta pestunja? nekaj nucam ko mi v vozku začne trmart da jo preložim. si me nasmejalauser posted image

jaz ji dajem za večerjo samo riževe kosmiče in dietično mleko.

Kakšne kombinacije imate ve?

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 819
   RE: Oktobrčki 2016
26.4.2017 17:14:53   
Ribica **
Pikica, mislim, da ima dansas boba wrap, kaj pa zdaj uporablja, pa ne vem. Jaz moje ne morem več v njem nosit, sem premajhna. :) imam bobo 4g in sem super zadovoljna, hvalijobpa še ergobaby. Sicer so cene kar konkretne, morda kdo rabljeno prodaja. Jaz imam še minimonkey od prijateljice, samo ga pe nisem uporabljala, pomojem bim kasneje, ko jo bom lahko nosila na boku.
V bobi edino ne more dojenček gledat naprej, vedno proti tebi.

Večerja:
- riževi kosmiči
- pirin zdrob
- prosena kaša od DMa (težko se meša, leti na vse konce in grudice so)
- lino 3 žita (ima AM not, za alergike ni ok)
- polenta na riževem mleku s cimetom (po priporočilu babyN2 :))
- navaden gres

Parkrat sem ji dala zraven banano in kuhano jabolko. Pri večerjah še nisem preveč izvirna.

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 820
   RE: Oktobrčki 2016
26.4.2017 21:45:47   
Malinca07
Mala spi ze uro pa pol, kar je glede na pretekle vecere pravi uspeh! Noci so se vedno katastrofa. Smo presli iz spanja v lastni postlci, v lastni sobi, na spanje v zakonski postelji, da se vsi saj malo naspimo. Prehlada sma se hitro resli, nosek je ok, se vedno pa cakam kak zobek, ker res upam da je to krivo za nase noci..druge razlage nimam.

Moja mala tud zelo lepo jè :) slincka skoraj ne rabi. Hranim jo vedno v stolcku, pridno odpira usta, hrane ne pljuva ven, ko ima dovolj, pa preprosto ne odpre vec ust :) tako, da ni nobene packarije :) vsaj tu imam sreco, ce ze imamo s spanjem take probleme :)
Ribica..za cesen, paprio in te zacimbe bi js sama se malo pocakala..ne vem kdaj jih lahko zacnes uporabljat, se mi pa za te male zelodcke zdijo se preagresivne.

V vozicku pa sploh ne vem vec kako je stanje..ze par dni nisma sle na sprehod, al zarad vremena al pa prehlada. Upam, da bomo na morju imeli lepo vreme in bomo nadoknadli zamujeno vozickanje - mogoce ga je pogresala in bo celo zacela uzivat v njem :))

Jokec..prehitro sem jo pohvalila...

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 821
   RE: Oktobrčki 2016
26.4.2017 21:52:38   
dansas
Sorry pikica, ker sem nekaj pametovala glede polente. Sem te očitno nekaj narobe razumela glede tega kdaj se jo lahko daje.

Ja, uporabljam boba wrap. No, zdaj je res že nekaj časa nisem. Mi je bil zadnje čase kengurujcek bolj praktičen. Glede velikosti pa pri mojem kenguruju ni problema, je še rezerve.

S temi vrečkami za urin smo pri nas meli same nevšečnosti. Domov nam jih niso dali, ampak smo s tisto nalimano vrečko čakali v zd tudi po več kot eno uro, jo odlimali tako da je bila boga lulika cela rdeča, potem pa izvedeli, da bilo premalo urina in je bilo treba izvesti postopek jovo na novo user posted image

Od kdaj se lahko uporablja papriko in čebulo ne vem, ampak jaz mu jo že pripravim. Obroke mu pripravim tako kot bi za nas, se pravi najprej malo zelenjave na olju prepražim, (tudi čebulo in papriko), specem meso, dodam kuhan riž ali krompir in zmiksam. Ne uporabim pa toliko soli in začimb kot za nas. Samo mickeno pikico.

< Sporočilo je popravil dansas -- 26.4.2017 22:02:24 >

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 822
   RE: Oktobrčki 2016
26.4.2017 22:06:27   
Malinca07
...tokrat je bila duda dovolj user posted image

mala je postala pravi akrobat, zacela se je obracat se iz trebuscka na hrbet, ko je na trebuscku se veselo suce v levo in desno, tako da jo je povsod polno..samo tam ne, kjer jo odlozim :) je pa bolj tihe sorte (ne kar se joka tice :)), nic kaj veliko ne ceblja. So vasi bolj zgovorni? Je pa revica boga, vedno kadar se na glas smeji jo zacne kolcat.

Pri nas tudi pri 6.mesecih vzamejo urin in kri. Dobis pa vreckice za domov in jih lahko kasneje prineses.

Sibam spat, dokler je tisina, da si vsaj kako uro noter pridem :)
Mirno, tiho in lepo nocko mamice

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 823
   RE: Oktobrčki 2016
27.4.2017 20:35:25   
nastja1
živijo punce kako ste? joj sm šla že 2x pisat na forum.. enkrat sem vmes dobila obiske in ko sem napisala cel roman, je seja potekla.. enkrt mi je pa internetno povezavo prekinlo glih ko sem kliknila potrdi, in vse zbrisalo user posted image da vidmo če gre v tretje res rado.. user posted image

ribica ja jaz mu že kar nekaj časa dajem ovsene kosmiče ker vsebujejo gluten in mi je rekla P da od 5.-7h mesca treba uvajat gluten, da se kasneje ne razvije celiakija. drugač pa hvala lepa za voščilo user posted image hehe tudi moja tašča je rekla da kaj če bi ona vsak dan 2 ure malega čuvala pa peljala z vozičkom.. o ne ne user posted image joj jaz še nič ne dajem začimb v kašice, pa bi vrjetno že lahko kaj da ni vse tako pusto.. user posted image ojoj veš da sem prvič slišala za te vrečke pa da tako daje urin. user posted image pri nas tudi tega ni sedaj.. ribica kje pa kupiš riževe kosmiče? joj jaz sem jih iskala pa nism najdla.. user posted image

naš je pa danes prvič spal popoldne 2 ure v kosu! sem skuhala kosilo, smo pojedli in pospravla.. pa je še kar spal.. user posted image
joj kaj ste ve kaj kuhale? včasih pride kak dan da sploh nevem kaj za kosilo drugi dan.. kar idej zmanjka.. ta teden sem imela od mehiške do makaronovo mesto, do sv. zrezkov.. in več nevem.. user posted image

punce lepe praznike.. upam da grete kam na počitnice.. mi bomo kar doma.. user posted image

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 824
   RE: Oktobrčki 2016
27.4.2017 21:50:01   
dansas
Uf, nastja, tele potečene seje so cel hudič user posted image user posted image Meni se je to tudi parkrat zgodilo-seveda takrat,ko sem spusala cel esej, po možnosti na telefonu user posted image user posted image ... Zato si zdaj čim večkrat besedilo sproti kopiram in moram reči, da se mi je že splačalo.
Riževe kosmiče jaz kupim v dm-u ali Müller ju, po moje se dajo dobit pa tudi v kakem Sparu ali Mercatorju.

Ribica, vpišem obojne mere? Ste uspešno ulovili lulanje?

Naša včerajšnja noč je bila tako boga, da me je zdaj kar strah iti spat user posted image Sem šla potem dopoldne z njim spat in se je lump zbudil ravno, ko sem zaspala. Zato nehhodim z njim spat-mi vedno to naredi! Sem bila potem še bolj gotova, namesto spočita.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?