RE: Septemberke 2017 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


annnaa -> RE: Septemberke 2017 (18.1.2017 20:15:32)

Iskrene čestitke vsem novim [sm=bravo.gif]! Juhuuu se nas nabira [sm=smiley1.gif]

Tudi mi bomo imeli dve leti in pol razlike. Sva načrtovala tako! Prvi dve leti bo najbrž pestro, potem pa vedno manj (upam[sm=smiley36.gif])!

Midva še vedno nisva nikomur povedala.




annnaa -> RE: Septemberke 2017 (18.1.2017 20:15:43)

Iskrene čestitke vsem novim [sm=bravo.gif]! Juhuuu se nas nabira [sm=smiley1.gif]

Tudi mi bomo imeli dve leti in pol razlike. Sva načrtovala tako! Prvi dve leti bo najbrž pestro, potem pa vedno manj (upam[sm=smiley36.gif])!

Midva še vedno nisva nikomur povedala.




SanBr -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 7:40:51)

Čestitke vsem! [sm=bravo.gif] Res se nas je že nekaj nabralo...
Jaz še zaenkrat nisem občutila slabosti - sem pa tokrat namesto Elevita kupila Femibion (sem v prejšnji nosečnosti opazila, da mi je nehalo biti slabo takoj ko sem nehala z jemanjem Elevita). Kar se tiče pa napihnjenosti sem pa kot balonček[sm=smiley36.gif]. Še eno vprašanje: kaj bolijo še katero noge? Dopoldne še gre, ko pa pridem s službe me pa bolijo od kolkov do gležnjev...




maja2014 -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 12:05:54)

Pozdravljene [sm=smiley1.gif]

Dobrodošle vse nove [sm=nosecka.gif] In seveda iskrene čestitke!!! [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]

Midva sva povedala najinima najboljšima prijateljema, eni drugi prijatelji so pa sami ugotovili, ko smo nekaj debatirali o ečanju sob [sm=jezicek.gif] Staršev pa nimava, tako da žal jima te lepe novičke ne bova mogla sporočiti...

Ja, pri nas bo razlika med najmlajšim in dojenčkom 2 leti in 3 mesece. Sva načrtovala, sva rekla ko bo, bo [sm=smiley1.gif] Bo pestro, pomoči nimava, mož je velikokrat službeno odsoten, tako da bom velikokrat sama s tremi otroki. Jaz delam od doma; nekajkrat na teden terensko, tako da glede moje zaposlitve ni problem...Nič za to; se bomo znašli, tako kot smo se do sedaj [sm=smiley36.gif] To bo še prehitro minilo in bomo še pogrešali te čase, ko so bili otroci majhni...Vidim že sedaj pri skoraj 11-letniku; ga gledam in si milsim; kdaj si zrasel..včeraj je bilo, ko sem te držala v naročju kot malo štručko...zdaj pa že velik, zaljubljen...[sm=smiley1.gif] Tako da uživamo vsak trenutek z vsemi. [sm=smiley36.gif]

Folna kislina-jaz tudi tokrat jemljem Folacin.

Tako; moj malček spi njegovo dnevno spanje [sm=smiley36.gif] Jaz grem pa delat, kuhat, likat [sm=smiley36.gif]

Lepo, da nas je vse več; upam, da bomo dosti klepetale [sm=bravo.gif]

Lep dan vam želim!




Tara9 -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 12:30:48)

Jaz sem v prvi nosečnosti jemala Elevit in ker nisem imela nobenih težav (zaprtje ali slabost) sem si ga kupila tudi sedaj. Ravno prebolevam neko mini virozo in mi ke zdravnica dala.pregledat kri, imam malo znižano zelezo, tako da jemljem tudi to.

Tudi jaz upam, da bomo luštna skupinica z veliko čvekanja. Na fb ne bom šla, tukaj mi je ljubše. Nekako pa čakam prvi pregled, da začnem aktivno čvekat z vami [sm=smiley1.gif].

Bodite lepo




maja2014 -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 12:49:32)

Tara9
, tudi jaz ostajam tu [sm=smiley1.gif] Glede železa pa; lahko piješ koprivin čaj, sveže stisnjeno rdečo peso in melaso v kombinaciji z vitaminom C; npr. sveže stisnjen pomarančni sok.




annnaa -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 14:27:54)

Jaz tudi jem elevit. V prvi nosečnosti sem femibion. Z nobenim nimam težav. Sem si pa v prvi nosečnosti zvišala železo z deci rdečega vina ob kosilu. Druga mi res ni pomagalo.




nimanorwen -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 20:06:03)

Folna - jem Tifol.
Razlika - med mojimi bo razlika 2 leti in 1 mesec, 5 let in 7 let. [sm=smiley1.gif] Bi si mogoče želela še mejčkn manjših razlik, ampak ok, bo v redu. [sm=smiley36.gif]
FB - sem absolutno ZA, ampak po prvem pregledu. Punce, ki niste za FB, vam res priporočam, da pridete zraven, ker je dosti bolj intimno in zasebno, ker je skupina skrita in nihče, razen članov ne vidi, kaj se piše notri. Jaz sem iz teh skupin dobila kar nekaj prijateljic in veliko luštnih poznanstev. Se že veselim čvekanja tam. [sm=bravo.gif]




kolumna -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 20:07:31)

Jeeej težko pričakovani [sm=modricrtici.gif] se je pokazal. [sm=sloncek.gif]

Se je pa s to super novico danes pojavila še ena grozna, sineku so se naredile vodene pikice - mehurčki, včeraj sem 2 opazila pikici,
danes jih ima že celo reč, in sumim na norice.
Jaz pa jih še nisem prebolela [sm=smiley19.gif]
Jutri takoj zjutraj ga bom prijavila na pregled, potem pa k ginekologu po nasvet, če se bo res pokazalo da so norice.

Je imela katera takšno izkušnjo?




nimanorwen -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 20:07:37)

Eh pozabila prtisnt "anonimen uporabnik" [sm=smiley36.gif] No, pa dobro, menda tokrat nihče ne špega za mano [sm=smiley36.gif]




bincii -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 20:35:01)

hej punce,vidim da se vse tako lepo počutite mene pa tako boli v sramni kosti, ponoči ne spim me daje nespečnost počutim se ko žoga[sm=smiley13.gif]
Naj povem da sem danes probala angelsond in slišala srček čist spodaj pod popkom iiiiiiii [sm=bravo.gif][sm=duda.gif] čam še samo da me doleti bruhanje naj povem v vseh 4 nosecnosti sem bruhala do 15t neglede na to a je bil fantek al punčka[sm=smiley36.gif]
folno na zacetko sem jemala tifol zdaj sem vzela novalec pijem pa magnezijeve sumece tablete 2x na dan vcasih pa donat mg ampak pol sm kr na wc-ju[sm=smiley36.gif] vsem puncam zelim lepo [sm=nosecka.gif] in zdravo[sm=duda.gif]




annnaa -> RE: Septemberke 2017 (19.1.2017 20:36:08)

Kolumna, za vodene koze najbolje, da kontaktiraš svojega osebnega zdravnika, ta ti bo dal napotnico za infekološko. Ti bojo kri vzeli in naredili teste, če si jih prebolela. Baje jih veliko ljudi preboli to bolezen, pa sploh ne vejo. Če pa še nisi prebolela, ti bojo nekaj dali. Nič skrbeti!




kolumna -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 6:22:01)

Hvala annaa, na to tud sama malo računam da mi bodo povedal da sem jih že prebolela. (OŠ ko jih je sošolka imela sem pri njej prespala v isti postelji pa jih nisem dobila, in mi je malo sumljivo)

O za železo sem jaz v prvi nosečnosti jedla brovnice, pa rdečo peso, sem imela skozi fantastično kri, samo to je pomoje tudi odvisno od "nagnjenosti" k dobri ali slabi krvi.
Sicer sem pa jaz že povečala vnos vitaminčkov, veliko zelenjave, pa zvečer kakšen sadni smoothi, mnjam mnjam mnjam [sm=smiley36.gif] pa folno kislino.

Midva pa novice ne deliva tako hitro z ostalimi, nekako poveva v 3. mesecu, da je nevarnješe obdobje za nami. Ta čas pa lepo uživava v najini skrivnosti.
Razlike med prvim in drugim bo pa 23 mesecev, si želiva da bi bili otroci čim bolj skupaj.




maja2014 -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 9:44:30)

Jutro [sm=smiley1.gif]

kolumna, ja; najbolje, da se posvetuješ z osebnim zdravnikom...naš najmlajši jih je prebolel pri 7 mesecih. Ne hodi pa v vrtec; ko bo star 3 leta, ga bova vpisala, do takrat bo z mano.

Jaz spijem vsako jutro s tamalim presni sok, tako, kot že pred [sm=nosecka.gif] [sm=smiley1.gif]

SanBr, poskusi z vnosom magnezija; jaz sem recimo Donat pila celo prejšnjo [sm=nosecka.gif]




maja2014 -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 9:48:12)

kolumna , ni to odvisno glede nagnjenosti [sm=smiley1.gif] Je precej odvisno od življenjskega sloga; in pa od tega, če kombiniraš železo z vitaminom C-ta namreč omogoči boljšo absorbcijo železa v kri. Tako recimo sirup za dvig železa na recept za našega najmlajšega ni pomagal. Je itak sama kemija, kot drugo, pa ne vsebuje vitamina C. Zato smo nabavili homeopatske granule za dvig železa in spodbujanje apetita.




maja2014 -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 9:51:03)

Aja; ima katera izkušnje z amniocentezo? Jaz bom namreč pred porodom dopolnila 35 let. Bom drugi teden vrašala mojo G kako in kaj glede tega; ali "padem" že v to, da bi jo morala opraviti...




Tara9 -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 10:34:32)

Ojla sonosečke.

Hvala glede nasvetov glede železa. Kot mala sem bila velikokrat slabokrvna in so me filali s sokom rdeče pese. Tako se mi je zagravžala, da ne vidit ne smem [sm=smiley36.gif]. Imam neke kapsule železa s c vitaminom, upam da bo ponagalo. Hemoglobin imam oko 127, železo pa je pod mejo ampak ne drastično. Sem pa letos, oz od kar je tamala v vrtcu skoz prehlajena. Prej sem pokasirala en prehlad na zimo, letos je pa obup..kot da se tudi jaz prekužujem.

Glede amnio pojma nimam če s 35.letom že pripada. Jaz pa tokrat razmišljam o dvojnem hormonskem testu, ker prvič sem delala samo nuhalno. Boste ve oboje delale?

Na pregled se še vedno nisem naročila, sploh nimam nekega občutka, da sem noseča. Samo popoldanska utrujenost me lovi, bi spala in spala, tako kot v prvo, ampak to rundo to ne gre, ker me mala razgrajačica popoldam rabi :).

Ena je napisala, da je že slišala srčka z AS. V katerem tednu pa si? Sempozabila od kdaj se to da poslušat?

Lepo bodite, lep vikend




bincii -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 11:26:41)

Tara9 poslušala se z AS in sicer poizracunih naj bi bila 6t in 5dni in lepo se je slišalo čist nizko pod popkom koliko sem v resnici noseca izvem 1.2 na uz-ju[sm=bravo.gif]




LinaGaby -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 12:12:34)

Ojla 😊 tudi midva sva v nedeljo zagledala plusek[sm=smiley1.gif]
To je moja druga nosečnost, prva se je žal končala s spontanim splavom pred točno leto dni in pol od te nedelje ko sva se lahko ponovno razveselila po vsem trudu in solzam. Predviden datum poroda imam 15.9.2017 😊 za razliko od prve ko sem bila samo napihnjena, imam pa sedaj celodnevno slabost, sicer ne bruham, boleče prsi da se jih nesmem niti dotaknit,kaj šele moj dragi 😊 izcedek imam, križ me boli, pa tudi apetit sem precej izgubila, sploh pa sedaj ko imam take slabosti. Premagujrm jih s prepečencom, pomarančami in ingverjevim čajom, ostalo odpade. Aja pa porabim po dve toaletni rolici na dan ker skoz lulam :) za krče v maternici in povsod tam spodaj ki jih imam občasno pa jemljem magnesol, elevit je pa seveda obvezni vsakodnevni dodatek :) srčno upam da bo ta nosečnost uspešna in bo vse uredu do konca ter se bomo lahko septembra crtali :) vso srečo tudi vam drage nosečke ❤😘




Nina33 -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 12:47:14)

Oj!
Samo malo se vmešam, če lahko [sm=smiley1.gif]
Za [sm=nosecka.gif], ki so ob PDPju stare med 35 in 37 let, je brezplačna NS (kako je z DHTjem zraven, ne vem), če je rezultat slučajno slabši kot1:300 ti pripada potem še AC ali BHR, po dopolnjenih 37ih letih pa ti pripada ali AC ali BHR, NS ne več.
Lepo nosečnost on zdrave [sm=duda.gif] vsem!




SanBr -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 14:10:16)

Jaz sem za železo v prvi nosečnosti sveže stisnjen pomarančni sok (za lažjo absorpcijo železa) in pa oreščke, špinačo,.. drugače pa veliko brusnic. Pa tut pa tam kakšen kozarček rdečega vina.

bincii: Tudi jaz sem kot žoga. Dopoldne še gre, ko pa pridem domov se pa napihnem kot balon [sm=smiley36.gif]. Če bi me kdo videl bi mislil, da sem ene 4 mesece noseča...

maja2014: Pijem radensko in upam na izboljšanje [sm=smiley1.gif]. Donata ne spravim po grlu..




Biba91 -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 15:57:11)

Živjo punce! [sm=smiley1.gif]

Tudi jaz sem v torek zagledala [sm=rozacrtici.gif] po 6ih mesecih, kar sicer vem, da ni nič v primerjavi s tem, kako dolgo nekateri čakajo na svoj zaklad..ampak meni se je to neverjetno dolgo vleklo.. Če bo vse po sreči bo to najin prvi [sm=duda.gif]. Zdaj pa čakam na pregled, ki ga imam 26.1. Po mojih izračnih bom takrat noseča 6 tednov in 2 dni. Upam, da ne bo prekmalu in da se bo že kaj videlo ali pa da celo slišim srček. Nimam pa nobenih težav, razen izcedkov in rahlo napetih prsi, ki so bile sprva precej boleče. Je še kakšna takšna srečnica, ki jo nič ne muči? Upam, da je tudi to nekaj normalnega in da ni nujno, da imaš vse tiste zgodnje simptome nosečnosti. [sm=smiley1.gif]

Srečno vsem skupaj! [sm=smiley1.gif]




Jtjj -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 19:34:33)

Se vam pridružujem pri klepetu... danes zagledala [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]
Malo vam opisem nase dogajanje...
Imava ze skoraj 6 letnega sinka in zacutila sva da je čas, da se naša družinica poveča.
Tako sva avgusta lani začela delati na[sm=duda.gif], ampak nisva bila tako pridna in sva vcasih zgresila tiste taprave dneve. Situacija je tako nanesla.
Tudi ta mesec sva, po mojem, zgresila, vendar je ovulacija zgleda prisla prej kot obicajno, moralo je biti takoj po M, ali pa si ena dušica zelo močno želi na ta svet. 💞
Skratka, prvi dan zadnje M je bil 28.12., danes pa nas je razveselil +. Zjutraj sem naredila en test s črticami in je deuga bila rahla, bleda, potem pa čez nekaj ur (ja, res nisem mogla čakati dan, dva, tri,...) še digitalnega, ki pokaže tedne. In ja, juuupiii noseča 1-2 tedna, glede na ta test.
Tu na ringaraja, če vnesem podatke, kaže 4 tedne. Rok tako 30.9.2017. Lahko da se bo to po pregledu kaj spremenilo...
Srečno nosečnost vsem mamikam 😘




evakovaceva -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 21:41:05)

Zdravo...tudi jaz se pridruzujem... vceraj zagledala [sm=rozacrtici.gif]... v 7.poskusu...uspelo. :)... glede na cikluse...smo torej nekje konec sept...mogoce zacetek okt. :)...kolko se nas je nabralo? Kolko lumpov bo jeseni. ;)




Tropis -> RE: Septemberke 2017 (20.1.2017 22:05:06)

Sploh nisem dobila nobenga sporočila da se kej dogaja tukaj :-D pa vidim da je pestro :-D

Prvi pregled imam šele 10.2.

Za nosečnost ve moj predragi, ki mi je že 1.1. povedal, da sm noseča - test sem delala 12.1. :-D in moja mama, ki je spet ugotovila, da sm noseča :-D v bistvu, me je samo vprašala, če bo kaj novega :-D in sm bila kar tiho :-D





Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>