Plačevanje prispevkov - polovični delovni čas (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


Bluegirl -> Plačevanje prispevkov - polovični delovni čas (26.6.2017 10:20:39)


Živjo!

Moja situacija je sledeča: zaposlena sem za polovični delovni čas. Sin bo v kratkem dopolnil 3 leta in s tem se bo končalo plačevanje prispevkov s strani CSD za preostalo polovičko. Z dopolnjenim sinovim 3. letom si prispevke za drugo polovico lahko krijem sama - to vem. Kam se v tem primeru obrniti? Na ZPIZ?

Zanima me še sledeče. Ko bom konec leta nastopila drugo porodniško - kako je takrat s prispevki? Mi ob rojstvu drugega otroka prispevke za drugo polovico zopet lahko krije CSD ali si jih plačujem sama tudi med celotno porodniško odsotnostjo?

Če kdo ve karkoli, bom vesela, v naslednjem tednu pa imam tako planirano skakanje po inštitucijah.

Hvala. Lep dan.




katra55 -> RE: Plačevanje prispevkov - polovični delovni čas (26.6.2017 22:20:31)

Živjo, ko ti poteče odličba te lahko delodajalec prijavi za 8 ur ali pa si plačuješ sama. Med porodniško pa ti celotne prispevke za 8ur plačuje CSD. Pomembno je da si pred nastopom porodniške zavarovana za 8 ur.

Lp




katra55 -> RE: Plačevanje prispevkov - polovični delovni čas (26.6.2017 22:22:45)

Vse urediš na ZZZS.




Bluegirl -> RE: Plačevanje prispevkov - polovični delovni čas (27.6.2017 7:52:00)

Katra55, hvala, a mislim, da to ne bo šlo. Sva 2 osebi zaposleni po 4 ure na 1 delovnem mestu in dvomim, da mi bodo kar plačevali prispevke za 8 ur.




canca -> RE: Plačevanje prispevkov - polovični delovni čas (27.6.2017 11:52:03)

Ne rabi biti prijavljena za 8 ur pred nastopom porodniške. Lahko je za 4 ure, pa ji vseeno teče porodniška vedno 8ur. Pokliči na CSD razloži situacijo in ti bodo svetovali.




Stran: [1]