Julij 2018 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Baricaa -> Julij 2018 (29.10.2017 17:25:38)

Pozdravljene, z veseljem sporočam, da mi je test dva dni nazaj naznanil
mojo 3. nosečnost (dan D 3.7.2018) :) Doma imam že navihanega 3 letnika, ki je bil
dvojček, a je tadrugi v nosečnosti cca. 11 tednov odmrl, tako je ostal
naš dvojček sam [sm=smiley13.gif]

Druga nosečnost z rokom 20.10.2017, pa se je preobrnila v nočno moro
na pregledu nuhalne svetline, saj je imela naša punčka za cel centimeter
nabrane vode pod kožo po celi površini telesa in seveda je bila nuhalna
svetlina astronomska. Takoj so me napotili na amniocintezo, kjer sem
že po predvidevanjih dobila potrditev, da gre za Turnerjev sindrom.
Z možem sva se kljub zavedanju, da najina punčka ne bo "popolna"
in da je zelo velika verjetnost, da jo izgubima še preden prijoka na
svet odločila, da jo obdrživa (druga možnost zame ne pride v upoštev,
res se ne bi mogla odločit, da prekinem življenje svojemu otroku)

Odločitev je padla in bila sem pomirjena.... večer pred rednim pregledom
pri moji G sva s sinom poslušala doma srček in vse je bilo OK.
Zju3 na UZ pa šok... naša punčke je pri 4ih mesecih izgubila
bitko s sintomi hude oblike Turnerejvega sindroma[sm=smiley19.gif]
Takšne stvari težko preboliš, malo sem se tolažila s tem, da sem sama
organizirala vse v zvezi s pogrebom in si tako prigovarjala, da sem
naredila zanjo vse kar je bilo v moji moči...

Po takšni izkušnji res težko razmišljaš o novi nosečnosti, enostavno je
preveč prisotnega straha, ki ga prej sploh nisi poznal. A sem se vdala
partnerjevi želji, da bi čimprej s5 poskusila... no trajalo je nekaj časa,
in končno se je pojavil +. Malo me je strah vsaega nadaljnega pregleda
in res upam, da so ti strahovi odveč.

Vem, da naša dva Angelčka, ki sta že v nebesih Petja in Valentina
budno pazita na nas ;)

Vsem vam, ki se boste pridružile v skupini izrekam dobrodošlico in vas vabim
na FB skupino ("Ta veseli JULIJ 2018), kjer bodo pogovori potekali o vsem kar se nam bo dogajalo v tem času.




Clarita -> RE: Julij 2018 (6.11.2017 10:34:33)

Živjo!

Res žalostna zgodba z drugo nosečnostjo.....A - V TRETJE GRE RADO! Ni zastonj ta izreb in bravo za pogum! Optimizem velja in kljub temu, da je zelo težko, vedi, da je vsaka nosečnost zgodba zase...

Jaz pa sem imela letos že 2 spontana splava (prvič aprila: 8 tednov, drugič septembra: 6 tednov). A grem vseeno optimistično naprej, čeprav priznam, da vsakič pogledam na wc papir, če je kakšen krvav madež...
Je pa pri meni 'problem', ker sem že stara 41 let. Doma imava že 3,5 letno hčerko, a se tolaživa s tem, da očitno dokaj lahko zanosim (kljub starosti :) ) -to je že tretjič zame letos :) Zato tudi jaz pravim-v tretje gre rado! :)

Gremo pogumno naprej in držim pesti za obe naju!

Lp, Jasna




katarinchyka -> RE: Julij 2018 (6.11.2017 12:50:01)

živjo...
čestitke obema.. =) no tudi sama imam rok v začetku julija. gre pa za mojo prvo nosečnost.. veliko stvari mi je čisto nepoznanih ampak se jih že zelo veselim.. =)
Baricaa skupine na FB-ju pa ne najdem.. =(
želim vama lepo nosečnost.. =) lp




Dgirl -> RE: Julij 2018 (6.11.2017 16:53:30)

Se vam tudi jaz pridružujem. Rok naj bi bil 18.7.. letos sem imela že en ss v juliju. Nisem imela čisto nič znakov. In mi je plod odmrl pri 6 tednih. Sedaj spet nimam nič znakov. Upam da se bo dobro končalo in da ne bo spet ss.

Kako ste ve kaj z znaki? Se boste že narocile na pregled? Js bom počakala se kak teden.
Na fb pridem po prvem pregledu.




Skyprin -> RE: Julij 2018 (6.11.2017 18:53:54)

Čestitke vsem. Tudi jaz imam predviden rok v začetku julija 2018. Prebližujem se 7 tednu [sm=duda.gif] in to je moja prva nosečnost.
Prvi pregled imam decembra v cca 10 tednu. Katero folno kislino imate? Jaz uporabljam Elevit. Trenutno je moj nosečni znak zgolj utrujenost.
Slabosti se bojim že zdaj ... upam da ne bom imela večjih težav, ker drugače bo težko vse v službi spelat.





KatMat -> RE: Julij 2018 (7.11.2017 4:53:35)

[sm=bravo.gif]cestitke vsem!!! Se jaz se fockam!! Pdp nekje 7.7.[sm=bravo.gif]




Popotnica4715 -> RE: Julij 2018 (7.11.2017 6:45:04)

Zdravo dekleta... Joj koliko zalostnih zgodb. Zares upam, da nam tokrat vsem lepo tece nosecnost in docakamo zdrave otrocke. Sama sem ravno izvedela za nosecnost 😁 pred eno uro je testek pokazal 2 crtici[sm=bravo.gif]. Komaj cakam da se moz vrne v cetrtek s sluzbene poti, da mu povem novicko. Zares upam da bo vse ok. Pdp naj bi bil 21.7. Imam pa doma ze eno sladko deklico staro 15 mesecev, tako da bo pestro 😉 je bila pa prva nosecnost katastrofalna. Prve tri mesece sem stalno krvavela in so mi ves cas govorili naj ne pricakujem prevec... Pa je bila mala borka... Potem je bilo do 26.tedna vse ok in sem zadihala lahko... Pa se mi je v 26.tednu sprozil porod. K sreci so ga uspeli zaustaviti, a potem sem do 36.tedna strogo lezala... Za psiho ubijalsko... Stejes vsak dan. Da o oslabelosti telesa ne govorim... Ampak je bilo pa vredno vsakega trpljenja. Doma zdaj stiskam nagajivo, zdravo deklico. Upam da bo zdaj nosecnost bolj mirna. Upam da vse dobimo zdrave soncke. Lp




Anonimen -> RE: Julij 2018 (7.11.2017 18:12:42)

D-girl....tudi jaz Newm kaj naj si mislim ....v nedeljo delala testek in je bila taka rahla črtica ...saj newm kaj naj si mislim ...jutri delam testek se enkrat ..in morala bi biti močnejša..kar se tiče znakov tudi jaz nimam nič razen občasne napetosti v spodnjem delu..držite pesti da bo jutri črtica močna [sm=rozacrtici.gif]




KatMat -> RE: Julij 2018 (7.11.2017 18:14:26)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]drzimo pesti!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Baricaa -> RE: Julij 2018 (7.11.2017 19:57:46)

Če je bilo malo vidno, potem je to to... če se čez par dni
intenzivnost črtice, ki kaže nosečnost je to to.

Če bo črtica enaka ali celo bolj bleda, pa pomeni,
da nivo hormona upada... kar pa ni dober znak.

Pri tem je treba pazit, da je uporabljen identični test.
Saj so eni bolj, drugi manj intenzivni (dobri) in te lahko to zmede.

Srečno!




Baricaa -> RE: Julij 2018 (7.11.2017 20:12:42)

FB skupina : "Ta veseli JULIJ 2018"

Zaprosite za pridružitev, se tipkamo tam




Dgirl -> RE: Julij 2018 (9.11.2017 8:21:24)

Anonimna si delala test?
Pri meni je čudno. Sem delala v pon test, crtica komaj vidna, v torek bolj vidna, včeraj pa spet manj.
A mislite da je najbolje da grem na krvni test merit nosecniski hormon? In potem po 2 dneh spet, da vidim če je nosečnost ok. Nimam dobrega občutka.




Baricaa -> RE: Julij 2018 (9.11.2017 8:29:12)

Si delala test vedno z enakim testerjem? Si vedno testirala zjutraj s prvim urinom?
(ker naj bi bila koncentracija hormona takrat največja, čez dan pa manjša)

Če si na vse odgovorila z JA.... potem mogoče res poiskusiš še krvni test...




Joanfaca -> RE: Julij 2018 (9.11.2017 9:46:12)

Tudi jaz se javljam, za zdaj še previdno. Lani maja se nama je pridružila čudovita deklica, letos poleti sva začela delati na novem družinskem članu. septembra sem videla plus in najina deklica bi morala dobiti bratca ali sestrico nekaj dni pred svojim drugim rojstnim dnevom, a očitno ni bilo namenjeno :( Včeraj mi nekaj ni dalo miru in sem šla naredit test. Seveda s popoldanskim urinom, ker sem totalno neučakana, zato je bila črtica zelo slaba. Bila pa je. Jutri delam jutranjega in držim pesti za močnejšo! <3




Clarita -> RE: Julij 2018 (9.11.2017 10:10:34)

Tudi jaz ne najdem skupine na FB...
A ni pommebmno-saj smo tu gor, kajne?

Čestitke vsem novim srečkam nosečkam, ki so se nam pridružile..
Tiste prvič noseče-jaz tudi nisem imela kakšnih izrazitih znakov, niti 1h slabosti, kaj šele bruhanja, tako da si lahko tudi tako srečna, kot smo bile nekatere....'Čakala' sem na dan, ko se slabost začne, pa ga nisem dočakala, na srečo! Imela sem le bolj občutljive prsi, pa vetrove...vse ostalo-kot da ne bi bila noseča, pa sem imela celo nosečnost (pri 37 - ih letih BP) in nobenh težav po porodu (razen težav z dojenjem, ker sem imela carski rez in 3 mesece ni steklo).

Jaz imam pregled j torek, 14.11. (6t), ker sem po sveh SS letos malo bolj rizična. Zato mi je tudi predpisala Progesteron, ker mi je tega mogoče primanjkovalao, da sem zato splavbila...ali pa je bil kriv garnolom, ki sem ga imela več kot leto in ves čas vneto-gnojno-saj veste, zobje so problme. No, progesteron jemljem, zob sem si pa po 2 SS dala izpuliti (itak, bi ga mogla že prej, a sem odlašala s tem..). Zdaj bomo videli, če je bilo kaj od tega, sicer pa....mati narava poskrbi, da le zdravi otroci ostanejo, nimamo kaj.

Skratka, uživajte v nosečnosti in bodite vesele, da ni kakšnih večjih znakov, ker ne spremljajo vsako zdravo nosečnost-vesele brezkrbne nosečke boste veliko bolje vplivale na vašega otročka, kot pa če vas bo strah.... Sja vem, težje reči, kot narediti, a se splača potruditi in si reči: udri brigu na veslje. Jaz to delam in mi je lažje, če pa bo kaj narobe, se bom takrat s tem ubadala-vnaprej pa ne. Nima smisla-če bo vse OK, si bom s tem uničila lepo nosečnot (tudi zdaj mi še ni slabo, le vetrovi so se začeli in malce bolj občutljive prsi), če bo pa kaj narobe-mi bo že G povedala ali pa mi bo telo pokazalo...
Nekaj pa je: če je katero res zelo strah in ves čas razmišlja, da je kaj narobe-se naročite na pregled, da se pomirite in ne boste pod stresom, ker je to res zelo slabo za otročka...

Lp, Jasna




Clarita -> RE: Julij 2018 (9.11.2017 10:11:57)

Držim pesti za vse, ki še delate teste!!!! :) Naj bo vse dobro!




Baricaa -> RE: Julij 2018 (9.11.2017 10:15:33)

Povezava do skupine.... https://www.facebook.com/groups/294872034332504/




Ashaya -> RE: Julij 2018 (10.11.2017 13:44:07)

Ojla! Jaz bom še počakala na 1.pregled, šele potem bi se počasi prestavila na fb[sm=smiley1.gif] Torej, tudi midva sva noro vesela, ker je testek pokazal [sm=rozacrtici.gif]. Zaenkrat se dobro počutim, le prsi in trebušček so malce bolj napihnjeni in vsake toliko mi je slabo (predvsem zjutraj), da moram pojesti vsaj kak košček kruha in potem je bolje.
Staršem sva že povedala..njegovi so jokali od sreče, moji pa...no, ne vem kaj naj rečem...skoraj ravno obratno...nista pričakovala, da je trenutno partner res ta, ki si ga jaz želim itd.To sta mi povedala naknadno, ko njega ni bilo zraven..zelo me je zabolelo, ker nisem vedela, da imata takšno mnenje, izgledalo je, da sta ga počasi kar lepo sprejela (bila sta zelo navezana na bivšega, ampak tu ne morem kaj dosti pomagat, ker pač nihče ni videl, kako je v resnici med nama-na koncu naju ni vezalo več prav nič). V glavnem, upam na kakšno podobno izkušnjo in kaj ste naredile, da bi se njihov odnos malce spremenil (težava je predvsem v tem, da jima moj partner vizualno ni všeč in da sta mislila, da imam še kakšne "višje cilje"-vem, grozljiv razlog+to, da sva uradno skupaj šele 8mesecev)..nočem namreč biti v slabih odnosih, kar me k večjemu spravlja slabo voljo..kak nasvet?
Sama namreč uživam v tej vlogi, noro sem srečna, da se [sm=duda.gif] oba zelo veseliva..stara sva 25, oba imava službi, sva preskrbljena in se iskreno ljubiva. Sama menim, da je to dovolj.
Vseeno pa me stisne, ko pomislim, da sem vedno dala precej tudi na mnenje staršev in zdaj je v meni občutek, da sem ju razočarala, ker pač je bila njuna "vizija" o moji sreči drugačna...




Skyprin -> RE: Julij 2018 (10.11.2017 20:10:37)

Ashaja vem kako se počutiš, tudi jaz sem že dva dni vrtnim v krogu zaradi tega kako naj poveva staršem. Počasi namigujem da je tudi pri nas prišel čas za dojenčka, ker sm želala
malo pripraviti teren, preden bova z mojim povedala da sem noseča. Vendar so vibracije nazaj take da sploh ne vem, kaj naj si mislim. Prej so me večkrat spodbudili, da bo počasi treba misliti na družino saj sem že pri 30.
Sedaj sem pa res zmedena in mislim da je bolje da z novico še malo počakava. Nameravala sva povedati jutri vendar sem se premislila. Mogoče pretiravam, vendar glede na dosedanje pogovore pričakujem, da bodo tekle solze sreče.
Moje počutje je ob koncu šestega tedna vredu, malo utrujenosti in rahle slabosti brez bruhanja. Zdi se mi tudi da se je moj trebušček malo napihnil. Glede na to da ga prej nisem imela.




Ashaya -> RE: Julij 2018 (11.11.2017 9:29:00)

Skyprin, držim pesti, da bojo odzivi pozitivni! Javi, kako bo šlo[sm=smiley1.gif] očitno smo punce res vedno nekako ljubljenke staršev ne glede na starost, oni pa bi ves čas radi odločali, kaj je dobro za nas...pri nas se je stanje sicer malce umirilo, ampak to pomeni pogovore o povsem drugih stvareh, kadar se slišimo, nosečnosti ne omenjajo, jaz pa tudi ne želim razlagat, dokler jih ne bo zanimalo[sm=zmeden.gif]




Anonimen -> RE: Julij 2018 (11.11.2017 18:01:54)

D-girl.....in ostale punce moram vam povedat....zadnjič pisala o rahlicrtici..v sredo ga ponovila..in ni bilo nič se že sprijaznila da pač nič nebo...nakar mi danes nekaj ni dalo Mira in sem šla delat se tistega drugega ki je ostal...in črtica se je pojavila bolj močna kot tista prvič....ker se kar nisem mogla verjeti..sem imela na zalogi še digitalnega in je pokazal + 2-3...jejjj ne morem verjet [sm=duda.gif][sm=rozacrtici.gif]

[sm=bravo.gif][sm=rozacrtici.gif]




bucka* -> RE: Julij 2018 (12.11.2017 6:06:18)

Zivjo punce! Nisem ugledala pluska, imamo dovolj mladicev, samo Ashayi bi rada zaupala svojo izkusnjo s starsi :-)

Pri nas je bilo nekako takole. Zdelo se mi je, da mamici ne ustreza moj partner, ni direkt nikoli nic rekla. Prve nosecnosti se je zelo razveselila (sem imela pred tem nekaj tezav), potem je pa postala zajedljiva s pripombami o mojem partnerju. Nekako sem preslisala, ali ga branila, ko se je rodilo prvo dete sem pod vplivom hormonov planila v jok, zakaj ga ne mara in mi je zatrjevala da ona nima nic proti njemu [sm=zmeden.gif]
Ko sem zanosila drugic, je bla reakcija precej medla... sledila so vprasanja o tem, kdaj in kako misli partner zrihtat stanovanje, ce do sedaj ni nic naredil... sredi druge nosecnosti sem imela slab dan (spet hormoni, itak), starsa sta prisla na obisk, moj ati in partner sta sla na drugo stran hise, meni je pa mami dobesedno kljuvala po glavi: kako on (moj) zdej to misli, sploh ne zna delat z denarjem, pa kaj mislita s tem, pa kako si on predstavlja da bo to... nakar sem dobesedno izbruhnila, jo nadrla in ji rekla, da ce ni sposobna eno uro zdrzat, ne da obrekuje mojega partnerja, vseeno ce ne pride vec na obisk!
No, sledil je prepir, moska sta naju mirila, jaz sem se kmalu opravicila, razlozila zakaj sem izbruhnila, ampak nisem nicesar dosegla s tem. Niti se moja mami ni bila sposobna pogovorit o tem, jaz naj sama s sabo razcistim kaj je moj problem. Jaz sem ji povedala, da bi ji morala biti moja sreca na prvem mestu in da jaz sem srecna s partnerjem, ki ga imam. Kako mami to ni dovolj za svojega otroka??? Se danes ne razumem :-)

No, zdaj imamo status quo, o mojem se pac ne pogovarjava, o incidentu se tudi nisva nikoli pogovorili... otroke pripeljem v varstvo, pridem na obisk, izogibam se debat o stanovanju (khm, nismo se naredili vsega, ker z majhnimi mulcki pod nogami pac ne gre!)

No zdaj pa k tvoji zgodbi... tvoja reakcija naj bo primerna odnosu, ki ga imate. Ce je to odnos, v katerem se lahko o vsem pogovorite, potem se dajte. Ce mislis, da bos dosegla toliko kot jaz, potem raje ne drezaj :-) prav je, da si se odlocila za svojo sreco in prav je, da svojega partnerja postavis pred starse. On je tisti, s katerim si ustvarjas zivljenje. Otresi se obcutka, da si razocarala starse, kvecjemu so oni razocarali tebe. Izogibaj se prepirom, ostani spostljiva, ljubeca, povej mami koliko ti pomeni, da ti stoji ob strani, tudi takrat ko se ne strinja s teboj.
Upam da sem vsaj malo pomagala. To so zelo tezke zadeve. Celo zivljenje si zapomnis reakcijo in izrecene besede. Imam sodelavko, ki jo je mami nadrla, kako je mogla zanosit s tem tipckom... koliko je sodelavka prejokala. Ko se je rodila puncka, so se odnosi zgladili, vsi jo imajo radi in pred kratkim je dobila se bratca :-) ampak dejstvo je, da grenak priokus vedno obstaja in se vedno je sodelavki hudo, ko se spomni da je mami ni podpirala med nosecnostjo. Ceprav je sedaj vse po starem.




bucka* -> RE: Julij 2018 (12.11.2017 6:07:23)

Aja, trapa :-)

Cestitke vsem za pluske in srecno eo konca! :-)




Ashaya -> RE: Julij 2018 (13.11.2017 13:12:42)

Bucka*, hvala za izkušnjo[sm=smiley1.gif] v bistvu sem sedaj spoznala, da ne moremo vplivat na reakcije drugih, lahko samo usmerjamo svoje vedenje..če bom jaz živela po svoji vesti, bodo tudi drugi spoznali, da je to tisto, kar je meni glavno..če pa ne, pa tudi ni moja stvar..itak je treba bit prvo srečen sam s seboj, ostalo pa...go with a flow bi se reklo[sm=jezicek.gif] Tak kot se bo odvilo, se bo...ena šola je, ki mi bo ostala za zmeraj, ampak imam dober občutek..mogoče so zraven še hormončki, ampak odločla sem se bit sproščena, se ne obremenjevat z drugimi[sm=smiley1.gif]
Čestitke tudi ostalim za [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif]!! Kam ste pobegnile, da je tako tiho tu gor? Upam da ne že vse na fb?[sm=zmeden.gif]




julijka2018 -> RE: Julij 2018 (14.11.2017 13:28:32)

Živjo, se vam pridružujem tudi jaz [sm=smiley1.gif] Nama je po petih poskusih zdaj v šesto uspelo...sva v soboto zagledala [sm=modricrtici.gif], pa sva v nedeljo naredila še digitalnega (ker moj dragi ni in ni mogel verjet)[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] in sva še tam zagledala plusek, ki sva si ga tako želela...[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=duda.gif]

zdaj pa prihajajo že prvi dvomi in skrbi, ali se bo obdržalo ali ne... nosečnost je prva, tako, da mi je vsako špikanje v trebuhu nenavadno in sumljivo, pregled pa šele 11.12. ob dopolnjenem 9t. [sm=zmeden.gif] Joooj to čakanje!

A vi ste že domačim povedale za plusek? Midva ravno debatirava o tem, pa sva deljenih mnenj.. jaz bi povedala že zdaj, on bi čakal na pregled in UZ, da se res potrdi [sm=nosecka.gif].

LP




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>