|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bodoče nosečnice 2018
14.3.2018 18:36:53   
Jetkarmak00
Eurora.. Jaz sem jemala estimo. Je pa estima ali dabroston eno in isto =oba sta progesterona.. Prejšnji mesec sem jemala estimo in nimam dobrih izkušenj.. Žal.. Je pa madjanca rekla.. Da ima ona tudi izcedke in da je vseeno normalno zanosila.. Tko da verjetno izcedki niso ovira pri zanositvah.. Ne vem.. Koliko dni prej pa imas izcedke?

(odgovor članu Eurora)
Neposredna povezava do sporočila: 951
   RE: Bodoče nosečnice 2018
14.3.2018 18:38:11   
Jetkarmak00
Se opravicujem, mi 2x posilja ocitno..

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 952
   RE: Bodoče nosečnice 2018
14.3.2018 19:02:57   
Eurora
Jetkarmak jaz mam ponavadi ta rjav izcedek tako kake 2 dni max. preden se mi ulije user posted image . Prejšnji mesec pa je bil ta rjav izcedek kar 14 dni (ampak samo na papirju..nič kaj dosti no) in napetost v jajčnikih..zato sem pol tut šla na pregled in mi je blo rečeno da je vse ok (sicer sem imela v preteklosti kar nekaj težav že z materničnim vratom).. No in G mi je rekel da bi lahko bil ta rjav izcedek pač namesto user posted image . To mi je mal čudno no. Ker kolkr vem, rjav izcedek ne pomeni M. Ali pač? No in mi je predpisal ta Dabroston kot podporo rumenemu telescu in da se mi odebeli sluznica. Ne vem no.. Res upam da mi tole kaj pomaga, ker že kar malo obupujem na vsake tolko časa..pa vem da leto in pol ni velika doba. Vem da se nekateri trudijo tut po več več let...
Držim pesti tut zate in za vse ostale :)

< Sporočilo je popravil Eurora -- 14.3.2018 19:12:05 >

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 953
   RE: Bodoče nosečnice 2018
14.3.2018 19:40:02   
Jetkarmak00
Ja sej.. Jaz isto. Dva dni pred M imam ta izcedek. Potem pa pride šele M in se vlije.. Pri meni naj bi bil tudi UZ in vse ostalo ok. Razen izcedki kar notijo ciklus.. Ne vem.. Js sm isto slisala od G da naj bi estima (dabrostony saj vseeno) pomagal pri rumenem telescu kot podpora da se lazje vgnezdi.. Zato sem pa dobila estimo. Samo mi je pa cisto spremenila ciklus.. Ciklus je sel naprej.. Menstruacije sploh ni bilo po prenehanju estime.. Nevem.. Ravno zaradi tega pri meni estima ni prijela ali kaj.. Skratka ne upam je vec jemati.. Sem pa bila pri G prejsnji teden in je rekel naj jo ne jemljem. Zelo sem se ustrasla drgac pri estimi pa pri tem ker mi je vse tako spremenila.. Mislim.. Na dolgo ce ti razlozim.. M je bila mimo. Potem sem si naredila test O in ko je bil pozitiven sem si 6 dan nekje vstavila estimo prvic (6.dan sele zato da sem bila sigurno ze po ovulaciji) no potem sem pa jo vstavljala 9 dni) do 25. 2. (nedelje) nato naj bi v roku par dni prisla M. Ni je bilo.. Od nikoder.. Potem sem itak sla h G prejsnji teden (ki mi je naredil Uz) in rekel da sem ravno po ovulaciji? Haloo?! Kje je bila pa M? Skratka.. Predvidevam da je sel ciklus pri meni pac naprej (samo brez M) zdaj sem imela v petek eno krvavitev.samo ne vem ali je bila to M ali ne.. Bila je kar obilna ampak zelo zelooo temno rjava.. Naj bi slo za staro kri.. Kakor mi je ena napisala tukaj.. Ne vem. Zdaj naj bi bila torej pred O? Skratka zmeda v ciklusu. Glede estime je pa tako.. Ali dabroston.. Meni je ginwkolog rekel da je sabroston bolj star ali kako naj recem temu.. Estima pa na novo. Tako receno da se je vcasih bolj predpisovalo dabroston zdaj pa se bolj estima predpisuje. Naj bi estima nekako "izpodrinila" dabroston. Drgac sta pa oba progesterona.
Jaz upam da bom uspesno zanosila brez progesterona =(
Glede na to da se ze eno leto in pol trudita.. Mislim da ti po enem letu ze prioada pregled na neplodnosti ane? Po enem letu rednih spolnih odnosov kakor vem. Lahko da tezava sploh ni v tebi ampak v partnerju?

(odgovor članu Eurora)
Neposredna povezava do sporočila: 954
   RE: Bodoče nosečnice 2018
14.3.2018 20:00:51   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Eurora.. Jaz sem jemala estimo. Je pa estima ali dabroston eno in isto =oba sta progesterona.. Prejšnji mesec sem jemala estimo in nimam dobrih izkušenj.. Žal.. Je pa madjanca rekla.. Da ima ona tudi izcedke in da je vseeno normalno zanosila.. Tko da verjetno izcedki niso ovira pri zanositvah.. Ne vem.. Koliko dni prej pa imas izcedke?


Ja moja sestra ima rjave izcedke vecino casa pa ima tri otrocke. Ampak seveda to so stvari odvisne od posameznice.. pri nekateri to ne pomeni nic, pri drugi pa je to lahko velik problem.


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 955
   RE: Bodoče nosečnice 2018
14.3.2018 20:09:29   
Blue_M
Jaz nikoli nisem imela izcedkov pred M, mogoče zvečer prej, ampak se je potem čez par ur ali zjutraj pojavila M. Zdaj pa tole... In berem o vseh teh vaših izcedkih, ki naj ne bi bili ok, zato jemljete vse te estime in dabrostone ali kaj že :D da se ni slučajno to tudi pri meni začelo. Zanima me, kakšni so ti vaši izcedki in ali jih spremljajo menstrualni krči? So tako močni, da rabite vložek, ali se pojavijo samo na wc papirju? Ali se pojavljajo skozi celi dan ali samo na par ur ali celo vmes cel dan ne?

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 956
   RE: Bodoče nosečnice 2018
14.3.2018 20:38:18   
Jetkarmak00

IZVIRNO SPOROČILO: madjanca


IZVIRNO SPOROČILO: Jetkarmak00

Eurora.. Jaz sem jemala estimo. Je pa estima ali dabroston eno in isto =oba sta progesterona.. Prejšnji mesec sem jemala estimo in nimam dobrih izkušenj.. Žal.. Je pa madjanca rekla.. Da ima ona tudi izcedke in da je vseeno normalno zanosila.. Tko da verjetno izcedki niso ovira pri zanositvah.. Ne vem.. Koliko dni prej pa imas izcedke?


Ja moja sestra ima rjave izcedke vecino casa pa ima tri otrocke. Ampak seveda to so stvari odvisne od posameznice.. pri nekateri to ne pomeni nic, pri drugi pa je to lahko velik problem.


Verjamem ja.. Jaz imam zdaj v mislih tvoj primer in sem optimistucna da se da kljub izcedkam lahko vse srecni izteci.. Je pa res da zna bit pri nekaterih to velik problem.. Cisto odvisno..


(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 957
   RE: Bodoče nosečnice 2018
14.3.2018 20:48:18   
Jetkarmak00

IZVIRNO SPOROČILO: Blue_M

Jaz nikoli nisem imela izcedkov pred M, mogoče zvečer prej, ampak se je potem čez par ur ali zjutraj pojavila M. Zdaj pa tole... In berem o vseh teh vaših izcedkih, ki naj ne bi bili ok, zato jemljete vse te estime in dabrostone ali kaj že :D da se ni slučajno to tudi pri meni začelo. Zanima me, kakšni so ti vaši izcedki in ali jih spremljajo menstrualni krči? So tako močni, da rabite vložek, ali se pojavijo samo na wc papirju? Ali se pojavljajo skozi celi dan ali samo na par ur ali celo vmes cel dan ne?



Pa ocitno je teh izcedkov fuul drgac. Sam ne sekirej se.. Nekatere verjerno zanosijo brez tezav.. Jaz sem dobila izcedke takoj po prenehanju jemanja kt dve leti nazaj.. Ko sem imela tromboflebitis.. Od takrat naprej imam te izcedke. Vedno isti cas. Vedno 2 dni pred M. Sem prebrala malo forume od pušenjaka, ki odgivarja ženskam. In sem zasledila pod to temo da naj izcedki tako kot pravijo punce sploh ne bili problematicni pri vseh.. Nekatere kljub izcedkom zanosijo.. Druge ne.. Jaz imam izcedke cisto blage.. Pijavi se prvi izcedek ob pritiskanju na wc papirju.. Svetlo rjavkast do rjavkast.. Potem ko pritece na wc papir kar izgine.. Potem se mi pa v tistih dveh dneh pred M sploh ne pojavi vec (edino ob pritiskanju) vlozka ne rabim. Se pojavi samo ob pritiskanju, torej na wc papirju. Zadnji dan (nekaj ur pred M) postane obilnejši in se začne mešat s krvjo) pride potem M. Krcov nimam nobenih.. Edino pred M (ne izcedki!) takrat se pojavijo krči. Ko se pojavijo krči pa postane izcedek že pomešan s krvjo - torej pride M. Potem pa traja naprej M navadno.. 3 dni. Potem nekje 4, 5 dan pa se ponovno pojavi rjavkast izcedek in je vsega konec.. Potem se ni pa okrog 12. Dne pojavi ovulacija.. Tako nekako.. Ciklusi so pa na ene 26-28 dni.. Mi je pa rekel G ra imam zelo aktivne jajcnike (mogoce zaradi let?) trenutno naj bi bili zelo aktivni. Ze dvakrat mi je opazil dvojno ovulacijo na ultrazvoku in veliiiko foliklov.. Skratka ne vem.. Edino desni jajčnik je bolj len.. Tako da upam da bi mi vsaj uspelo zanositi..
Dabrosoton oziroma estima se drgac ne dobi prosto v prodaji.. Rabs recept tko da ce bos zelela jemati.. Ti bo morala dati G recept..

(odgovor članu Blue_M)
Neposredna povezava do sporočila: 958
   RE: Bodoče nosečnice 2018
19.3.2018 9:22:07   
MartinaTaja
Pozdravljene punce,

Po dolgem času se vračam, zasledila sem kar nekaj "starih bork" upam, da bo leto 2018 naeš leto user posted image .

Po 1,5 l vztrajanja z 2 SS, sem ponovno na klomidu. Prejsšnji mesec sem bila na HSG, kjer so mi odstranili minimalno pregrado. Po besedah G, lahko je bila oziroma lahko sploh ni bila krives za SS.

Danes je 11. dan ciklusa, začela sem z ovulacijskimi testi, kateri se mi je zdel pozitiven. Se pravi, če je danes pozitiven naj bi ovulacija prišla od 24h-48h? Vaša mnenja glede pozitivnosti, ali lahko klomid vpliva ta rezultat. Test sem prilepila v album. Hvala za vsako vaše mnenje.

L.p.

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 959
   RE: Bodoče nosečnice 2018
19.3.2018 9:43:35   
Katte
Hej MartinaTaja user posted image .
To je (skoraj) pozitiven test. Bi rekla, da je že pozitiven, ampak jaz sem imela ta cikel takole, naslednji dan pa je bila testna črtica močnejša kot kontrolna. Če pa bo svetlejša, je to to. O bo čez dan ali dva.
Klomifen ne bi smel vplivati na test. Meni nikoli ni, je vedno lepo pokazalo O.
Drugače imaš kaj stranskih učinkov?

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu MartinaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 960
   RE: Bodoče nosečnice 2018
19.3.2018 9:55:45   
MartinaTaja
HEJ KATTE

Bom jutri spet test naredila, da bom videla ali bo kontolna močnejša. Stranskih učinkov nobenih, zato sem presenečena na test.

Sem pa ta ciklus v času jemanja klomida močno čutila jajčnike, ki jih do sedaj sploh nisem. Upam, da je to to in da bo ovilacija kmalu tu user posted image

Ti kako si?

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 961
   RE: Bodoče nosečnice 2018
19.3.2018 13:13:56   
misa4
oj, da se vam še jaz oglasim.. grem v nov krok, M je lih končala, verjetno ta mesec ne bo nič spet user posted image ker sem pod stresom, sem ravno dala odpoved in v ponedeljek začnem novo službo , no se vračam nazaj user posted image , da se počasi rešim tega stresa, ker prejšna mi je vzela 10kg v pol leta ob 2x več hraneuser posted image .

drgači pa je že kaka nosečka, da ne berem vse za nazaj

(odgovor članu MartinaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 962
   RE: Bodoče nosečnice 2018
20.3.2018 9:04:56   
*mala pika*
Hej punce, še jaz napišem kakšno...
Trenutno sem ravno v fazi, ko je ovulacija mimo (4 dni je od nje), spodaj pa me že dva dni špika, tišči, ko vstanem je bolj občutiti, ko se vsedem ali vležem je boljše, pa spusti, pa občasno hoče biti nekaj slabo, pa sem potem spet v redu...ne bi spet rada, da je vse to spet samo v moji glavi user posted image in placebo efekt. Do menstruacije je še daleč, in sedaj čakanje naslednjih 14 dni, kaj se bo zgodilo...a ni to najbolj mučno?
No, ampak ni vse tako črnogledo, drugače sem v redu, počutim se v redu in mislim na vse vas, ko upamo in se trudimo skupaj. user posted image
Jemala sem Tifol, nekaj ga imam še ampak sem za probo vzela Femibion, zdi se mi v redu, najprej me je sicer malo sezulo, ko sem videla ceno, ko pa sem ugotovila, da je vsebina za 60 dni, me je pomirilo in ni več tako drago. user posted image
Danes se začne pomlaaaad user posted image

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 963
   RE: Bodoče nosečnice 2018
20.3.2018 9:39:19   
Katte
MartinaTaja, kar sporoči, kakšen bo test danes. Super, da si čutila jajčnike, to pomeni, da je klomid deloval.

Jaz sem danes 8 dpo, občutki so mešani. Sem že kar malo izgubila upanje, ker tokrat kljub klomidu kar ne uspe, ta mesec sem pa ga porabila do konca. Brez pa nimam kaj šans. Testirala bom mogoče v nedeljo, če me M ne prihiti.

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu *mala pika*)
Neposredna povezava do sporočila: 964
   RE: Bodoče nosečnice 2018
20.3.2018 10:38:29   
MartinaTaja
Katte, danes zjutraj test opravljen .... se mi zdi da se user posted image svetli, včeraj popoldan naredila še 2 testa ampak so bile črtice svetlejše, res pa je, da sem veliko pila in predvidevam, da se tako urin razreči

Bom naredila test še jutri, da vidim kako bo, danes je komaj 3 dan po klomidu in če bi res bila že ovulacija, bi bilo zame to res hitro, ker ponavadi sem imela O 10dan po zadnji tableti.

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 965
   RE: Bodoče nosečnice 2018
20.3.2018 10:41:33   
MartinaTaja
Test v albumu

(odgovor članu MartinaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 966
   RE: Bodoče nosečnice 2018
20.3.2018 12:29:37   
Katte
Po mojem je kar bil zadnjič pozitiven test user posted image .
Srečno!

< Sporočilo je popravil Katte -- 20.3.2018 12:30:44 >


_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu MartinaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 967
   RE: Bodoče nosečnice 2018
20.3.2018 17:56:13   
Planinčica
Držimo pesti!!!
Pri nas pa še vedno nič. :(

(odgovor članu *mala pika*)
Neposredna povezava do sporočila: 968
   RE: Bodoče nosečnice 2018
20.3.2018 21:07:59   
*mala pika*
MartinaTaja
to je pa tako očitno, da sta dve črtici za ovulacijo, da ne vem kje je dvom user posted image user posted image Zdaj pa samo gas user posted image

oh, Planinčica, ne bit žalostna, nas je večina tukaj takih, ki čakamo in upamo a se hkrati veselimo z ostalimi puncami, karkoli že povedo. Vsem nam bo uspelo, do takrat pa imamo rada sebe, druge okrog nas in uživamo življenje, to nas dela polne, žive in vesele. Objem.

(odgovor članu Planinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 969
   RE: Bodoče nosečnice 2018
21.3.2018 7:46:06   
Planinčica
Hvala za tolažbo, *mala pika*. Samo pozitivno naprej.

(odgovor članu *mala pika*)
Neposredna povezava do sporočila: 970
   RE: Bodoče nosečnice 2018
21.3.2018 11:22:19   
Allstar
Planinčica, kako dolgo pa že delata na otroku?

Vse bomo 1x mamice in 1x bomo vedele, kaj je bilo dobrega v tem, da je trajalo dlje časa.

Kako ste kaj drugače? Katere vse pričakujete user posted image v kratkem?
MartinaTaja vidva sta bila zdaj pridna in lahko pride do pluska čez slaba 2 tedna, ne user posted image ?

(odgovor članu Planinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 971
   RE: Bodoče nosečnice 2018
21.3.2018 13:59:49   
pika poka 1
Pozdravljene punce!

Javljam se po dolgem času. Sem imela pestre dneve user posted image

Torej v petek sem imela UZ, kjer so mi povedali koliko foliklov sem pridelala. Bil je samo eden, ampak je bil 20 mm velik in izgledal je lep. Nisem bila ravno vesela, ker sem vedela, da to ni dobro. Spraševala sem se, če bo sploh kakšno jajčece v njem. V glavnem doživljala sem vse možne občutke. No v petek mi dajo potem napotnico za punkcijo, ki sem jo imela v nedeljo. Delali so mi jo pod narkozo. Vse je super potekalo.
Tam so mi povedali, da smo uspeli dobiti eno lepo celico. Veselje je bilo neverjetno. Ampak z rahlim grenkim priokusom. Spet smo pri enem... Tolažili so me, da je ena celica dovolj. Ni pomembno koliko jih je, ampak, da je ena ta prava, lepa in zdrava. Kot moja user posted image V nedeljo so nama dali termin za posvet, da nama povejo, če so je uspel razviti zarodek. To je bilo danes zjutraj. Živčna sva sedela v čakalnici z veliko drugimi pari. Jaz nisem imela nekega upanja. Končno prideva na vrsto in zdravnik reče: Imamo en zelo lep in zdrav zarodek, tako da pridite čez eno uro nazaj na transfer user posted image user posted image user posted image Skoraj me je infarkt od veselja user posted image Sploh nisem mogla dojet. Zunaj so se mi potem vlile solze sreče. No in zdaj je mala pikica že pri meni na toplem user posted image Stiskamo pesti, da se bo lepo vgnezdil. Upam, da bo zajček prinesel plus user posted image 5. aprila imam krvni test, takrat bo vse jasno.

Jetkarmak, spraševala si me za progesteron. Ja so mi ga dali na dan punkcije. Reče se mu Crinone (vaginalni gel). Vsaki dan do krvnega testa si ga moram dat v nožnico.
Kako si pa kaj ti?

MartinaTaja dobrodošla user posted image Se te spomnim iz skupinice Upajmo skupajuser posted image

DRŽIM PESTI ZA VSE NAS!! user posted image

(odgovor članu Allstar)
Neposredna povezava do sporočila: 972
   RE: Bodoče nosečnice 2018
21.3.2018 14:57:53   
delfinka5
pika poka1, krasne novice!user posted image Pridno grej svojo malo pikico. Kaj so te dali na bolniško v tem času?

MatrinaTaja,, Katte, stiskam pestke tudi za vaju.

Tudi pri meni je O mimo, si merim BT in je že povišana, tako da zdaj ostane čakanje.

Uživajte v sončku

(odgovor članu pika poka 1)
Neposredna povezava do sporočila: 973
   RE: Bodoče nosečnice 2018
21.3.2018 15:10:57   
Allstar
Oooooo Pika poka 1 čestitkeuser posted image user posted image user posted image ! Držim pesti, da jo dobro pogreješ, naj se udobno namesti in uživa naslednjih dobrih 8 mesecev v tebi user posted image ! Mene kmalu čaka isti postopek, tako da popolnoma razumem solze sreče in navdušenje ob uspešnem razvijanju user posted image

(odgovor članu delfinka5)
Neposredna povezava do sporočila: 974
   RE: Bodoče nosečnice 2018
21.3.2018 15:49:33   
pika poka 1

IZVIRNO SPOROČILO: delfinka5

pika poka1, krasne novice!user posted image Pridno grej svojo malo pikico. Kaj so te dali na bolniško v tem času?


Ja, na bolniški sem od punkcije dalje, to je od 19.3.
Pa do 5.4. bom še ziher. Nimaš tu besede, bolniška pa pika user posted image

Allstar hvala. Kdaj pa vidva štartata? Zdaj aprila?

Ja res, zdaj moram čuvat pikico, tak da bom probala čim več počivat.

(odgovor članu delfinka5)
Neposredna povezava do sporočila: 975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?