|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  101 102 [103] 104 105   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 7:56:41   
dorchy24
Meni je v prvo patronazna tezila da ga zbujam ker je bil lahek rojen 2630g v 38t. In pa se slab sesalni je mel dojenje nama ni zalaufalo . Pa ze tko se je ful zbujal in js budala sm jo poslusala in pol s eje obrnilo da je bedel od 2-6 ponoci . Tko da js na tvojem mestu nebi zbujala . Otrok ce bi bil lacen bi se zbudu pa dejansko tudi lahko nebo iskal 12ur za jest . Sploh pa 110 je lep vnos hrane tko da nevidim problema. 


(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 2551
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 11:30:51   
Jetkarmak00
Ja sem vidla formulo ja. Teža deliš z 0,7 x100 in dobiš koliko bi moral pojesti.

Dojeni otroci pa tudi piše da se zbujajo pogosteje. Dojil naj bi tudi na dve urce al kako že, nekateri so baje skoraj skos na dojkah. Adaptirano mleko jih pa baje hitreje nasiti. No tako sem jaz razumela strica googla. Poje okoli cca 100-110ml tam nekje vsak obrok. Čez dan so na 3-4 ure (zbuja se sam) tam ob deset_ih nekje pa "zaključi" in potem se ne zbudi več. Danes sem ga pustila je spal do pol sedmih. Hehe. Ma me je blo strah ali sploh diha, ko se nič ne zbudi pa premakne. Potem pa normalno pojedel svoje mere obroka 120ml. Sicer je še cuzal, kot bi želel nadoknaditi zamujene obroke ampak se je zadovoljil z dudo in zaspal nazaj. Je pa čez dan kar veliko pokonci že. Po nekje 5 ur sigurno. Sem pa zelo presenečena, da zdaj, ko je njegov PDP bil prejšnji teden, da on ubistvu prespi dejansko že noč. Nimam nič proti hehhe.. Ampak presenečena sem :) 

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 2552
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 11:35:13   
dorchy24
Kako ti zavidam da se ze cartate, js komaj cakam cartanje po vsem kar je blo v nosecnosti pa se zdaj ta medenica ki me mantra . Kako pa vam kaze z tezo?


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2553
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 14:55:52   
Jetkarmak00
Težo v nosečnosti misliš? Jaz sem se zredila bolj malo. Zdaj imam nekje 4 kile viška od prednosečnostne teže. Tako nekako. Drugače pa se je ena cimra zredila ko sva bile v sobi skupaj, 18 kil iz enega pregleda do drugega. Tako da se ne sekiraj glede teže. So taki razponi pomoje, da nima smisla govorit preveč si se zredila ali pa premalo. :)



(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2554
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 14:58:18   
jabuk
Jaz sem se zredila za 17kg, 1 teden po porodu je teža padla za 9kg. Skoraj vsak dan gre kaka kg dol. :)


(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2555
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 18:00:50   
LoniRR
Jst sm se zredila za 14kg. Sem pa danes na pregledu imela pol kg manj kot v petek. Baje da lahko prot koncu enim pade, drugim mocno naraste. Nvm, jst bl mislim da je krivo k sm bila bolj malo od petka do danes na fastfoodu haha. 😂


Hm punce eno vprasanje. Danes na pregledu me je prvic pregledala koliko sem odprta in stanje MV. Po tem pregledu pop. Sem na vc papirju imela nekaj krvave sluzi z ruemno rjavim odtenkom. Pac vec barvno. Nvm ali je kriv pregled ali pa cep? Ali je se katera po temcpregledu krvavela. Mislim malo nakljucno mi je da bi ravno po pregledu se odluscil del cepa. Spet pa zakaj ne, ce ga je mogoce med pregledom kaj zdrazila. Res pa je da sem tako motno belo sluz opazila ze veckrat v zadnjem tednu na papirju. 🤔

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2556
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 18:33:29   
jabuk
Bodoča mamica1: meni je rekel ginekolog, da naj bi bilo normalno, če mal krvaviš po pregledu MV. Jaz nisem nič, pa je bil malo začuden. 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2557
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 18:48:24   
LoniRR
Jabuk se mi je kar zdelo da bo to zaradi pregleda... itq se mali cisto nic ne mudi in prav uziva v trebuscku 🙄. Hehe hvala bogu da ji fino samo zdaj bi mi pa ze kr pasalo roditi. Sm ze kr mal tecna glede tega. Imam v petek, ko imam PDP spet pregled pri svoji G. Potem pa bom videla kaj bo rekla...


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2558
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 18:53:34   
Jetkarmak00
Mamica tudi jaz sem imela po pregledu to sluz. Rjavkasto rdeče barve. Ni je bilo veliko. Bilo pa jo je nekaj. Naslednji dan je še bila. Je pa bilo to v 33 tednu. Sem pa bila tudi odprta 4 cm tako da ne vem ali sluz uaradi pregleda ali odprtosti. Pojavila se je pa po pregledu, tako da verjetno je bil kriv pregled. 

Kaj so ti ugotovili?

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2559
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 19:16:12   
LoniRR
Jst tudi sumim pregled. Od 6.7. Dalje ko sem imela ZM nisem imela kapljice krvi do danes po tem neprijetnem pregledu tko da sem prec pomislila da bo to krivo. 👍
MV je ze zmehcan, nisem pa se odprta. Danes imela CTG samo pol ure, kar je prov pasalo. Prvic da ima mala nizjo frekvenco, ker se je umirila in pocasi se pripravlja vse skupaj. Ne more pa nic konkretno reci. Lahko se ze danes vse skupaj spremeni, lahko pa se en teden nic. Res pa je da cutim ene dva dni da otrok ni vec tako aktiven in kot da bi me rahlo pritiskali jajcniki, kot res blaga mentrualna bolecina. No ja to je odvisno od posameznice. Sama spadam med une, ki imajo zelo mocne menstrualne krce s vsaj tridnevnim glavobolom. Bomo videli. 🤔

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 2560
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 22:18:15   
Cvetnilist
Punce, jaz se zdaj že en čas nisem nič javila, sem že 3 dni čez rok, jutri bo 4. Že od ponedeljka me mučijo občasni popadki, trenutno so že na 10 min. Danes sem bila v porodnišnici na pregledu, ctg je pri popadkih skočil že na 138, maternični vrat je že povsem ˝izginil˝, odprta 1 cm. Torej samo še čakam. user posted image Lahko bi ostala v porodnišnici in tam čakala na porod ampak sem doma blizu porodnišnice in raje malo počakam še doma. Pričakujem da v roku 2 dni bi se že moralo kaj zgoditi, glede na to da že 2 noči ne spim zaradi popadkov.
Ima pa moja pupa 3650g, je rekla zdravnica v porodnišnici, da ne je v zlatem povprečju in da bo verjetno malo večja, ker je tudi partner precej visok. Sem pa bila res zelo presenečena nad odnosom in prijaznostjo zdravnice in babic v porodnišnici. Zelo prijazne in nasplošno polne razumevanja. user posted image

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2561
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 22:34:10   
jabuk
Cvetnilist: Super, bo pa zdaj zdaj :😊. Jaz sem bila 10dni čez rok, pa materični vrat sploh še ni izginil, tak da je to super, da ti je že. 😊 Želim ti lep porod (saj veš: popadki, 10cm, in čiračara vun). 😉


(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2562
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 22:38:31   
LoniRR
Oooo cvetnilist vedela sem da se nekaj dogaja. Upam da ti cimprej mine 😍. Jaoo zdj si me pa malo stisnila, da toliko casa ze trajajo popadki. 🤔

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2563
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 22:54:28   
Cvetnilist
Hvala Jabuk! Ja, rekla je danes da je maternični vrat že povsem izginil in da sem odprta 1cm, ti popadki pa da pomenijo, da se je začelo. Bomo videli kako dolgo še, upam, da čimprej haha.:-D Jabuk, spomnim se da je tvoja pikica tehtala nekje približno kot bi naj moja pa me zanima katero št. oblačil si ji oblekla za domov?Bodoca mamica1, tile popadki so pač tak res ne fajn, ker so skoz prisotni na 1 uro, ponoči me zbujajo ampak še vedno ni to to. Ampak dobro, vem da dokler jih mam se vsaj odpiram. Je pa res kar govorijo, da ko enkrat dobiš popadek veš da je to to. Pri meni sploh ni tako kot črvičenje pri menstruaciji. S tem, da potem tisti čisto pravi bodo verjetno boleli še bolj.. Sem pa v petek spet naročena v porodnišnici, če do takrat ne bo nič. Takrat bom verjetno tudi že ostala not.Sem pa danes tudi že izpolnila vso dokumentacijo ter tudi povedala kako bo mali ime in kako se bo pisala. :-D

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2564
   RE: APRILČICE 2019
10.4.2019 23:21:56   
TissaBaby
Srecnoooo! Naj.bo izkusnja lepa! ❤

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2565
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 9:02:04   
LoniRR
Srecnoooo cvetnilist pa upam da ti cimprej mine 😍. Pri nas se ji tudi se nic ne mudi 🤔. 

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 2566
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 9:21:16   
Mišmašek
Cvetnilist 😃 kako dobre novice, kmalu kmalu boš postala mamica tvoji srčici! Naj bo hitro in da bi čim lažje prestajala ko bo najbolj hudo. Srečno iz srca! 😘🤗 Držimo pesti da bo čim prej! ✊✊✊


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2567
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 10:21:51   
dorchy24
Cvetinlist srecnooo<3

Js komaj cakam da se kaj zacne dogajati. 19ga je luna v prvo sm mela sreco pred luno :) 

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2568
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 10:55:56   
LoniRR
Uf dorchy upam da men ne bo treba do lune cakat. Ze zdaj mi mucno hehe 😉


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2569
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 11:09:26   
jabuk
Cvetnilist: Ja moja je imela 52cm, tak da nucam št.56.  


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2570
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 13:16:01   
dorchy24
Bodocamamica1 te popolnoma razumem . Js upam da bom pa se pred prvim rokom rodila ker me tko medenica mantra za znoret. Kako ste kaj z pritiski in pulzi.. js mam grozno nizek pritisk posledicno vrtoglavice in slabosti omoticnost. Zto upam d abo kmalu konec. Ampak ce ne drugo vemo da smo ze cez.vso hudo mejo :)


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2571
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 13:28:46   
LoniRR
Pri tebi je rok kasneje in ti 19 cisto ustreza. Jst imam jutri rok in ce bi lahko bi ze vceraj sla domov s princesko. Ampak mala uziva v mojem trebuscku in se ne pusti mott. Haha sj kdo bi pa zamenjam junk food in vse dobrote za mleko 😂😂😂😂

Glede pritiska sem tudi jst med nizjimi ampak to ze od nekdaj. Ne pijm kave tko da s cukrom dvigujem in kr gre. Sm mela pa npr. pri zobarju tezave ko sem mogla lezati tm in se mi je kr vrtelo. Drugace pa naceloma kr gre. Doma se ulezem ali pa usedem pa mine. Pa poleg pojem kaj sladkega. 

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2572
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 13:53:49   
dorchy24
Joj kako ti zsvidam da si ze pri roku :) sej bo se malo . Js upam da bo pred luno sem neucakana haha. Sploh po vseh tezavah in vsem bi raje cartala strucko kot cakala. Se pa strinjam vse te dobrote pol preit na mleko ni uau ne :)


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2573
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 19:21:38   
jabuk
Pritisk sem jaz imela ok, 110/70. Med operacijo je bil 120/80 😁...Men je šele zdaj kapnilo, da imam aprilčico (ves čas je bil v igri marec) in tako kot je ena od vas rekla: Je že razlog, da sem se priključila vam 😉


(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 2574
   RE: APRILČICE 2019
11.4.2019 20:23:34   
Cvetnilist
Punce, javljam se vam iz porodnisnice s svojo princesko Lio v narocju. Tehta 3730g in je velika 50cm. Koncno sem docakala svoj zakladek. 😊Ker vas se kar nekaj ni rodilo, sem se odlocila, da svoje porodne izkusnje se ne bom delila z vami. Vam bom povedala, ko boste ze vse rodila. 😀Na koncu je edino pomembno, da je z mojo pupo vse ok in da je zdrava, ostalo se vse pozabi. 😁

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  101 102 [103] 104 105   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  101 102 [103] 104 105   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?