|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  136 137 [138] 139 140   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
13.9.2019 12:50:55   
Kloti
Ce luna kaj vpliva, je pri nas dober vpliv, ker spimo 👍🏻. Aleluja. Sam nej traja, nej trajaaa... Ta gibalni razvoj je pa po mojem tako individualen, da tezko reces, kaj je prekmalu in kaj ne... vse skupaj eno povprecje, kot zobi, eni dobijo prvega pri enem letu, eni pa 4 mesecih, povprecno pa nekje vmes. Po mojem je tako tudi s sedenjem in plazenjem in obracanjem... dokler so zdravi in relativno happy, po mojem ni panike.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3426
   RE: APRILČICE 2019
13.9.2019 13:53:54   
Cvetnilist
Meni se mala ze konkretno postavlja na vse 4 in se prav ze zadrzi v tem polozaju tako da pomojem ne rabis skrbet. Edino ni se skapirala kako na taksen nacin iti naprej, ona se potiska nazaj. 😁

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3427
   RE: APRILČICE 2019
13.9.2019 13:57:55   
Cvetnilist
No zdaj sem videla da si napisala, da se ni vedela kaj narediti z rokicami, no Lia se meni ze tudi na rokice postavi tako da jih naspana in je dejansko na vseh 4. Prav dvigne se v zrak. Ne rabis nic za to skrbet. 😊

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3428
   RE: APRILČICE 2019
13.9.2019 14:15:22   
LoniRR
Haha ns otrok je nek fenomen. Obracala se nebi bi pa ze racala kr. No ja z nogami. Roke so se tm k ze skoz-v ustih. Igrace pobira in se steguje za njimi in se dere na njih ce ne grejo v usta. Glede vseh 4 se pa pol prov grdo zacne dret ker se ne premakne nikamor. Cvetnilist samo tvoja to vse sama nardi zto mi je cudno za naso. Nasa obvlada npr. Sleci nogavico zto da da lahko prste na nogi v usta. Pomaga previjat in drzi obe nogi da men ni treba skoraj nic in takrat gre tudi brez tezav na bok in tam caka. Ko pa vudi igralno povrsino in tla je pa ze neko stokanje. Opazam da v postelci veliko bolj uziva kot na tleh( pena puzzle). No ja bomo vidli

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3429
   RE: APRILČICE 2019
13.9.2019 14:17:44   
LoniRR
Kloti ste ze spali na novi postlci? Upam da vam traja, naso pa mine ker smo bli ze ob pol9ih pokonc 😢

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3430
   RE: APRILČICE 2019
13.9.2019 17:28:40   
jabuk
Otroci se različno razvijajo. Važno pa je, da se vsak mesec pozna sprememba vsaj na enem področju (gibalni razvoj, socialni, govor, motorika...) 😊 Nekateri otroci  enih stvari sploh nikoli ne naredijo, preskočijo in gredo direkt na drugo zadevo (npr.: Ne hodijo po vseh 4, ampak gredo kar naenkrat na 2...ali pa nočejo iti na kahlico in imajo plenice dokler ne gredo na stranišče...). 😉 




(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3431
   RE: APRILČICE 2019
13.9.2019 19:07:59   
Mišmašek
Ja pa to je res, naš ta velik ni imel nikoli kahlice. Smo se sedaj čez poletje rešli plenic in smo direkt na školjko šli. 😁 Pr tamalmu je pa tudi pri nas tako, da se z nogicami postavlja na kolena, dvigne rito in potem z glavo rine naprej. Z rokami pa nič. In je rekla pediatrinja, da mu moram ritko dol tiščat, da bo okrepil še zgornji del in se posledično dvignil od tal tudi z rokicami. Bomo vidli, sedaj to delam z njim, ma ne vrašajte kako se jezi ko ne more dvignit ritke 🤣 čeprav po pravici povem, da preveč ga ne bom forcirala, bo že sam vse osvojil. Samo pogruntat mora. Še prehitro nam bojo kobacali in laufali okrog 😅


(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3432
   RE: APRILČICE 2019
14.9.2019 6:48:00   
Kloti


IZVIRNO SPOROČILO: Bodoca mamica1

Kloti ste ze spali na novi postlci? Upam da vam traja, naso pa mine ker smo bli ze ob pol9ih pokonc 😢



Smo jo izbrali, ampak se ni uspelo ponjo :/. Je spal ful boljse. Za vikend smo sli pohajat, tako da je danes spal v drugem ambientu, ampak se vedno ful boljse, tako da upam, da pocasi mineva ta faza ☺️. Vsaj priblizno naspana mama!

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3433
   RE: APRILČICE 2019
14.9.2019 8:14:04   
Kloti


IZVIRNO SPOROČILO: Mišmašek

Ja pa to je res, naš ta velik ni imel nikoli kahlice. Smo se sedaj čez poletje rešli plenic in smo direkt na školjko šli. 😁 Pr tamalmu je pa tudi pri nas tako, da se z nogicami postavlja na kolena, dvigne rito in potem z glavo rine naprej. Z rokami pa nič. In je rekla pediatrinja, da mu moram ritko dol tiščat, da bo okrepil še zgornji del in se posledično dvignil od tal tudi z rokicami. Bomo vidli, sedaj to delam z njim, ma ne vrašajte kako se jezi ko ne more dvignit ritke 🤣 čeprav po pravici povem, da preveč ga ne bom forcirala, bo že sam vse osvojil. Samo pogruntat mora. Še prehitro nam bojo kobacali in laufali okrog 😅





Joj, jaz si tudi zelim, da bi kar presli na skoljko, ko bo cas za to! Bravo!

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 3434
   RE: APRILČICE 2019
14.9.2019 13:41:59   
jabuk


IZVIRNO SPOROČILO: Kloti



IZVIRNO SPOROČILO: Mišmašek

Ja pa to je res, naš ta velik ni imel nikoli kahlice. Smo se sedaj čez poletje rešli plenic in smo direkt na školjko šli. 😁 Pr tamalmu je pa tudi pri nas tako, da se z nogicami postavlja na kolena, dvigne rito in potem z glavo rine naprej. Z rokami pa nič. In je rekla pediatrinja, da mu moram ritko dol tiščat, da bo okrepil še zgornji del in se posledično dvignil od tal tudi z rokicami. Bomo vidli, sedaj to delam z njim, ma ne vrašajte kako se jezi ko ne more dvignit ritke 🤣 čeprav po pravici povem, da preveč ga ne bom forcirala, bo že sam vse osvojil. Samo pogruntat mora. Še prehitro nam bojo kobacali in laufali okrog 😅





Joj, jaz si tudi zelim, da bi kar presli na skoljko, ko bo cas za to! Bravo!



Moj sinko tudi ni maral školjke, je iz plenic prešaltal na školjko. Smo mu dajali tiste hlačne plenice in je hodil z njimi na skoljko,  imel jih pa je za vsak slučaj, dokler jih sam ni več želel nositi. 

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3435
   RE: APRILČICE 2019
14.9.2019 15:50:21   
Kloti


IZVIRNO SPOROČILO: jabuk



IZVIRNO SPOROČILO: Kloti



IZVIRNO SPOROČILO: Mišmašek

Ja pa to je res, naš ta velik ni imel nikoli kahlice. Smo se sedaj čez poletje rešli plenic in smo direkt na školjko šli. 😁 Pr tamalmu je pa tudi pri nas tako, da se z nogicami postavlja na kolena, dvigne rito in potem z glavo rine naprej. Z rokami pa nič. In je rekla pediatrinja, da mu moram ritko dol tiščat, da bo okrepil še zgornji del in se posledično dvignil od tal tudi z rokicami. Bomo vidli, sedaj to delam z njim, ma ne vrašajte kako se jezi ko ne more dvignit ritke 🤣 čeprav po pravici povem, da preveč ga ne bom forcirala, bo že sam vse osvojil. Samo pogruntat mora. Še prehitro nam bojo kobacali in laufali okrog 😅





Joj, jaz si tudi zelim, da bi kar presli na skoljko, ko bo cas za to! Bravo!



Moj sinko tudi ni maral školjke, je iz plenic prešaltal na školjko. Smo mu dajali tiste hlačne plenice in je hodil z njimi na skoljko,  imel jih pa je za vsak slučaj, dokler jih sam ni več želel nositi. 



Super, bomo vsekakor kopirali to! 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 3436
   RE: APRILČICE 2019
14.9.2019 16:15:36   
Žabica.m
mi smo pa imeli eno dobro noč. Se je zbujala ampak veliko manj in veliko bolj mirno. Prejšnjo noč je imela neke krče, ker se je zbujala z jokom in se ji je prav slišalo po trebuščku.
Je pa zdaj zanimivo, da se občasno nekak naprej potegne podobno puzanju vojakov. Igrače jemlje v obe roki. Občasno se iz trebuščka obrne na hrbet. Neverjetno kako se razvijajo in je skoz nekaj novega.

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3437
   RE: APRILČICE 2019
14.9.2019 20:09:17   
Kloti


IZVIRNO SPOROČILO: Žabica.m

mi smo pa imeli eno dobro noč. Se je zbujala ampak veliko manj in veliko bolj mirno. Prejšnjo noč je imela neke krče, ker se je zbujala z jokom in se ji je prav slišalo po trebuščku.
Je pa zdaj zanimivo, da se občasno nekak naprej potegne podobno puzanju vojakov. Igrače jemlje v obe roki. Občasno se iz trebuščka obrne na hrbet. Neverjetno kako se razvijajo in je skoz nekaj novega.



Ma super! Morda bo kmalu se boljse, drzim pesti za vas in za nas 😅. Jaz sem po vsem prebranem (sem ze po naravi ekstra radovedna glede vsega in stalno nekaj berem...) najbolj opazla vzporednice med obnasanjem od nasega in med razvojno fazo, kot jo opisujejo v wonder weeks. Nimam knjige sicer, ampak kolikor se najde info na netu, je tocno to. In upam, da se bo kmalu koncala in da bo nas zlati fantek spet pocival ko kralj ❤️. Zabica, vam zelim, da bodo naslednje noci sam se boljse in boljse!

(odgovor članu Žabica.m)
Neposredna povezava do sporočila: 3438
   RE: APRILČICE 2019
14.9.2019 22:16:57   
LoniRR
Sem vesela da imata bolj mirno. Mi smo imeli tudi lepo noc (prvic se zbudla ob 6ih) a ob pol9ih ze pokonci. No danes pa nvm a je imela tako pester dan ali jo spet crevesje matra, ker danes spet ni kakala in je ob 8ih zaspala pa se je do sedaj ze vsaj 4x zbudla in jokala za dudo. Gre zato da ji pade iz ust cim zaspi in ponavadi 2x na noc zastoka da ji jo dam da zaspi nazaj. Naceloma pa spi brez. Nvm upam da se bo umirila ponoci. No smo pa danes presaltali v sportni del in je mala bila cist navdusena. Koncno smo bili spet 2h na sprehodu in je ni blo treba nositi. Je pa seveda ze preizkusila voznjo na trebuhu in uzivala. 
Hm glede razvoja pa je tako. Jst nisem niti razmisljala o tem kaj pa kako dokler me ni pediater malo prestrasil. Zdj pa skoz oprezam ce je kaj narobe. Prej mi je bilo pa ah pac obrnila se bo kasneje. Nasi je bolj interesantno imeti nogo v ustih pa nima noben v družini ekstra gibljivosti. 

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3439
   RE: APRILČICE 2019
15.9.2019 7:45:22   
Kloti
Jaz te cisto razumem. Dokler te ne prestrasijo dohtarji, si itak pozitiven in je vse ok. Potem pa si ves cas na trnih, ce je kaj narobe z otrokom. Sej ni, ampak smo pac mame in nas skrbi za nase mladice. Marsikdo to oznaci kot kompliciranje in se temu posmehuje. Meni je to grdo, mama pac tako cuti in ni nic narobe s tem. Ce pa potem to prerase v nekaj, kar zacne ovirati otroka pri normalnem razvoju, je to nekaj drugega. Sele takrat postane kompliciranje.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3440
   RE: APRILČICE 2019
15.9.2019 22:42:38   
LoniRR
No nasa ima spet tezave s prebavo. Ocitno nam ta GH dela malo zmedo v crevesju. No ja problem ni v prebavi same GH ampak v tem da otrok premalo pije. Komaj jo pripravim da mi spije max pol dcl vode. Caji ji sploh ne grejo. Enostavno mi jo pljune ven ali pa jo polije cez par minut. Najvec jar nam uspe zadezati, ce mi jo rata okoli prenest da ji pred jedjo pokazem flaso mleka in hitro zamenjam z vodo in tako spije par konkretnih pozirkov preden se zapaci in potem hitro zamenjam in je tako vsaj ne pljune ven. Verjetno zto ker je tudi moje mleko na zacetku vodeno. Sem pa prebrala da kompot suhih sliv lahko ze pijejo pa bi ga naredila in mogoce ji bo to teknilo. A ima mogoce katera kak poseben recept al gladko kr zakuham slive kot pri ostalih kompotih. Kaj pa sladkor? Ga kaj dodajate k jst nisem ravno da bi ga ampak ce bo to pila pol tut to nardim.
Drgac pa upam da tale luna cimprej mine. Nasa je prov tecna in danes se je ze ob pol8ih zjutraj hotla pogovarjat. Do pol9ih sem jo crklala da je zaspala nazaj. 😢

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3441
   RE: APRILČICE 2019
16.9.2019 8:35:38   
Žabica.m
Kloti tole branje na temo wonder weeks pa je zanimivo in ima po moje kaj vpliva. Pri nas se je k sreči vse umirilo. Mogoče bila kombinacija spremembe okolja, cepljenja in teh wonder weeksov. Malo težje sicer zaspi, tam do 20h nam rata potem spi do 23h se podoji, spi do 4h in. Potem okrog 6h vstanemo. Tako da naj kar tako ostane.


Bodoca mamica si probala dodati malo več olja v kašice? To baje tudi pomaga pri kakanju, mislim da tudi v knjigi Dojenčkibza mizo to piše. Drugače sem pa jaz suhe slive samo prelila z vodo in jih pustila čez noč na sobni temperaturi. V prvi vrsti so bile namenjene meni, ampak zaradi krize smo potem malo te vode dali mali in ji je pomagalo. Kaj pa če bi ji dala piti iz kozarčka? Naši je to bolj zanimivo. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3442
   RE: APRILČICE 2019
16.9.2019 9:00:47   
Kloti
Zabica, wooow, to pa je sprememba! Super! Pri nas zaenkrat jemo trikrat na noc, pa bomo videli, ce in kdaj se bo to kaj zredcilo... 
Bodoca mamica, morda ji lahko naredis malo bolj vodene kasice, pa bo tako vec tekocine dobila? Pa laneno olje, kot pravi Zabica, ji lahko samo koristi. Enega kvalitetnega ji daj malcek zraven v kasico, morda ji bo pomagalo. No, kot cutis, da je prav za vaju. Upam, da se ji uravna cim prej.

(odgovor članu Žabica.m)
Neposredna povezava do sporočila: 3443
   RE: APRILČICE 2019
16.9.2019 9:31:28   
LoniRR
Uf zabica cestitkee. Naso upam da matra luna ker smo ze ob 8ih ustal. Hvala za nasvet. Jst dam olivno olje eno malo zlicko v kasico. Grem pa kupit laneno pa da se to probam. Pa semena tut. Hm a jih kr dodate k hrani? Nasi jst dodajam AM proti zaprtju in ga dam bolj razredcenega in zmesam s svojim ker drugace mi noce pit AM.

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3444
   RE: APRILČICE 2019
16.9.2019 10:02:00   
Kloti
Pri semenih imas dve opciji - lahko jih namocis eno zlico v kozarcku vode in pustis nekaj casa, da postane tekocina zelatinasta. To zelatino potem dodas malo v hrano. Druga opcija pa je, da jih fajn zmeljes v kavnem mlincku in dodas malo. Jaz bi na tvojem mestu semena cisto po malo dodajala, pa vidis, ce je ze cisto majhna kolicina dovolj. Recimo za petino zlicke najprej. Laneno olje pa pac kolikor dajes zdaj olivnega. Tako bi se jaz ravnala s tem.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3445
   RE: APRILČICE 2019
16.9.2019 10:04:35   
Kloti
Meni je bilo receno, da otrockom, ki so sicer dojeni, lahko AM precej zbega crevesje, lahko tudi poskusis AM malo opustit, pa vidis, ce ji morda ta kombinacija ne ustreza najbolj... no, lahko je bit pameten na daljavo, ti pa itak najbolj ves, kaj in kako se pri vama dogaja.

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3446
   RE: APRILČICE 2019
16.9.2019 14:59:00   
LoniRR
Kloti ful ti hvalaaaa za nasvete. Hm kaj tudi proti zapiranju AM jo lahko zapre? Samo jst sm ji ta AM dodala ko ze par dni ni kakala. No probam tudi to. Ful hvala za nasvete. Sm kupila in drugo flasko pa tudi laneno olje in semena. 

(odgovor članu Kloti)
Neposredna povezava do sporočila: 3447
   RE: APRILČICE 2019
16.9.2019 17:22:28   
Cvetnilist
Bodocamamica1, tudi am proti zapiranju lahko zapira in otroku ne odgovarja. Podoben primer, mi imamo am proti polivanju pa mala vseeno poliva.Je pa prijateljica imela pri malem fejst tezave z zaprtjem in jim je najbolj pomagal HiP combiotic.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3448
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 8:05:45   
LoniRR
Sm vceraj kupila loncek oz. Dlasko od 4m dalje in je ze ploscat cucelj in pa drzalo in otrosko vodo. No flasa je brez tezav po ustih (sicer ji je bolj uzitno drzalo) ampak nam je brez tezav vceraj pila. Nvm ali je kriva voda ali flaska samo upam da bo tako ostalo in da nam uspe. Sm pa vceraj naredila slivov kompot in ji je tudi teknil. Koliko tekocine na dan pa daste kaj svojim? 

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 3449
   RE: APRILČICE 2019
17.9.2019 8:08:49   
Cvetnilist
Meni povprecno spije 2-3 120ml flaske. Zdaj ko ni vec taksne vrocine spije ponavadi 2.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 3450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  136 137 [138] 139 140   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  136 137 [138] 139 140   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?