|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  28 29 [30] 31 32   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
11.11.2018 21:05:18   
Cvetnilist
Te bom jaz tudi vrjetno zdaj znova mogla dati kri, ker sem bila tudi negativna na toksoplazmo. Vrjetno bom zdaj na tem pregledu dobila novo napotnico. Torej si se tak malo, ker jaz sem se do zdaj že 7 in sem bla kregana na prejšnem pregledu haha. Samo sem zdaj od prejšnega pregleda začela malo pazit in sem se zredila samo 1 kg in pol. Pri meni je problem, ker mi že od začetka ni blo nič slabo in sem imela zelo apetit. S tem da pred zanositvijo nisem ravno jedla kruha in sladkarij po tem pa sem začela jesti vse. Tako da sem malo pretiravala in hitro nabrala kilograme haha. user posted image Tako da nič se sekirat, ti si jih nabrala zelo malo. user posted image Jaz upam samo da mi bo zdaj do konca nosečnosti uspelo zdržati in se ne preveč zrediti. Ker apetit pa imam nenormalen in sicer bi jedla isto hrano kot ti, same sendviče in junk food. user posted image Kaditi pa sem na srečo nehala že pred 4 leti, ker drugače si ne znam predstavljat koliko kilogramov bi bilo šele v takem primeru. user posted image
Imam pa dve sodelavki, ki sta se v obeh nosečnostih zredili čez 30 kg tako da smo me vse tako še super. user posted image

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 726
   RE: APRILČICE 2019
11.11.2018 21:09:41   
TissaBaby
Pozdravljene punce!

Jaz sem pa danes javljam kot gospa, včeraj sva se poročila in dojenčič je odlično sodeloval :D. Sem plesala ful, več kot vse nenosečnice!

V petek sem pa vodo dala, jutri imam pa 3. pregled. Izvem, kako je bila kri na 1. pregledu in rutinsko verjetno, čeprav bi bila vesela, če bi G še malo za spol pogledala, ker na NS se je skrival in midva niti nobenega namiga nimava :). Jaz sem odlično, na nosečnost me opinja samo malo večji trebušček. Imam ene 2 kg več, včeraj je bil na poroki že malo izdajalski v beli obleki user posted image .

Me pa zanima nekaj... kako je s savno v nosečnosti? Se sme? Bom jutri še G vprašala.

Aja, jaz nimam še čisto nič kupljeno, nekako se mi še ne mudi.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 727
   RE: APRILČICE 2019
11.11.2018 21:39:49   
Cvetnilist
Tissa čestitam!!!user posted image Super da si plesala in uživala, pravijo da nosečnost ni nobena ovira in da moramo življenje uživat še naprej! user posted image
V katerem tednu boš imela zdaj ta pregled? Saj mogoče boljše da nista dobila namiga na nuhalni, ker se zna zgodit, da si pol samo zmedena. user posted image Blagor vam s temi kilogrami, upam, da se bom sama uspela zdaj lepo držati nazaj še naprej. Pa so sorodniki opazili da pričakuješ? Ali so že vedeli? user posted image
Za savno pa nimam pojma. Ginekologinja ti bo znala vrjetno najbolje povedati.
Saj tudi jaz nimam še kaj dosti, par bodijev, bombažnih pleničk, odejico ki sem jo dobila in ene zoknčke. To pa je vse. Pa še to sem kupila bol za svojo dušo. user posted image

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 728
   RE: APRILČICE 2019
11.11.2018 21:54:43   
TissaBaby
Zdaj sem v 16. tednu. Ja, boljše ja. Ma ni bilo nič videt, prekrižal nogice.

Vejo za nosečnost skoraj vsi, kdor ni vedel, je pa zvedel, ker so me vsi že mal po trebuščku božali in potem imel še od mojega oče govor in vse lepo povedal user posted image . Ma je blo ful lepo vse, tako da jokcam že cel dan ob seciranju dneva in gledanju fotk in videov :).

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 729
   RE: APRILČICE 2019
11.11.2018 22:03:33   
Cvetnilist
Te pa bo mogoče zdaj ginekologinja kaj videla na tem pregledu, meni je z vaginalnim ultrazvokom preverila maternični vrat in se je zraven malo videlo. user posted image Čeprav jaz še vedno nisem 100% prepričana glede spola.
No super, torej boš imela res lepo spomin na ta dan! Pa še svojo bebiko si imela zraven, ji/mu boš lahko čez čas povedala, da je tudi ona/on bil prisoten. user posted image user posted image

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 730
   RE: APRILČICE 2019
11.11.2018 22:57:58   
LoniRR
Cvetnilist tudi jst mam nenormalen apetit. V sluzbi me ze hecajo, ko ne jem, ce imam odmor od malce 😂Skoz po malem glodam od sadja do prigrizkov. Kar se tice kruha in sladkarij pa je pri meni isto. Nvm ali je to vpliv zaradi cigaret ali same nosecnosti. Mislim pa da bi do sedaj potreba po sladkem ze izginila, ce bi bli vzrok cigareti. Nikoli nisem toliko sladkorja zmogla pojesti. Imam ze od nekdaj nizek pritisk in tudi kave vec ne pijm in mi se tolk bolj pase cokolada 😀. Predno sem izvedela da sem noseca pa sploh sladko nisem blizu spravila. Da sem jedla sladoled- konec julija valda pase, mi je blo kar slabo od sladkobe. No cez kaka dva tedna pa se vse skupaj zasukalo in bi sam sladko jedla. Cudno...Imava ocitno kar iste tezave 😉. Zagotovo bos mogla spet kri dati, ce si bila negativna. Mene je presenetil negativen rezultat, ker imam celo zivljenje ze macke in tudi sedaj ni izjema. No ocitno to ni tako pogosto ampak vseeno pazljivost ne skodi, tko da partner skrbi zanj

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 731
   RE: APRILČICE 2019
11.11.2018 23:01:19   
LoniRR
Tissa baby oz. GOSPA 😉 cestitkeeee. Glede savne pa kolikor sem brala odsvetujejo v nosecnosti zaradi pregretja telesa. Isto velja za kopeli in razne te topliske masaze al pa naftne bazene. Sama sem to malo bolj brala ker obozujem vroc tus in naj se nebi priporocalo. Iskreno pa nisem zasledila poslesic obcasne uporabe savne za otroka...🤔

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 732
   RE: APRILČICE 2019
11.11.2018 23:04:25   
TissaBaby
Joj, jaz tudi obozujem dolg, vroc tus in ga se kar koristim. Mislim, da se ne rabmo odrekat malim razvajenjem, razen ce je res nujno 🙂. 
Hvala za cestitkeee 🙂.
Porocam kako bo jutri na pregledu. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 733
   RE: APRILČICE 2019
11.11.2018 23:12:28   
LoniRR
Se strinjam tko da se sama se vedno tusiram isto kot prej. Mislim da je otrok dovolj zasciten da nima kaj biti. Mislim kaj pa predno smo vedele da smo nosece? Isto sem se tusirala in ce mu takrat to ni skodovalo zakaj bi mu sedaj, ko je razvoj ze bistveno popolnejsi. Pomoje je to bolj preventiva. Misim da ti telo ze samo pove ce kaj ni vredu. Vsemu se res ni potrebno odpovedati. Isto pa menim za hrano. Mami mi vedno ponavlja. Jej tisto kar ti pase, ker telo to rabi. Za kilograme bos skrbela ko rodis. Do takrat pa skrbi, da bo otroku cim bolj udobno in da bo dobil vse kar potrebuje za razvoj.  Jej cimbolj raznoliko. Se bomo maja obremenjevale, ko bo spet sezona za kopalke prsla v modo 😂😂😂

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 734
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 1:22:06   
Zogica_marogica
Pozdrav vsem, javljam se vam prvic in sicer sredi noci, ker ne morem spat hihi 😀 moram priznat, da najprej se nisem nameravala v nobeno od teh skupin vclanit, ker sem slisala od prijateljic, da te samo napsihirajo in da je kup fousije, ampak ve ste resss tako prijetne, da sem prav rekla da se moram javit ;) z mozem pricakujeva prvega otrocka v drugi polovici aprila, trenutno sem torej na prehodu med 17. in 18. tednom in sama ze vsaj dva tedna cutim premike, za katere sem ziher, da je to to, prejsnjo nedeljo pa tudi prvo konkretno brciko :D kaksno veselje hehe ;) moz je pa ravno v petek zacutil prvo brciko in valda mu je pomenlo najvec na svetu. Sem pa kar suha, verjetno sem zato tako zgodaj cutila, in zredila se nisem skoraj nic, morda je zdaj ze cela 1 kg plusa (zaradi bruhanja je slo malo dol, tako da sem bila na pregledu v 14.tednu ze pocasi pocasi skoraj na tezi izpred zanositve). Hrana mi enostavno ne pase, ce bi lahko sploh ne bi jedla... Ampak pazim zaradi bebice, da kolker tolko redno jem... Slabosti so se prisotne, predvsem popoldne in zvecer plus ce slucajno obcutim lakoto. Pozna se se niiiiic, morda samo ce lezim se taka trda zogica marogica naredi. Lep zacetek novega tedna vsem!! :) 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 735
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 5:56:21   
LoniRR
Zogica marogica dobrodosla in cestitke 😀Kilogrami bojo se hitro prisli tko da se nimas nicesar za bat. Enim prej,drugim pa kasneje. Otrok v vsakem primeru dobi vse kar potrebuje za razvoj in ti samo uzivaj. Ze kaj ves kaj bo-fantek ali puncka? Hehe mene pa tako premmamjo mini oblekce da si ne morm pomagat da ne kupim kaj. 😂

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 736
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 9:14:13   
Anonimen
Punce jejte kar vam pase in kolikor zelite.Jaz bi vse dala, da bi lahko jedla. Niti ene same zelje po hrani in posledicno slabo pocutje in slabosti.Jaz, da jem se silim in to ni nic kaj prijetno. Vse bi dala da bi bila na vasem mestu. Kg izginejo in predvsem s tem se boste ukvarjale po porodu.Jaz sem enake tezave imela pri prvi nosecnosti. Stalno psihiranje kaj jem, koliko jem, groznje z bolnico in to res niso lepi spomini na nosecnost. Vam pa zelo privoscim, da imate lepe nosecnosti jaz zal nisem rojena pod srecno zvezdo. Po porodu pri hcerki sem iz 62kg padla v roku 3m na 49kg. Nic nisem telovadila samo dojila. In vam povem, da si nisem bila prav nic vsec! Zato jejte se zame :)Tudi jaz sem ze v 18t. Brcike cutim.Pocutim se (sploh ne bom pisala). Hci je za vikend se zbolela tako, da sva doma. Popoldanski pocitek imava kar skupaj, se vedno sem zelo utrujena.So mi pa zadnjic odkrili neko bakterijo na urinu in sem na antibiotikih (grozno res).Skratka jaz upam, da kaj kmalu mine in bo boljse.
Ali katera pije Magnesol? 
Vidim, da piset_e ze o opremi. Mi ne bomo nic kupovali. Se cunje ne. Jaz itak mislim, da bo puncka in za njo vse ze imamo.

(odgovor članu LoniRR)
  Neposredna povezava do sporočila: 737
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 10:25:24   
Zogica_marogica
Hvala za dobrodoslico! Zaenkrat izgleda, da bo tudi pri nas decek :D najprej je bilo receno deklica, ampak zadnjic se mi zdi da se je kar lepo videlo. No, pocakamo na potrditev na morfologiji, ceprav baje da se redkeje zgodi, da fantek postane deklica kot deklica fantek. Oblacilc bova veliko dobila, kar bova pa kupovala bo bolj nevtralno, da je se za potem, pa tudi obema so nama bolj vsec tej nezni motivi, ne pa bagri in buldozerji hehe ;) Tudi sama si vcasih kar zelim, da bi lahko jedla oziroma da bi mi hrana vsaj teknila. Vecinoma mi je vse kar nekako brez okusa, od kadar sem noseca sploh ne uzivam v hrani, nic kej mi ne zapase... Zdej sem se na bolniski, ker sem na antibiotikih in vrocina je tudi naredila svoje glede apetita. Ampak vazno, da je nas mali pikec ok, drugo bo ze :D

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 738
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 11:15:23   
LoniRR
Ojojoj bogii. Upam da bota cimprej dobili apetit se za nazaj. Joj ko bi ga lahko jst vama ga posodila haha. Jst pa lahko samo jem. Prov zanic se pocutim, ce ne jem oz. Sem lacna. Kako smo si razlicne 😁 sama uzivam v hrani in to taki ko je prej niti jedla nisem. Kar se tice motivov sem tudi sama bolj za nezne motive. Pri meni majo bodiji vzorcke ali pa pisane zivalce haha. 😀

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 739
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 11:35:30   
Nosecka30
Tudijaz imam apetit. Bilo mi je slabo ampak nisem bruhala. Takrat je pomagalo da sem nonstop po malem jedla. Zdaj pa tako nadaljujem. Sploh mi disi sladko in nezdravo. Joj. Tehtat se sploh nocem, na 4-5 tednov pri ginekologinji je cisto dovolj. Prevec sokov za nosecke ni dobro 😉

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 740
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 12:42:44   
Zogica_marogica
Hihi ja se strinjam, itak je že vsega drugega preveč. Je pa fajn, da so tej pregledi na 4 tedne, pa kot vidim, večina ginekologov vedno naredi ultrazvok kljub tistemu navodilu zavarovalnice, da pripadata nosečnici le dva, ostali pa samoplačniško. Pa pri privatnici sem, tako da bi lahko kej "šparala" na ta račun, mi je prav všeč da ne. Meni je v 14t naredila kar vaginalnega (da je še maternični vrat preverila). Bomo videli, kako bo v 18t :) Morfologijo pa bom baje imela potem pri 21t, 22t... :)
A so morda kateri, ki je negativna za toksoplazmozo, že ponovno vzeli kri? Mislim, da se kar dvakrat ali celo trikrat preverja, a ne...

(odgovor članu Nosecka30)
Neposredna povezava do sporočila: 741
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 13:11:12   
Jessii


user posted image
Punce danes mi je ze spet test pokazal tole..ne vem ali je pozitiven in kje morajo biti crtice ali je to to..?

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 742
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 14:08:35   
LoniRR
Kri za tokso se preverja vsako tromesecje, ce si v prve negativna. Jst mam drug teden ponovni odvzem, ker morm dat kri en teden pred pregledom da mi na pregledu pove rezultat. Tako je meni razlozila G. Naj tiste, ki so ble pozitivne in je to bolezen prebolela pred nosecnostjo so "varne" in ker ne morjo ponovno zbolet jih ni potrebno vec testirati. 

(odgovor članu Zogica_marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 743
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 14:19:53   
LoniRR


user posted image
Ce ti kaj pomaga je to moj nosecniski test. Nocem ti upov pokvariti ampak jst druge crtice pri tebi ne vidim. Mogoce bi pa morala na krvni test, kjer bi dobila odg. Pa cetudi bi bil negativen? Joj. Jst upam da se motim in da se tu le noce tako hitro pokazati oz. Imas dolge cikluse in se se ne vidi...

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 744
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 14:58:56   
Bella87
Jessii..jst ne vem a ti verjet al ne..14 dni ze to objavlas...vec punc ti je svetovalo da pejdi k ginekologinji ali na krvnega da ti preveri ce je nosecnost...kot vidis je tukaj forum aprilcice 2019...kar pomeni da smo vse nosece in bomo rodile aprila 2019. Obstajao tudi druge skupine,kjer ti lahko pomagajo...najbolj pa ti bo zdravnik!!!vem da je ful laznih profilov in upam da nisi ena izmed njih.ti pa iz srca privoscim da bi bila noseca,ampak me tukaj nismo strokovnjakinje!!lahko me zdj napadate,sam jst ti hocem sam dobro,ker to da sama razmisljas doma ni uredu.oprosti,ce sem te prizadela...

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 745
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 16:13:37   
TissaBaby
Zogica marogica, dobrodosla! Jaz imam tudi ful dober filing tukaj. Vse se lepo pomenimo 🙂. 
Jaz sem pa danes tudi izvedela za spol 😄👌. 3. pregled sicer, a me je vprasala, ce sem izvedela na NS in sem povedala, da se ni videlo. In je rekla, ce zelim vedeti. In sem rekla, da ja in se je le zarotnisko nasmehnila in mi potem na ultrazvoku pokazala nogici in izrastek med njima in mi se tako slikco dala. Je rekla, da ni dvoma. Se mi kar smeje. Mi je sicer vseeno, a sem imela obcutek, da bo fantic in se mi zdi fajn, da se je potrdilo. Mi2 sva se zmenila, da spol poveva, ime pa ne oziroma moja mama in fotr ze vesta, samo ne smeta nobenmu povedat. Kako ste se vi odlocile? Imam pa morfo 11.12. in takrat bo koncno moj lahko sel, da se on vidi svojega sinkota 😁. Drugace vse bp, po njihovih meritvah sem se zredila za 1.5 kg.

(odgovor članu Bella87)
Neposredna povezava do sporočila: 746
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 16:34:33   
Cvetnilist
Bodoča mamica očitno imava res podobne težave. user posted image Drugače ko sem jaz nehala kadit se mi je neprestano luštalo sladko, tebi se pa vrjetno zdaj še tolko bolj ko si noseča. Ampak jaz mam se mi zdi večjo potrebo po nekih sendvičih in smokiju kot pa sladkem haha. Ampak ko se mi pa zalušta sladko, te sem pa adijo. user posted image Tudi sama sem bila že od malega neprestano v stiku z mačkami in tudi še nisem prebolela. Se mi pa zdi, da nas je kar nekaj ko nas ni prebolelo.
Joj ne me strašit z vročimi in dolgimi tuši haha. Jaz jih obožujem. user posted image
Zogica marogica dobrodošla med nami, sem vesela, da nas je že toliko aprilčic. user posted image Od kod pa si? Drugače pa tudi meni je bilo prvo rečeno punčka, nato fantek, nato na samoplačniškem ultrazvoku spet punčka (čeprav je bil zelo slab, nekvaliteten in za moje pojme prehiter ultrazvok - 5 min je trajal) tako da zdaj čakam na pregled v sredo oziroma na morfologijo ko bo, da te zvem spol. user posted image Drugače pa sem pri svoji ginekologinji tudi sama mela vaginalni ultrazvok v 16. tednu in takrat je pokazalo fantka. Meni še niso ponovno vzeli krvi, sem pa negativna. Pričakujem, da bom zdaj na tem pregledu dobila novo napotnico. Se pa preverja 3x ja.
Anonimen vem da imaš povsem prav ampak na prejšnem pregledu sem bila kregana s strani sestre in mi je bilo res neprijetno. user posted image Zato se zdaj probam nekak držati, da ne gredo kilogrami preveč gor. Ampak se mi zdi, da se na trenutke že malo preveč obremenjujem s tem. user posted image
Jessi, Bella ti je lepo napisala, da bo res najbolje, da greš do svojega ginekologa. Tudi sama sem ti to napisala že prejšnji teden. Ne znam si točno razlagat tvojih testov, zdi se kot da se vidi čisto rahla črtica ampak to še nič ne pomeni. Najbolje ti bo pokazala kri. user posted image Sem pa vseeno mnenja, da bi po takšnem izostanku test moral pokazati že precej intenzivno črtico. Moj je po 4 dneh izostanka in s popoldanskim urinom pokazal enako intenzivno črto kot bodoci mamici. Vseeno pa ti iz srca privoščim, da se bo izkazalo kot pozitivno.

(odgovor članu Bella87)
Neposredna povezava do sporočila: 747
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 18:04:10   
Bebeee
Živijooo bodoče mamice ☺️☺️ Danes sem odkrila ta forum in sem zelooo srečna, saj sem tudi jas nosečka in pričakujemo dojenčka aprila jupiiii 😁😁 
Ker sem prvič noseča imam velikooo uprašanj. Zanima me če se je kateracepila proti gripi? 
Ginekologinja mi je priporočila, da se grem cepit in lih ko sm se cepila mi je moja osebna zdravnica rekla da nerazume zakaj sem se cepila saj se nosečnice ne cepijo. Potem sem bila malo žiučna pa začela klicarit prijateljice ki so bile že noseče pa nobena ni bila cepljena v nosečnosti. Zato me zanima če je katera od vas bila cepljena? 
Hvala za vaše odgovore🙂🙃

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 748
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 18:10:44   
Cvetnilist
Dobrodošla med nami Bebeee. user posted image Sama nisem cepljena in mi tudi ni noben svetoval da se naj cepim. Vmes sem bila že na antibiotikih, ker sem zbolela ampak cepljenja pa mi res ni omenjal noben. Samo če je tvoja ginekologinja rekla da se cepi potem je že ok. Nič se ne sekiraj. user posted image

(odgovor članu Bebeee)
Neposredna povezava do sporočila: 749
   RE: APRILČICE 2019
12.11.2018 18:17:18   
Cvetnilist
Jessii prilagam ti link foruma, kjer ti bodo mogoče punce znale kaj bolj svetovat: http://www.ringaraja.net/forum/zamujanje-menstruacije/m_3172562/mpage_4/tm.htm#6238477

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 750
Stran:   <<   < Prejšnja stran  28 29 [30] 31 32   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  28 29 [30] 31 32   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?