|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  88 89 [90] 91 92   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: APRILČICE 2019
14.3.2019 23:41:12   
TissaBaby
Cvetni list, jaz sem jo prebrala. Ne cisto celo, ampak skoraj. Sem pa imela potem ful pomislekov glede poroda in kje bi rodila in ce bom razocarana, tako da sem jo brala z odmori. Zdej sem se odlocila, da bom cim dlje doma probala ostat, ko bodo popadki, v porodnisnici se bom pa sproti odlocala. Ce bo prehudo, bom vseeno vzela epiduralno. 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2226
   RE: APRILČICE 2019
15.3.2019 20:04:08   
LoniRR
Jst je nisem brala cvetnilist.

Jabuk jst naceloma sploh ne stejem brcik in gibov. Po zajtrku me otrok ene 5x ze brcne in po kosilu tudi, brez da upostevam vse ostalo tko da kr pozabim steti...Evo danes sem koncno zakljucila s pranjem in zlaganjem otroskih cunj pa me zanima kok st. Kapice moram pripraviti za v porodnisnico in pa ali ze v porodnisnici ko rodim potrebujem za oblect za otrocka ali le potem za domov? Pocasi bo potrebno pripraviti torbo...🤔

(odgovor članu TissaBaby)
Neposredna povezava do sporočila: 2227
   RE: APRILČICE 2019
15.3.2019 20:09:53   
KmAlU MaMiCa
Kapice ce imas je najbolje vzet 50 in 56 pa bos vidla katero bos potrebovala. Dojencke v porodnisnicah oblacijo v njihove stvari tako da rabis samo kompletek za domov. To ti itak pol bodoci ati prinese tisti dan ko vaju pride iskat. Pocasi si le spakiraj...bolje da stoji par dni ko pa da je pol panika. 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2228
   RE: APRILČICE 2019
15.3.2019 20:41:07   
LoniRR
Hehe sj zto. Zdj sm koncno vse oprala in pospravla in lahko izberem kaj ji bom vzela. Glede kapic pa imam tako cudne razlicne st. Da mi res ni bilo jasno. Seprav je ista st. Kot pa pri oblekcah... ful hvala za info. Moram spakirati za sebe in pa za malo. No ja imam se 4tedne ampak nikoli se ne ve 😉


(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2229
   RE: APRILČICE 2019
15.3.2019 20:55:24   
Mišmašek
Ej a je še katera tukej ki jo davi? Mislim občutek kot da maste premajhna pljuča in potem je treba sapo lovit in zeha se ful. Meni dela to zdej 2 dni. Noro... Pojem kot ptiček majhne obroke ampak vseeno po hrani je šele katastrofa. Oh ja, sej bo, še 10 dni. 👍😉 Potem bom dihala spet na polno 🌬️


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2230
   RE: APRILČICE 2019
15.3.2019 22:47:39   
LoniRR
Uf nee. Mene matra zgaga. Se posebi, ce sm lacna se mi kr dviguje kislina. Obup. Vsake tok pa zacutm primanjkovanje kisika in moram globoko vdihniti in se naravnost postaviti pa je potem ok.


(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2231
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 0:31:21   
jabuk
Mišmašek jaz imam tak problem pri spanju...Ne morem na lev/desen bok, ker težko diham. 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2232
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 13:30:36   
Bodocamamicaa
Evo tud jst mam vse oprano, zlikano, zlozeno. Pristiman kompletek za iz porodnisnice, samo ne se v torbi 😊 ceprav se se nisva uspela preseliti 🙈 kr vedno neki ne stima. 
Drugace pa ja, tud jst mam probleme z dihanjem, zgago...so ze tok veliki otrocicki, da so nam ves prostor zasedli in je pomoje normalno da mamo manj sape in da se nam hrana dviguje. Jst vodo spijem in ce se takoj kej sklonim, sm jo zadnic kr zbruhala vn 🙈😂
A pa je mogoce se katero, ki bo dobila prvega otrocka zdej, strah oz tko panika, ce boste znale “pravilno” ravnat z malimi struckami. Prav prijet, previt, oblect, dojit...mene vcasih kar malo stisne ce mi ne bo ratalo, ko so tako obcutljivi na zacetku. 

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2233
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 13:37:04   
jabuk
To je čisto normalno, da te to skrbi. Še jaz o tem razmišljam, ker je že 4 leta od tega. Posebej me skrbi, kako jo bom prijela, nesla...Se pa spomnim, da ko sem dobila sina v roke, so se vsi strahovi razblinili, kar primeš ga in začneš dojiti. Previjanje ti itak pokažejo babice v porodnišnici. :) 


(odgovor članu Bodocamamicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2234
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 13:59:54   
LoniRR
Bom prvic rodila in sem ze veckrat pomislila na to, kako bo izgledalo, ko je vse prvic ampak me nekako pomiri to, da vse mamice povedo isto kot jabuk. Cim dobis otrocka v roke ves kako pa kaj. To je narava in tako kot v divjini zivali znajo poskrbeti za svoje mladice, tako bomo tut me. Se vedno pa imas vsaj 2dni poleg nekoga, ki to obvlada in ti pomaga. 

Joj punce ko sem naredila tedt in mi je aplikacija pokazala se vec kot 200dni do poroda, se mi je zdela cela vecnost. Sedaj pa odstevam zadnje dni. Kako je to slo mimo sploh ne vem. 🤗😍

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2235
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 20:56:29   
Mišmašek
Res je, ko dobiš svojega otroka v roke ga avtomatsko znaš držat, prijet, nič ne študiraš, kar nardiš. 😍🤗 

Joojj, zdaj res že odštevamo zadnje dni 🤰❤️ jaz še 9 😉

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2236
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 20:57:48   
Mišmašek
Aja sem pozabla vprašat... Kakšne mate že zdej kej obsege trebuščka? Jaz 96cm


(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2237
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 21:04:58   
KmAlU MaMiCa
Se 9...adijo pamet...po eni strani full fajn da tocno ves kdaj pa drugi pa te pomoje se bolj zivcki ker ves da bo tocno takrat. No razen ce te kaj ne preseneti prej :)Jaz imam rok sele 16.4. ampak ze tudi komaj cakam in si prav zelim da bi bil kaj prej. Vse me ze boli in spim ne vec ker se ne morem nastimat da bi mi pasalo...dusi me hvala bogu ne me pa obcasno matra zgaga. Se mi pa zdi da je moj lump iz dneva v dan zivahtnejsi. Gibov ne stejem ker bi pomoje do 10 zjutraj prisla cez 20 sigurno. Mam pa izcedek tako mocan da bom znorela. Ampak kaj ces...vse je to del procesa :) 

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2238
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 21:06:43   
KmAlU MaMiCa
Men obsega trebuha nikol ni merila...spadam pa kar med tiste z ogromnimi trebuhi. 


(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2239
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 21:39:59   
Mišmašek
Mah ne nisem živčna, v bistvu komaj čakam 😁 strah me itak ni, k vem že kako vse to zgleda. Po eni strani bi rada, da bi bilo že prej. Tudi jaz imam poleg slabega dihanja zgago. Obseg trebuha si pa jaz kar sama izmerim. S šiviljskim metrom, hahaha 🤣


(odgovor članu KmAlU MaMiCa)
Neposredna povezava do sporočila: 2240
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 22:20:49   
LoniRR
Hehe mismasek mislim, da bos ti naslednja med nami, razen ce ler otrocek preseneti. Kako smesno ko ves tocno kdaj bo rok. Uf jst imam tudi sele cez 4 tedne rok in mislim, da pa sedaj pocasi prehajam v fazo ko mi je vse tezko. Dane sem par osnovnih gospodinjskih opravil delala 5x dlje, ker sem potrebovala pocitek. Samo zacne me v hrbtu pect in se morem usesti. Potem je pa spet dobro in tako eno stvar delam nenormalno dolgo. Imam blazino za nosecke za spat in je super, a kaj ko jo ponoci zbrcam in se zbujam, ker me v kolkih tisci in se moram okol obrniti in blazino nastimati in vmes se ze zbrihtam. Da o wcju ne govorim, ki je 1x na noc obvezen. Pa to pri meni ni bilo nikoli prej. Uglavnem blizamo se koncu in si cedalji bolj zelim da zlta teden mine, ko bo za mano 37 tednov in potem naj pride otrocek hehe. Glede obsega trebuha si ga jst ze lep cas nisem merila, cca ksn mesec. Nazadnje sem imela obseg okoli popka 111. Pa mi cudno. Meni se zdi ogromen trebuh a vsak ko me vidi rece, da imam majnega za 9i mesec. Ah kam pa loh se gre. Ze zdaj se mi zdi cist napet 😂😂

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2241
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 22:25:16   
jabuk
Moj obseg je 104cm...Mi je v zadnjem mesecu zrastel samo za 1cm, ampak saj pravijo, da proti koncu ne raste več...Ja, jaz imam do pdp še 7 dni 😁...Danes točno 39t. Počutim se čisto sproščeno, se mi zdi da se ta teden ne bo nič zgodilo. Imam pa pregled v ponedeljek....Mi je ena znanka rekla, da kako si upam še okoli hodit, da ona bi bila samo doma in čakala 😁. Imam sina, moram ponj v vrtec, na igrišče, na kak izlete... 😊....Danes sta ga tast in tašča vzela na izlet, midva sva pa mal pripravljala stvari za dojenčico.  In glej ga zlomka, ko moj ugotovi, da nama manjkajo stvari za voziček (npr.:adapter, blazina...)- še prejšnji teden mi reče, da je voziček narejen, danes pa pol stvari manjka 🐵

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2242
   RE: APRILČICE 2019
16.3.2019 23:29:49   
LoniRR
Gibanje je zdravo za nas. Tudi porod naj bi bil lazji, ce imas kondicijo. Doma cakati je najslabji 😊 sploh ko je ze tok lep vreme. 


Oooo jabuk cestitke. Potem si pa ti naslednja in ne mismasek. Joj kako bezi.
Uf jst tudi samo se gledam kaj bi mi lahko manjkalo da me nebo kaj presenetlo zadnji moment. Tole s kapcami mi pa ni cist jasno. Vidim, da imam na vsaki drugace oznaceno. Zacne se pa pri st. 35... bom kr vse male dala v potovalko in ena bo ze ok.Meni se pa zdi da se mi se vedno napihuje trebuh k balon. Ne gre v sirino ampak v dolzino in navzven tko da postaja medicinka haha

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 2243
   RE: APRILČICE 2019
17.3.2019 4:53:08   
jabuk
Ja itak je škoda bit doma in čakat, pa še tako lepo vreme je. Če voda odteče imaš še 8ur časa. Če se ti pa popadki začnejo, imaš pa še dovolj časa, preden pridejo pravi.
Jaz imam res PDP pred datumom od mišmaškovega  CR. Ampak jaz lahko rodim še cel teden po tem, tak da je mišmaš bolj zasigurana 😊





(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2244
   RE: APRILČICE 2019
17.3.2019 6:11:38   
Mišmašek


IZVIRNO SPOROČILO: Bodoca mamica1

Gibanje je zdravo za nas. Tudi porod naj bi bil lazji, ce imas kondicijo. Doma cakati je najslabji 😊 sploh ko je ze tok lep vreme. 


Oooo jabuk cestitke. Potem si pa ti naslednja in ne mismasek. Joj kako bezi.
Uf jst tudi samo se gledam kaj bi mi lahko manjkalo da me nebo kaj presenetlo zadnji moment. Tole s kapcami mi pa ni cist jasno. Vidim, da imam na vsaki drugace oznaceno. Zacne se pa pri st. 35... bom kr vse male dala v potovalko in ena bo ze ok.Meni se pa zdi da se mi se vedno napihuje trebuh k balon. Ne gre v sirino ampak v dolzino in navzven tko da postaja medicinka haha


Ja veš kaj je s temi številkami na kapicah... Glede na obseg glavice od otroka je to. Npr. ta št. 35 je za glavico obsega 35 cm. 😆

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 2245
   RE: APRILČICE 2019
18.3.2019 11:15:25   
Bodocamamicaa
Tud jst skos slisim “pripombe” da me nic ni, ceprav se meni zdi ogromn trebuscek 😁 zato sm si kr sama zmerila obseg in je 110cm, sem pa 37+5. Sem se pa zredila za 11kg do sedaj 🙈

(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2246
   RE: APRILČICE 2019
18.3.2019 11:24:58   
Mišmašek
Ma daj daj, eni so prav smotani s svojimi pripombami. V soboto me je spet ena znanka in očitno strokovnjakinja za trebuščke srečala in vprašala kdaj sem rodila. Ji rečem da nisem še in ona meni da če jo hecam... Sm mogla odpet bundo da je vidla da jo ne hecam... Svašta... Pač nimam trebuha 2 metra pred sabo pa kaj zdaj, taka sem. Saj ne izbiramo same kak trebušček si bomo namontirale 🤬


(odgovor članu Bodocamamicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2247
   RE: APRILČICE 2019
18.3.2019 11:26:37   
Mišmašek
Aja pa pripombe katerega spola je otrok in kaj bi mogli zdaj dobit glede na prvič. Fak no, folk... Eni so reeesss čau


(odgovor članu Mišmašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2248
   RE: APRILČICE 2019
18.3.2019 11:27:51   
Cvetnilist
Tak punce, za mano je še drugi ctg. Imela sem tudi kratki ultrazvok in vaginalni pregled, ker sem imela čez vikend težave z iztekanjem neke tekočine in sem bila že prepričana, da mi je voda odtekla. Pojavljati so se začeli tudi krči. user posted image Je pa rekla ginekologinja, da količina plodovnice se je začela manjšat in da se telo pripravlja na porod, kar je v bistvu povsem razumljivo glede na to da sem že v 38. tednu. Za slovo mi je rekla, da če ne bom rodila še ta teden, da se znova vidima v ponedeljek. user posted image Zdaj si pa lahko mislite da bom do ponedeljka povsem na trnih če bo ali ne bo, ker ne vem natančno kaj je želela s tem povedati ali je telo res že toliko pripravljeno. user posted image Je pa res da je mala velika. user posted image Aja pa dobila sem neke svečke, je rekla da bi naj pomagale, da se telo sčisti belega toka pred porodom.
No drugaće pa je bil ctg ok.

(odgovor članu Bodocamamicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2249
   RE: APRILČICE 2019
18.3.2019 11:29:40   
Cvetnilist
Glede velikosti trebuščkov pa se sploh ne sekirajte punce, moja mama s sestro ni imela skoraj nič trebuha, so jo zdravniki že strašili, da mala zaostaja v rasti, na koncu pa je rodila 2 dni čez rok težko 3100g in veliko 51cm. user posted image

(odgovor članu Cvetnilist)
Neposredna povezava do sporočila: 2250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  88 89 [90] 91 92   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  88 89 [90] 91 92   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?