|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2019
6.11.2018 14:39:51   
lillchy123
Jaz sem bila včeraj na biopsiji horionskih resic. Vse je potekalo Ok, razen, da je mene že Tko groza igel, da me je grozno bolelo in mi sredi posega postalo slabo. So vsi malo zapanicarili, moja g je ostala pa lepo mirna in me umirila.pa k sreči je tisti trenutek stopila noter moja sestrična in me prijela za roko. Skratka, vse se je lepo končalo. Bi pa vsem priporočala raje Ac. Je reees bl u izi. Je bil pa trud danes poplačan, saj so me klicali iz genetike. Hiter test je izključil trisonomije. In skačem do neba. Imela bom zdravega dojenčka. !!! 😍 zdaj se šele upam veseliti ❤

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Vijoli_ca)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Majčice 2019
6.11.2018 16:00:55   
Vijoli_ca
Wup Wup... Superrrrr novica. Čestitam. Ta hudi del je za tabo, kamen se je odvalil in lahko v miru uživaš preostanek 🤰🎉Danes je dober dan 😊

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Majčice 2019
7.11.2018 9:46:24   
Zabica000
Super, čestitke! Zdaj pa uživat in se veselo božat po bušiju. :) Jaz pa še čakam na rezultate Niftyja...

(odgovor članu Vijoli_ca)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Majčice 2019
7.11.2018 9:58:44   
lillchy123
Hvala! 😊 no, na kompletno analizo in spol bomo čakali se 4tedne..ampak glavno, da so ta grozne stvari izključene. Zabica, kdaj pa si ga delala? Pokličejo nekje 8dan..

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Majčice 2019
7.11.2018 12:09:43   
Zabica000
Nifty sm delala v pondelk pred prazniki, danes je 9. dan. Mi je pa blo receno, da bo trajalo 14dni oz mi je namignila, da bo mogoc ze zdej v petek/soboto. Obstajata baje 2 znamki teh testov in zgleda nekje rabijo mal vec casa. Jaz pa itak vsa nestrpna cakam ta klic...

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Majčice 2019
7.11.2018 13:17:38   
Sončica3
Punce, me veseli ko berem tako dobre novice :))))Me pa zanima (če ni preveč osebno) na podlagi česa se odločate na dodatne preiskave? Vam svetuje G, same da ste bolj mirne, mogoče zaradi starosti, rizične nosečnosti? Sama sem dala skozi samo nuhalno in ko vas sedaj berem ste ostale po preiskavah res mirne ko izveste tako dobre novice. Sama pa res ne bom prav do konca mirna. Rezultati nuhalne sploh niso bili slabi, ampak sej veste tista ženska skrb in paničarjenje mi ne, da miru. Po morfologiji bo verjetno drugače, pa vseeno določenih stvari ne bom vedela.Hvala za vaše izkušnje :))))

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Majčice 2019
7.11.2018 13:50:22   
Zabica000
Živjo, jaz sem v prvi nosečnosti šla delat Nifty zaradi tega, ker sem bila malo panična in me je prepričala 99,9% zanesljivost testa (NS mislm da je 85%). Tudi ginekologinja mi je takrat, ko sem o tem povpraševala, rekla da to je najbolj zanesljiv neinvazivni test, sama ga je v nosečnosti tudi naredila in da če imam možnost, da priporoča (v smislu, če razmišljaš o njem, ga naredi). Tudi od kolegic sem slišala pohvale pa večina je test opravila iz istega razloga. Potem si res miren, veš spol za zihr (če seveda hočeš) in ni več vprašanj kaj pa če... Tokrat (starost 32, NS ok) sem šla spet delat Nifty zaradi dobrih izkušenj od prvič :).

< Sporočilo je popravil Zabica000 -- 7.11.2018 13:55:54 >

(odgovor članu Sončica3)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Majčice 2019
7.11.2018 20:41:00   
Nerodka
Čestitam za vse lepe rezultate☺midva se nisva odločila za nifty, ker je bil rezultat ns zelo dober, pa še relativno mlada sem, pred nosečnostjo sva bila na genetskem posvetu in preiskavah zaradi dedne bolezni v družini. In sva od takrat naprej zelo mirna, kajti za dedovanje bolezni imava zeloooo malo možnosti (le v primeru naknadne okvare genetskega zapisa, kot vsi ostali ljudje)☺

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Majčice 2019
8.11.2018 10:01:24   
Vijoli_ca
Meni je G omenila nifty in tudi da je pač kar drag in da je stvar odločitve, ker mi pač zaradi starosti pripada ac. Potem mi je v genetski ambulanti omenila da se za ac ponavadi nosecke ne odločijo za postopek če je ns + dht vredu. Spet da je še možnost niftiya če finance dopuščajo. Potem na ns sami, kjer je možno opravit tudi nifty ni niti a sploh nekaj reklamirala čes kak se oh in sploh splača. Ker imam vredu rezultate. Na primer srednjo tveganje so razmerja do 1:1000, kar je boljše se smatra za nizko tveganje. Najprej sem seveda bila v dilemi delat nifty ali ne, ker najbolj osnovni je 350€ pa sem se potem pomirila da je vse ok. Zdaj ko mi je G se potrdila zelo lepe rezultate pa sploh ne mislim več na to. Beba bo kul in zdrava 😉 samo na spol bova še pač čakala 5 tednov da dobiva potrjeno da je pupa ☺️

(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Majčice 2019
9.11.2018 20:17:09   
Elen_
Cestitke za vse lepe novice in dobre rezultate :-) tudi pri nas doma se nismo odlocili za Nifty - mogoce zaradi dobrih rezultatov... ali pa zaradi mnenja ginekologinje, da glede na rezultate ne vidi potrebe po tem.. ne vem. Verjamem, da je bila odlocitev prava in da malo bitje pridno raste ☺️❤️ Je pa res, da bo pa potrebno se kaksen teden na spol pocakat... ce si bolj radovedne narave, je kar umetnost to cakanje ☺️☺️ Samo da je vikend.. sem cisto unicena od delovnega tedna ☹️

(odgovor članu Vijoli_ca)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Majčice 2019
11.11.2018 6:50:19   
Nerodka
Punce, če vam ginekolohinja dela na vsakem pregledu uz, ni potrebno čakati za spol na morfologijo...meni je povedala na zadnjem navadnem pregledu, da bova dobila fanta in,da je 99%. Tudi jaz sem to videla, preden mi je povedala😀

(odgovor članu Elen_)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Majčice 2019
11.11.2018 10:12:31   
Elen_
Oooo nerodka, cestitke za super novicko ☺️ 

(odgovor članu Nerodka)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Majčice 2019
11.11.2018 10:15:26   
Elen_
Punce, eno vprasanje... vceraj zvecer me je na sprehodu pes precej potegnil - po prihodu domov sem na wc-ju opazila roza izcedek.. V enaki barvi se je pojavljal do odhoda v posteljo (vlozek je bil cist, je bilo pa precej izcedka (skupaj s "sluzjo") ko sem se obrisla na wc-ju...Danes zjutraj je izcedek se vedno prisoten, ponovno samo ko grem na wc - je pa rjavkaste barve.Se je katera ze srecala s cim podobnim? 

(odgovor članu Elen_)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Majčice 2019
11.11.2018 11:41:57   
dorchy24
Jaz imam krvave iscedke ze celo nosecnost ugotovili niso nic od kje izvirajo razen da imam obcutljiv MV in pa noznico kateri zelo hitro zakrvavita. Mene me tej izcedki grozno sekirajo saj v drugi n ni bilo srecno koncano s tem da sem imela takrat tudi krce. Ce ti bo lazje se pejdi pokazat da bos mirna.

(odgovor članu Elen_)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Majčice 2019
11.11.2018 12:32:16   
Elen_
Hvala Dorchy za delitev svojih izkusenj... in nasvet.Sem se odlocila da jutri poklicem ginekologinjo, pa bo ze povedala ce pridem na pregled... miri me to, da nimam mocnih bolecin (razen "normalnih"...) ...v katerem tednu pa se je slabo koncalo v tvoji 2. nosecnosti? (ce je preosebno, se opravicujem za vprasanje) - ko se je meni slabo koncalo je bilo to precej zgodaj - 6. teden - ampak je bila krvavitev izredno mocna s krci... Probam ostati mirna, ampak - saj razumes - ko se obrisem in zagledam rdeckast, rjav izcedek - je pac grozen obcutek. Sem pa v tej nosecnosti krvavela (precej mocno) do 8. tedna tako da... sem imela mogoce malo pavze - ne vem.. Hvala se enkrat.

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Majčice 2019
11.11.2018 13:47:27   
dorchy24
Elen v 18t smo zgubili otroka. Sem pa krvavela od drugega mesca naprej no po 3 m je z mene lilo da sem mela po 3 vlozke pa so ves cas govorili da je vse ok pitem so se zaceli se mocni krci in kasneje popadki dokler mi ni voda odtekla. Zdaj sem mela med 8-11t krvave izcedke pac sled je bla na papirju ampak dovolj da me iztiri sicer otrocek je ok zaekrat vse ok naj bi imela matericni vrat in noznico zelo obcutljivo zdaj pa od prejsnje nedelje ponovno krvav izcedek z sluzjo ki se postopoma zmansuje potem je blo par dni miru in zdaj 3 sni spet. Tako da si nevem vec kaj mislit. Krce imam tudi js pac te kar se maternica siri in pa par dni opazam otrdevanje trebuha .

(odgovor članu Elen_)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Majčice 2019
11.11.2018 15:11:40   
Elen_
Joj Dorchy, si ne predstavljam kako grozno mora biti po tako pozni izgubi otroka.. tole soocanje s krvavimi izcedki... upam, da imas ginekologa oz. ginekologinjo, ki se zavzame zate.. da bo za te izcedke nasla razlog.. Drzim pesti tako zate kot zame, da se krvavitve / izcedki umirijo in da bo vse v redu z malim bitjem ❤️ ....... je pa grozen obcutek negotovost, sam obisk wc-ja je pa vsakic grozen podvig - nikoli ne ves kaj te caka ☹️

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Majčice 2019
11.11.2018 16:21:30   
dorchy24
Elen hvala za lepe besede. Jah gin itk ne nardijo nic nazalost. Sem jih ze menjala pa nic posebnega edini pusenjak se je zavzel malo bolj zaradi vsega tega. Je pa res wc je velik podvig . In namesto da se uziva v nosecnosti smo v strahu

(odgovor članu Elen_)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Majčice 2019
11.11.2018 16:52:31   
Elen_
Na zalost je res taksna realnost ja.. da si bolj kot ne prepuscen sam sebi (sem bila pri prvi krvavitvi v ukc (v 8t) pa mi je dezurni ginekolog rekel - vzroka za krvavitev nisem nasel - ce bo bo, drugace bo pac naslednjic) za bruhat.........Tako da..... upam, da krvavitve / izcedki minejo... da je pa nosecnost "najlepsi cas v zivljenju"- zame v tem strahu zaenkrat to ni...  🤷‍♀️

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Majčice 2019
12.11.2018 11:19:04   
Vijoli_ca
Punci kako se držita? Upam, da se ti izcedki kmalu nehajo. To z občutkom na wc-ju poznam in je grozno. Jaz sicer že 8 tednov nimam nobenega ampak se vedno mi je grozno it na wc, sploh če se ne počutim idealno ali če so kakšni blagi krči tisti dan. Ne gre iz glave, ko to 1x doživiš 😣Sem že ugotovila da za mene nosečnost ne bo uživanje na max ampak ni panike. Ene se pač malo manj sekirajo in jih občudujem. Kar se pa zdravnikov tiče pa so tudi čisto različni. Pri enih se vprašaš zakaj so sploh šli v to, eni pa so zlati. Sploh pri dežurnih zna biti pestro. Pri prejšnji nosečnosti, ko se je že vedelo da ni več srčka in sem čakala na "čiščenje" (naročila v četrtek in dobila datum za ponedeljek) so mi rekli če pride do krvavitve pridite takoj nazaj v UKC. In potem pridem v soboto zvečer, ko več nisem mogla ne lezat, ne stat ne nič me oni vprašajo zakaj sem sploh prišla 🤮 ja kr ste mi rekli. Sem se raje nazaj domov spakirala kot pa tam ostala. V ponedeljek pa so me spet spraševali zakaj sem prišla. Eh.... 

Upam, da se jaz vsaj po morfologiji sprostim. Da mi mogoče takrat v glavi naredi klik vse je ressss ok 8n bo okkkk. Do takrat pa sem se na počasnem pasu 😊
Me pa veseli koliko vas že ve spol, vesela za vas ☺️ meni zdaj pri 15t2d ni naredila uz tako da ne morem drugače kot da počakam na december, ker se pri nuhalni ni 100% odločila za spol. 


(odgovor članu Elen_)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Majčice 2019
12.11.2018 11:30:10   
Zabica000
Zivjo. Da se tudi jaz oglasim. Dobila nifty rezultate, vse ok, pricakujemo puncko. Doma imamo se fantka starega slabi dve leti. Smo presrecni! Sedaj pa pogumno naprej. Srecno vsem.

(odgovor članu Vijoli_ca)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Majčice 2019
13.11.2018 12:47:14   
Elen_
Vijolica, hvala za deljenje svoje izkusnje in obcutkov... jaz sem tudi podobnega misljenja kot ti, z zategnjeno rocno... vsaj do morfologije.. Mi je pa prav grozno, ko berem cez kaj si sla..... katastrofa!!  Krvavitev / izcedek se je ustavil - sem pa vceraj klicala ginekologinjo, ki me je tokrat nahrulila zakaj klicem in se nisem pri njej 🤷‍♀️ Tako da sem vceraj po sluzbi sla na pregled - malo bitje je OK ❤️, razloga za krvavitev ni odkrila - sem pa Rh negativna, tako da sem sla danes na ICS test, nakar mi je dala injekcijo... njen predlog je da vec pocivam, dobila sem Estimo do naslednjega pregleda (29.11.), pa na bolniski sem (ponovno) vsaj do pregleda, kar mi ni najbolj vsec - ampak - otrokovo zdravje je pac najpomembnejse, a ne? ☺️❤️  Kako si ti Dorchy? Zabica, cestitke za dobre rezultate ☺️🍀

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Majčice 2019
13.11.2018 14:02:07   
dorchy24
Elen super novicka :) js sem opazla da je res odv kako grem na wc pa kak dan imam takrat so tudi izcedki vceraj je blo se malo rjavkasto,danes sem mela pregled pravi da ni videti nic ceprav vsakic po vag.pregledu mal zakrvavim . Drugace pa rastemo. Nasl teden mam pa v sredo pri dr.Pusenjaku kontrolo.

(odgovor članu Elen_)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Majčice 2019
13.11.2018 14:07:18   
Elen_
Dorchy, super da so se izcedki umirili oz. se umirja in da ni bilo vidne krvavitve! :-)Samo tako naprej, pa bo, a ne? ☺️☺️❤️❤️

(odgovor članu dorchy24)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Majčice 2019
14.11.2018 13:02:04   
Sončica3
Pozdravljene punce!Sem ena izmed tistih, ki je do sedaj imela sanjsko nosečnost, pa vendar ne more potekat vse BP :/ kot izgleda sem staknila trebušno virozo. Sam voda, voda, voda. Po klicu na urgenci sem pa padla skupaj. Dobro, da nisem bila sama doma in da se nisem poškodovala. Hitro sem prišla k sebi. Pa sem danes še vedno švoh, pa voda gre iz mene. Bolečin v želodcu takih kot so bile včeraj pa hvalabogu ni, le blage. Jutri grem v laboratorij, da pogledajo ščitnico, kri, železo. Pa pulz sem imela neverjetno visok :/Si predstavljate, da sem sedaj zelo panična in komaj čakam naslednji teden ko imam pregled pri G (4. skupaj z nuhalno in tisti pred morfo).Je imela katera podobno izkušnjo v tej nosečnosti, ali v prejšnji? Dejte me malo pomirit.Mogla sem se skašljat. Moj pravi, da pretiravam.
Lp

(odgovor članu Elen_)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?