|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2019
4.3.2019 8:13:36   
naty1989
Aa25 in metuljček1234 sem vesela da sta se nam pridružili. Zdaj nam pa je že malo morje. Čestitke obema in veliko lepih trenutkov še naprej. 👏👍

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 376
   RE: Septembrke 2019
4.3.2019 9:46:58   
Pikapolona33
Pozdravljene vse nove, naj bo vaša nosečnost čim lepša.
Nekaj časa se nisem že oglasila tule, enostavno nimam ne volje in energije. Se zmeraj mi je obupno slabo in bruham 3x do 4x na dan, posledično shujšala 12 Kg. Vmes sem bila pri zdravniku, ki mi je dal tablete proti slabosti, a kaj ko sem potem brala navodila in piše neprimerno za nosečnice in jih ne upam jemati. Potem sem ga vprašala kako je z izgublja njem kilogramov in mi reče da je to pac normalno, če bruhaš. Ne vem no meni se ravno ne zdi normalno... jutri poklicem svojo ginekologinjo, pregled imam itak šele konec meseca pri njej... ok. Dost jamranja;)
Midva sva prej povedala v službi in družini po nuhalni pa tudi kolegom, sicer so pa že prej skoraj vsi ugotovili, ko so mene vso bledo in zeleno videli hodit naokrog😁.
Kako ste ve punce, upam, da uživate in da se vam buscki že poznajo? Tiste ki imate ta teden nuhalno- srečno, naj bodo rezultati dobri.

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 377
   RE: Septembrke 2019
4.3.2019 13:49:00   
Anonimen
Pikapolona, katere tbl si pa dobila? Jaz sem si prve tedne pomagala z antimetilom, sem pa dobila tudi raglan, ampak da ga ne smem vsak dan. Sem ga vzela dvakrat med gripo, ker mi je bilo tako slabo. Boga si, da tako bruhas. Moja sestra je pristala in infuziji za en teden v prvi nosecnosti, ker je bruhala veckrat na dan in ful shujsala. 


Pri meni se slabosti umirjajo, utrujenost tudi, trebuh pa raste. V oprijetih stvareh ga ne morem vec skrit, hlace me ze fejst tiscijo. 😊 

(odgovor članu Pikapolona33)
  Neposredna povezava do sporočila: 378
   RE: Septembrke 2019
4.3.2019 14:42:16   
srečka_1
Ja, vedno več nas je user posted image Ker imam rok šele konec septembra, se mi še ne pozna nekaj zelo user posted image
Tudi nosečniških oblačil še nisem kupovala, poskušam kombinirati s tem, kar imamuser posted image Kavbojke sicer ne nosim večuser posted image
Tudi povedala še nisva nobenmu, no edino jaz moji najboljši prijateljiciuser posted image , ostalim bova pa po nuhalni, ki jo imam čez tri tedne.

Ne jaz nimam nobenih težav z zatekanjem gležnjev, slabosti se umirjajo, počutje mogoče gre malo na boljše, ni več toliko utrujenostiuser posted image
Imam pa malo težav s sladkorjem. Ponovno je bil rezultat 5.2 tako da moram sedaj naprej na diabetološko ambulanto in redno mi bodo spremljali sladkor.
Menda si ga bom morala tudi sama meriti. Sicer nisem ravno pristaš "špikanja", ampak bom zdržalauser posted image

Joj, boga.. tudi moja kolegica je pristala na infuziji zaradi slabosti. Držim pesti, da bo čim prej boljše.

Vsem pa veliko srečee na nuhalniiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 379
   RE: Septembrke 2019
4.3.2019 18:57:39   
Metuljcek1234
Ooo se mi prav lepo zdi, ko nas je toliko 😊

Jaz sem bilavzaradi slabosti danes poslana v bolnišnico na infuzijo.. Tako pride. Tiste ki hujsate, mi je cudno da vam je niso dal. Mene so zaradi hujsanja poslal na infuzijo, sicr na podlagi urinskih testov, ker tam vidjo dehidracijo... Men se tok pozna trebusck, kot bi pojedla 5 krofov 😝🤣Kar se pa nuhalne tice, so rekli da je bil bol problem dvojni hormonski test. Tko da sva se odlocila da bova sla na amniocintezo... Drugac se bom pozrla od skrbi.. Je pa res da mi gre sto stvari po glavi pa tisti kaj ce.. 

(odgovor članu srečka_1)
Neposredna povezava do sporočila: 380
   RE: Septembrke 2019
4.3.2019 19:09:43   
Metuljcek1234
Sem vidla da eni nism odpisala...

Sama nuhalna je bla pr men okej. Tamauck je zivahne sorte po ociju pa sej skos suku, tko da je pomerla kr je loh. 1,9mm je bla nuhalna svetlina. Srcn utrip 168. Nosna kost visna, rokice, nogice, pestki, srck, ledvicke, trebusck use okej. Potem na DHT, sem imela pa vrjetnost za 21. Kromosom 1:168. Ostale napake pa 1:2000.Torej bl je biu problem dvojn hormonski test pr men. Zato so me poslal na amnio. In sva se odlocila da grem.. Ker me enostavno preveč skrbi. 
Pozdravce nosecke pa lep vecer 😊

(odgovor članu Metuljcek1234)
Neposredna povezava do sporočila: 381
   RE: Septembrke 2019
4.3.2019 20:22:50   
aa25
Ekola, da še jaz povem kako je bilo na nuhalni 😁

Vse je vredu (razen, da kaj dosti se ne da motit, ko je zdravnik mičkeno pritisnil 😁) ns je 1:4615,vendar sva se vseeno odločila za DHT, tako bova dobila drugi teden rezultat. 

(odgovor članu Metuljcek1234)
Neposredna povezava do sporočila: 382
   RE: Septembrke 2019
5.3.2019 11:41:03   
naty1989
Čestitke vsem za nuhalno, da je vse ok. 
Pikapolona33

Žal mi je, da ti je tako slabo. Upam da ti čimprej mine tak čas, pa da se stanje poboljša. Jaz sem tudi že slišala da ene morajo na infuzijo zaradi slabosti in sem prav srečna da to kar dobro prenašam.

Metuljček

Tudi moje dete je zelo živahno bilo na nuhalni. Pa skoz ga je cukalo,haha. Prav smešno je bilo videt. 

Tudi pri meni so prišle zdaj rahle slabosti, sem jo zelo dobro odnesla, ker mi do zdaj sploh še ni bilo nič kaj slabo, pa sem že skoraj v 14 tedenu. Tako da tudi če je malo ni panike. Nekaj mora biti 😊 . 

(odgovor članu aa25)
Neposredna povezava do sporočila: 383
   RE: Septembrke 2019
5.3.2019 11:43:07   
smile_1
Mi smo pa včeraj izvedeli, da pričakujemo fantka user posted image user posted image user posted image . Slabosti so pa skoraj v celoti minile, samo še občasno, da malo čutim.

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 384
   RE: Septembrke 2019
5.3.2019 14:52:52   
Mal_
Čestitke vsem za nuhalno. Upam da bo tudi vnaprej tako lepo teklo, da naa vse cakajo lepe novičke. Jaz se cakam svojo, imam naslednji teden.. Komaj cakam!

Sicer pa sem imela danes zobozdravnika. Ker sem noseca mi ni dal injekcije, se je pa odlocil živec odstranit... Ne morem vam povedat kako boli!! Je potem zob zaprl, dal notri zdravilo.. Ampak jaz se od bolecin jokala, komaj sem se pripeljala domov.. Slabo mi je ratalo.. Doma sem vzela lekadol, pa nikakor ne zagrabi, se vedno me noro boli.. In 18. Sem spet narocena.. Se ze zdaj tresem.. Kako ste drugac? Jaz sem tako lena.. Moj me bo kmalu zamenjal, ko se mi ne da nic seksat😂 groza... 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 385
   RE: Septembrke 2019
5.3.2019 15:01:55   
naty1989
Smile_1

O čestitke za fantiča. To si imela spet pregled pri svojem G? Meni so pa nuhalni rekli da bolj kaže na punčko, pa ne vem če je to ziher ali se še lahko spremeni? Ne vem kolko so kaj točne te napovedi? 

Mal

Upam da ti hitro mine do nuhalne. V katerem tednu si že zdaj? Verjamem, tudi jaz sem komaj čakala svojo nuhalno in sem jo le dočakala. Najprej se ti ful vleče, potem pa ke stečejo dnevi. Vso srečo še naprej.

(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 386
   RE: Septembrke 2019
5.3.2019 17:14:24   
aa25

Hhhh 😁 da te malo potolažim, da nisi edina. Js sem tudi lena in se mi ne da seksat 😂
IZVIRNO SPOROČILO: Mal_

Čestitke vsem za nuhalno. Upam da bo tudi vnaprej tako lepo teklo, da naa vse cakajo lepe novičke. Jaz se cakam svojo, imam naslednji teden.. Komaj cakam!

Sicer pa sem imela danes zobozdravnika. Ker sem noseca mi ni dal injekcije, se je pa odlocil živec odstranit... Ne morem vam povedat kako boli!! Je potem zob zaprl, dal notri zdravilo.. Ampak jaz se od bolecin jokala, komaj sem se pripeljala domov.. Slabo mi je ratalo.. Doma sem vzela lekadol, pa nikakor ne zagrabi, se vedno me noro boli.. In 18. Sem spet narocena.. Se ze zdaj tresem.. Kako ste drugac? Jaz sem tako lena.. Moj me bo kmalu zamenjal, ko se mi ne da nic seksat😂 groza... 




(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 387
   RE: Septembrke 2019
5.3.2019 19:42:10   
Borboletta8
Hej punce, pa da se še jaz malo oglasim :)
Lepo vas je brat in upam da bomo vse zdržale srečno do konca.
Midva sva imela nuhalno prejšnji teden, sem pa dala kri za DHT že en teden prej tako da so rezultati obojega skupaj 1:11.665 za Downov sindrom in več kot 20.000 za trisomiji 13 in 18.
PDP mi je malo spremenila, ker sem imela reeees neredne cikle, tako da po novem naj bi user posted image prijokal na svet 6.9 :)

Če je kaj za vrjet naj bi bil fantek, ampak se je slabo vidlo tako da bom počakala vsaj do morfologije predno bom vsem raztrobla.

Imam pa eno vprašanje-mene strašno bolijo prsi, bradavic se kakšen dan tut dotaknit ne smem. Ima še katera tak problem?

(odgovor članu aa25)
Neposredna povezava do sporočila: 388
   RE: Septembrke 2019
5.3.2019 21:19:14   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Mal_

Čestitke vsem za nuhalno. Upam da bo tudi vnaprej tako lepo teklo, da naa vse cakajo lepe novičke. Jaz se cakam svojo, imam naslednji teden.. Komaj cakam!

Sicer pa sem imela danes zobozdravnika. Ker sem noseca mi ni dal injekcije, se je pa odlocil živec odstranit... Ne morem vam povedat kako boli!! Je potem zob zaprl, dal notri zdravilo.. Ampak jaz se od bolecin jokala, komaj sem se pripeljala domov.. Slabo mi je ratalo.. Doma sem vzela lekadol, pa nikakor ne zagrabi, se vedno me noro boli.. In 18. Sem spet narocena.. Se ze zdaj tresem.. Kako ste drugac? Jaz sem tako lena.. Moj me bo kmalu zamenjal, ko se mi ne da nic seksat😂 groza... 



Meni je moja zobozdravnica celo nosečnost dajala injekcije, ker brez se tam sploh ne prikažem. PA že tako me je bolelo, tako da odstranit živec brez anestezije pa samo prek mojega trupla. Dobra si, da si pristala na to. Če imaš kakšno hladilni blazinico, si s tem pomagaj, če greješ, se zna še bolj razboleti, lekadola pa vzami dva hkrati, 5 jih lahko v 24 urah.


(odgovor članu Mal_)
  Neposredna povezava do sporočila: 389
   RE: Septembrke 2019
6.3.2019 6:43:25   
bučka5
Cestitke vsem za dobro opravljeno nuhalno. Jaz komaj cakam ponedeljek :).


Drugace je pa meni na nuhalni za vse tri ugotovila spol. Cetudi je dejala da ni sigurno se ni potem nic spremenilo 😉. 
Mene pa danes koncno caka spet pregled. Res upam da je vse ok z pikico ker imam se tu pa tam kak izcedek 🙄. 
No to je to zaenkrat se oglasim kaj po pregledu

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 390
   RE: Septembrke 2019
6.3.2019 9:04:20   
naty1989
Borboletta8

Me veseli da si se nam pridružila in vso srečo še naprej. In čestitke za fantka, če bo res. 

Tudi mene bolijo prsi in to kr močno. Ampak ne tako hudo, da se jih ne bi mogla dotakniti. Večinoma me bolijo ponoči ko grem na wc in pa zjutraj ko vstanem, potem je boljše. In pa ponoči ko se obračam čutim kr bolečine. Je pa tak čuden skeleč občutek. Kot bi ti kaj migalo not. Je pa to čisto normalno in nič ni narobe. 

Bučka5

Vso srečo na pregledu danes in pa na nuhalni seveda. Pa poročaj kako bo 😊 . 

Aja vse tiste ki se vam ne da it posteljne aktivnosti sem jaz ista. Tudi se ne morem spraviti zraven, zvečer samo padem v posteljo in že spim,haha. To smo pač nosečke - srečke 😋 . Ampak nič hudega, verjamem da nas naši partnerji razumejo in nas ne bojo menjali,haha. 

(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 391
   RE: Septembrke 2019
6.3.2019 13:08:19   
smile_1
Naty1989,
ne, dobila sva izvide za Nifty na dom in tam se potrdi spol skoraj za 100%, ker je glede na izvid krvi. Naslednji pregled pri G imam pa 13.3. Pa ti? user posted image

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 392
   RE: Septembrke 2019
6.3.2019 18:30:49   
smile_1
Da vam sporocim... za punce, ki prihajate iz Ljubljane - v H&M v Supernovi Rudnik imajo cudovite nosecniske obleke. Sem kupila dvoje hlac, 1 zgornji del in eno trenirko. Priporocam!

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 393
   RE: Septembrke 2019
6.3.2019 19:24:16   
naty1989
Smile_1

Aha se mi je zdelo da si šla na nifty. No čestitke za fantka. A na nuhalni pa niso nič rekli za spol? 
Jaz imam pa 19.3 pregled spet pri G. Pa drugače kako je kaj počutje? 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 394
   RE: Septembrke 2019
6.3.2019 20:49:58   
Pikapolona33
Ojla punce!Ena me je spraševala katere tablete sem dobila-Teracan. To so tableti, ki jih dobijo onkološki bolniki proti slabosti. Je pa z mojo slabost jo toliko boljie, da mi vsaj zvečer ni slabo, da vsaj takrat nekaj pojem. Nisem pa šla na infuzijo, ker imam genikoloski pregled šele 27. 3. , mojemu osebnemu zdravniku se pa ni zdelo smiselno pošiljat me na infuzijo. Ko sem danes ginekologinji omenila, da sem shujšala 12 Kg je prvo rekla koliko popijem in če kaj jem. Klicala sem jo zaradi tablet in sva se strinjali, da se jih rajši izognem. V kolikor bo z mojimi slabostmi slabše pa takoj na infuzijo. Mi je pa prioriteta pridobit moč v mišicah, ker ne morem delat popolnoma nič,se cunje komaj zložim...Eko toliko o moji lepi nosečnosti...😏
Kako je z vami? Vidim da ste že pridne z nabavo nosecniskih cotk.In ene ste bile na nuhalnih- super za dobre rezultate,👍

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 395
   RE: Septembrke 2019
6.3.2019 21:07:04   
srečka_1
Glede posteljnih aktivnostih se popolnoma strinjam z vami user posted image
Zvečer samo padem v posteljo, zjutraj pa tako ni izvedljivo zaradi različnega delavnika user posted image

Bučka5 vidim, da si napisala, da imaš izcedke. Ali so to rjave ali rdeče barve?
Tudi jaz sem imela pred prvim pregledom izcedke. Ko sem bila na pregledu, je rekel, da je vse OK, da je vrat zaprt in ni nobenih krvavitev. Sedaj sem nekje v 10. tednu.
Danes pa sem spet imela malo, ko sem šla na stranišče (šele, ko sem se obrisala malo, drugače ne). Danes je bilo bolj take bledo rdeče barve.

Me zanima, če ima katera še podobne izkušnje/težave? Ne vem, ali naj pokličem, ali naj še malo počakam.
Kolikor sem govorila s kolegico, pravi, da dokler niso to zelo močne krvavitve, ki jih spremljajo močni krči, ni panike.
Je medicinska sestra v ginekološki ambulanti.

Super za oblačila. Cena je pa verjetno tudi kar zmerna a ne?user posted image

(odgovor članu Pikapolona33)
Neposredna povezava do sporočila: 396
   RE: Septembrke 2019
7.3.2019 6:39:47   
bučka5
Da najprej odgovorim na izcedke. Izcedek je tak bledo roza ceprav na spodnjicah deluje temno rjav. Skratka nosim zelo zelo nizko pa je rekla da verjetno od tega. Drugace je bilo vceraj okrog posteljice vse ok.


Pikica meri okol 5,5 cm. Problem je ker sem imela povisan pritisk ki ga moram dnevno spremljat en teden pa jim javit. Povisan sladkor tako da sem dobila napotnico za diabetolosko ambulanto. Pac kar nekaj novih tezavic ki upam da ne bodo prevec povzrocale tezav. 
Cunj imam od prejsnih nosecnosti dovolj.. Mogoce skocim po kaksno srajcko 😁. 
Kar se spolnosti tice pa bi na veliko ampak se mal bojim zaradi teh izcedkov 🤨. 
V pon pa nuhalna bomo videli se tam kaj pravijo 😉

(odgovor članu srečka_1)
Neposredna povezava do sporočila: 397
   RE: Septembrke 2019
7.3.2019 8:58:03   
naty1989
Bučka5

Sej bo vse ok, včasih pač pride kaka težava, ampak se vse da rešiti. Včasih tudi izgleda bolj hudo kot je v resnici. Pa se potem stanje umiri in poboljša. Glede izcedkov pa tudi mislim da ni nič narobe, te rjavi načeloma niso škodljivi. Problematična je sveža kri oz.krvavitve močne. Ampak se tudi da rešiti, saj plod tudi ni več tako majhen. Zdaj si že nekje 12 teden? No malo še pa ne bo veš takšne nevarnosti 👏 . No še vedno lahko pride, ampak se možnost za splav k sreči zelo zmanjša. 

Mene pa kislina žge oz.zgaga. In to kr fejst. Še katero? P

(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 398
   RE: Septembrke 2019
7.3.2019 9:42:29   
Petrca18
Da se še jaz malo oglasim, čakam na naslednji pregled pri G, ki ga imam 19.3.
Slabosti so zginile, energija se pa tudi počasi vrača, čeprav zvečer še vedno padem v posteljo, tako da tudi pri nas odpadejo postelne aktivnosti user posted image

Naty1989

Tudi mene kislina žge, sploh zvečer, tako da pazim da po vsakem obroku malo hodim, vsaj po hiši in je potem bolje.
Mi je sicer kolegica rekla, da lahko vzamem kakšen Ruporut, ampak jaz nisem za tablete user posted image

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 399
   RE: Septembrke 2019
7.3.2019 10:25:55   
smile_1
Ne, na nuhalni je rekla, da se ne vidi. Jaz, ki sem si potiho želela fantiča, sem si še doma zavrtela posnetek UZ-ja in videla lulčka user posted image .
Počutim pa se sedaj vsak dan bolje, tudi spim več, ker mi ponoči ni več slabo. Pri nama so se tudi odnosi vidno zmanjšali, ker hodim spat že ob 20h... do takrat je pa itak 100 in eno opravilo tako da vas čisto razumem. user posted image

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 400
Stran:   <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  14 15 [16] 17 18   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?