|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2019
14.3.2019 19:38:30   
DuraceLL
Dober daaaan :)


Pridružujem se tejle skupinici nosečk :) in sicer sem stara 26 let in prvič noseča :) sem v 12 tednu in 6dni :) v ponedeljek sem bila na nuhalni, kri in urin. za dht pa sem oddala ze pri prvem pregledu.Nuhalna mi je pokazala kar obetavne rezultate. Plodek viden, srček bije, velik 65.7 mm :) spol ni še določen.Rezultat mi je poslabsal visok beta hcg (2.371) in nizek pappa (0.466) . Tako da imam trisomya 21 risk 1:573.Za Nifty se nisem odločila, ker bi me samo bolj skrbelo, za splav pa se prav vrjetno ne bi odločila. Tako da se prepuščam pozitivnimi mislimi.Kaj menite ve?Berem kakšne probleme imate naketere. Vsaka vam čast. Jaz sem bila le zaprta kar precej in sem prvič videla kaki so res težki problemi z zaprtjem. Pa malo špikanja in pa zadnje dva tedna izčrpanost in utrujenost. Apetit imam samo ne ppjem preveč, ker se ob vsakem večjem obroku počutim kakor da bi pojedla slona.Z nosečniškimi oblačili se se ne ukvarjam. Imam kar precej zaloge saj sem v dveh letih shujšala kar okrog 20kg xD 
Lepo vas je spremljati.

(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: Septembrke 2019
16.3.2019 10:19:29   
naty1989
Duracell dobrodošla med nami in vso srečo ter čim lepšo nosečnost še naprej. Tudi jaz nimam veliko težav, samo malo me kislina bolj žge kot drugače in pa kaka špikanja kdaj pa napihnjena sem bolj. Pa ti je bilo kaj slabo do zdaj? Meni zelo malo in hvala bogu da je tako. Tudi jaz sem imela nuhalno 26.2, takrat sem bila enako 12t in 6 dni, plod je bil pa malo večji 6,8 že skoraj 6,9 cm. Srček je ful bil in nasplošno je bilo vse ok. Zdaj pa sem nekje 15 t in 4 dni, tako nekako.

(odgovor članu DuraceLL)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: Septembrke 2019
16.3.2019 10:21:18   
naty1989
Aja za nifty se tudi jaz nisem odločila, ker bi me samo zmedlo vse skupaj in se tudi prepuščam pozitivnim mislim še naprej 😊 . 

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: Septembrke 2019
17.3.2019 9:36:18   
srečka_1
Joj, joj, tole obveščanje po e-mailu včasih zataji, pozabim pogledat in bum... polno novih sporočil user posted image

Tudi jaz sem imela prvič pregled v 9t, sedaj bo pa nekje 12t, v tem tednu, ko imam nuhalno+ultrazvok(vse skupaj). Že komaj čakam.
No, sem pa itak ves čas okrog zdravnikov user posted image
Bučka 5 tudi jaz v prihodnjem tednu dobim aparat za špikanje. Sem pa imela že posvet za hrano, tako da se tudi pri tem pazi. Ko sem bila na tem posvetu, smo si izmerile sladkor s to napravico in sem imela samo 4,4, tako da sem vesela. Vendar pa je rekla, da tudi če imaš nekaj časa OK, te vseeno spremljajo celo nosečnost.
No, vsaj vemo zakaj to počnemouser posted image
Krvni tlak pa je samo občasno povišan, si ga tudi vsak dan merim.

Tudi jaz sem si kupila ene kavbojke v MANI, ker so me moje hlače tiščale in se nisem dobro počutila.
Majice in vse ostalo imam še svoje. Čakam tople dneve, ko bom lahko imela pajkice in tunikeuser posted image

Ja glivice so res nadležna stvar. Jaz sem imela pred nosečnostjo pogosto težave, sedaj se nekako držim in upam, da bo tudi v tem tednu, ko dam urin, vse ok.

Glede spola se pa še odločava, ali bova vprašala ali ne user posted image


(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: Septembrke 2019
17.3.2019 17:49:43   
Metuljcek1234
Naty1989 tudi jaz imam rok 4.9🤣 tole pricakovanje kdaj otrocka cuts se tudi jaz sprasujem. Komaj cakam 😊

Glede nifty testa... Ce tam pokaze odstopanje moras ravno tako na amniocintezo ce zelis tocne rezultate. Glede na rezultat, ki sem ga  na DHT dobila 1:168 sva se midva odlocila, da grem.  Ker enostavno zelim vedet, ce je vse okej. Ce pac ne bi bilo, da vem kako se na to pripravit.Drugace mam pozitivne misli in glede na to, da se vedno skrije bo na amniocintezi jasno kaj pricakujeva... Ceprav imam obcutek, da bo puncka 😁 ima se katera tist filing kaj bo? 

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: Septembrke 2019
18.3.2019 9:49:10   
Speluzla88
Jaz imam občutek da bo fantek. Mogoče pa že danes na nuhalni kaj izvem, čeprav, če ni vsaj 99% skoraj raje ne bi vedela user posted image Ne vem pa zakaj se mi zdi, da bo fantek... Pomoje te moji občutki nič ne pomenijo, bomo vidli user posted image

(odgovor članu Metuljcek1234)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: Septembrke 2019
18.3.2019 23:29:05   
Ribica **
Jaz sem imela prvic obcutek, da bo fantek, zelela sem si puncko in sem hitro zvedela, da je puncka (pri 14t, je bil ziher podatek). Zdaj pa najprej niti nisem imela obcutka, zdaj pa ne vem, a je samo moja zelja po puncki tako mocna ali je res kaj pri občutku, ampak ful mi "ne gre v racun" da bi bil fantek. Pridno cakam do morfologije, ce pa tam ne bo ziher, pa se 3D UZ. Do takrat so pa se vse možnosti odprte 😂


Speluzla, kako je bilo na nuhalni? 
Moja averzija do sladkega se koncuje, upam, vsaj sladoled mi ze precej pase, tudi s cokolado. V petek sem po mesecu in pol pojedla en koscek milke, o fuj, kako zanic okus sem imela po njej. Ampak ze kar sanjam cokoladne stvari, samo kaj, ko mi je potem vse zanic. 

(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: Septembrke 2019
19.3.2019 8:21:26   
Speluzla88
Včeraj sva dobila same dobre novice, vse štima z najinim (70% verjetnosti) fantkom. Imela sva odlične rezultate, za mojo starost 5x boljše od povprečja in pa po grafu je bila napovedana starost zame namesto 30let 11let, je rekla, kot da bi imela prvo ovulacijo user posted image Sicer mi ni jasno kaj gledajo tu, da sploh pride do te statistike, samo sem bila vesela, da je z najino bebo vse v najlepšem redu.

Potem pa sva šla proslavljat novice in najino obletnico na eno lepo večerjo, res je bil fini dan včeraj user posted image .
Danes pa imam po kar nekem času v službi končno oblečeno nekaj kar ni široko. Sem vesela, da mi ni treba več skrivat user posted image .

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: Septembrke 2019
19.3.2019 11:30:44   
Petrca18
Zdravo vsem user posted image

DuraceLL dobrodošla user posted image danes je za mano drugi pregled (15 teden). Vse je ok user posted image
spola nočma vedit, je pa reku zdravnik da je vidu user posted image nekako pa mislim da bo punčka, nek občutek mi pravi tako.

Speluzla super za dobre novice in čestitke za obletnico user posted image

Grem pa ta teden kupit kakšne majčke imam kar malo problemov user posted image nisem si misla, da se lahko tako hitro pozna.
Dejansko ne morem več skrit user posted image
Upam da pa tudi jaz čim prej začutim gibe.

Srečno vsem naprej.

(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: Septembrke 2019
19.3.2019 14:19:19   
Speluzla88
Hvala 😁 Jaz sem šele začetek 14.tedna pa so me že kak teden, dva pred nuhalno zgruntali v službi, kljub širokim oblačilom 😁 Se mi zdi prav čudno, da se mi že tolko vidi 😁 Drugače kdaj pa mislite, da boste začutile kako brco, mehurček?


(odgovor članu Petrca18)
Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: Septembrke 2019
19.3.2019 15:53:41   
Ribica **
Mislim da so brce nekje od 16t dalje, ene sicer pravijo, da so v naslednjih nosecnostih cutile ze od 13t, kar glih ne verjamem. Do 22t pa moras cutit. Moja prva je brcala pri 18t, ena G je komentirala, da to je pa hitro, glede na to, da sem imela posteljico spredaj. Ampak je bila kar akrobatka v trebuhu, vcasih me je kar motilo to njeno pretegovanje in tiscanje rite v rebra in zelodec. 😊 


(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: Septembrke 2019
19.3.2019 16:14:05   
naty1989
Čestitke obema Speluzla88 in Petrca18 za uspešno nuhalno 👏 👌 . No glavno da je vse kot mora biti. Aha da se že v 16 t začne kaj dogajat v trebuhu? No potem pa že bo počasi, če je tako. Jaz sem že konc 15 t, ampak še nič ne čutim. Tudi jaz že komaj čakam da bo in me že prav firbec kako bo 🙏 . Sem pa imela pregled pri G danes pa nekaj kaže na vnetje. Sem dobila ene tablete. Drugače pa je vse ok. 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: Septembrke 2019
19.3.2019 16:19:06   
naty1989
Metuljček

Ne jaz nimam nekega filinga kakšen spol bo. Prej se mi je zdelo da bo fantek, potem po nuhalni ko je rekel da kaže na punčko pa nisem vedela več pri čem sem. Tako da sem brez občutka tu, bi pa imela pupiko ja. Res močno upam da bo. Pa čakam kaj bo na morfologiji. Ampak važno je samo da je zdravo, drugače mi je pa čisto vseeno kaj bo.

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: Septembrke 2019
20.3.2019 22:09:21   
Metuljcek1234
Ma meni je drugace vseeno za spol. Edin moj bi ful rad meu fantka.. Ce bo puncka bo pa sigurn najvecja njegova mazica🤣 tko da kr je je, samo da bo vse vredu. Da bo otrock zdrav😊 



(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 7:14:56   
bučka5
Punce a je ze katera odprla skupinico na fb? Ker tu md ni vsak dan tam bi velik vec poklepetale :).




(odgovor članu Metuljcek1234)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 8:21:09   
Speluzla88
Na fb-ju sem našla že eno ustvarjeno skupino https://www.facebook.com/groups/329016614363527/
Zdej ali se tej pridružimo ali ustvarimo novo? Za pristop pa je potrebno poslati sliko 1. in pa 5 strani materinske knjižice. Mogoče bom jaz vsaj naslov in del priimka zbrisala, mi je neugodno nekomu pošiljat osebne podatke takole.

(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 9:59:16   
Petrca18
Metuljcek, ja isto je pri nama glede spola user posted image
Tudi jaz bi se pridružila skupini na FB, a je katera pripravljena narediti novo ali se pridružimo tej, ki jo je navedla Speluzla? user posted image

(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 13:05:45   
bučka5
A ta skupinica je iz ringaraje? Ker saj ne rabi da nas je tisoc tam bi pa rada da smo me iz tukaj skupaj tudi ce z drugimi no. Pac da gremo vse v isto skupino :). Hm sama pa ne vem kako se sploh ustvari novo skupinico sploh pa da ni javna 🤔


(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 14:03:22   
Speluzla88
Ta na linku ima okoli 160 članov, nihče od članov ni viden javno razen administratork. Drugače skrito skupino znam naredit, sam bi vas mogla jaz sproti dodajat, ker ne bi bila vidna po iskalniku. Pač bi mi molge tu na skrito pošiljat linke do svojih profilov, verjetno. Ne vem, skrite skupine sem vedno delala med prijatelji na fb.

(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 16:40:44   
Metuljcek1234
Men se tut bolse zdi, ce bi bile samo te iz ringaraja.

Evo glede amniocinteze, je za nama 😊 zelo prijazni. Razlozijo vse, naredijo ultrazvocni pregled. Moj je bil takrat zravn. Potem ga pa ven posljejo, da opravijo poseg. Mal te spikne, kot da kri vzame. Odlezis in gres domov pocivat. Ni grozn. Je pa zdravica rekla, da pri dvojnemu hormonskemu testu lahko kaze odstopanje tudi, ce so kasne napake na posteljici. 

(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 16:48:53   
bučka5
Meni je vseeno. Kot se boste odlocile. Lahko se tam pridruzimo ali pa na novo "same" 😀


Super za aminocintezo 👏. Jaz sem bila samo na nuhalni zato upam da bo use uredu 😉. 

(odgovor članu Metuljcek1234)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 16:56:36   
Metuljcek1234
Po eni srani pa, vec glav vec ve.


Sej ce je bila nuhalna supr zakaj bi se sekiral in nerviral 😊 😁

(odgovor članu bučka5)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 18:17:17   
Ribica **
Super, metuljcek, zdaj pa pocivaj! Jaz sem po biopsiji dva dni res ves cas lezala, edino za jest sem si skuhala, ampak makarone na hitro. Pa potem se 5 dni bolniske, ce se prav spomnim. Ne vem kaka so navodila za amniocintezo.


Ko smo ze pri spolu, moja 2,5-letnica vztraja, da bo sestrica. Sem ji rekla ja ampak lahko je tudi bratec, ne vemo se, pa pravi ne, sestrica bo. Pa ona ima tudi dojencka v trebuscku menda. 😊 Ze kar dolgo casa pred tem se je ukvarjala s tem, da je bila v mojem trebuhu, to vsakic pove, ko vidi brazgotino od CR. Vmes je rekla ze, da je udarila, ko je bila se v mojem trebuscku, pa sem jaz ocka kregala. 🙈 Domisljija ji dela na polno. 

(odgovor članu Metuljcek1234)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: Septembrke 2019
21.3.2019 19:32:34   
srečka_1
Živjo punceuser posted image
Da se še jaz malo javim user posted image Včeraj sem bila na nuhalni, čisto nervozna do pregleda, rezultati pa obetavni, tako da mi je hitro odleglouser posted image
Tveganje za kromosomske napake je majhno, tako da za nadaljnje preiskave se nisva odločila, se mi zdi da so številke kar visoke.
Spol se ni videl, saj se nikakor ni želel obrniti, ves čas kazal je hrbet user posted image Verjetno si misli "kaj sta pa tako firbčna" user posted image
Nimam pa pojma kaj bi rekla da jeuser posted image
Imam pa sladkor in malo težave s povečanim tlakom, tako da me bodo bolj pogosto spremljali.
Sem pa nekje 12-13t, veliki smo pa 6.2 cm. Po moje nekje povprečjeuser posted image

Glede skupinice se strinjam. Ko sem že nekaj časa nazaj gledala, sta se mi pokazali dve skupini; ena je bila ta, kjer moraš pošiljati slike itd. kar me je malo odvrnilo, potem pa je bila še ena. Sem pa prej malo gledala, pa nisem našla.
Sem pa tudi za, in se z veseljem pridružim, če ustvarimo novo skupinouser posted image

Čestitke tudi ostalim za nuhalnouser posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: Septembrke 2019
22.3.2019 7:50:12   
Metuljcek1234
 Čestitke za lepe nuhalne, ti kar odleze ane 😊


Ribica, ja navodila so da 3 dni pocivas, ne dvigujes in tako. Da se ovoji zacelijo. Sm bla pa kr fous unim k ne nosjo tok u krizu. Je rekla zdravnica, ja vas otrock ja pa cisto pri krizu boste mela majhen trebuscek. 

(odgovor članu srečka_1)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?