RE: Septembrke 2019 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


eminna -> RE: Septembrke 2019 (31.1.2019 15:42:21)

Vso srečo DaKaNi!!




sarcika81 -> RE: Septembrke 2019 (31.1.2019 17:02:07)

DaKaNi držim pesti 🐞





DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (31.1.2019 17:32:32)

Hvala punce. 

Na mojo sreco ni bilo tako slabo kot sem pricakovala. Naredil mi je VU,  in rekel da ne more rect  je to pozitivwn ali negativen izcedek. Lahko da se vse skupaj pripravlja na plodek ,ali pa na splav.vrecica je sedaj v obliki fizolcka in velika 11.mm. Rekel je da je to glede na moj datum prvega dneva menstruacije veliko premala in je moznost da bo propadlo ali pa se zgolj prehitro. Problem pa je da v vrecici ni popolnoma nic.Niti rumenjakovega mehurcka.Torej povsem prazna. Kaj menite?




naty1989 -> RE: Septembrke 2019 (31.1.2019 19:29:43)

DaKaNi

Težko ti rečem karkoli. Mislim da je 50 : 50. Da plod začne rasti, ali da ga sploh ne bo. Lahko da se še kaj razvije, lahko da ne. Tu moraš verjetno res počakati do ponedeljka in samo upat da se bo kaj izcimilo iz tega. Jaz upam, da če bo vrečka rastla, da še je upanje. Če ne bo pa vprašanje.

Kaj pa pravi zdravnik?

Pa si imela zadnje dni močne krče, kot pred M? Izcedek se je umiril? 

Držim pesti, da se vse dobro konča. 




DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (31.1.2019 19:41:19)

Malo se se vidi rozasto. Ampak je pa res da sem danes tudi v sluzbi ful dvigovala in zaj ccutim da kak dvignem ze nad 10kg me zacne pikat..  predlagal mi je bolniski stalez. 


Jaz se vseeno imam upanje ker vem da sem zanosila veliko bolj pozno kot je racunano,zato pomoje zna bit kaj. Ne vem..




sarcika81 -> RE: Septembrke 2019 (31.1.2019 20:44:55)

Gestacijska vrečka mora biti velika 22 mm,da se v njej vidi plod. Drugega kot počakati do ponedeljka ti drugega kot to ne preostane.. verjamem,pa da je to živčna vojna. 





sarcika81 -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 9:10:15)

DaKaNi kako si?





DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 9:19:10)

Sarcika tako.  Imam se cisto rahel izcedek se skoraj ne vidi.  Drugace psihicno pa kar na tleh. Tolazi me samo to,da ce bo slo za splav vsaj ne bo plodega bo prazna vrecica. Me pa zanima kaj v pondeljek. 

Kako pa si ti?




sarcika81 -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 9:35:40)

Jaz sem v redu, tudi čakam na sredo,da dobim materinsko knjižico in določi pdp. Sicer smo že videli srček,ampak me je vseeno strah zaradi zgodovine neuspelih nosečnosti. Drži se 🐞





DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 9:40:44)

Super! Zelim ti vse dobro! In da cimprej minejo dnevi do srede!  Morano biti potrpezljive,da bomo pregurale te dni! 🤗❤





Pikapolona33 -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 10:11:50)

Ojoj Dakani sploh si ne predstavljam kako se počutiš, boga. Jaz sem v sredo imela pregled in je vse v redu. Pdp imam 6.9., tako kot sem si že sama zaračunala. Trenutno sem doma, koristim dopust z ponedeljkom pa bolniška, ker mi je konstantno slabo in sem non stop na školjki, temu primerna tudi dehidracija in pa izguba kilaže.Se bolj malo oglašam ker enostavno nimam moči ne volje za pisanje, berem vas pa redno.




naty1989 -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 10:17:36)

DaKaNi in sarcika81

Vso srečo na pregledih, ko bosta šle. Smo kar na kupu drug teden, pon.tor in sre. Upam da se za vse dobro izteče. Jaz pravim, naj bo kar more bit, samo da že mine 1x, ( sej ti ni vseeno, daleč od tega), ampak žal ne gre nič naredit. Sej bo hitro minilo, danes je že petek.

Eminna

S kod pa si ti? Si mogoče blizu mb? Sprašujem za nuhalno kam te je G naročila? Pa če te je vprašala kam bi rada šla?




eminna -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 11:47:40)

Tudi jaz upam, da se vsem dobro iztečejo pregledi :)

Naty1989

jaz sem iz KP, naročena pa k Dr. Lovšin - po komentarjih sodeč je odličen.
Včeraj sem dobila vabilo za 1 teden prej ker konec februarja ga ni. Upam da ne bo prehitro vse skupaj.
Pomoje lahko omeniš G pri komu bi rada opravila nuhalno, nevem zakaj te nebi poslušala :)




DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 11:51:32)

Hvala drage moje.  Meni se tok povecuje,vedno bolj neusmiljeno izgleda,tako da mislim da gre h koncu. Cutim tudi fajn bolecine na levi strani tako da mislim da se bo vse skupaj ocistilo.  Jaz vam zelim vsem lepo nosecnost , mirno  in brez zapletov. Sama bom se pa na to izgleda da mogla pocakat ❤ vse dobro!





sarcika81 -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 11:56:35)

DaKaNi a zdaj je že krvavitev? Žal mi je





naty1989 -> RE: Septembrke 2019 (1.2.2019 14:24:43)

Dakani


Res mi je žal zate, da se ti tako grdo dogaja [sm=smiley19.gif]. Ampak ne izgubi še upanja, dokler ni krvavitve je vedno še kanček upanja. Pa da zdržiš do pon.ko boš izvedela končno kaj se zares dogaja. Vem, da te ne bom potolažila s tem, ampak jaz ko še nisem vedela da sem zanosila, ene par dni preden sem delala test me je tudi ful črvičlo v trebuhu, slabo bilo, vse se mi je mešalo po želodcu, tako da sem bila že pripravljena na M. 100%. A ni prišla, hvala bogu, čeprav takrat še nisem vedela. Bilo je pa enako kot pred M, čisto isti znaki. Ne vem, težko ti kaj konkretnega rečem, ker je pri vsaki ženski drugače. Nobena ni ista in bi bilo res težko že delati zaključke okoli tega. Pravijo da ni vsaka krvavitev menstrualna in ne pomeni vsaka krvavitev splava. Čeprav se meni koža naježi ko pomislim na krvavitev pa bilokatero. Samp vso srečo ti lahko rečem.




naty1989 -> RE: Septembrke 2019 (2.2.2019 14:04:06)

Dakani, je kaj boljše danes? 




DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (2.2.2019 18:16:35)

Danes se je ustavilo. Ni vec izcedka. Torej vse skupaj 2 dni in pol. Samo jutri se potem pa dan resnice.





DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (2.2.2019 18:19:22)

Veliko more vplivat name sluzba. V cetrtek in vceraj sem morala zelo tezko dvigovat in je moznost tudi tega. Danes ko sem doma se je vse umirilo. Ce bo v pondeljek pokazalo slucajno kaksen napredek ali po vsej sreci plodek,bom zaprosla za bolniski stalez.





DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (2.2.2019 19:18:21)

Zdajle zvecer so se mi pa spet pojavili taksni strdki krvi in kar nekaj. Pa spet malo vec krvi in potem spet poneha.. sem sla po test in je se vedno pozitivno tko da.. ne vem. Bomo vidli.. sem pripravljena na vse.





naty1989 -> RE: Septembrke 2019 (2.2.2019 22:59:16)

Dakani

Zelo je težko rečt kaj bo. Mogoče je bil res problem, ko si težko dvigovala. Do 5kg pravijo. Sicer meni ni G nič rekel, oz.ko sem vprašala če imam kakšne omejitve je rekel da nobenih. Ampak raje ne tvegam. Sigurno je boljše, da greš v bolniško, ker tudi če se začne razvijati v pravo smer, se boš najbrž morala še toliko bolj paziti in počivati, če se le da. S temi izcedki in krvavitvami je pa tako, da so lahko nenevarne ( zaradi nekega hematoma), lahko pa zelo nevarne. Tako da tu ne veš več kako in kaj. Načeloma ti rjavi izcedki naj ne bi bili nevarni, bolj je problem sveža kri, v menstrualni obliki. Tisto je že lahko konec. Res ne vem, vseeno je še upanje. Odvisno kako bo naprej. Upajmo da je še pozitiven test dober znak, da se vseeno še nekaj pripravlja oz.nadaljuje. 




DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (2.2.2019 23:04:15)

Hvala Naty!!! Ja definitivno ce se pokaze v pondeljek kaj dobrega ubrzdam konje.   Prebrala sem ze toliko forumov da dobim malo upa ja tko da poz.naprej! 

Me pa zanima ali je sploh kaksna moznost tudi ce se sedaj pri meni pri 11mm GV ne vidi RM?  Ker naj ploda nebi bilo brez mehurcka. 




Anonimen -> RE: Septembrke 2019 (3.2.2019 12:27:31)

Test nosecnosti je pozitiven tudi se po splavu, ker beta hcg ne upade tako hitro. Zato se po spontanem splavu, ce gre nosecnost sama naprej, se kontrolira raven hormona, dokler ta ustrezno ne pade.

Meni so zadnjic rekli na urgenci, da dokler ni toliko krvi kot pri M, ni nujno SS. Pri meni so bili zadnjic tudi ze koscki kot pri M in krci, zato sem mislila, da je konec, pa ni bilo. Zdaj je mirno, ce pa se pojavi kaj krvi, je ta v obilnem izdecku. 
Kar imam jaz izkusenj s tako dolgimi nosecnostmi, pa da se nic ne vidi se, se vecinoma ne koncajo dobro, na zalost. Lahko je prislo do kasnejse oploditve, ampak recimo jaz sem imela O 30.112., pri tocno 5t se je na UZ ze videl rumenjakov mehurcek in GV 8x7 mm, pri 5t 4d pa ze prvi odboji ploda in nekaj je migetalo. Zdaj sem 7t 1d po M noseca, v tem casu pa se ze more videt plod in utripi. 
Ena je sprasevala, kdaj imam pregled - cez en teden, 11.2., pri 8t.
Se to - Pusenjak pravi, da zdrave nosecnice lahko dvigujejo do 20 kg in da tako na zacetku ne mores z nicemer bistveno vplivat na potek nosečnosti. Jaz sem tudi zadnjic vprasala, ce naj bom doma ob izcedkih, pa so rekli da ne, da naj raje v sluzbo hodim, da ne bom skoz o tem razmisljala. Pol sem pa tako ali tako zbolela in ostala doma. 
Dakani, srečno! Naj se iztece po tvojih zeljah. 




NajaaM -> RE: Septembrke 2019 (3.2.2019 14:41:41)

Te krvavitve so res 50-50 in nimas kaj narediti, samo cakas lahko. Meni se je v petek rjav izcedek koncno spremenil v obilen beli tok. Upam, da bo 19., ko imam pregled, vse ok.  Ti pa bos jutri koncno vedela pri cem si in mocno stiskam pesti, da bo vse ok in bomo vse skupaj docakale nase male septembrcke 💚




DaKaNi -> RE: Septembrke 2019 (3.2.2019 15:11:19)

Hvala punce.. bomo videli kaj bo jutri. Sicer upanja se zelo malo, zelja pa zelo velika da bi bilo vse ok. 

Vendar tudi pomoje ce ni bilo pri 11.mm se nic za videt,tudi jutri ne bo. Bomo videli. Lepo nedeljo!




Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>