RE: Oktober 2019 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


mičika -> RE: Oktober 2019 (11.2.2019 21:16:42)

Dober večer... Vsem novim [sm=nosecka.gif] čestitam in želim čim manj začetnih nosečniških tegob[sm=smiley1.gif]....Mene bolijo zize za znoret pa v spodnjem delu trebuha malo boli....ma itak je to vse normalno....slabo mi zaenkrat ni nič tako da kar gre...Kaj je katera že bila na potrditvenem UZ? No lepo bodite in se tipkamo[sm=smiley36.gif][sm=smiley1.gif]




zaspanka2018 -> RE: Oktober 2019 (12.2.2019 14:20:31)

Zdravo punce. 😋

Evo se jaz se vam pridruzim z PDP v oktobru. 🐞Sem pa nekje v šestem tednu nosecnosti. Veliko srecee ❤




medijka -> RE: Oktober 2019 (12.2.2019 22:12:29)

Jaz mam prvi pregled 5.3.Mam pa slabe nohte, izpadanje las, na case me boli rana od prvega crja, pa najboljse se počutim ko spim 😀😀




Ella221118 -> RE: Oktober 2019 (12.2.2019 23:36:43)

Hej punce,

Jaz sem imela danes prvi uradni pregled :) Sem okoli 6t5d in je bilo vse skupaj se zelo mejhno (6 ali 7mm), ampak plodek se je videl in baje tudi utrip 😊(po besedah ginek "mislim da vidim tudi utrip", ni pa nic poslusal). Tako da upam da je prav videl :) Je pa oznacil nosecnost se za "nejasno", ker plodek se ni dovolj velik oz se nisem dovolj dalec in mi zato niti ni dal materinske knjizice, ker sem zdaj v obdobju ko se zgodi najvec splavov (njegove besede 🙄). Zdaj sem narocena ponovno cez dva tedna in upam da do takrat pridno raste 😊😊 A ima se katera pregled v naslednjih dneh?
Drugace pa glede simptomov nic kaj novega.. Izcedka zdaj nisem vec opazila, prsa me kak dan bolj bolijo, kak dan manj.. Najbolj mocen simptom je zagotovo utrujenost, popoldne sploh nic ni od mene, samo spala bi 😄 
Dobrodosle in cestitke vsem novim 😊 upam da ostanemo vse do konca 😊




Michonne RR -> RE: Oktober 2019 (13.2.2019 8:17:26)

Pozdravljene drage srečke nosečke [sm=nosecka.gif]

Želimo vam izreči iskrene čestitke ob pričakovanju vašega novega družinskega člana. [sm=duda.gif]

Ob tem vam izrekamo prijetno dobrodošlico tudi na forumu Ringaraja.net [sm=bravo.gif]

Dobrodošle ste pri sodelovanju v forumih, tudi v drugih temah, sodelovanju v nagradnih igrah, branju naših objav na spletni strani Ringaraja in podobno.

Ker želimo da se mamice in bodoče mamice med nami počutite kar se da dobro, vam želimo sporočiti še, da smo skorajda 24 ur na dan na voljo za pogovor, lahko nam pišete vprašanja v forume in tudi v zasebna sporočila.

Dobrodošle in prijetno druženje!
Ekipa Ringaraja




Ninelle -> RE: Oktober 2019 (13.2.2019 8:23:16)

@medijka, jaz imam tudi prvi pregled 5.3 (pustni torek, hihi). Takrat bom v devetem tednu in mi je čisto OK, da je takrat, ker se bo že ziher videlo, a je vse OK ali ne. V prejšnji N sem imela prvi pregled v 6t in se še ni videlo ploda, pa sem bila pol 14 dni noro živčna in se sekirala... pa je bilo potem vse OK, samo prekmalu je bilo.

Mi pa postaja slabooooo :/ kr pomalem cel dan, jao. In še pojamrat ne morem nikomur, razen možu :)





naty1989 -> RE: Oktober 2019 (13.2.2019 13:20:57)

Ella


Čestitke Ella za plodek, ers je da je še majhen, ampak pravi borec in veš da bo pridno zrastel, da bo čez 14 dni že velik :). No vidiš pa se le nekaj dela. Je pa res, da je žal tako kritično obdobje kjer je potrebne velikoooo sreče, da uspe. Do kdaj pa traja to obdobje, je kaj rečeno? najbrž boš čez 14 dni že izven nevarnosti ne? No sej 100 % res ni nikoli, ampak je pa vseeno malo lažje za dihat ne :). Ti želim uspešno nosečnost še naprej in čim manj problemov, pa da bo lepo rastlo :). Ja tudi jaz bi veliko spala, v bistvu najraje spim,haha. No jaz imam enako 26.2 spet pregled pri G in pa nuhalno. Takrat pa bomo že lahko rekli kako pa kaj. Me je kr strah malo.




Ella221118 -> RE: Oktober 2019 (14.2.2019 13:02:00)

Hihi Naty, ja res je :) Saj kolikor sem gledala je to kar normalna velikost za to obdobje :) Naj bi pa zdaj kar hitro zrastel, tako da naslednji pregled bo že dosti bolje :)
Nič mi ni posebno omenil, do kdaj traja to obdobje, ampak načeloma mislim da do 8ga tedna je nekako prvi mejnik, potem pa tisti največji itak ko se konča prvo tromesečje. Ko se vidi plodek in sliši srčni utrip se že zelo zmanjša možnost splava :) Hvala, tudi jaz upam da pri tebi ostane vse tako kot mora bit :) Jaz že komaj čakam da bom tako daleč da bo čas za nuhalno :) Strah je pa itak normalen, vsaj meni se tako zdi. Sploh če se tako dolgo trudiš. Vse bo okej! :)




zaspanka2018 -> RE: Oktober 2019 (17.2.2019 6:29:58)

Punce nic niste aktivne na forumu. 😄

Koliko nas je z pluskom Oktobra 2019? 😍
Kako se pocutite? Ste ze imele 1.pregled? 🤰🤰




Milena89 -> RE: Oktober 2019 (17.2.2019 7:32:30)

Js bom tam nekje 6.10. Po testnih izracunih 😁 prvi pregled mam 20.,sem pa skoooz utrujena zaspana, slabo mi je skoooz sicer bruhala sem sam 2x, skoz lacna pa slabo.. Noro je 😁 upam da bo čim prej mem 




zaspanka2018 -> RE: Oktober 2019 (17.2.2019 8:56:18)

Jaz imam pdp nekje 18.10 zaradi pozne ovolacije. In sem v 6t3d. Znakov tut nic kaj utrujenost, bolece prsi in zaprtost 🙁🙁 pregled imam pa 27.2 komi cakam 😘🐞🤰





Pigy -> RE: Oktober 2019 (18.2.2019 8:35:56)

jaz imam v sredo končno prvi pregled in upam da bo vse ok.

meni preko telefona forum full šteka, (reklame, ki jih velikokrat se sploh ne da izklopit), tko da obupujem. Če hočem forum spremljat morem it na računalnik.

slabosti so bile močne, od sobote mam mir in upam da je to to, sem pa edino zvečer zelo utrujena. pa mene zelo boli medenica in križ.




zaspanka2018 -> RE: Oktober 2019 (18.2.2019 12:09:00)

Meni pa vredu dela na telefonu... 

Itak da bo vse vredu v sredo. Samo pozitivno razmislat. ❤ 




aksi -> RE: Oktober 2019 (18.2.2019 17:06:37)

Čestitke Ella221118 [sm=bravo.gif] vidiš, da bo vse ok ;)
Dobrodošla zaspanka2018 in vse ostale [sm=bravo.gif]
Sedaj se bo začelo pestro s pregledi, komaj čakam [sm=smiley1.gif]

Uf jaz imam tako pestro doma, da se ne uspem nič javljat in čvekat. Prejšnji teden oba otroka bolana doma in še sama po vrhu..pa z mljašim še vedno ni vse ok in greva zdele nazaj do pediatrije...pestro. Sem pa ugotovila, da določenih hlač ne zapnem več [sm=smiley19.gif], pa se nisem nič zredila..ubistvu še 1kg izgubila, predvidevam da od stresa, ker slabo mi ni nič. očitno se res vsaka nosečnost prej pozna [sm=zmeden.gif]
Vas kaj vonjave motijo? jaz vse takoj zavoham...pri možu v avtu sem isakala gnila jabolka,ker so mi prav smrdela...no me je razsvetlil, da ima novo dišavo po jabolkih [sm=smiley36.gif]




g`ande -> RE: Oktober 2019 (20.2.2019 14:46:52)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Pozdravcek vsem,
se pridruzujemo, se z nase strani. ZM je bila 4.1.2019.
Cakamo tretjega navihancka. [sm=jezicek.gif]
(sin v puberteti in hci prihaja v puberteto [sm=jezicek.gif])

Pregled - 4.3.

Se tipkamo.




Ella221118 -> RE: Oktober 2019 (22.2.2019 10:38:49)

Aksi hvala :) Me je malo pomirilo, zdaj pa spet vedno bolj živčki delajo ko se bliža ponovni pregled :) Kar se tiče vonjav pri meni ni tako hudo haha, je pa občasno kaj kar me zmoti, ali pa mi tudi ful diši (kake dišeče sveče, tudi ko ne gorijo).

Kako ste drugače kaj punce? Pri meni še vedno ni kakih slabosti..
Pigy kako je bilo na pregledu? Ga je imela še katera ta teden?




Anonimen -> RE: Oktober 2019 (23.2.2019 22:12:45)

Pozdravljene punce! Jaz bi še malo ostala anonimna... me je strah da katera od mojih kolegic kaj ne prebere 😉Kap me je skoraj ko sem zagledala plusek?! Doma imam 10 mesečnika in še dva sinova stara 9 in 11 let. Tole res nismo planirali... Smo rekli, da je to to in da pri mojih letih res ne bi več imela... evo ti ga zdaj 😍 Prejšnjo nosečnost sem skoraj preležala in imela CR. Upam, da bo tale kaj boljša...Sicer pa nimam nekih tipičnih simptomov še, razen da me napihuje in mi že zdaj nobene hlače niso več prav?! Ginekologinje sploh ne upam poklicat, ker sem bila pri prejšnji nosečnosti nonstop pri njej 🙈 Tak da še nimam datuma. Pokličem v ponedeljek.In kako ste ve? AnonimnaM




g`ande -> RE: Oktober 2019 (24.2.2019 18:38:37)



Pozdravček vsem!!!😂😅
Eto otorokoma in družini sva povedala, da pričakujemo. Končno! Smo kar komaj in predvsem neučakani dočakali, da se detece odloči kdaj je pravi trenutek.Naši so vsi ful veseli in navdušeni, pravtako oba ‘najstniško’ razpoložena zaklada. Hčerkica (9) je že pošteno sumila, sin (12) pa mislim, da tudi malo, predvsem zaradi moje utrujenosti in zapanosti. Zvečer po vseh obveznostih kar padla dol - tempo imamo hud in odkrito povem me zdela.V tretje imam trebušček že kar viden (no če se prav spomnim je bilo v drugo dosto slično, prsa uhuu krat 2, energija - no samo spala bi.Veseliva se drugega tedna, ko bo prvi pregled in poslušanje ❤️.
Hrana - vse bolj na maloPočutje - lenivec A1Slabost - blaga ampak konstantnaPrsa - ekstremno bolečaVonj - pralni prašek mi smrdiDruge posebnosti - malo skrbi glede ponovnega 3jega carskega
Mamice uživajte🤩




g`ande -> RE: Oktober 2019 (24.2.2019 18:42:13)

Joj kako je to grozno napisano. Sem zasledila, da imate tudi ve nekaj težav prek telefonovNo zgleda, da je to to (nobenih preseldkov po pikah, novi odstavki so vrez pomena).No žal - nisem si predstavljala takega posta.Sorry.🤔😬




anneboleyn -> RE: Oktober 2019 (25.2.2019 9:55:24)

Joj punce.

Mislim, da ni prav, da pišem sam, ker nisem še naredila testa, ampak menstruacija mi zamuja kar nekaj dni in nič ne kaže, da jo bom dobila. Z možem že dve leti delava na otroku, žal toliko časa neuspešno, da sem že skoraj obupala. Imam 40 let in otroka, starega 4 leta.

In zakaj testa še nisem naredila? Ker me je strah, da bo negativen. Ko mi je enkrat zamujala 4 dni, sem že upala, da je to to, a potem ni bilo nič, ker je bil test negativen in sem jo dobila še isti dan. Danes mi zamuja 7 dni.... Z možem sva se dogovorila, da če do petka ne dobim, naredim v petek test.





aksi -> RE: Oktober 2019 (25.2.2019 12:18:44)

jaz imam pa danes popoldne pregled in komaj že čakam!

g'ande in anonimna čestitke in dobrodošle! Imata obe doma verjetno že kar pestro, puberteta in tako naprej [sm=smiley36.gif] mene je tega obdobja kar malo strah, ker mi hčerka pri 6ih včasih že tako nazaj odgovarja...kaj šele bo [sm=zmeden.gif]?

anneboleyn, ko se odločiš test narediti, pa le sporoči ;)




anneboleyn -> RE: Oktober 2019 (25.2.2019 18:23:41)

Danes v službi nisem mogla nič naredit, ker sem non stop razmišljala o tem, ali sem, ali nisem. Začela sem se že veseliti nosečnosti, a sem po tihem vedela, da je možno, da nisem, zato sem se par minut nazaj odločila, da naredim test.


Pokazal je dve črtici! 
Sploh ne morem dojet. Dve leti delava na tem, sem se sprijaznila, da bova ostala pri enemu, sedaj pa končno dve črtici. 
Vesela sem, ampak po eni strani me je strašno strah in razmišljam o negativni statistiki, ali mi bo uspelo donosit, ali bo z otrokom vse ok... Boli me trebuh in berem, da je to znamenje izvenmatrične nosečnosti... Namesto, da bi se veselila, me je strah 😣




Mariposa08 -> RE: Oktober 2019 (25.2.2019 19:21:56)



IZVIRNO SPOROČILO: anneboleyn

Danes v službi nisem mogla nič naredit, ker sem non stop razmišljala o tem, ali sem, ali nisem. Začela sem se že veseliti nosečnosti, a sem po tihem vedela, da je možno, da nisem, zato sem se par minut nazaj odločila, da naredim test.


Pokazal je dve črtici! 
Sploh ne morem dojet. Dve leti delava na tem, sem se sprijaznila, da bova ostala pri enemu, sedaj pa končno dve črtici. 
Vesela sem, ampak po eni strani me je strašno strah in razmišljam o negativni statistiki, ali mi bo uspelo donosit, ali bo z otrokom vse ok... Boli me trebuh in berem, da je to znamenje izvenmatrične nosečnosti... Namesto, da bi se veselila, me je strah 😣






Sicer ne spadam še na noben forum nosečnic , upam sa bo še letos . Prvo čestitke za 2 črtici :) kot drugo pa sem ti hotela samo malo vzpodbudnih besed napisati . Poznam dosti žensk , ki so zanosile pri 40 in 40+ in uspešno donosile otroka do pdp , nekatere so bile prvič noseče, nekatere so mislile, da so že v meni . Ena od teg je moja soseda , ima odraslo hčerko in je pri 45 nepričakovano zanosila in donosila zdravo punčko, ki je danes že 10 letna fletna navihanka :) verjaemm, da te je strah, pojdi so svoje G ali pa samoplačniško na pregled , če ne drugo vsaj pomirjena boš, ko boš videla svojo pikico. Sicer ti bojo pa punce tu tudi dosti v vspodbudo. Želim ti lepo nosečnost :) pa se opravičujem,  da sem vdrla v ta forum , samo malo optimizma sem ti želela dati :)




Ella221118 -> RE: Oktober 2019 (25.2.2019 21:21:49)

Aksi kako je bilo na pregleduu? :)
Anneboleyn jooj super!! Cestitkeee!! Vidis pa ni blo treba cakat do petka 😊 Poskusi zdaj cimmanj razmisljat o negativnih stvareh, bolecina v trebuhu oz rahli krci so cisto normalni, imn je bolj samo na dolocenem mestu, pa sd kaki izcedki so lahko.. Sicer pa ce te skrbi lahko gres samoplacnisko na UZ da potrdijo nosecnost v maternici, ali pa se na kak krvni test hormonov, da vidis ce lepo narascajo :) vcasih je fajn kaj takega, ce ne druga da te malo pomiri, kar je tudi dosti vredno 😊 
Pa cestitke tudi ostaliim! Se mi zdi da vas ima vecina tukaj ze otrocke, boste imele kar pestro 😊





anneboleyn -> RE: Oktober 2019 (26.2.2019 9:45:29)

Hvala vsem za čestitke.

Sploh ne morem še dojeti. Rok imam verjetno konec oktobra, kar dejansko pomeni, da od začetka septembra dalje, zaradi dopusta sploh ne bom več v službi. Že sedaj sem začela opravljati delo tako, da ne bom preveč prenesla na sodelavke, ko grem.

Danes zjutraj sem tudi povedala možu in sedaj je breme, kaj bo, ali bo vse ok, manjše, ker lahko vse delim s svojim možem. Danes bova naredila še en test, ki pokaže, koliko časa sem noseča. Pri prejšnji nosečnosti sem namreč imela krvavitve, ki sem jih zamenjala za menstruacijo in sem namesto v sedmem tednu, zvedela za nosečnost šele pri 15 tednu [sm=zmeden.gif] Upam, da se mi ni zgodilo tudi zdaj kaj takega, ker sem res točno sledila svoji menstruaciji.

Kdaj boste/ste povedali bližnjim? Z mojim sem se zmenila, da bi počakala do prvega pregleda - sicer ne vem, kdaj ga še imam, se še nisem naročila. Ampak po pravici povedano, ne vem, ali bom toliko časa zdržala. Povedala bi takoj, ampak je še toliko možnosti, da se kaj zgodi, da se še nočem veselit.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>