RE: Januar 2020 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Leila3 -> RE: Januar 2020 (6.6.2019 21:45:55)

Ali ima katera težave z blatom?Meni se dogaja,da me vsako jutro zvije(tekoče),potem pa cel dan nič..In tako je vsak dan..




nušika3 -> RE: Januar 2020 (7.6.2019 6:34:01)

Jaz imam bolj kontra tezave. Mene nic ne zvija, nalivam se z donatom, pa nima ravno nekega ucinka. Mogoce nekaj casa probiotike jej, to bi lahko pomagalo.




Anonimen -> RE: Januar 2020 (7.6.2019 19:58:41)

Ajda4 drzim pesti, da se vse zrihta cimprej.


Tudi jaz sem vceraj prejela slavo novico od ginekologinje... V ponedeljek moram na kolposkopijo, ker so na brisu ugotovili da imam verjetno neke predrakave celice, ki jih bo potrebno odstraniti vendar verjetno sele po porodu. Na nosecnost pa naj to nebi vplivalo. Sem cisto sesuta... 
Upam da ste ostale ok, objem! 




Nananini -> RE: Januar 2020 (7.6.2019 20:07:37)



IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ajda4 drzim pesti, da se vse zrihta cimprej.


Tudi jaz sem vceraj prejela slavo novico od ginekologinje... V ponedeljek moram na kolposkopijo, ker so na brisu ugotovili da imam verjetno neke predrakave celice, ki jih bo potrebno odstraniti vendar verjetno sele po porodu. Na nosecnost pa naj to nebi vplivalo. Sem cisto sesuta... 
Upam da ste ostale ok, objem! 



Sem se pozabila prijavit 🤷‍♀️




Dežna -> RE: Januar 2020 (8.6.2019 14:18:40)

Nananini


Zal mi je za tvojo slabo novico...drzim pesti, da se vse lepo iztece 🤞👍 probaj cim manj mislit na to, da bo malinca lepo rastla😉 srecno 😘
Pri meni se je pa stanje bruhanja umirilo. V ponedeljek sem se potem pa le se jutranja slabost oz celodnevna ampak cedalje manj tko da so se verjetn hormoni ze malo uravnovesili... sem pa napihnjena kot da sem v 7. mesecu 😂 moram siroka oblacila nosit, da skrijem trebuh 😋
Kako ve? Kaj novega? 
Lep vikend 💋




Leila3 -> RE: Januar 2020 (8.6.2019 14:55:51)

Nananini držim pesti,da bo vse ok!🍀
Dežna kateri teden si?No,vsaj malo spodbude glede slabosti.Jaz sem danes točno 8.teden in je slabost v polnem teku.A ve katera kdaj potem neha narascati hcg? Naj bi bila slabost zaradi tega..
Jaz sem opazila,da se zelo hitro zadiham.Npr.peš v drugo nadstropje,kot da bi tekla 10 min😂
Sja,pa pritisk imam nizek. vecinoma 90/55,vceraj celo 75/55😒




nušika3 -> RE: Januar 2020 (9.6.2019 22:34:05)

Ojla  punce. Nekaj nas matra zadnje case. Tudi mene, v soboto sm krvavela in to precej, ampak se je kar malo ulilo, potem pa konec. Sem klicala na gin. oddelek dezurno pa so mi rekli da itak nimajo kaj nardit. Da ce se bo ustavilo verjetno ni nic, drugace pa je ss. No in sedaj moram cakat na pregled pri svoji g, ki pa je sele 20.6. Danes sem bila pa ok, tako da verjetno ni nic.
Tale slab bris pa je bil gotovo velik sok, ampak glej... bolje da se cimprej odkrije in potem pravocasno odreagira.




Anonimen -> RE: Januar 2020 (10.6.2019 12:20:50)

Ocitno je res nekaj v zraku. Jaz sem vceraj zvecer zacela krvaveti zato sva sla s partnerjem na urgenco. Naredili so mi UZ kjer je bil viden utrip srcka 😍 Sedaj pa cakam na pregled pri moji ginekologinji.




A_Lavandula -> RE: Januar 2020 (11.6.2019 21:05:32)

Pozdravljene,
me kar zmrazi, ko berem kaj se vse dogaja. Vsem želim da uspešno in srečno prebrodimo najmanj do januarja.
Čuvajte se.




Dežna -> RE: Januar 2020 (12.6.2019 11:29:56)

Ojoj pa so kar pogoste te krvavitve...res grozno za slisat 😔 sam da je vse v redu!🤞 da cimprej zaslismo srcke 😍 jaz sem ze cist nestrpna. Dolga je se do ponedeljka 😁 danes se mi je spet pojavila mal bolj ocitna slabost ampak upam, da mine. Sem pa stopila v 8. teden 😁 a ima se katera na case trd trebuh?  Komaj cakam, da se bo kaj ocitnega poznalo ne sam ta napihnjenost 🤣





Terania -> RE: Januar 2020 (12.6.2019 16:56:40)

Zdravo vsem,
tudi jaz se pridruzujem skupini. Sredi januarja se je napovedal majckeni obisk pri nama :) Trenutno sem 9t. Ne zivim v Sloveniji, zato mi bo kar prav prislo slisat, kaksne so izkusnje punc doma. Pa mogoce lahko komu koristi tudi kak nasvet, ki ga ponudijo meni tukaj.

Nasplosno gledano sem OK, malo slabosti, bruham ne, utrujena nisem pretirano. Prvi pregled sem imela pri 6,5 tednih, ginekologinja je nardila UZ in sva lahko videla in slisala srcek najine pikice. Preglede pri ginekologinji imam potem enkrat na mesec, naslednjega imam cez en teden, pri 10 tednih. Nuhalno in NIFTY pa potem pri 12t.

Edina stvar s katero imam ze od zacetka tezave je napihnjenost in riganje. Skoz se mi riga, tudi ko mi je slabo, mi je slabo od tega pritiska. Napihnjena sem kot zoga, trebuh vcasih boli od napihnjenosti.. in prejsnji teden mi je lekarnarka rekla, naj probam aktivno oglje vzet, pa je res pomagalo! Tako da lahko priporocam naprej, ce ima katera tezave. Jaz sem 2 dni vzela po 2 tabletki aktivnega oglja po kosilu in je blo kot da bi nekdo prepicil balon, takoj je spustila napihnjenost.




nušika3 -> RE: Januar 2020 (12.6.2019 17:56:51)

Hojla. Lepo pozdravljena. Meni gre ta napihnjenost prav na zivce. Se mi zdi da se bom razpocla, pa se nisem nic zredila in tudi maternica se ni tako velika, da bi moral trebuh rasti 😋. Drugace imam mir s krvavitvami, od takrat je ni bilo vec, cakam pa na prvi pregled, ki bo sele cez dober teden...




Piika -> RE: Januar 2020 (12.6.2019 18:29:08)

Ojla punce! Da se spet malo javim, danes sem imela prvi pregled 🙌🏻 Plod je malo manjši od pričakovanega, ker je bila O malo kasneje kot bi bila v rednem ciklusu ☺️ Ampak važno da je vse OK ☺️ Sem pa videla kako že srček bije ❤️ Zdaj imam še krvne teste naslednji teden in nuhalno cez en mesec. Dobila pa sem tudi za dvojni hormonski test. Pri meni je utrujenost še vedno grozna, slabosti se pa pojavljajo odvisno od dneva.Kako ste kaj ve?☺️




Nananini -> RE: Januar 2020 (14.6.2019 15:59:36)

Zivjo!

Evo po 2 kolposkopijah v tem tednu, so se zdaj odlocili, da bodo z odstranitvijo predrakavih celic na maternicnem vratu pocakali do 6 tednov po porodu. Menda je verjetnost da se razvijejo v rakave v teh 7 mesecih majhna in bomo raje pocakali. Mi bodo pa vsak mesec delali kolposkopijo in spremljali da bodo sumljive celice pod kontrolo. Res zelo stresen teden je za mano... Sem fasala se glivicno vnetje in so mi predpisali Fluomizin. 
Upam, da se cimprej sprijaznim s tem in da otrocek ne obcuti vsega tega stresa ❤️ 
Ima katera obcutek, da se ji ze pozna trebuh? 
Bodite lepo ☀️




Dežna -> RE: Januar 2020 (16.6.2019 11:12:26)

Nananini drzim pesti, da se vse uredi. Sem tud ze slisala zgodbe oz znanki so isto odkrili rakave celice in so ji rekli ce namerava imet otroke naj ima cimprej in res je zanosila in se je dejansko pozdravila. Zdaj mislim da ima ze 2 otrocka 😁  sam pogumno naprej! 🤞


Kako ste ostale? Meni se ne zdi, da bi se trebuscek ze kaj poznal, ker je se prezgodaj. Trebuh je sam napihnjen pa zgleda kot da sem v 5. mesecu 😂 jutri imam prvi pregled..sem kar zivcna 😖 dajte povedat tiste katere ste to ze dale cez..vem, da moram bit tesca a to pomen, da tud lulat  ne smem ? Ker zjutraj bo muka drzat vodo 😔




Nananini -> RE: Januar 2020 (16.6.2019 17:31:44)

Dežna hvala! Tudi pri meni gre verjetno le za konstantno napihnjenost. 😉


Pred pregledom gres seveda lahko lulat. Vazno je le da do pregleda ne zauzijes nic razen vode. Tako da tudi ce gres zjutraj lulat, se potem potrudis in v cakalnici spijes toliko vode, da gres potem lahko tam spet lulat 😉
Meni je kolegica rekla, da mi priporoca da na dan pred pregledom ne jem nic sladkega, niti sadja ne, da nebom imela tezav s sladkorjem v krvi. Menda ima kar 20% noseck previsok sladkor v krvi in morajo potem jesti neka zdravila - odraz moči farmacevtskega lobija. Jaz pojem ogromno sladkarij, ampak se bom en dan pred pregledom res vzdrzala sladkega, preden me obsodijo se na kaksne nepotrebne tablete 😉
Sporoci kako je slo. Tiste, ki ste ze imele pregled, kako ste imele sladkor? 




Dežna -> RE: Januar 2020 (16.6.2019 17:44:19)

Ok najlepsa ti hvala Nananini😁 joj vem, da bi se mogla drzat ampak vse kar sem sladkega danes pojedla je bila ledena kava po kosilu pa se to je bila brez sladkorja, ker jo tako pijem sladek je bil edino sladoled oz kepica 😖 upam, da res kaj ne pokaze😂🤞 bom javila kako je slo 😁 po pregledu me pa caka domac borovnicev strudelj in se ga bom najedla do onemoglosti 😂pa me sploh ne zanima al pokaze cukr ali ne haha..😂 


Lepo nedeljo se naprej 🌞




Leila3 -> RE: Januar 2020 (16.6.2019 20:10:25)

Hej.Jaz sem imela sladkor 5,19.Mislim,da je to v redu. Drugače pa se še vedno spopadam z rjavim izcedkom,dobila sem pet škatel Urogestana.Po moji aplikaciji na tel glede na zadno M, mi kaže da sem 9t 1d,na pregledu pa mi je tudi rekla da kaže za kakšne 6 dni manj(uz naprava določi št tednov verjetno glede na plod)..Jaz vem da sem imela ovulacijo 16.ali 17.dan ciklusa,verjetno zato..




Nealy -> RE: Januar 2020 (17.6.2019 7:17:21)

Zivjo punce,


prodam Elevit pronatal, 20 tablet.
Tukaj pa se ugodno oblacila za dojencka;www mojalbum.com/razprodaja 1




Rojaal -> RE: Januar 2020 (17.6.2019 14:22:00)

Pozdravljene.

Evo mene z drugega pregleda. Danes sem 10t in 3/7.Zgleda vse ok, razen da mi je še zmeraj fejst slabo in občasno še bruham. Podaljšali so mi bolniško, pa pritisk si moram trikrat dnevno meriti, ker sem mela 140/80.Jutri moram na tešče v laboratorij, saj ne vem kaj vse od sladkorja, do toksoplazmoze in še neki dve stvari. V petek imam nifty, 4.7. pa nuhalno, ker naslednji teden G ki to dela, ni. Ponovno kontrolo pri svoji G pa imam 15.7.Naj bo samo vse ok.Kako ste drugače ve?




nušika3 -> RE: Januar 2020 (17.6.2019 14:45:45)

Ojla. Jaz še kar čakam na prvi pregled [sm=smiley36.gif]. Te moje G itak nikoli ni, nima časa za nas [sm=zmeden.gif]. Skratka Rojaal, jaz sem tudi razmišljala, da bi šla prej na nifty in mi takrat, ko pridem na nuhalno že rezultate povejo.




Rojaal -> RE: Januar 2020 (17.6.2019 16:08:27)

Nušika3 ja, saj zato grem jaz v petek na nifty, ker se ga lahko dela od 10. tedna naprej, NS pa od 11. tedna naprej, ampak te g drugi teden ni, v petek pa sem točno polnih 11 in je še prehitro. Na rezultate nifty pa piše, da se čaka 6-10 dni, tako da upam da bodo do nuhalne že. Da lahko potem tudi sinovoma povem in ostalim mirne vesti. Sem se pa odločila za tisti srednji nifty standard, je pa 390 EUR, nuhalna pa me pripada na napotnico. 





Piika -> RE: Januar 2020 (17.6.2019 16:29:19)

Ojla!☺️ Midva sva se pa odločila, da bova najprej samo nuhalno in DHT naredila, potem pa se glede na rezultate odločila, če bi šla še nifty. Bom pa v 12t, ko bom imela nuhalno. A ve ste že vse odločene da boste šle še na nifty?

V sredo grem na krvne preizkave in res upam da mi ne bo preveč sladkorja pokazalo. Čeprav kukr sm ponavadi sladkosneda in mesojeda, mi zadnji mesec zelo malo hrane paše, od sladkarij en piškot in imam že dovolj. Največ mi pa paše kakšnega osvežilnega sadja ali solate.  





Dežna -> RE: Januar 2020 (17.6.2019 17:48:39)

Ojla


Evo mene danes s pregleda 😁 vse v redu, fizolcek sem vidla, srcek bije 💞 kri in vodo dala ampak brez posebnosti glede  na to, da ni bilo klica ker ponavad klicejo ce je karkol. Na NS se pa moram se narocit, upam da je kje se frej. Naslednji pregled pa imam sele 5.8.  
Kar naj trebuscki pridno rastejo 😁😁




nušika3 -> RE: Januar 2020 (17.6.2019 19:35:25)

Piika js grem na nifty, ker je po 35 treba it na dodatne preizkave oz. Je priporocljivo. Bom tudi izbrala standard... skoda ker ni to na napotnico namesto ac. 




Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>