RE: FEBRUARKE 2020 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Ubee -> RE: FEBRUARKE 2020 (19.6.2019 12:46:43)

Se spet oglasam! Je bilo noro s selitvijo pa se veliko drugimi stvarmi, dobro da grem za vikend na zasluzen dopust :) Najprej cestitke vsem novim bodocim mamicam :) Danes sem bila na prvem pregledu, mi je UZ naredil kar cez trebuh in sem videla svoj fizolcek pa slisala srcek bit, noro! Sem se malo bolj zavedala kaj dejansko se mi dogaja :) nuhalno imam pa ze 22.7 pa PDP mi je dolocil na 6.2.2020 :) Kako pa ste vi kaj?




DaKaNi -> RE: FEBRUARKE 2020 (19.6.2019 14:48:45)

Ubee cestitam za dobre novicke! V katerem tednu pa si? 

Zelo hitro imaa nuhalno,super 😊 sem vesela zate! 




Ribica333 -> RE: FEBRUARKE 2020 (19.6.2019 16:00:09)

Prvi pregled za mano, vse stima, datum 5.2. :)





DaKaNi -> RE: FEBRUARKE 2020 (19.6.2019 16:05:55)

Cestitkeee 😊 kdaj pa imate datum za nuhalno? 😊





Ubee -> RE: FEBRUARKE 2020 (19.6.2019 18:24:36)

Cestitke ribica! :) jaz sem pa po velikosti ploda/fizolcka v 7 tednu in enem dnevu 😊 ja mi je dal nuhalno kar 12. Teden, je reku da bo ravno prav, je pa tako da moj ginekolog dela NS in me je kar sestra prijavila takoj :) 




Ribica333 -> RE: FEBRUARKE 2020 (19.6.2019 18:34:26)

Ubee bravo! :) jaz imam 18.julija. so me probabli prepricati za nifty ampak se mi ne zdi potrebno. Amniocenteza se mi pa slisi tako grozno.





DaKaNi -> RE: FEBRUARKE 2020 (19.6.2019 20:47:57)

Se mi zdi da kar hitro narocajo na nuhalno. 🥰. Se malo pa vam bom se jaz porocala. Jej 🙂





Melanie1 -> RE: FEBRUARKE 2020 (19.6.2019 21:12:17)

Dober večer, moje deklice [sm=smiley1.gif]

Same dobre novičke. [sm=bravo.gif] Čestitke za uspešne preglede [sm=smiley20.gif]

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica333

Ubee bravo! :) jaz imam 18.julija. so me probabli prepricati za nifty ampak se mi ne zdi potrebno. Amniocenteza se mi pa slisi tako grozno.




Zakaj pa Nifty? Zaradi starosti? Sama sem razmišljala, da bi mogoče tokrat naredila Nifty test. Predvsem, da me ne bi psihirali [sm=smiley29.gif] na račun let (40). Amniocenteza pa tudi pri meni ne pride v poštev. No way!!!

Jaz sem v redu, čeprav mi življenje grenijo rjavi izcedki, včasih tudi blago rdeči. Isto sem doživela v prvi nosečnosti. Se je vse srečno končalo. Sem pa pred leti doživela na enak način spontani splav. Razmišljam da bi se zaradi tega vseeno prej pokazala pri svoji ginekologinji. Ampak trenutno je še prezgodaj. Jutri bom dopolnila 5T. Torej moram počakati še vsaj 1 teden, da jo zaprosim za urgentni ultrazvok. Bolečin drugače nimam. Počutje odlično. Občutka tudi nimam slabega. Grem pozitivno naprej. [sm=smiley1.gif]

Ostanite dobro [sm=metulj.gif]




Ribica333 -> RE: FEBRUARKE 2020 (19.6.2019 22:28:40)

Nic niso razlagali da zaradi let (za nifty), ceprav bi bilo mozno. Sem imela bolj obcutek da zato, ker ga izvajajo in so hoteli prodati storitev. Ceprav vem, da ga veliko ginekologov priporoca.


Jaz ne bom o teh testih razmisljala, sla bom na nuhalno in dvojni hormonski test. To je to.




Melanie1 -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 14:44:47)

Nuhalna svetlina + dvojni hormonski test je tudi odlična izbira, ampak se mi ne da hoditi v Ljubljano. Zato bom naverjetneje naredila kar Nifty test, pa še to pri moji ginekologinji. Sem gledala cene. Sedaj so dokaj znosne. Osnovna varianta 350 EUR. Včasih je bilo okrog 1000 EUR. Skratka odločno preveč. [sm=smiley29.gif]

Sem se pa prejle spomnila na našo AllStar. Če nisem kaj zamešala, ima danes UZ. Si v mojih mislih in močno stiskam peste, da je vse v redu. [sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]




Ribica333 -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 15:23:20)

Zakaj v Ljubljano? Saj nuhalno izvajajo po moje povsod. Ok 9citno odvisno iz kje si :) Sem imela obcutek da je bolj pogosto v ginekoloskih bolnisnicah kot nifty. Ok res pa da sklepam po svoji regiji. Jaz npr bi mogla na nifty v ljubljano, nuhalno imam pa blizu.


Drzimo pesti za Allstar!




DaKaNi -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 15:43:14)

All star kako je slo? 💕 Punce meni je pa danes prvic tako slabo postalo da joj.. padec energije totalno. Zgleda se bo pocas zacelo! 
Kako si racunate ve tedne? Ok od prvega dne zadnje m. Ce si kaz tako racunam sem zdaj v sedmem tednu. Ampak to verjetno drzi samo za tiste ki imajo ciklus na 28 dni? Moj ciklus je pa nekje na 35-40 dni. 




chapita -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 16:29:10)

Pozdravljne:)


tudi meni se je v nedeljo pokazal +. Je pa to moja druga nosečnost. Na pregled nism še naročena, ker je ginekologinja odsotna. Sem pa v taki situaciji da moj prvorojenec preboleva vodene koze :/ sama sem jih na srečo že prebolela. PDP nej bi mela okrog 20.2.
LP




Melanie1 -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 17:20:51)


IZVIRNO SPOROČILO: Ribica333

Zakaj v Ljubljano? Saj nuhalno izvajajo po moje povsod. Ok 9citno odvisno iz kje si :) Sem imela obcutek da je bolj pogosto v ginekoloskih bolnisnicah kot nifty. Ok res pa da sklepam po svoji regiji. Jaz npr bi mogla na nifty v ljubljano, nuhalno imam pa blizu.




Ma ne vem, nazadnje sem nuhalno in dvojni hormonski test delala v Ljubljani. Je pa bilo na napotnico. Mogoče zaradi tega? Sem pozabila. [sm=zmeden.gif]Takrat sem bila stara 36 let. Ne vem, če mi sploh več pripada, pač na napotnico. Zagotovo pa vem, da mi bodo hoteli uvaliti amniocentezo. Me ne zanima... Nuhalno pa lahko delam pri svoji ginekologinji, seveda. Pa pozanimala sem se, da tudi Nifty. [sm=smiley20.gif]


IZVIRNO SPOROČILO: chapita

Pozdravljne:)


tudi meni se je v nedeljo pokazal +. Je pa to moja druga nosečnost. Na pregled nism še naročena, ker je ginekologinja odsotna. Sem pa v taki situaciji da moj prvorojenec preboleva vodene koze :/ sama sem jih na srečo že prebolela. PDP nej bi mela okrog 20.2.
LP

Dobrodošla [sm=smiley31.gif] Midve pa imava na isti dan PDP [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




chapita -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 17:24:48)

Hvalaa:)


Kdaj si pa mela zadnjo M? Meni vsak izračun mal drugače izračuna :) Se pravi sedaj naj bi bili v 5 tednu ne ? :) Je moja druga nosečnost ma se mi zdi kot da bi bila prvič noseča:)




Val95 -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 17:30:57)

Pozdravljene!
Mene zanima kako je s folno kislino. Ali jo katera že jemlje? Zanima me tudi, če ste jo začele jemati po prvem obisku ginekologa ali že prej?
Hvala za odgovore 🤗




chapita -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 17:49:06)


Jst sm pila Tifol že pred zanositvijo. Sem ter ter tja tudi kakšno tabletko spustila. Sedaj pa pijem Elevit. Sm jih pila tudi v prvi nosečnosti.

IZVIRNO SPOROČILO: Val95

Pozdravljene!
Mene zanima kako je s folno kislino. Ali jo katera že jemlje? Zanima me tudi, če ste jo začele jemati po prvem obisku ginekologa ali že prej?
Hvala za odgovore 🤗






Sofie -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 18:01:25)



IZVIRNO SPOROČILO: Val95

Pozdravljene!
Mene zanima kako je s folno kislino. Ali jo katera že jemlje? Zanima me tudi, če ste jo začele jemati po prvem obisku ginekologa ali že prej?
Hvala za odgovore 🤗



Folno je treba jest že predno zanosiš. Če si noseča in je ne ješ pojdi hitro ponjo. Nikakor pa ne čakat na prvi pregled. Takrat je že malo pozno. 





Melanie1 -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 18:19:58)

chapita - moja zadnja M je bila 16. maja in mi koledarček izračuna datum poroda 20. februar. In, ja, noseči sva polnih 5 tednov [sm=bravo.gif] Poglej moj tikerček... [sm=smiley36.gif]

Val95 - kot so ti že punce odgovorile, folno kislino je treba začeti uživati čimprej. Jaz jemljem Elevit. Sem ga uporabljala v vseh nosečnostih. [sm=b/]




Ribica333 -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 19:13:07)

Folno kislino naj bi se začelo jesti 3 mesece pred zanositvijo da bi bila uporaba optimalna. Ker pa nisem šlogarca sem jo začela takoj ko je bil test pozitiven. 😊  In sicer kot vitamine Elevit.

Glede tednov pa jaz uporabljam aplikacijo na mobitelu.

Melanie1:
Pri nas v porodnišnici, kjer imam ginekologa, je nuhalna plačljiva in na napotnico. Tudi jaz sem imela napotnico ker sem bila 36, zdaj pa baje pripada le amniocenteza. To bodo tud meni po moje težili naj grem. Premislila bi samo v primeru res slabih rezultatih pri nuhalni in dvojnem hormonskem testu.... ampak jaz mislim da bo vse ok.

Chapita:

Joj norice...naš jih je prebolel nekaj mesecev nazaj. Upam da imate kako blažjo obliko. Ni nič luštno. Pa še zdsj ko je vroče...je pa fino da si prebolela da se nimaš nič bati za otročka v trebuščku.





DaKaNi -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 20:36:35)

Tudi jaz sem zacela s folno kislino takoj ko sem ogledala plusek. Jemljem pa od Novalaca. So mi prav na okus dobre. 


Drage moje kaksen pa je vas odnos s partnerji? Kako so sprejeli nosecnost? Predvsem tisti za katere je to prvic?




Val95 -> RE: FEBRUARKE 2020 (20.6.2019 22:07:19)

No, zdaj me malo skrbi, ker nisem vedela točno kako in kaj. Je prvič in ni bilo vse v naprej načrtovano. Imam pa jutri potrditveni pregled, tako da upam, da me malo pomirijo. Sem pa malo brskala in ugotovila, da sem vsakodnevno zaužila hrano, bogato s folno kislino, tudi pred zanositvijo. Morda ne v točno toliki meri, kot bi bilo potrebno za nosečnico, ampak me to dejstvo vsaj malo pomiri. Danes pa sem kupila Novolac.
Kar se tiče nosečnosti, jo je moj sprejel zelo pozitivno. Je v obeh rastla ta želja :)




Allstar -> RE: FEBRUARKE 2020 (21.6.2019 7:16:16)

Punce, hvala vam da ste bile včeraj z mano v misih [sm=smiley1.gif].
Pregled je bil super in videli smo 2 migetajoča srčka [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]
Vesela do vesolja in nazaj [sm=smiley36.gif].
Naslednji pregled je čez slaba 2 tedna in že komaj čakam [sm=smiley1.gif].
Na nuhalno se moram pa še naročit. Verjetno se bom kar k Pušenjaku, ki je strokovnjak za večplodnost [sm=smiley1.gif]




Sofie -> RE: FEBRUARKE 2020 (21.6.2019 7:22:25)



IZVIRNO SPOROČILO: Allstar

Punce, hvala vam da ste bile včeraj z mano v misih [sm=smiley1.gif].
Pregled je bil super in videli smo 2 migetajoča srčka [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]
Vesela do vesolja in nazaj [sm=smiley36.gif].
Naslednji pregled je čez slaba 2 tedna in že komaj čakam [sm=smiley1.gif].
Na nuhalno se moram pa še naročit. Verjetno se bom kar k Pušenjaku, ki je strokovnjak za večplodnost [sm=smiley1.gif]



Čestitkeeeee. Ful vesela zate. 




Ribica333 -> RE: FEBRUARKE 2020 (21.6.2019 8:06:57)



IZVIRNO SPOROČILO: Allstar

Punce, hvala vam da ste bile včeraj z mano v misih [sm=smiley1.gif].
Pregled je bil super in videli smo 2 migetajoča srčka [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]
Vesela do vesolja in nazaj [sm=smiley36.gif].
Naslednji pregled je čez slaba 2 tedna in že komaj čakam [sm=smiley1.gif].
Na nuhalno se moram pa še naročit. Verjetno se bom kar k Pušenjaku, ki je strokovnjak za večplodnost [sm=smiley1.gif]



Uuuu pa kr dva!!! 😍 cestitke!




Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>