RE: MARČEVKE 2020 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


Tiggy91 -> RE: MARČEVKE 2020 (13.7.2019 13:35:59)

Hej, moj 1. ja - konec leta bom 28. :) prvi pregled dobim upam v ponedeljek datum:) slabosti so občasne, prsi pa me tako bolijo da zvečer na trebuhu ne morem spat. Katero folno ste kupile? Js sem vzela Femibion 1 ampk ga spijem kar zjutri ob zajtrku ne ob glavnem obroku. Se trudim maksimalno da pozitivno razmišljam in da bo vse na pregledu ok! :) 





Anaina -> RE: MARČEVKE 2020 (13.7.2019 13:36:28)

Malinca se opravičujem. Vedno mi crkovalnik nekaj po svoje😁





Malinca. -> RE: MARČEVKE 2020 (13.7.2019 13:48:13)

Jaz sem 27.. se tut trudim cimbolj pozitivno razmisljat, sam je res cudno ker sploh nimam obcutka da je kaj v meni 🤔 

Drgac Tifol mam za folno..jo vsakic pr vecerji.. a pri hrani se ful pazite?Na dopust letos sele septembra..prej samo kaksen vikend..




Fantasistykke -> RE: MARČEVKE 2020 (13.7.2019 19:48:50)

Evo se oglasam z morja :) danes preziveli zacuda brez slabosti 👍🏼 Stara sem 29, moj prvi :) 
Jst sm se odločila za Novalac, da se malo vitaminov vnesem :)




Karmmen -> RE: MARČEVKE 2020 (13.7.2019 21:36:02)

Sem ocitno najmlajsa, bom 24. Tudi jaz jemlem novalac, prvih par dni pa sem tifol.. komaj cakam, da mine ta teden, da bo koncno petek tukaj.. zdaj se bo sele vleklo.. 




Malinca. -> RE: MARČEVKE 2020 (14.7.2019 8:51:11)

Skupine na fbju pa tudi jaz ne najdem.. samo iz leta 2019.
Tiste ki ste že bile na 1. pregledu..kako zgleda? :)




Tiggy91 -> RE: MARČEVKE 2020 (14.7.2019 8:56:51)

Hej skupina na fb je, sam je treba iti pod groups/skupine ne splošno iskanje. Je pa zaprta kar pomeni da lahko komu pokaže da si se včlanila :) zato bom js počakala s klepetom tam dokler ne bo vse ok in poveva domačim :) 





Fantasistykke -> RE: MARČEVKE 2020 (14.7.2019 9:36:54)

Jaz se se nisem vclanila, cakam drugi pregled, ko bo bolj ziher, pa bo tudi ze kdo vec vedel :)Pri prvem pregledu ti izmerijo tlak, te stehtajo, ginekolog ti naredi vaginalni UZ, razlozi kaj je, ce se vidi utripe pogledata tudi to, glede na tezave lahko se ostali pregled. Pol se pa pogovorita glede vseh teh osnovnih stvari, simptomov, folne, prehrane,... in tega kar te zanima :) potem pa sledi se laboratorij, das nekaj epruvet krvi in vodo...potem pa cakas do naslednjega pregleda :)




Malinca. -> RE: MARČEVKE 2020 (14.7.2019 11:06:05)

Ja sej jest bom tut počakala, da gre še pregled mimo..no najbrž kr do NS.. nebi rada de že vsi prej vejo :)
Kdaj ste pa po večini imele 1. preglede? A ste že vse slišale srčka?




Sreckanosečka -> RE: MARČEVKE 2020 (14.7.2019 22:55:49)

Pa je se ena nova med vami. Danes sva po 11 mesecih končna zagledala plusek. Še kar ne dojamem. Znakov pa se niti nimam razen krčev in napihnjenost. Krče imam že tri dni in sem mislila da bo zopet prišla M, zato sem tudi s testom malo počakala. Vesela sem za vsee nas. Lepo bodite.




Malinca. -> RE: MARČEVKE 2020 (15.7.2019 13:50:44)

Oo..sreckanosecka.. dobrodosla! :)

Iskrene cestitke in naj ti hitro in lepo minejo prvi 3je meseci.. pravje da potem je veliko lazje 😉 Je tvoj 1.?




Sreckanosečka -> RE: MARČEVKE 2020 (15.7.2019 15:52:07)

Ja je prvi. Sem se ravno narocila na pregled in ga imam 26.7. ker sem zanosila s pomocjo klomida in dabrostona je pregled malo prej. Drugace imam pa kar pogoste krče, upam da cimprej minejo.





Anonimen -> RE: MARČEVKE 2020 (15.7.2019 16:44:13)

Še ena nosečka... 

Sem šele danes naredila test. M mi zamuja tri dni. Se je takoj pokazala druga črtica... ☺PDP cca 23.3. Ginekologinjo kličem drugi teden, ko pride z dopusta... Jaz še kar ne dojamem. Moj je pa tudi čisto paf, ker je tako hitro ratalo... 😂Doma že imam eno 2.5l razgrajačico...




Tiggy91 -> RE: MARČEVKE 2020 (15.7.2019 18:14:26)

Evo zmenjena pri ginekologinji :) 20.8. Datum prvega pregleda, ampk se mi zdi fuul pozno. ZM je bila 8.6. Tako da bom takrat 10t in 3 dni:) sj je hotla en teden prej pa so na dopustu:)))) vem da je normalno med 8 in 10tim ampk čisto neučakana, se mi bo feejst vleko:) kakšna ideja kako si skrajšat čakanje? :)  takoj po pregledu pa se naročim na nuhalno? Sj bo ok tako? :) 





Fantasistykke -> RE: MARČEVKE 2020 (15.7.2019 18:42:13)

Ne moreees :) vleceee se, sploh zadnji teden...pol ugotovis da je hitro minilo, ampak moras spet cakat 4t do naslednjega pregleda :) mene ubija :) sam lej dobra stvar je da se bo res vse vudlo, plod, utripi in bos tolko bolj lahko mirna in ziher da je kul 👍🏼Glede nuhalne si pa se dovolj zgodaj, js mam drugi pregled v 10t (priblizno, ker nimam pdp se) in je rekla prvic da se bova na tem zmenile, prej je blo se prezgodaj :) bomo skupaj odstevale :)




Malinca. -> RE: MARČEVKE 2020 (15.7.2019 19:04:34)

Jooj..vidm da nism edina ki umira v cakanju na prrgleed.. res skusam bit ful pozitivna,sam po drugi strani se pa bojim da ne bi bilo utripa.. joo.. kolk bom sele zivcna na dan ko bo treba it :)

Jaz sem se na nuhalno narocila 11t5dni.. rada bi sicer sla 11t1dan,ker mamo potem za vikend eno druzinsko srecanje in bi blo idealno da bi lahko vsem povedala :) ampak..a mislte da je takrat se prezgodaj? 🤔Pa cestitke Anonimna! :))




Sreckanosečka -> RE: MARČEVKE 2020 (15.7.2019 21:04:34)

Se še kateri zdi da se cas cisto ustavi, ko se zmenimo za termin pregleda in je treba čakati? Sem sedaj prebrala od zacetka vse objave in vidim, da smo kar priblizno isto stare. Js bom konec meseca 28. Je še katera z Ljubljane? Drugace je pa mene danes zacela matrat utrujenost.




Tiggy91 -> RE: MARČEVKE 2020 (15.7.2019 22:25:26)

Srečkanosecka tam tam smo ja:) 24-32 če sem prav prebrala:) jaz bom konec leta 28 tako da sva midve generacija in obe Ljubljančanki:) jaz sem bila danes pri novi ginekologinji, sem prej imela študentsko ki je jasno dala vedt da ona nosečnic ne mara preveč in da nisem za tja :) tako da sem danes podpisala prestopno izjavo, poklicala za karton in sedaj cicam in čakam do 20.8. 😂 :) se mi zdi da se mi bo grozno vleko, tko da moram obvezno umes kakšen dopust splanirat :) 





Malinca. -> RE: MARČEVKE 2020 (16.7.2019 7:26:28)

Tiggy..a takrat bo sele tvoj 1. Pregled al si ze slisala srcka? :) oprosti ce si ze napisala..





Tiggy91 -> RE: MARČEVKE 2020 (16.7.2019 7:38:58)

Malinca. Moj prvi ja :) prvi pregled imam šele 20.8., do takrat pa razmišljam pozitivno :) razmišljam da bi šla v naslednjem tednu (7-em) na samoplačniško... sem imela zjutri paniko ker sem ugotovila da me skoraj nič vec prsi ne bolijo, in da sem se zbudila spočita... Pa že Use mogoče črne scenarije pogruntala:) tako da nič več prekomernega branja forumov in sikiranja kaj se dogaja v meni :) upam pa da res nisem zgubila useh nosečniških signalov ker so mi bili prav cute :) 





Tiggy91 -> RE: MARČEVKE 2020 (16.7.2019 8:22:43)


Prvi pregled ja bo v 10t in 3 dni :) načeloma je čisto ok, se bo več videlo ma me je strah kaj je lahko vse do takrat in razmišljam o samoplačniškem v polnem 7 tednu Oz. 8 tednu...:) srčka se nisem slišala bi bilo tudi malo zgodaj (danes 5t in 3 dni) 
IZVIRNO SPOROČILO: Malinca.

Tiggy..a takrat bo sele tvoj 1. Pregled al si ze slisala srcka? :) oprosti ce si ze napisala..








Karmmen -> RE: MARČEVKE 2020 (16.7.2019 8:35:51)

Pozdravljene nosečke,

mene zadnje čase bolj skrbi moja nihanja v razpoloženju.. ker če mi bojo še malo nagajali hormoni, bom do marca sama [sm=smiley36.gif] res se mi zasmili včasih, ker me taka jeza prevzame, kot da bi bila neka pošast v meni..[sm=hudicek1.gif] prej se mi to nikoli ni dogajalo.. :D še ima katera podobne težave? [sm=smiley36.gif]




Sreckanosečka -> RE: MARČEVKE 2020 (16.7.2019 8:44:25)

Tiggi ce razmišljaš o samoplačniškem pregledu ti priporočan zdravstveni center Dravlje v Lj- zdravnica Mili Lomšek. Js sm do nje šla že dvakrat ampak zaradi neplodnosti. Drugače dela tudi potrditvene ultrazvoke v začetku nosečnosti in mislim da stane 35€. Js sm bila pri njej narocena ravno ta petek 19.7, da bi preverili prehodnost jajcevodov ampak bi nebo treba it <3 sem ful vesela da se je vse skupaj tako poklopilo. Pri nama je ze kar smešno nekaj časa že razmišljava o nakupu hiše in ko sva v petek podpisala pogodbo sva si rekla evo štalca je zdej pa sam se otroček in po 11 mesecih v soboto test pozitiven. 

Za znake pa ni nic hudega ce se malo zmanjsajo sem ze brala pri Pušenjaku. To je sprva naval hormonov , ki se kakšen dan malo bolj znornalizira. Vse bo ok <3




Anaina -> RE: MARČEVKE 2020 (16.7.2019 8:51:52)

Karmenn moje nihanje razpoloženja je zelo podobno... Včasih grem že sama sebi na živce. 😁 Tak da se mi moj tudi občasno kar smili..

Glede pregleda pa jaz sem šla samoplacnisko na potrditveni UZ. Vse je bilo ok glede na tedne. Zelo micken plod z rumenjakovo vrečko.. Plačala sem 40 eur in dobila slikico. Naslednji pregled imam pa 22.7. Upam da bo vse ok pri vseh.. Karmen ti imaš pa v petek pregled ne? 




Karmmen -> RE: MARČEVKE 2020 (16.7.2019 9:02:18)

Res mi nagajajo hormoni ja, tudi vsako jutro na školji čepim, čeprav ne izbruham nič, ampak me tako sili na bruhanje, da je to neverjetno..
ja v petek imam pregled, me je kr vsak dan bolj strah.. nočem se nič preveč veselit, dokler mi ne potrdijo, da je vse vredu. :)




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>