|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2020
21.9.2019 9:43:26   
lili88
Jest pa vseeno mislim da je nekaj resnice na tem... na zacetku ok potem je slo pa kar gor... 4.9 5.1 5.3 5.6 5.9 6.3 ... pa se bi slo ker sem dobila inzulin in sem mogla skoz enote povecevat... za nekatere je mogoce pretiravanje meni so ugotovioi pravilno in to samo na podlagi 1 izvida 5.3 potem sem si pa sama merila in se rihtala in ugotavljala kaj mi prevec dvigne cukr kaj je ok in kolk enot potrebujem... 


(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Majčice 2020
21.9.2019 10:31:39   
Lunica00
Se ena, ki pricakuje v maju.Pdp imam 8.5.Zanosila s pomocjo umetne oploditve.Imela sem prvi UZ, in sicer tam kjer so mi opravili postopek, v 7 tednu je pikica velika 7mm.Pri svojem ginekologu pa imam prvi pregled v 9tem tednu.

Glede na to, da je to moja prva nosecnost, me zanima ali ste se ve ze prijavile na nuhalno svetilno?Ne vem koliko prej se je treba, da ne bom kaj zamudila. Ali obenem naredijo tudi dvojni hormonski test ali se to posebej narocis?Pa se vprasanje glede kreme proti strijam.Meni se trebuscek ze kar malo pozna in tudi prsi so mi zrastle.Za enkrat se mazem z maslom za telo.Me pa zanima, tiste ki imate izkusnje, katero kremo priporocate, da je res dobra?

(odgovor članu lili88)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Majčice 2020
21.9.2019 11:10:12   
vrtnica00
Jaz se bom prijavila po se enem UZ. Ponavadi se prijaviš, ko imaš prvi pregled okoli 9 tedna. Glede na to, da ti že imaš pdp določen, bi se lahko tudi že sedaj. S kremami nimam nekih izkusenj. Sem uporabljala bolj masla.




(odgovor članu Lunica00)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Majčice 2020
22.9.2019 9:55:48   
diana 28
A to se moraš prav prijavit? Če narediš pri svoji ginekologinji verjetno poveš pri predhodnem UZ? 
Jaz sploh ne vem kako to gre....ma verjetno te tudi sami malo usmerjajo?🤔

(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Majčice 2020
22.9.2019 12:58:39   
Mala vila
Jaz se moram naročit, ker moja tega ne dela. Še vedno sem cela zmedena, kam naj grem. Trenutno se odločam med porodnišnico Lj, ZC Dravlje in dr. Strah v Domžalah. Ima mogoče katera izkušnje z njimi?

A imate ve tudi kaj krčev v maternici? Mene že cel teden nekaj zateguje. To je verjetno normalno, ne?

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Majčice 2020
22.9.2019 13:01:43   
lili88
Priporocam dravlje... v porodnisnici sem bila in v dravljah... v dravljah se bolj posvetijo... pri strahovi je pa menda kakor nabases na dan... vcasih ok vcasih ne...


(odgovor članu Mala vila)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Majčice 2020
22.9.2019 13:25:30   
vrtnica00
Krči so normalni. Jaz jih imam skoz in zaradi tega jemljem Mg tablete. 


(odgovor članu lili88)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Majčice 2020
22.9.2019 17:54:36   
Poppy12
Živjo,

jaz sem si spremenila ime, da sem se malo anonimizirala user posted image user posted image

Lunica00 tudi jaz sem prišla do zanositve s pomočjo OBMP. Ni bilo lahko, ampak v tretjo nama je uspelo. Na kateri kliniki si bila? Jaz sem bila pri dr. Rešu v Zdravstvenem centru Dravlje, in lahko rečem same pohvale! V petek imam pri njih prvi pregled, sem se pa zmenila, da me pregleda dr. Lomškova, ker si želim, da bi ona spremljala celotno nosečnost.

Včeraj sem bila že v prvem baby shoppingu in sem si kupila nosečniški koledar - https://www.primus.si/noseckin-koledar
Za sedaj še čisto ne dojemam, da je vse kar se mi dogaja, res. Slabosti (še) nimam, edino prsi me bolijo že caa 1 teden.

(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Majčice 2020
22.9.2019 21:07:48   
vrtnica00
Jaz sem pa prej otroka tusirala in mi reče, mami ti boš pa dojenčka imela. Vidim, da ti trebušček raste 😂

Kako me opazuje 😲

(odgovor članu Poppy12)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Majčice 2020
22.9.2019 21:22:10   
Lunica00
Lili88 ali si delala, ko si šla na pregled v Dravlje, dvojni hormonski test in nuhalno svetilno ločeno ali vse na enkrat? Meni so v Dravljah namreč pojasnili, da je dvojni hormonski test najbolje delati že v 10tem tednu. Sama se tudi odločam med Dravljami in Strahovo.
Poppy12 tudi jaz sem bila na OBMP v Dravljah, uspelo je v drugem postopku (četrti transfer). Zgleda je bil avgust/september kar ugoden mesec za postopek user posted image . Bila sem pa pri Lomškovi, čeprav so me obravnavali tudi drugi. Lomškova je tvoja ginekologinja ali kako te bo spremljala celo nosečnost? Se boš za nuhalno odločila potem tudi v Dravjah?
Vrtnica00 haha. Pred otroci težko kaj skriješ user posted image .

(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Majčice 2020
22.9.2019 21:23:17   
Anonimen
Poppy, Lunica, če ni skrivnost in preveč osebno, ste ugotovili vzrok, da ni prišlo naravno do zanositve ali kar tako ni ratalo kljub temu da naj bi bilo vse ok? Po kolikšnem času od začetka poskušanja ste šli na umetno? Pa vse dobro!


(odgovor članu Poppy12)
  Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Majčice 2020
22.9.2019 21:30:01   
Lunica00
Jaz sem šla po enem letu, ko ni uspelo h ginekologu. Zaradi moje starosti, naju je poslala takoj naprej zaradi neplodnosti. Pri nama se je izkazalo, da je problem pri partnerju, zato so naju dali takoj na umetno oploditev. Ne glede na to, da naj bi bila jaz ok, pa je vseeno trajalo, da se je prijelo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Majčice 2020
23.9.2019 9:33:23   
Mala vila
Jaz sem se danes naročila na nuhalno in mi je rekla, da lahko pridem dat kri za DHT 1 teden prej in dobim izvide nuhalne takoj, lahko pa dam kri na nuhalni in dobim izvide po enem tednu. Če kateri ta informacija kaj koristi. Sem se pa naročila v Dravlje 😊

Kako se drugače kaj počutite? Ste ok?

(odgovor članu Lunica00)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Majčice 2020
23.9.2019 10:06:32   
diana 28
Jaz sem kar ok. Prsa me malo '''' mucijo''''...enkrat nic ne bolijo, drugič kar močno...in če pojem malo večjo porcijo me nenormalno boli v hrbtenici oz. pri ledvicah. A se to tudi kateri od vas dogaja? 
Je pa faj vedet, da lahko daš kri pred nuhalno in dobiš izvide takoj...bom vprašala mojo ginekopoginjo pri naslednjem pregledu...🤔

(odgovor članu Mala vila)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Majčice 2020
23.9.2019 10:18:58   
lili88
Ne jaz sem delala samo nuhalno... sem bila pri mili lomsek... ful v redu 💗 zdaj bom sla verjetno kar k svojemu ginekologu pa ceprav najraje ne bi sla... tista statistika ki prakticno nic ne pove samo zivcira mi gre na zivce 🙈😂 sla bom zgolj zato da se vidi organe in delovanje vsega... je le to mini morfologija...


(odgovor članu Lunica00)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Majčice 2020
23.9.2019 11:30:11   
vrtnica00
Jaz sem na čase super. Potem pa udari slabost in sem fertik. Bruham ne. Trenutno se mi še malo vrti. 


(odgovor članu lili88)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Majčice 2020
23.9.2019 11:56:37   
aleps 5
Pozdravljene nosecke 😊 tudi jaz hvala bogu nimam nekih tezav... vcasih imam "tezak" zelodec... to je pa to... aja pa prsa me bolijo... ampak sm zdej ze spraksirana da vem da morm met skoz mal opore drgac mislm da mi bojo odpadle 🤣 bo ze... to je car vsega tega cesar se veselimo. Lep dan mamite 😊


(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Majčice 2020
23.9.2019 17:42:37   
Titans
Moja največja težava so pogosti in tudi zelo močni glavoboli. Pa vedno bolj imam tak čuden občutek v želodcu, da mi nič ne paše jest oz. najbolj mi ustrezajo enostavni ogljikovi hidrati (zdravo, vem😶). Mam pa tudi zelo izostren vonj. Je moral moj zamenjat deodorant, ker mi je tako smrdel. Zdaj pa mi novi tut smrdi, sam malo manj😀 na nuhalno se bom jaz naročila pri svoji gin. na pregledu v 9 tedenu. Če bo prepozno, bom pa klicala kam drugam. Lepo bodite mamice pa srečno tistom, ki imate ta teden preglede. Stiskam pesti za vaše pikice!


(odgovor članu aleps 5)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Majčice 2020
23.9.2019 17:47:13   
Poppy12
Anonimna, pri nama je bila težava nekje vmes. Pri mojem je bila slika dokaj OK, ampak lahko bi bila boljša. Več težav je bilo pri meni - endometrioza in hormonsko neravnovesje. Po enem letu neuspehov sva šla na pregled, čez dva meseca sem imela laparoskopijo, tri mesece kasneje prvi postopek, potem čez 3 mesece drugega, ter nazadnje 4 mesece po druem še tretjega, ki pa izgleda da je bil uspešen.

Lunica: pri Lomškovi nisem bila, ginekologa imam drugje, vendar ko sem govorila s sestro v Dravljah, sem jo vprašala, če je lahko Lomškova moja ginekologinja v času nosečnosti, in mi je rekla naj se z njo o tem pomenim na pregledu. Torej v petek.

Mala vila, hvala za info, bom naredila tako da dam kri en teden prej. Itak grem v Dravlje.

Še vedno ne občutim neke pretirane slabosti. Malo mi je slabo, ni pa nič hujšega in običajno v parih minutah mine. Imam pa trebuh grozno napihnjen in po videzu si lahko kakšne 2-3 mesece nosečnosti gor pripišem user posted image


(odgovor članu aleps 5)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Majčice 2020
24.9.2019 13:39:05   
Banana123
Hjoooj meni pa je tako slabo :( in že bruham zjutraj.. tako je bilo tudi pri prvi nosecnosti user posted image

(odgovor članu Poppy12)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Majčice 2020
24.9.2019 13:47:28   
diana 28
Uh...to pa,mora bit smotano...pa ti nic ne pomaga, da zmanjsas slabosti? Krekerji menda pomagajo in 5 manjsih obrokov na dan. 
Jaz teh slabosti na sreco nimam. Ze tisto malo, ko malenkosg cutim slabost ni prijetno. Upam, da ti kmalu mine. 🤔

(odgovor članu Banana123)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Majčice 2020
24.9.2019 15:02:59   
vrtnica00
Te slabosti so najhujše. Meni je prav grozno, ko mi je slabo. Na srečo ne bruham. Je pa v želodcu občutek kot da sem ga pila celo noč. Grozno.

Do kdaj ti je bilo tako slabo v prvi nosečnosti? 

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Majčice 2020
24.9.2019 15:07:41   
Banana123
Probala sem zjutaj s krekerjem, ampak itak.. sem ga takoj zbruhala.. user posted image

V prvi nosečnosti mi je bilo tak slabo do 12t - potem pa kot bi odrezal.. Nič več.. Upam da hitro mine user posted image

(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Majčice 2020
24.9.2019 19:07:54   
vrtnica00
Koliko tednov si sedaj noseča?

Ah boga 😯

(odgovor članu Banana123)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Majčice 2020
24.9.2019 19:18:13   
Mala vila
Joj grozno 😨 meni se pojavljajo samo napadi slabosti, če imam prazen želodec. Če pojem pa malo večjo porcijo imam pa občutek, kot da mi hrana obleži v požiralniku in želodcu in se reeeees počasi premika. Ful hitro sem sita, ampak ful hitro spet lačna. Baje proti slabosti pomagajo ingverjevi bonboni. V dm-u jih imajo 🙂

Pa tej smotani krči mi ves čas nagajajo. Vsak dan spijem 2 ali 3 magnezijeve šumečke, ampak nimam občutka, da res pomagajo. Sej ni toliko moteče, kot to da me ves čas skrbi, da je kaj narobe 🙄🙄 baje preveč paničarim 🙈

(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?