Majčice 2020 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


diana 28 -> Majčice 2020 (8.9.2019 7:39:24)

Hey hey....pa sem se le opogumila in odprla novo temo. Plusek sem zagledala 03.09.2019 in po svojih izracunih imam pdp 01.05.2020 😊...to je sicer moja druga nosecnost. Prva se je koncala v 8 tednu, ker plodku srcek ni bil...😔..bila je kar huda izkusnja tako psihicno kot tudi fizicno ampak upam na najbolje po enem letu slabe izkusnje...😊 Pregleda se nimam dolocenega saj svoje ginekologinje zaradi dopusta nisem se klicala, pa tudi precej zgodaj je se..sem v 6 tednu in 2 dni. A je se kaksna majcica tu okrog? 😉...




NajaRaja -> RE: Majčice 2020 (8.9.2019 13:34:22)

Tudi jaz pričakujem maja [sm=smiley1.gif], rok naj bi imela 5.5.
Za [sm=nosecka.gif] sem izvedela dober teden nazaj, in sicer dva dni pred odhodom v Grčijo [sm=smiley36.gif]. Verjetno sem [sm=duda.gif] že prvi mesec predozirala s feto in grško solato [sm=smiley13.gif]
Je pa to moja prva nosečnost [sm=smiley1.gif]




vrtnica00 -> RE: Majčice 2020 (8.9.2019 14:58:38)

No pa se je le ena opogumila hehe.

Po izračunih imam rok 8.5.2020. Trenutno sem noseča 5t 3d. To je moj tretji otrok. Imata že kakšne težave? Mene zaenkrat vsake toliko napihne in je opazen trebuh in danes boli kot da bi menstruacijo dobila. 
Lp




Anonimen -> RE: Majčice 2020 (8.9.2019 18:58:52)



Hoj. Še ena majčica. Pričakujeva v začetku maja, to bo 1. otroček. Kakšne težave imate kaj zaenkrat? Jaz sem v začetku 7.tedna in zaenkrat samo zelo huda utrujenost😴




diana 28 -> RE: Majčice 2020 (8.9.2019 19:00:25)

NajaRaja sva kar v podobni situaciji...tudi sama sem pred odhodom na dopust (prav tako v Grcijo) naredila test vendar mi takrat ni se nic pokazal. Po treh dneh pa je ze malo prevec zamujala menstruacija pa je pokazalo, da nekaj pa je...sedaj pa 🐣 lahko futramo z dobro grsko hrano😃...


Me veseli, da ste se tudi ve malo opogumile...jaz zaenkrat razen obcasnih res blagih slabostih niti nimam posebnih tezav. No, razen prsa me res zelo bolijo in so precej napihnjene. Se prav bojim kaj me se caka po eni strani😅 Drugače pa se kar dobro počutim. Vrtnica, ti si pa prav pridna...res lepo, da je to tvoj tretji otrocek 🥰....




vrtnica00 -> RE: Majčice 2020 (8.9.2019 19:06:05)

Dolgčas nam sigurno ne bo 😉 





Anonimen -> RE: Majčice 2020 (8.9.2019 20:30:09)

Punce, kako dolgo ste potrebovale, da ste zanosile? Sem upala do danes, da se vam pridružim, pa žal upamo na naslednji mesec.





NajaRaja -> RE: Majčice 2020 (8.9.2019 22:07:46)

Hehe Diana, Grčija je zakon [sm=smiley1.gif] Midva sva kot ponavadi na vsakem dopustu najela skuterček, da se bova vozila po otoku. Pa nimajo najboljših cest in me je parkrat tako streslo, da sem šla potem guglat ali je vožnja s skuterjem sploh varna. Pa baje ni (sva potem skuter vrnila), prav tako kot baje ni varna tuna in še nekaj ostalih rib, sveže stisnjen pomarančni sok v restavracijah (!), surova solata, domač sladoled, sončenje,...skratka vse kar sem jedla in počela je bilo po mnenju "strokovnjakov" na različnih forumih riskantno in neodgovorno in se resno sprašujem če ni naslednjič bolje da ostanem kar doma v kleti [sm=smiley5.gif]

Nekih znakov nosečnosti sicer nimam, razen tega da skos hodim na wc (seveda najbolj intenzivno ponoči [sm=smiley13.gif]). Verjetno je za "taresne" znake še prezgodaj..

Nama je ratalo v drugo. Prvič, ko sva se resno lotila zadeve, sem narobe predvidela ovulacijske dneve in seveda ni bilo nič. Moj sicer pravi da je on "naciljal" v prvo, če bi le jaz znala prav računat [sm=smiley36.gif]

Jemljete kakšne prenatalne vitamine? Meni so v lekarni priporočali folno kislino v tekoči obliki, ker se baje bolje absorbira. Je pa od BioCare, je katera že slišala za to?
https://www.sanolabor.si/si/nova-prehranska-dopolnila/nutrisorb-tekoci-metil-folat-biocare-15-ml

Imam tudi njihove tablete za nosečnice: https://www.sanolabor.si/si/nova-prehranska-dopolnila/metil-multinutrienti-za-nosecnice-biocare-60-kapsul in Neptunovo krillovo olje.
Ampak namesto dveh tablet na dan pojem eno na dva dni. Še vedno mislim, da je vse to najbolje dobiti s hrano (tisto ki jo lahko sploh ješ [sm=zmeden2.gif])





Mala vila -> RE: Majčice 2020 (9.9.2019 7:55:53)

Ojla, tudi jaz sem srečna majčica, rok naj bi imela 1.5.2020.
Naju je pa plusek kar konkretno presenetil in še vedno ne verjameva čisto, da se to res dogaja. Mi je ginekologinja napovedala dolgo borbo za zanositev, pa se je prijelo še preden sva zares začela delat na tem 😊 V četrtek me čaka že prvi pregled in komaj čakam, da vidim, da je z malo pikico vse ok ☺




vrtnica00 -> RE: Majčice 2020 (9.9.2019 8:17:30)

Jaz jemljem Tifol in pa magnezijeve tablete, ki imajo tudi nekaj folne noter. Ko se spomnim pa vzamem se vitamine, ki jih imata tudi otroka.NajaRaja kje pa kupuješ krilovo olje? A se ti kaj spahuje po njem? 
Lp




Anonimen -> RE: Majčice 2020 (9.9.2019 9:45:13)

Se jaz se vam pridruzujem 💚💜 pdp po mojem izracunu naj bi biu 15.5.2020....zanima me kdaj bi ve povedale v sluzbi v primeru ce si do oktobra na pogodbi za dolocen cas potem se ti pa avtomatsko spremeni v nedolocen cas...🤔






Anonimen -> RE: Majčice 2020 (9.9.2019 10:09:38)

Definitivno bi pocakala pogodbo za NČ in povedala oktobra ali še pozneje v vsakem primeru.




NajaRaja -> RE: Majčice 2020 (9.9.2019 10:21:53)

Vrtnica jaz sem jih kupila v sanolaborju. Tableto pojem po zajtrku, se mi pa nič ne spahuje po njej.




vrtnica00 -> RE: Majčice 2020 (9.9.2019 11:21:22)

Jaz bi povedala po nuhalni. 





Titans -> RE: Majčice 2020 (9.9.2019 13:04:56)

Tukaj anonimna št.1. Sedaj imam vzdevek :) Nama je uspelo drugi mesec. Jemljem običajno folno kislino in nič drugega. Glede hrane jem vse, samo kakšno kavo manj se trudim popiti kot običajno (max. 2). Anonimna 2. Odvisno kakšne odnose imaš z nadrejenimi. Če želiš fer odnose, bi jaz povedala. Če se ti zdi bolj zihr zate pa pač ne. Ti najbolj veš na kakšnih odnosih ste.







diana 28 -> RE: Majčice 2020 (9.9.2019 19:13:58)

Huh...zjutraj sem se razpisala pa je vse skupaj pobrisalo 😐...zdaj pa vidim, da se nas je ze nekaj nabralo😊
Anonimna, mi je žal da se nam ne moreš pridružit in ti močno želim, da vama čim prej uspe ✊.. samo korajžno naprej. 
Tudi meni je ginekologinja napovedovala težko zanositev ampak na srečo ni bilo tako. Res je, da sem imela veliko težav ampak, ko sva se enkrat odločila pa je kar hitro uspelo😊
Naja...tudi jaz sem veliko prebirala kaj lahko in kaj ne vendar sem potem kar nehala, ker te je na koncu vsega strah...po moje neka zmernost mora bit pa bo vse ok. Je pa res, da te grške ceste znajo fajn pretrest, da kar zaboli do možgančkov 😉
Drugače jaz jemljem tifol in nameravam tudi magnezij kot si omenila vrtnica...pomaga verjetno tudi za prebavo. Se pa strinjam, da se vrliko naredi lahko s pravilno prehrano. A ve telovadite kaj? Meni je ena aplikacija napisala, da je priporocljivo, da pričneš z vadbo. Pa sem razmišljala, da bi se pa morda res vpisala v času zime 😃
Glede tega ali bi povedala v službi ali ne pred pogodbo za NC ....jaz verjetno bi, ker tudi nekako vem, da ne bi to pomenilo izgube službe. Če bi bilo pa drugače bi verjetno bila v veliki dilemi. Jaz sem načeloma za to, da se pošteno pove. Je pa zelo odvisno kaksni so odnosi kot je ena od vas že omenila.. 




Anonimen -> RE: Majčice 2020 (9.9.2019 21:56:37)

He hej pa se se jaz javljam... v soboto je tudi meni test pokazal pozitivno in upam da se vse iztece tako kot se mora 😊💗 rok naj bi imela 20.5. 😊 pricakujem pa 4. Otrocka 💗





vrtnica00 -> RE: Majčice 2020 (10.9.2019 7:54:19)

III bravo 4. otrok. 💞 Koliko so pa stari trije? 





Inna23 -> RE: Majčice 2020 (10.9.2019 8:46:07)

No pa sem se odlocila da nebom vec anonimna...glede sluzbe sem se odlocila da se odkrito pogovorim z sefico saj nenazadnje bolje da poskrbim za dojencka...ker naceloma zlagam vecino pijaco platoji pa niso ravno lahki...v vsakem primiru je sluzb se veliko🙈❤❤




Titans -> RE: Majčice 2020 (10.9.2019 11:11:21)

Kdaj imate pa kaj prve preglede? Jaz grem ta teden na samoplačniški UZ, ker sem dobila datum šele v 11.tednu.




NajaRaja -> RE: Majčice 2020 (10.9.2019 11:37:11)

Jaz ga imam naslednji teden, v zacetku sedmega tedna :) Upam da se bo ze kaj videlo...




vrtnica00 -> RE: Majčice 2020 (10.9.2019 12:07:05)

Pri meni je pohitela in ga bom imela naslednji teden, ko bom 7t. Zaradi preventive, da vidimo, če je vse ok





Mala vila -> RE: Majčice 2020 (10.9.2019 13:16:52)

Jaz ga imam čez 2 dni, sem že čisto nestrpna in komaj čakam ☺Imam v planu začet s telovadbo, ko bom vedela, da je vse ok. Sem bila pred nosečnostjo kar aktivna, zdaj sem pa že 2 tedna čista lenoba, samo spala bi in počivala. A ste ve tudi tako utrujene? Koliko ste pa kaj stare? Jaz jih imam 31 in je to moj prvi 👶




Titans -> RE: Majčice 2020 (10.9.2019 18:59:58)

Jaz sem bila zadnja dva tedna zeloo utrujena. Se mi zdi, da je počasi boljše. Glede telovadbe, zaenkrat se zadovoljim z dolgimi sprehodi, ne vem če imam energijo za kaj bolj resnega. Bom po porodu pridna in aktivna, da se vrnem na staro težo[sm=smiley36.gif] Jaz sem 32 in tudi moj prvi. Potem pa stiskamo pesti da v naslednjih dneh vse izvemo pozitivne novice!




diana 28 -> RE: Majčice 2020 (11.9.2019 7:44:54)

Jaz bom v ponedeljek šele poklicala svojo ginekologinjo tako, da bom verjetno pregled imela nekje v 8 tednu kot ima sicer tudi navado narocati na preglede...upam, da bo vse ok 😐 
Drugace pa sem jaz kar precej starejsa od vas zgleda 😅
Pravkar sem dopolnila 38 let. Vem, da sem precej pozna ampak tako je naneslo vse skupaj 🙂 S katerega konca Slovenije pa ste kaj? 




Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>