|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgustovčki 2020
10.1.2020 8:54:10   
MacB

IZVIRNO SPOROČILO: Bodoca mamica1

Hm kot je meni znano je odbor decembra sprejel brez glasu proti da se pomoc ob rojstvu otroka, ki je rojen po 1.1.2020 dvigne iz 286,72 EUR na 500 eur. Novela zakona je poleg dviga pomoci sprejela tudi druge bonitete. Ze od 1.1.2019 pa imamo poleg materinskega dopusta tudi starsevski dopust (ne glede na to ali ga koristi mama ali oce ali deljeno) placano 100 %. Glede pomoci obcine pa je odvisno iz katere obcine prihajas saj je visina pomoci odvisna od rojstev. Mislim da je se vedno vodilna obcina Moravske Toplice s 900 eur ob rojstvu otroka. Preveri na internetu kjer imas razpredelnico. Uredis pa to na obcini v 5min. 
Drugace pa dobrodosla med nami 🥰
Snezkaa tako je. Pravilno razmislas. Ce bi bilo vse OK do tega ne bi prislo. Tako pa narava naredi selekcijo in verjetno je bolje tako. Joj metuljcica tudi tebe imam v mislih. Vrjamm kako te prizadene ampak kmalu bos ti med nosecnicami verjemi 😍

Imaš prav, odbor je sprejel vse to, ampak odločajo pa dragi poslanci, ki so sprejeli kot sem napisal zgoraj. klik, da vidiš kaj so naredile barabe iz novele zakona, tukaj imaš pa uradno napisano koliko znaša pomoč https://www.gov.si/teme/pravice-ob-rojstvu-otroka/ spodaj pod pomoč ob rojstvu otroka.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 276
   RE: Avgustovčki 2020
10.1.2020 9:31:07   
LoniRR
Jp po odboru morajo predlog se sprejeti poslanci, da se lahko novela pripravi. Naprej nisem spremljala. Bom pa pogledala ko utegnem kaj je s predlagano novelo bilo. Hvala za link. No ja se pa ne cudim. Dokler ne gre za dvig njihovih plac ali koristi vse po dolgem zavrnejo. Sama sicer nisem odvisna od tega denarja in smo ga ze pri prvi dali lepo v njeno koverto ampak marsikateri mamici pa pride prav in ze ta selekcija zneskov po obcinah se mi ne zdi pravilna. V Lj. Ker jih je ogromno dobijo samo ogrozene mamice- to pomeni da moras biti bolj kot ne mati samohranilka ali pa družina s prihodki ki na posameznega clana ne presegas njihove min. Kvote. No ja malo sem zasla ups...

(odgovor članu MacB)
Neposredna povezava do sporočila: 277
   RE: Avgustovčki 2020
10.1.2020 13:20:52   
metuljčica12

IZVIRNO SPOROČILO: Bodoca mamica1


Snezkaa tako je. Pravilno razmislas. Ce bi bilo vse OK do tega ne bi prislo. Tako pa narava naredi selekcijo in verjetno je bolje tako. Joj metuljcica tudi tebe imam v mislih. Vrjamm kako te prizadene ampak kmalu bos ti med nosecnicami verjemi 😍


ja, smo se danes z gin.malo pogovrjale. na napačno delitev celic nimamo vpliva. ko je telo začutilo, da ni to to...se je zgodba končala. hudo je, a vse ob svojem času. verjamem, da bomo kmalu nosečnice.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 278
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 14:49:10   
Tasykaa RR
Pozdravljene puncee 🤗 se vam javim po pregledu, plodek je odlično, utrip se je videl, datum bi naj bil 26.8, bo pa se na nuhalni še točno vedel datum pdp 🥰🥰 danes narejen uz, sem pa dobila en kup napotnic za preiskave krvi in urina( sifilis, toksoplazma, sladkor, dvojni hormonski test mi je priporočala, nekaj kratic pa ne vem kaj pomenijo 🙈😄😄  držim pesti za vse ostale 🥰


(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 279
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 18:48:49   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: Tasykaa

Pozdravljene puncee 🤗 se vam javim po pregledu, plodek je odlično, utrip se je videl, datum bi naj bil 26.8, bo pa se na nuhalni še točno vedel datum pdp 🥰🥰 danes narejen uz, sem pa dobila en kup napotnic za preiskave krvi in urina( sifilis, toksoplazma, sladkor, dvojni hormonski test mi je priporočala, nekaj kratic pa ne vem kaj pomenijo 🙈😄😄  držim pesti za vse ostale 🥰







Oh dobre novickeeee. Kako super. Sem ful vesela zate 🤗🥰. Hm cudno. Meni je po tel. Rekla da moram imeti sabo prejsno materinsko da bojo kri in te stvari vn prepisali tko da po tem sklepam da mi na krvno skupino nav treba iti ponovno. Bos sla na dvojni hormonski test? Joj nvm jst sm prvic vse skoraj izbrala, sedaj pa nvm ce bom. 🤔

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 280
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 18:57:37   
Tasykaa RR
Ooo hvalaa 🥰🥰 samo da je vse vredu 🥰  tudi jaz sem imela staro materinsko poleg, in je krvno grupo samo prepisala 😊 ostalo pa me napotila na novo 😊🥰  jaz prvič nisem bla delat dvojni hormonski test, tokrat pa bom šla 🥰 na nuhalno bom tudi šla, nifty pa ne, razen če bi bli rezultati nuhalne slabi, kar tak pa ne. Pred pregledom je rekla naj vse te teste opravim, pregled imam 10.2 🥰 nuhalno pa 11.2. 🥰 boš ti šla na nuhalno? 🥰 malo še pa pregleeed 🤗🥰 naj hitro mine 🥰

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 281
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 19:18:20   
LoniRR
Pomoje ne bom sla na dvojni hormonski in zihr ne na nifty. Nuhalno pa bom sla, ker je meni to tok custven pregled da ga ne zelim zamuditi 😍.Uf jaaa v ponedeljek ga imam. Eh pa saj bo hitro. Samo se en teden. Samo upam da bo vse OK in potem dalje. Ce sm cisto iskrena kr dvomim da sm res noseca. Pac tako hitro nama je uspelo da sem ze posumila da je bil test lazen. 🤣 ampak ja to bo dokler ne vidim slikce na rpvem pregledu. Tudi v prve sem se isto pocutila 😂

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 282
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 20:22:39   
Tasykaa RR
Jaaa nuhalnaaa je fuuul fajnaa, pa tam se resss potrudijoo 🥰🥰 in se vse tak lepo vidi, sliši 🥰🥰 jaaa to bo hitro minlo do pregledaaa 🥰 joooj, tudi meni se je tak zdelo, kot da je test bil lazno pozitiven🥰 kljub slabostim 😄 pri meni še toliko ker sem zanosila kar prvi mesec, od kar nisma z zaščito 🙈🥰🥰  samo, da bo vsee vreduu v pon.🥰 zagotovo boo 🥰 a cena za dvojni hormonski test je okoli 45€ ali je odvisno, kje ga delaš? 🥰 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 283
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 20:28:45   
LoniRR
Hm glede cene se zna spreminjati oz. Niha glede nato kje das kri oz. Delas test. Ti ne vem tocno povedati. Lahko pogledam na cenik pri moji...
Hm tudi nama je prvi mesec ko sva se odlocila ponovno zanositi uspelo. No ze pri prvi nosecnosti nisva imela s tem tezav. Pa vseeno kr dvomis dokler ne dobis crno na belem.

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 284
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 20:40:44   
Tasykaa RR
Se mi je zdelo da ni ista cena povsod, sicer vseeno, jaz grem kar v ukc Maribor, kot vse ostale teste bom še tega, samo sama morem rečt, ne smem pozabit 😄🥰 jaa tudi jaz nisem imela težav z zanositvijo 🥰  in se pol zdi kar nemogočee, kljub testu( sama sem delala prvo navadnega na črtice, ko je tisti bil pozitiven pa sem digitalnega, ki pokaže tedne). Jooj res je do pregleda, je pač tak, da smo bolj v skrbeh 🥰  pa ne veš al je res al ni res 🙈 čeprav testi so skoraj 100% 😊 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 285
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 21:03:40   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: Tasykaa

Se mi je zdelo da ni ista cena povsod, sicer vseeno, jaz grem kar v ukc Maribor, kot vse ostale teste bom še tega, samo sama morem rečt, ne smem pozabit 😄🥰 jaa tudi jaz nisem imela težav z zanositvijo 🥰  in se pol zdi kar nemogočee, kljub testu( sama sem delala prvo navadnega na črtice, ko je tisti bil pozitiven pa sem digitalnega, ki pokaže tedne). Jooj res je do pregleda, je pač tak, da smo bolj v skrbeh 🥰  pa ne veš al je res al ni res 🙈 čeprav testi so skoraj 100% 😊 



Kot sem gledala je tukaj 50eur. Verjetno niha ampak za ksnih 5,10eur. Hehehe jst sm pa cutla da je to to in grem v lekarno kjer ji recm da nej mi da navadn test in sm dubla baby check mini. Tko da sm nardila najprej tistga in ko je bil pozitiven sem sla po plasticn test, ker sm ga dala z ropotuljico v skatlico in mojemu za darilo. No potem sva pa se skupaj naredila se drugi test babya k je ostal tko da sm ubistvu nardila 3 teste. Mah najprej sem iskala po internetu ce je lahko lazno pozitiven ce dojis ker mi je blo tok nemogoce haha. Pa glede znakov je vse kot mora biti pa sj ves vseeno dokler ne potrdi dvomis

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 286
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 21:19:14   
Tasykaa RR
Jaa tega baby check mini sem jaz tudi prvo delala 🥰😄 ooo je blo pa lepo dariloo 🥰🥰 moj je bil pa kar zraven 🥰 sma pa najine domače malo presenetla, z tako sestavljankoo, pričakujeva dojenčka, sma na list papirja napisala črko po črko, skupaj zmečkala in so mogli sestavit 🥰🥰 tak malo za popestritev 🥰😄  saj bo kmalu ponedeljek in uradna potrditev 🙈😄😄 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 287
   RE: Avgustovčki 2020
13.1.2020 21:35:26   
LoniRR
Jaaa ubistvu je pri nama fora, da imam rok (na podlagi aplikacije) par dni pred svojim 30im roj.dnem in sva pred kratkim razmislala kako bi praznovala tko da zdj veva in sm mu lepo vabilo v porodnisnico dala za praznike. Za ostale sm pa narocila bodi : avgusta 2020 bom izgubila status edinke. Tko da bo najina hci imela to cas_t in povedala domacim😍🥰. Ostalim bova pa povedala sele po nuhalni oz. Po 12.tednu.

Kok dobr. In a so dolgo rabli da so sestavili? In kaksni so bili odzivi? Take ideje so mi prov super. 👏😂

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 288
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 16:05:03   
malamici
Živijo,
evo tudi jaz nova, ne vem še ali avgust ali setember ker sem izvedela pred kratkim :)
Me pa čisto tako zanima, kako ve rešujete te težave, če jih imate. Me kar precej daje slabost čez dan, ne bruham k sreči, ampak se res ne počutim dobro. Apetit obupen, po slanem, včasih kaj malo sladkega, dosti svežega sadja, zelenjava mi tudi ne gre niti malo... Na tak način tudi za recimo pol urce uravnam slabost (če res trofim s hrano in okusom hehe). Ne morem pa pit vode. Mi prav malo smrdi. Ne morem niti več teh limonad ker sem se je prenapila. Gre mi samo po gaziranih pijačah, kar pa si malo ne dovolim, ker spet ne moreš samo tako gazirano in sladko... Kakšna nova ideja? :) Sploh me jezi to s slabostjo, ker sem bila kar precej športno aktivna, zdaj pa kar nič ne morem/zmorem.

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 289
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 16:11:15   
Tasykaa RR
Bodoca mamica1 uuu tudi dobre ideje, oboje in presenečenje za roj.dan in za ta miceno, ko bo s tem sporočila 🥰 meni je tudi všeč izvirnost 🥰 moja mama je takoj pogruntala, ker me je že ugotovila po mojih očeh 😄😄 njegovi pa so miceno rabli, samo pol so kar ugotovili kaj želima povedat s tem, pol so pa sestavili 😄😄🥰 tak da je blo zanimivo, bo pa pri vseh to njihova prva vnukinja oz.vnukec 🥰  


(odgovor članu malamici)
Neposredna povezava do sporočila: 290
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 16:15:54   
Tasykaa RR
Malamici dobrodošla 🥰 kdaj imaš pregled? Uff tudi pri meni skoraj podobno kot pri tebi 🙈😄 ni ravno neke pomoči 🙈😄 vsaj meni ne pomaga kaj, pač ce mi skučajno kaj pridiši pojem, drugače pa pač ker moram 🙈😄 joooj sama pijem gazirano, ko drugače skoraj nikoli nisem pila, vedno vodo sedaj pa je ne prenesem 🙈😄 če se prej ne izboljša, bomo pa po porodu več pojedle 🥰😄😄😄 je pa pri meni mogoče malo boljše, ker sem v bolniški, in nekak lažje gre kot če hodiš delat.


(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 291
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 16:17:47   
Tasykaa RR
Bodoca mamica1 in malamici bosta želeli vedet spol ali naj ostane skrivnost do poroda? 🥰😄 


(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 292
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 16:23:34   
malamici
Hvalaa :) Pregled imam konec januarja. Po mojih izračunih sem nekje v 7 tednu. Prvič (zato toliko več vprašanj :)). Do zadnjega sem mislila, da imam kak virus zaradi vseh teh prebavnih težav, haha...
Sej pravim jaz bi jedla kar dosti, ampak nič pametnega..groza..kaj pomaga za slabost kaj pa poslabša seveda... se moram začet prav malo kontrolirat ker tega apetita nisem navajena :D
Zaenkrat se poskusim poslušat, sploh ker je še tako hitro in da se slučajno ne zgodijo kakšni zapleti.

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 293
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 18:34:16   
PIKAPOKA51
Tudi jst mam konec avgusta pdp glede na izračune, ja slabost je prisotna kr. Kaj pa v službi bote povedale po 3 mesecih ne?


(odgovor članu malamici)
Neposredna povezava do sporočila: 294
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 18:58:19   
LoniRR
Tasykaa itq da mami najbolje ve. Hehe pri moji ne upam niti pisnit ce je se dodatno preprala zame solato k bi prec vedla k dobr ve da si zeliva dva na kupu. No ubistvu me je pred kratkim sprasevala ce se mi splaca dati hci v vrtec kot da bi slutila. 😂😂😂 sva se odlocila da hci ne bo sla v vrtec ker bi to bilo ravno septembra in vse bolezni znositi iz vrtca pri novorojencku ni ravno dobro. Lazje skrbim za dva zdrava, kot pa dva bolna. 
Malamici dobrodosla in cestitkeeee. Hehe jaaa slabosti so sladka zadeva. Zal ni recepta. Iz prve roke ti povem da sem drugic noseca in cist kontra "trpim" pri teh simptomih. Nvm ali zato ker nimam casa pocivati ali enostavno dve nosecnosti nista isto. Zto ti tzko svetujem kaj bi pomagalo proti slabosti. V prvi nosecnosti sem morala skoz jesti in mi je bilo slabo ko sem bila lacna. Najbolj so mi teknili sendvici na tisoc in en nezdrav nacin. Junk food je bil prvi na jedilniku. Zdaj pa ravno obratno. Manj kot jem boljse je. Jem zto ker moram in sicer svezega kruha sploh ne spravim dol (med dojenjem sem ga znala za vecerjo maznit se pa se), mastno bog ne dej da pride blizu, sm se par ur boga. Pa da se prevec najem tudi ni sans. Tko da sadje, solate s sirom in jogurtovim prelivom, bobipalcke, jogurti in pa prepecenc oz. Suhi kruhek. Skoraj vsak dan pojem na silo malo cokolade zaradi pritiska, ker imam nizkega, kave pa ne pijm. S tem ko v prvi nosecnosti bi lahko zivela od sladkarij. Glede pijace pa mi najbolj pase voda ali pa caj (za nosecnice) . Ko mi je pa slabo pa coca cola da se lazje zrigam, ker drugace sem bogaaa. Upam da ti bo ksna stvar koristila. Pravijo pa da je treba poslusati svoje telo, ker ti samo sporoca cesa ti manjka in zto po tem hrepenis. Sploh pa rabmo zalogo za dojenje 😂. No ja ce bom nadaljevala s tako prehrano bom bolj tezko dojila 🙈. Sj bo bolje sam da minejo ti znaki. 

Jst sm na porodniski do srede marca, potem pa bom pokoristila se celoten dopust stari in letošnji da bom cim dlje se sama z mojo navihanko k je ne bomo dali v vrtec. Tko da bom sporocila tik preden se vrnem v sluzbo, da bojo obdrzali tistega ki me nadomesca pa da se zmenim za prilagojen delovni cas, ki mi pripada. Tko da bom sporocila do 6 meseca enkrat. 

(odgovor članu malamici)
Neposredna povezava do sporočila: 295
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 19:03:20   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: Tasykaa

Bodoca mamica1 in malamici bosta želeli vedet spol ali naj ostane skrivnost do poroda? 🥰😄 






Neee. Nocm vedeti spola. Naj bo presenecenje da bo fantek 😂😜. Moj zeli izvedeti, sama pa bom pocakala do poroda.

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 296
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 19:15:05   
malamici
Hvala, je fajn dobit kako info, ko si prvič ti je vsaka še tako zelo dobrodošla :)
Jaz glede spola še ne vem... malo si želiva vedet, malo ne, bomo videli :) Drugače kar se tiče službe, jaz ravno začenjam z novim delom, ampak sem se odločila, da počakam z novico. Sploh ker ni bil zdaj ravno načrtovan otrok... Nekako se mi zdi prehitro big deal delat vn iz tega, dokler ne mine malo več časa in smo sigurni. Pomoje se bo z nekaj razumevanja vse dalo pomenit :)

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 297
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 19:34:44   
LoniRR
Malamici ti smao vprasaj karkoli te zanima. Ena bo zagotovo znala odgovoriti 🤣.
Glede sluzbe pa nisi dolzna povedati prec po 12.tednih ampak do cca 6.meseca oz. Dva meseca predno nastopis materinski dopust tko da kr umiru ce ne zelis da vejo. Tudi sama ne bom povedala dokler bom doma. Ne rabijo vedeti, sj me itq ni. Za zdaj zelim uzivati to novicko z bliznjimi 🥰

(odgovor članu malamici)
Neposredna povezava do sporočila: 298
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 19:53:14   
PIKAPOKA51
Ja ne nameravam še povedat, mogoč po 4 mesecih v službi,.. se ne mudi. Ja sem pa kr utrujena po službi, pa pri hrani se mi ustavlja, v soboto mi je blo ful slabo..ja 5 let bo razlike starostne, imam hčerko :) upam da bo vse dobro, odštevam do 1. Pregleda, šele konc meseca imam. Želim vam vse dobro..


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 299
   RE: Avgustovčki 2020
14.1.2020 20:11:47   
LoniRR
Pikapoka seveda da bo vse dobro. Mora biti 🥰

Jooooj kok super. Kako pa je hci sprejela novicko? 

(odgovor članu PIKAPOKA51)
Neposredna povezava do sporočila: 300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?