Preživnina, dsp... (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finančne dileme starševstva



Sporočilo


anubis161 -> Preživnina, dsp... (17.1.2020 12:59:26)

Lp, imela bi eno vprašanje, verjamem da je že bilo neštetokrat na njega odgovorjeno, vendar sem žal trenutno malo v stiski in nimam časa iskat, zato se že opravičujem v naprej.

Je pa zadeva taka, da sva se s partnerjem odločila da greva vsak svojo pot, imava pa mladoletnega otroka.
Jaz sem brezposelna in začasno nezmožna za delo (zdravstvene težave), potekla mi je pravica do denarnega nadomestila, DSP pa dokler uradno ne urediva razveze ne morem prejeti.

Se mi pa poraja vprašanje, kaj se nam iz finančnega vidika bolj splača, oz kako dogodki vplivajo na višino DSP, zato prosim za kak nasvet.
S partnerjem kot povedano greva sporazumno narazen, imava več ali manj prijateljski odnos še v naprej.

Torej dilema..
1. Skrbništo za otroka se dodeli meni, zaprosim da DSP za sebe in otroka, od partnerja prejmem preživnino v višini recimo 150€ ki se v celoti upošteva pri izračunu, torej prejmeva 150€ manjšo pomoč.
2. Skrbništvo uredimo deljeno, pri čemer uradno plačujeva edem drugemo 75€. Ali v tem primeru prejmem za otroka polno višino DSP zmanjšano za prejeto preživnino, ali samo polovično ker je deljeno skrbništvo, oz. ali lahko za otroka sproh zaprosim za DSP?

Se otroški dodatek tudi šteje kot dohodek in vpliva na višino DSP?

Najlepša hvala za pomoč že vnaprej!!




Stran: [1]