Inhalator (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Taurus977 -> Inhalator (18.1.2020 4:13:59)

Pozdravljeni
Moja 2 meseca stara deklica se je prehladila. Zanima me ali že lahko uporabljam inhalator, ki ga imam doma in kako varno to naredim. Koliko časa pustim masko na nosku Kaj priporočate za inhalirati ( kamilice, olje 31, žajbelj, fiziološka...)
Hvala in lp




Lelly28 RR -> RE: Inhalator (30.1.2020 11:01:57)

Pozdravljena,

jaz bi poklicala pediatra in se z njim posvetovala. Definitivno imajo za otroke posebne maske za inhalacijo in nikoli ji ne dajaj močnih eteričnih olj (olje 31,...). Mi smo prehlade reševali s fiziološko v nos in potem s baby vac-om ali podobnimi pripomočki iz noska dali smrkelj. Za kašelj pa obstajajo sirupi primerni za tako majhne otroke. Odvisno ali je suh ali moker kašelj.
Upam, da ti kaj pomaga [sm=duda.gif]




MacB -> RE: Inhalator (30.1.2020 23:00:14)

Jaz bi na tem mestu samo opozoril, da se za fiziološko uporablja destilirana voda. Saj če ste kupili fiziološko je ok, če ste jo sami skupaj mešali pa nikar z vodo iz pipe. Sicer pri nas načeloma ni nevarnosti, a vseeno - če so kakšni povzročitelji bolezni v vodi, na tak način lahko fašeš hudo zadevo. Sicer je verjetnost 0,0001%, a vseeno pazljivost je nujna.




Taurus977 -> RE: Inhalator (15.2.2020 22:42:49)

Hvala za mnenja. Smo rešili s fizioliško (kupljeno) in aspiratorjem. Pa s sterimar baby pršilom za nos.




Stran: [1]