|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: OKTOBERKE 2020
13.3.2020 16:38:52   
Neža2020
Jaz sem danes imela prvi pregled. Srček lepo bije, nosečnost po uz 7 tednov in 4 dni. Nuhalno imam šele 21.4 tako da bo se trajalo. Upam da bo zdaj vse ok. Sma sele dojela da sem res noseca


(odgovor članu danny123)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: OKTOBERKE 2020
14.3.2020 10:43:19   
češnjevcvet
Super punce za vse dobre novice na pregledih! 😍
Jaz se trenutno počutim veliko boljše kot sem se prej - ginekolog mi je rekel, da naj za slabost/bruhanje jemlem b kompleks tablete in sem sedaj res veliko boljše. Mi je še vedno slabo, ampak je čisto znosno. :) Vmes sem še enkrat dala kri zaradi sladkorja in je bil drug rezultat okej, tako da zaenkrat nimam nobenih dodatnih ukrepov. Se pa veselim nuhalne, imam jo 31.3. 😍 


(odgovor članu Neža2020)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: OKTOBERKE 2020
14.3.2020 11:04:58   
metmaris159


IZVIRNO SPOROČILO: češnjevcvet

Super punce za vse dobre novice na pregledih! 😍
Jaz se trenutno počutim veliko boljše kot sem se prej - ginekolog mi je rekel, da naj za slabost/bruhanje jemlem b kompleks tablete in sem sedaj res veliko boljše. Mi je še vedno slabo, ampak je čisto znosno. :) Vmes sem še enkrat dala kri zaradi sladkorja in je bil drug rezultat okej, tako da zaenkrat nimam nobenih dodatnih ukrepov. Se pa veselim nuhalne, imam jo 31.3. 😍 





Jaz pa se za nuhalno sploh ne morem nekak odlocit zdaj v tretje pa po 1 ss. Ker mi gre na živce ginekopoginja ki pritiska in nonstop samo gleda črno in ze zdaj napoveduje v smislu da ce ni kaj ok da ne smem obdrzat kao da ona ve kako je zivljenje s takimi otroci.... tak da me je cisto odvrnila od nuhalne zdaj. Res. Ker jo v bistvu nic ne briga kak in kaj bom jaz naredla. Bla sem na dieti predn sem zanosla skoraj 1 leto. Vse locevala zdaj jem pa normalno. Si lahko predstavljate da kg grejo gor in zdaj ze bluzi da mam sladkorno ker se pac redim. Tak da sma se ravno skregale skoraj ker si nic ne da rect. Res je mam polni..... ne bom rajse napisala kaj. 

(odgovor članu češnjevcvet)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: OKTOBERKE 2020
14.3.2020 19:59:24   
češnjevcvet
Ojoj metmaris? :O Ampak to je pa res cis prevec vmesavanja v neke cisto osebne odlocitve. Pa si bla prej zadovoljna s to ginekologinjo? 

IZVIRNO SPOROČILO: metmaris159

Jaz pa se za nuhalno sploh ne morem nekak odlocit zdaj v tretje pa po 1 ss. Ker mi gre na živce ginekopoginja ki pritiska in nonstop samo gleda črno in ze zdaj napoveduje v smislu da ce ni kaj ok da ne smem obdrzat kao da ona ve kako je zivljenje s takimi otroci.... tak da me je cisto odvrnila od nuhalne zdaj. Res. Ker jo v bistvu nic ne briga kak in kaj bom jaz naredla. Bla sem na dieti predn sem zanosla skoraj 1 leto. Vse locevala zdaj jem pa normalno. Si lahko predstavljate da kg grejo gor in zdaj ze bluzi da mam sladkorno ker se pac redim. Tak da sma se ravno skregale skoraj ker si nic ne da rect. Res je mam polni..... ne bom rajse napisala kaj. 



(odgovor članu metmaris159)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: OKTOBERKE 2020
14.3.2020 20:02:32   
metmaris159


IZVIRNO SPOROČILO: češnjevcvet

Ojoj metmaris? :O Ampak to je pa res cis prevec vmesavanja v neke cisto osebne odlocitve. Pa si bla prej zadovoljna s to ginekologinjo? 

IZVIRNO SPOROČILO: metmaris159

Jaz pa se za nuhalno sploh ne morem nekak odlocit zdaj v tretje pa po 1 ss. Ker mi gre na živce ginekopoginja ki pritiska in nonstop samo gleda črno in ze zdaj napoveduje v smislu da ce ni kaj ok da ne smem obdrzat kao da ona ve kako je zivljenje s takimi otroci.... tak da me je cisto odvrnila od nuhalne zdaj. Res. Ker jo v bistvu nic ne briga kak in kaj bom jaz naredla. Bla sem na dieti predn sem zanosla skoraj 1 leto. Vse locevala zdaj jem pa normalno. Si lahko predstavljate da kg grejo gor in zdaj ze bluzi da mam sladkorno ker se pac redim. Tak da sma se ravno skregale skoraj ker si nic ne da rect. Res je mam polni..... ne bom rajse napisala kaj. 






Ja bila ja. Ampak ko sem mela ss je rekla ja sej boljse tak kaj bi pa blo ce ne bi bil zdrav. Itak ne verjamem da je bilo kaj narobe ampak je bil po mojem kriv bolj dogodek iz službe ki se je zgodil 1 uro pred ss. V glavnem katastrofa. Minlo mi je do vsega 

(odgovor članu češnjevcvet)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: OKTOBERKE 2020
15.3.2020 14:13:08   
Milka2020
Ojla punce, mogoče katera ve kako je na polikliniki? Moram iti kri in urin dat pa nevem kako je tam kaj stanje? :)


(odgovor članu metmaris159)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: OKTOBERKE 2020
18.3.2020 6:55:07   
LeBump
Jaz sem vceraj imela 1. pregled (11t) in sem bila tudi v laboratoriju. V zivljenju se nisem tako hitro opravila. Se vidi, da so le najnujnejsi primeri v obravnavi in, da nocejo zadrzevanja v zdr. ustanovah. Me je pa, iskreno, groza tega virusa. :( No, vazno da je baby kot mora biti in komaj cakam nuhalno naslednji teden. Skoda edino, da so zdaj partnerji prikrajsani teh pregledov.

(odgovor članu Milka2020)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: OKTOBERKE 2020
18.3.2020 11:25:42   
Bajsironka
Končno sem zbrala pogum in se tudi sama pridružila forumu.

Sem v pričakovanju 1. otročka, sem baje v 9. tednu in ta teden bi morala imeti prvi pregled, vendar so mi ga prestavili za 14 dni. user posted image Že skoraj 2 meseca, ko sem čakala na ta pregled, se mi je mešalo od pričakovanja in nestrpnosti. V petek sem govorila s sestro in je rekla, da je vse ok, da normalno delajo, v ponedeljek pa me je poklicala, da opravljajo samo določene preglede, ostalo so tudi oni v karanteni in mi za torek skenslala pregled, češ da imam še čas. Tako bo moj prvi pregled v 11. tednu. user posted image Prav tako mi je rekla, da moram priti na pregled sama, saj je omejen vstop v čakalnico in ambulanto za vse druge razen za nosečnice. In baje da običajno pri prvem pregledu ni partnerja zraven, da pridejo na nuhalno oziroma morfologijo. user posted image

Dobro pri vsem skupaj je, da se že od vsega začetka počutim neizmerno dobro. Nobenih slabosti (občasno za kak trenutek kaka blaga, ampak nič hujšega, pa še tega zdaj ni več), nobenih hujših simptomov. Ker me je skrbelo okoli tega, sem klicala sestro in ji povedala, da vse, kar se mi dogaja so: občutljive in boleče dojke, špikanje v jajčnikih ali spodnjem delu trebuha, volčja lakota, utrujenost in občasna vrtoglavica. Je rekla, da naj ne govorim, da nimam simptomov, saj jih imam več kot dovolj, da pa slabost ni nujno pokazatelj nosečnosti in da naj sem srečna, da je nimam. Večina zgoraj omenjenih simptomov se umirja in v resnici včasih celo mislim, da nisem več noseča. Čeprav, baje, da če bi bilo kaj narobe, bi ali začela krvaveti ali bi dobila vročino ali bi se pojavile hujše bolečine. Mam prav ali si vse skupaj narobe razlagam?

A če bom imela prvi pregled v 11. tednu, bom imela že takoj tudi nuhalno ali ni nujno? Ve morda katera kaj o tem?

Hvala vam za odgovore in lep karantenski pozdrav.


(odgovor članu Lalii10)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: OKTOBERKE 2020
18.3.2020 11:33:32   
LeBump
Jaz sem imela vceraj 1. pregled v polnih 11. tednih. Nic skrbet, to je cisto OK. Nuhalna se dela v 12-14. tednu, tako da bos tudi za to imela dovolj casa, da se narocis.

(odgovor članu Bajsironka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: OKTOBERKE 2020
18.3.2020 11:34:48   
Figa12
Pozdravljena,Jaz sem imela v ponedeljek pregled v 10 tednu.Gin.me je naročila na nuhalno v 12.tednu, vendarme je opozorila,da naj pričakujem,če bo stanje isto,bo odpovedana.Ker nuhalna ne spada med nujne preglede.Izvanjajo pa določeni gin.Nifti test. Toliko vem.Lep danOstanite zdrave!!⭐️🌞🍀

(odgovor članu Bajsironka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: OKTOBERKE 2020
21.3.2020 16:46:10   
srečka85
mamite, kje ste vse? ste zdrave? jaz se počutim kar ok, malček že nestrpna, ker se končno bliža ta težko pričakovani 1. pregled, pa da končno vidimo kaj dogaja 😊 ma zaradi tega koronasranja je vzdušje tako, nikakvo...v prihodnjem tednu bo piko na i dodalo še vreme... upam samo, da bodo na pregledu dobre novičke 🤞🤞🤞oglasite se kaj. lp

(odgovor članu Figa12)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: OKTOBERKE 2020
21.3.2020 23:21:00   
Ama1
Zdravo punce. Super za vse prve preglede ❤️ Jaz sem ga imela prejšnji teden v sredo in je bilo vse okej, sem vidla srcka edino nekaj sem imela rjavega izcedka čez dan in na ultrazvoku je bilo vidno malo krvi tako da mi je G predpisala Estimo. Me kar malo skrbi za malo pikico, če je vse okej, v prvi nosečnosti nisem imela nobenih izcedkov :/ Od takrat naprej krvavitve ni vec, edino nevem če nimam zaradi teh tablet še bolj izrazitih slabosti. Bruham ne, slabo mi je pa kar večino dneva pa najraje ne bi jedla nič. Drugače smo pa zdravi, trkam!
Imate drugače že kakšnega otroka? Jaz imam doma navihanega enoletnika tako da predvidevam da bo oktobra pestro 😍😁

(odgovor članu srečka85)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: OKTOBERKE 2020
22.3.2020 5:51:50   
metmaris159
Jaz sem krvavela v prvi in drugi nosečnosti v tretji isto je šlo v ss zdaj četrtič trkam je za enkrat vse ok. Imam 2 punčki 9 in 3.


(odgovor članu Ama1)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: OKTOBERKE 2020
22.3.2020 9:36:40   
češnjevcvet
Js sem tudi krvavela nekje okoli 6. in 7. tedna, sem klicala ginekologa, pa mi je predpisal dabroston. Na pregledu je bilo potem sicer videt vse okej, ampak je rekel, da naj zaenkrat kar jemlem dabroston se naprej do nuhalne. Odkar ga jemlem sicer nimam vec krvavitev, tako da upam, da je s pikico vse okej :) 

(odgovor članu metmaris159)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: OKTOBERKE 2020
22.3.2020 9:44:40   
metmaris159
Sigurno je ok. Meni ni pomagal v tretji N dabroston. Tak da ja.... ce je prenehalo je sigurno ok. 


(odgovor članu češnjevcvet)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: OKTOBERKE 2020
22.3.2020 14:14:05   
danny123
Ojla. 

Jaz imam doma eno navihano triletnico. ☺ Zdej ima že štiri dni vročino in malo kašlja tako, da sem danes klicala na nujno kaj nardit. In so rekli, da naj pridemo se pokazat. So ji vzeli bris za korono. Rezultati pridejo jutri. Upam, da je samo kaka trapasta viroza...😕Tudi ne vem kje bi fasale ta virus, ker smo doma bogu za nogu in že tko nimamo stika skoraj z nobenim razen babi in dedijem...Slabost se me še kar drži in upam, da to pomeni, da je tudi s fižolčkom vse ok. Pregled imam 3.4... Nisva pa še nobenemu povedala, da sem noseča. A ve ste že kaj povedale? Ostanite zdravi! 

(odgovor članu metmaris159)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: OKTOBERKE 2020
23.3.2020 6:19:58   
Anonimen
Pozdravljene, 

Na forumu sem nova, stara sem 37 in 3. noseča.Prvi pregled sem imela, vsi nadaljnji pa so odpovedani do preklica, zaradi epidemije. Tudi nuhalna, ki mi po zakonu že pripada. Tako pravijo v ZD Nm, da so odpovedani vsi nenujni pregledi, tudi tisti v 16. tednu. Je še katera druga dobila takšno informacijo?Zato bom šla samoplačniško na NH in Nifty, sem uspela dobiti termin.Kako je drugod s pregledi zaradi epidemije?

(odgovor članu danny123)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: OKTOBERKE 2020
23.3.2020 7:06:11   
Alica2
Midva se nisma povedala. Namen imama po naslednjem pregledu ki ga imam 10.4. No upam da ga bom imela. Zaenkrat mi niso nic javli da bi bil odpovedan. Drugace pa kr dosti razmisljam kako bi presenetla druzino da pricakujeva. Edino problem je ker moji starsi zivijo v tujini in zaradi virusa sta mogla odpovedat obisk v aprilu. Tako da zdaj ne vem ce boma mogla povedati preko kamere al v zivo 🙄😥


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: OKTOBERKE 2020
23.3.2020 7:07:46   
češnjevcvet
Danny123 držimo pesti, da bo negativno! 🐞🐞
Midva tudi zaenkrat še nisva povedala, ugotavljava kako bova sploh povedala, če bo tole še dolgo trajalo (trenutno res nimava stikov niti z družino, ker ne živimo skupaj). Mogoče prek video klica? 😂
Sicer pa naj bi imela čez cca 1 teden nuhalno in potem čez 2 tedna redni pregled, pa zaenkrat še nobenih dodatnih informacij nisem dobila. Bom sigurno prej poklicala, če to sploh drži sedaj. Ampak upam, da ne bo odpovedano 😞


IZVIRNO SPOROČILO: danny123

Ojla. 

Jaz imam doma eno navihano triletnico. ☺ Zdej ima že štiri dni vročino in malo kašlja tako, da sem danes klicala na nujno kaj nardit. In so rekli, da naj pridemo se pokazat. So ji vzeli bris za korono. Rezultati pridejo jutri. Upam, da je samo kaka trapasta viroza...😕Tudi ne vem kje bi fasale ta virus, ker smo doma bogu za nogu in že tko nimamo stika skoraj z nobenim razen babi in dedijem...Slabost se me še kar drži in upam, da to pomeni, da je tudi s fižolčkom vse ok. Pregled imam 3.4... Nisva pa še nobenemu povedala, da sem noseča. A ve ste že kaj povedale? Ostanite zdravi! 



(odgovor članu danny123)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: OKTOBERKE 2020
23.3.2020 9:49:40   
Vjolca
Zivijo po dolgem casu 😊


Upam da ste vse ok, mene je kr malo strah tega virusa, upam da bo hitro vse skupaj mimo. Prvi pregled sem ze imela, naslednjega imam cez dva tedna, upam da bo vse ok. 
Me pa zanima, ali ste narocene na nuhalno in kje? Ker vecinoma je naj nebi delali, ker ne gre za redni oziroma nujni pregled. 


(odgovor članu češnjevcvet)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: OKTOBERKE 2020
23.3.2020 15:40:35   
danny123
No koroni smo se zaenkrat izognili. 

Morm pa jutri vseeno poklicat pediatrinjo, ker ima mala vročino že od srede... 😕Jaz imam pregled 3.4. in bi se šele potem naročila na nuhalno. Zdej pa ne vem kako bo z nuhalno. Meni sicer po zakonu pripada amnio zaradi let. Ampak me skrbi tveganje za splav pa tudi spola nebi rada vedela, da rojstva... Kako in kdaj povedat pa nič še ne veva. Sva mislila po nuhalni. Ampak zdaj ne vem, če sploh bo... 😕Taščo in tasta imam blizu in smo dosti skupaj. Moja mama in sestre in bratje pa 150km stran. S tem, da mama dela v domu upokojencev in imajo strog rrži samoizolacije za delavce. Še sestra, ki je bila prej vsak teden vsaj 3x pri njej je zdaj ni videla že 3 tedne. Tole bo še trajalo. Imam nečakinjo, ki ima 8m pa se bojim, da jo bom naslednjič videla, ko bo že hodila...No ma samo, da ostanemo zdravi...Ostalo bo že... ☺

(odgovor članu Vjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: OKTOBERKE 2020
23.3.2020 15:45:24   
Babyjazz
Zivjo. Se ena ki se pridruzuje tej skupini. Tudi pri moji ginekologinji ke isto, imela sem pregled v 9. Tednu, naslednjega mi je hotla dati pa kar morfologijo. Zaradi virusa. No potem se je vseeno premislila in mi je dala še enega 2 tedna prej... Nuhalne mi ni niti omenila jaz pa takrat se tudi nisem bila tolk poucena o tem kateri pregledi so tocno. No ko sem prisla domov pa sem začela malo brat in sem ugotovila za nuhalno, da sicer ni nujna da pa je fajn da jo greš delat. Če ne bi prebrala še vedla ne bi, ponavadi ti to ginekolog pove kakor sem zvedla. No sem se odločila da grem nanjo, ker imava itak s partnerjem namen iti tudi delat nifty, za katerega itak moras prej narest nuhalno. Tako da sem se danes naročila v zdravstvenem centru Dravlje. Nihče ni nič rekel, da se ne bo izvajala, so me takoj naročili... Tako da sedaj čakamo na ta pregled. Sem pa staršem že povedala pa njegovim pa v službi sem tudi, ker opravljam tako delo, da sem enostavno morala povedat, čeprav bi sicer rajši se malo pocakala... 

(odgovor članu Neža2020)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: OKTOBERKE 2020
23.3.2020 18:38:02   
Lalii10
No tako pa da se še jaz po zeeeelo dolgem času javim, sem odprla temo potem pa, kar malo pozabila na forum user posted image
Prvi pregled bi morala imeti 12.3 v Leonišču pri svoji ginekoliginji in takrat se je ravno začelo to s korono, zato so mi ga odpovedali,
sem bila, kar malo šokirana sploh po taaako dolgem čakanju, pregled bi imela v 10t/2dni... no potem sem se naročila samoplačniško v center Dravlje, kjer sem imela
pregled en dan kasneje in se kar takoj naročila tudi na nuhalno, ki jo imam čez dva dni user posted image no vmes sem dobila mail iz Leonišča naj se naročim prvo na nuhalno
in jim po tem pišem, tako da imam še pregled 8.4, potem pa bom vrjetno naslednji datum dobila za morfologijo.
Tako, da če imate možnost za enkrat v Dravljah preverjeno delajo nuhalno user posted image stane 75€ s posnetkom na USB ali 60€ brez posnetka, partner pa žal ne sme biti prisoten.
Drugače pa lepo vabljene tudi v skupino na FB - Okotoberčki 2020 user posted image user posted image

Midva sva povedala obojim staršem in babicam ter najožjim prijateljem, že zaradi splava, ki sem ga imela, ker je lepo, ko veš da ti stojijo ob strani, prav uradno pa nimam namena razglašat user posted image

Srečno in zdravo nosečnost vsem user posted image user posted image

(odgovor članu Babyjazz)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: OKTOBERKE 2020
23.3.2020 18:57:32   
Neža2020
Zdravo, punce! Tudi mene odpade nuhalna ki bi jo mogla imeti aprila, sva bila z mojim že kar malo zaskrbljena. Zdaj sem se naročila privat v Domžale tako, da upam da se razmere ne poslabšajo, da ne bi mogla iti na nuhalno, na žalost zaradi epidemije ne bo zraven partner, vseeno bolje kot pa da je sploh ne bi mela. Naredila bom verjetno tudi dvojni hormonski test. Drugače sem pa non stop utrujena in zaspana 😥😤  povedala še pa nisva nobenemu, ker bova pocakala na nuhalno potem pa povedala. Upam da bo vse ok še naprej. Me je pa ginekologinja naročila junija na morfologija, sem danes dobila mail, ker nuhalna odpade. 


(odgovor članu Lalii10)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: OKTOBERKE 2020
23.3.2020 21:52:42   
Rdeč avto
Meni so v NM tudi odpovedali Nuhalno. Danes sem sla v ZC Dravlje. Sem iskala zadnji trenutek termin.


Naslednji pregled imam v 16 tednu, upam da ne bo kaksnih sprememb.

(odgovor članu Lalii10)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?