prehranski dodatki (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Lelly28 RR -> prehranski dodatki (30.1.2020 10:45:40)

Punce mene zanima katere prehranske dodatke ste jemale v nosečnosti. Poleg folne kisline - od katerega podjetja? Ali ste morda jemale dopolnila, ki imajo poleg folne še ostle vitamine (npr. Elebaby)? Ste morda dodajale še kakšne magnezijeve ali kalcijeve tablete ?
hvala za odgovore [sm=nosecka.gif]




MacB -> RE: prehranski dodatki (30.1.2020 22:40:23)

Draga jemlje poleg fosilne (elevit), še magnezij šumeče tabletke. Samo prve tri mesece jih ni, ker ji blo preveč slabo. No, še to jemlje magnezij 1-2x tedensko. Zakaj bi, če ji nič ne fali?




Jazzie13 -> RE: prehranski dodatki (26.2.2020 10:31:09)

Jaz sem v 6.tednu in sem si veliiiiiiko prebrala medtem, ko čakam prvi pregled. Ugotovila sem, da je najbolje jemati kapsule, ki vsebujejo folno (vsaj 400 mikrogramov) in nato še razne vitamine in minerale. Jemljem Elenatal, ki je za prvo trimesečje, nato imajo še pripravljene kapsule (mešanico) za 2. in za 3. trimesečje, ki vsebujejo npr. več omega 3 maščob itd - so prilagojene za posamezno obdodje. Prebrala sem med drugim tudi, da strokovnjaki odsvetujejo mešanice vitaminov, kot so Centrum in podobno, saj zaradi širokega spektra vitaminov naj ne bi bile zelo kvalitetne oz. absorpcija ni optimalna. Elenatal, Elevit, Novalac so baje ta pravi. To so moje ugotovitve potem, ko sem prebrala kar veliko na naših in tujih straneh. Upam, da vam prav pride. Poleg tega pa pijem še magnezij od Krke (ta drag). 300mg.




Lelly28 RR -> RE: prehranski dodatki (29.7.2021 21:00:43)

uuu ja Magnesol (mg) Krkin je top. Jaz druge nosečnosti brez njega ne bi preživela, ker se imela tako močne bolečine v sklepih. Samo, da sem začela jemat je bilo v 1 tednu ok =)




mojcy1 -> RE: prehranski dodatki (30.7.2021 6:18:24)

Sama uporabljam Elababy (prej Elenatal)... Ostalih ne... Magnezij pa nadomescam preko Donata zaenkrat.. In nimam vec tezav z misicami... 





Tasykaa RR -> RE: prehranski dodatki (3.8.2021 23:35:54)

Jaz sem jemala samo folno kislino od jameson in na začetku od novalac ☺ pa se mi zdi da mi je blo od novalac še bolj slabo 🙈 





Anonimen -> RE: prehranski dodatki (19.12.2021 20:19:50)

Nisem jemala nicesar, pa imam zdravega otroka. Moje mnenje: zakaj bi jemala tablete, ce sem zdrava????




Stran: [1]