|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NOVEMBERKE 2020
21.8.2020 12:02:41   
*snowflake*
Kako ste kaj punce? Upam, da se dobro počutite. Kako poteka vaša user posted image ?
Jaz sem dobro, rihtamo sobico in nabavljamo že stvari.
Sicer pa dete brca, je živahen in se zdi, da se že povezujeva user posted image user posted image

(odgovor članu tuttifrutti)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: NOVEMBERKE 2020
21.8.2020 15:40:02   
Sara92

Hei, zdej pa se res priblizujemo koncu.. sej ti tedni kr hitro minevajo 😁 sem vceraj v eni knjigici prebrala, da je priporocljivo, da se v 28. tednu ze zacenja pripravljati torba za v porodnisnico, sm se kr zamislila, tik tak bo november tukaj 😍 nosecnost in pocutje sta super, se kr ne zatekam, spim ponoci, se ne zbujam zaradi wcja, edino kar opazam je, da imam vedno manj energije.. tako da pocasi tudi zakljucujem s sluzbo in res dosti pocivam :) Kepica pa se ne ustavi premikat, brcat.. je kr zanimivo ko kaj govoriva z njo, pa deluje, kot da se odziva 😁 res ze komaj cakam 😊 
Kako ste pa kaj vi? 



(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: NOVEMBERKE 2020
22.8.2020 6:55:02   
*snowflake*
Jaz sem tudi v redu, za razliko od tebe se ponoči zbujam 😑 po 2x moram na wc. Pa tudi čez dan velikokrat😂 sicer pa sem še vedno polna energije, urejam gnezdece, berem eno knjigico, opazujem kako se premika in tko.. skos kaj novega 😊 sladkor sem vmes že dala čez, je bilo ok, morfologijo tudi, vse ok, edino neke zarezice na žilah so videli in me bodo spremljali malo večkrat z UZ. Sicer so pa vsi parametri dobri.
A katera že razmišlja o porodu počasi, kako in kaj? To bo šele napeto 😊 ja, počasi bo treba res začet štimat torbo za v porodnišnico. Joj, res hitro mineva. 

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: NOVEMBERKE 2020
22.8.2020 16:41:25   
nosecka30*
Živjo punce! Super prebrat da ste ok, tudi moje počutje je super, čas pa kar leti. Kam je šlo že skoraj celo poletje mi ni jasno user posted image trebušček počasi raste, brcike so na trenutke res konkretne user posted image user posted image tudi midva počasi sestavljava sobico user posted image Res bo en dva tri tukaj november, kar ne morem verjet user posted image user posted image Sem veliko bolj sproščena kot sem bila v prvem trimesečju, tako da res razen tega da moram tudi jaz ponoči 2-3x lulat, se nimam kaj pritoževat user posted image

O porodu še kaj dosti ne razmišljam. Malo me edino skrbi, ker user posted image sedi, na zadnjem pregledu mi je ginekologinja rekla da sedaj se bo moral počasi obrnit, tako da upam da se bo user posted image . Kako je pri vas?

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: NOVEMBERKE 2020
23.8.2020 11:16:20   
*snowflake*
Po mojem se nimaš kej za bat, saj pa ima dovolj še časa se obrnit. Jaz sem nazadnje sicer vprašala kako leži in je obrnjen, pa mi je rekla, da je z glavo navzdol, ampak da se lahko obrne že čez 5 min drugače. Imam jutri spet UZ, bomo videli kaj bodo rekli. Imam pa tak občutek kot da se skos neki vrti 😊
Zdaj lahko še uživamo v energiji in premikanju, kmalu bomo že težko hodile 😂

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: NOVEMBERKE 2020
24.8.2020 19:47:55   
Sara92
Nic bat, sigurno ima se veliko cajta za se obrnit 😊 pri meni je bila ze kr zgodaj obrnjena z glavico navzdol, je bila G presenecena da se je ze obrnla.. ampak je vse ok, tko da ni razloga za skrb 🙂 Glede poroda se ne razmisljam kaj prevec, samo za lokacijo sem se dokoncno odlocila.. materinsko solo ste ze oddelale? 



(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: NOVEMBERKE 2020
25.8.2020 7:35:49   
*snowflake*
Za katero lokacijo si se pa odločila Sara92? Jaz sploh ne razmišljam o tem kje bom rodila, pač tukaj kjer živim. Bo najlažje hitro prist v porodnišnico. Al kako se to odločiš? V smislu, če imaš več porodnišnic v bližini? 
Tudi jaz menim, da je dovolj časa še, da se obrne. Zdaj je se itak majhno, da se lahko obrača. Sej pravim, meni je rekla takrat, da je obrnjen z glavo navzdol, ampak da je lahko čez 5 min že drugače.

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: NOVEMBERKE 2020
25.8.2020 9:05:43   
nosecka30*
Ja držim pesti da se obrne user posted image Brca veliko in precej močno, vendar izključno samo v spodnjem delu trebuha, tako da po tem filingu se kaj dosti ne vrti, samo telovadi user posted image user posted image Bom vidla kaj bo rekla na naslednjem pregleduuser posted image
V našem ZD šole za starše do nadaljnjega ni, tako da se nisva nikamor prijavila, G mi je rekla naj malo pogledava na straneh porodnišnic, kjer so video vsebine. Se s tem ne obremenjujem, če se pojavi prilka, da se kam prijaviva, se bova, drugače pač ne.
Glede izbire porodnišnice sem tudi bolj ali al manj odločena, sem se odločila na podlagi izkušenj prijateljic in znank, ki so že rodile. Sem se odločala med najbljižjima dvema.

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: NOVEMBERKE 2020
25.8.2020 11:49:33   
tuttifrutti
Živjo, pa se oglašam še jaz. Čas gre res hitro. Še dobra dva meseca (ali malo več) pa bomo že crkljale svoje user posted image Tudi jaz sem v redu, zvečer težko zaspim (grem velikokrat na wc), a potem kar dobro spim. Počasi razmišljava o nabavi vseh stvari (razen par cotk nisva še nič kupila) in o imenu za otroka. Pri tem sva kar na nasprotnih bregovih. Ugotovili so mi sladkorno, tako, da malo pazim pri hrani in je zaenkrat ok. Sem se navadila špikanja. Sem pa večer pred testom jedla sladko user posted image in so mi rekli, da je verjetno zaradi tega bil povišan sladkor.
Otrok je kakšen dan bolj, kak dan manj živahen. Najbolj mu je všeč, ko pridem iz službe user posted image Še nekaj tednov in ostanem doma user posted image
V našem zdravstvenem domu pa naj bi bila šola za starše in greva septembra...

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: NOVEMBERKE 2020
25.8.2020 21:08:26   
nosecka30*
Tuttifrutti potem sva na zelo podobnem user posted image js mam tut malo cunjic, sobica je pa se prazna, ampak je pa pobeljena in pripravljena na opremo. Tako da v septembru se bova lotila nakupa opreme, vendar pa ne mislim pretiravat user posted image edino voziček sva kupila v prvi polovici julija, vendar ga ni bilo na zalogi, tako da dostavo še čakava, sedaj počasi naj bi bil user posted image
Drugače pa glede sladkorja se ne sekiraj. Meni so pri prvem odvzemu krvi namerili na tešče 5,4. To je bilo edinkrat kar sem imela povišano. Se sicer ne spomnim kaj sem jedla prejšnji dan, ampak mislim da je bilo to zaradi živčnosti, ker sem imela prvi pregled šele v 12. tednu in sem bila precej pod stresom zaradi tegaker nisem vedela ali je vse ok ali ne. In potem so me opremili z vso opremo za merjenje in obiski pri diabetiku ... pa kaj in kdaj in koliko jesti ... groza. Pa sem jedla zelo zdravo, edino mogoče sadja malo preveč. zdaj ko gledam nazaj, so me res s tem čisto zamorili. K sreči potem ko sem si merila doma, je bil sladkor vedno precej pod mejo, tudi po obroku skoraj vedno pod 5,0 tako da zdaj samo občasno merim, toliko za vsak slučaj in res uživam v nosečnosti.user posted image . Želim ti, da si ne jemelješ toliko k srcu kot sem si jaz s tem sladkorjem, ker stres vse še poslabša in da s trebuščkom uživaš do novembra user posted image user posted image

(odgovor članu tuttifrutti)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: NOVEMBERKE 2020
27.8.2020 13:31:17   
*snowflake*
Priporočam, da se glede opreme začnete hitro obračat. Midva zdaj dozivljava kar veliko odlašanja s strani trgovin (od Pikapolonice do trgovin s pohištvom).. čakanje na zadeve od 7-8 tednov, za eno posteljico recimo naju okrog obračajo že več kot en mesec... Skratka, nočem strašiti, samo povem najino izkušnjo, ki nama ni kej po godu. Zaradi te korone so zdaj dolge dobe dobave, če so tuji dobavitelji ipd. Sej bi že kaj drugega zbrala, samo nastane problem, ko pri vsem ostalim mere niso prave...
Sem pozabila napisati še za šolo za starše. Če se spomnite, je mene moja medicinska sestra vpisala že ko sem bila na prvem ali drugem pregledu, ne vem več točno, ker so imeli videokonference za to šolo. To sem sicer dala čez, ampak ni bilo nič kaj takega, kar ne moreš prebrati v kakšnem priročniku za dojenčke. Ni isto kot če bi osebno hodil v to šolo, kjer ti pokažejo še mnogo več. Tako da nič kaj takega. Letos smo pač na slabšem zgleda, zaradi virusa. Če pa ima katera to možnost, da se bo lahko udeležila osebno šole za starše, pa top! Upam, da kateri uspe. Smo letos toliko bolj posebne 😁

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: NOVEMBERKE 2020
28.8.2020 10:37:25   
tuttifrutti
Ojla! Ja nosečka30 očitno sva na podobnem... hvala za pomiritev glede cukra... sicer pazim in je načeloma ok, včasih je kakšna meritev čez mejo, a baje ni to nič hudo narobe... se pa včasih tudi pregrešim in pojem kak mini kos torte... me prav zanima kako mali raste - drug teden imam pregled.
Snowflake - hvala za opozorilo glede čakalnih dob na pohištvo... upam, da se pri vama uredi in da bosta pravi čas dobila vse potrebno. Midva sva se odločila, da greva jutri malo pogledat in kupit kaj... Nekaj stvari si bova pa sposodila od prijateljev, ki že imajo otroke in trenutno ne rabijo opreme. Res pa si ne želim (in nobeni od vas), da bi bil user posted image že tu, midva pa brez posteljice, vozička,... user posted image Tako, da punce v akcijo user posted image lp

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: NOVEMBERKE 2020
28.8.2020 13:23:53   
nosecka30*
Ja te cakalne dobe so sedaj ubijalske. Midva sva kupila vozicek v zacetku junija im ga se ni, baje da bo v naslednjih dneh. K sreči nimam problemov zaradi mer, tako da imava v roku 14 dni namen it v ikejo, in kupit par stvari, kar je potrebno od pohistva, tam načeloma je na zalogiuser posted image ... moramo pa res septembra malo dat na gas, da nam časa ne zmanjka :) tudi jaz že težko čakam naslednji pregled, ga imam cež 10 dni. In upam da tokrat user posted image pokaže obrazek, do sedaj mi ga je vedno skrival za rokicami user posted image user posted image

(odgovor članu tuttifrutti)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: NOVEMBERKE 2020
2.9.2020 14:42:49   
*snowflake*


tuttifrutti, si imela pregled ali ga še čakaš? 
Sva pa končno včeraj dobila posteljico, zelo vesela, končno! Dolgo je trajalo. Zdaj imava skoraj vse, kar se opreme in pohištva tiče. Počasi bo treba v akcijo za baby obleke in ostalo manjšo opremo, ki je potrebna za nego itd. Ja, ampak res, september je že in je treba kar v akcijo 😁 počasi bo treba že razmišljati o odhodu na CSD glede porodniške..  
Sicer se še vedno dobro počutite ali vas trebušček že kaj ovira? Jaz se še vedno zelo dobro počutim, baje, da skos kar sijem 😁 ampak pri marsikateri stvari me pa trebušček že kar ovira..se pa temu samo nasmejem in gremo dalje 😂 


(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: NOVEMBERKE 2020
7.9.2020 9:40:11   
tuttifrutti
Sem imela pregled. Z user posted image je vse v redu, je obrnjen na glavo in pridno raste. Je pa mene ginekologinja mal prestrašila, ker imam baje kratek maternični vrat (možnost predčasnega poroda) in sem dobila hormonsko podporo in magnezij proti krčem. Sem se doma "pozanimala" na internetu (sem brskala po forumih) in dr. Pušenjak piše, da so ti milimetri čist običajni za tedne v katerem sem jaz. Naslednji pregled imam čez dobrih 14 dni.
Mene trebuh še ne ovira, vse še lahko počnem normalno - edino včasih sem mal bolj zadihana, kar pa je za te mesece čist običajno... Pa hitrejš sem utrujena. Danes začneva s šolo za starše... me firbec matra kako bo user posted image
Tud jaz mal brskam po internetu kaj vse še potrebujeva... sva pa po moji zadnji objavi bila v shoppingu in kupila posteljico, posteljnino in še nekaj stvari... tako, da ta glavne, velike stvari imava (nekaj bo sposojenih)... Glede na to, da bo otrok verjetno lahek razmišljam, če bi kaj kupila še v številki 50... Kako ste ostale?

< Sporočilo je popravil tuttifrutti -- 7.9.2020 9:41:58 >

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: NOVEMBERKE 2020
7.9.2020 18:26:23   
nosecka30*
Pozdravljene, kar ne morem verjeti da bom jutri noseča že 30 tednovuser posted image . V zadnjem tednu kupila zibelko, ki je nekje do starosti 5. meseca, in pa nekaj oblačil 56. Tudi jaz nevem ali bi kupila kaj 50 ali ne. Tako da zdaj tudi jaz ta najbolj nujne stvari imam. Sem pa imela danes pregled, mali naj bi imel že 1,5 kg in pridno raste user posted image , meni se pa tudi zdi, da imam trebušček vsak dan večji. Me še ne ovira skoraj nič, včasih je le malo težje kakšne čevlje zapeti, hehe. Pa popoldan me začenjajo malo hrbtne mišiče bolet. Sem pa tudi jaz zadnje dni zadihana zelo hitro. Se pa še trudim bit aktivna, ali sprehod ali nosečniška telovadba. Če bo šlo počutje tako naprej, se ne bom pritoževala user posted image user posted image

(odgovor članu tuttifrutti)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: NOVEMBERKE 2020
8.9.2020 8:10:42   
*snowflake*
nosečka30*, potem sva pa točno dva tedna razlike. Jaz imam pa 28t danes user posted image še 12 tednov naj zdrži, da bo taprav user posted image . Je pa tudi zdaj že obrnjen na glavo.
Tudi jaz imela pregled včeraj in tudi pridno raste, ima že dober kilogramček, se pa skriva, ne mara se slikat zgleda user posted image in skos se tišči v steno maternice. Živahen pa na polno.
Za trebušček se mi zdi, da je tudi vedno večji.. tudi mene ovira samo, ko si moram zapet sandale (zato se že veselim superguser posted image ) ali pa ko se npr. med kuhanjem želim stegniti po kako zadevo iz omare in vidim, da ne gre tako enostavno kot včasih, saj imam sicer čisto plosk trebuh user posted image
Zadihanost tudi mene spremlja, pa tudi bolečina na desni strani hrbta, ampak samo ko je kakšen dan malo preveč aktiven.

Sama sem tudi kupila nekaj cunc v velikosti 56, naprej bom pa kar večje, 62 po izkušnjah prijateljic. Baje zelo hitro prerastejo in da je bolje potem kako oblekco malo zavihat kot pa da je premala.
Se nekako strinjam pa bom poskusila. Bomo videli kakšna bo moja izkušnja user posted image

tuttifrutti, delaš tako kot jaz user posted image če mene kaj iz tira vržejo grem tudi takoj malo preveriti k dr. Pušenjaku. In ponavadi tudi meni pomaga, da se pomirim. Čim manj se obremenjuješ in si pozitivna, bolje bo.
Itak pa tam povejo marsikaj preventivno, nas pa potem skrbi. Dokler se ti počutiš dobro, nima kaj bit. Je pa bolje imeti kak UZ več kot premalo. Sama ga moram imeti na 4 tedne zaradi slabe prilagojenosti mojih žil, ki povezujejo otroka.
Ampak sem tako samo bolj mirna ko vidim, da pridno raste. Vzemi to kot privilegij, da imaš kak UZ več in čim manj naj te že a priori skrbi.
A vidva imata potem šolo za starše osebno? Upam, da kaj več odneseta na tak način. Midva sva bolj malo preko tiste videokonference. Saj razmišljam, da bi malo preverila, če se izvajajo kaj osebno. Predvsem me moti to, ker nas preko videokonference niso nič učili o tem kako pri porodu pravilno dihati, kako držati otroka ipd.
Samo malo dvomim, da bi tu v Ljubljani kaj izvajali glede na ta covid.

Sara92, kako se ti kaj držiš?

A že katera ve kdaj točno gre na porodniško?

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: NOVEMBERKE 2020
9.9.2020 9:23:44   
tuttifrutti
Ja sej poskušam na vse gledat pozitivno - več uzjev in podobno in mi kar uspeva. Zaenkrat se počutim čist normalno in tudi vse delam kot običajno.
Jutri dopolnim 32. teden, tako, da bom verjetno prva izmed nas, ki smo še aktivne tu gor.
Šola za starše je v živjo, ja. Je malo prilagojena, vsi imamo maske in stoli so bolj narazen, drugače pa je fajn slišat in videt vse. Razlagala je babica, pa patronažna, pa pediater... tudi pokazali so nam dihanje in previjanje otroka. Sicer naj bi ti vse še enkrat pokazali v porodnišnici in potem, ko pride patronažna domov. Mi je fajn, da imava to možnost. V našem ZD domu naj bi bila tudi oktrobra, ne vem pa kako je s sprejemom zunanjih...
Ja jaz že vem kdaj grem na porodniško - 28 dni pred predvidenim datumom poroda je - moj pdp je 5.11. Lep dan vsem user posted image

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: NOVEMBERKE 2020
12.9.2020 19:29:54   
Carminaa
Pozravljene..😊

Evo še ena po dolgem času, sama imam rok 6 november, sem 32 teden, imela bom tretji carski rez in 4 otroka imeli bomo deklico❤sedaj bi morala imeti že nekje 2kg.Trebušček raste in je že kar velik, kaj šele bo do konca, me že kar ovira pri delu, delala bom do konca septembra, koristila pa bom še nekaj dopusta.Drugače je vse vredu, imela sem kar hudo vnetje mehurja, tako da sem ga reševala z antibiontiki, ni prijetno.Bo katera v Celjski porodnišnici?, Kako je kaj, je že kar nekaj časa od nazadnje ko sem bila tam.Ste se že pozanimale za vloge za csd, jaz moram vlagati po 17 septembru..Lep večer in vse lepo vam želim.

(odgovor članu tuttifrutti)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: NOVEMBERKE 2020
13.9.2020 7:57:00   
*snowflake*
Dobro jutro punce :) 
Evo tudi jaz se javljam.. dnevi zelo hitro minevajo, služba, gnezdenje in drugi dogodki.. redimo se tudi pridno, noro je kako ga čutim zelo pogosto :) po mojih izračunih delam nekje še 5 tednov, če računam še svoj dvotedenski dopust, ampak itak boste vse že rodile pred mano, sem zadnja na vrsti. Sem v 29.tednu.Tuttifrutti, zelo me veseli, da se lahko udejstvuješ šole za starše, moram zdaj tudi jaz pogledat, če bo v Lj kaj v živo. Čeprav zelo dvomim. 
Carminaa, pozdravljena tudi ti. Oo, 4 otrok, noro. Moj bo prvi, za začetek :) potem bomo pa videli. Če pridem do 2, bo po mojem kar dovolj 💪 drugače pa, jaz bom v Lj porodnišnici. Vloge za CSD lahko oddaš 60 dni pred PDP, v tvojem primeru bi to lahko naredila že 6.9., če imaš 6.11. rok. A so ti rekli, da lahko komaj po 17.9.? Po zakonu je 60 dni. Jaz upam, da meni bodo, saj imam namen koristiti še dva tedna dopusta, zato moram vedeti že prej. Je pa res, da bom prvič vlagala to in ne vem kakšna je dejanska praksa. 
Pa lepo nedeljo želim vsem 😊

(odgovor članu Carminaa)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: NOVEMBERKE 2020
15.9.2020 15:20:44   
nosecka30*
Pozdravljene user posted image

Ja, 60 dni pred lahko vložiš vlogo na CSD, 28 pred PDP se začne porodniška. To sem prebrala po netu. Tudi jaz bom pred tem še pokoristila nekaj dni dopusta, ki mi ga je ostalo, tako da delam še slab mesec. user posted image Joj kako gre hitro čas res. Se pa vedno bolj veselim in težko čakam user posted image user posted image user posted image Na začetku nosečnosti me je bilo grozno strah poroda, pa je k sreči vsaj za zdaj ta strah izzvenel. Mi pa ni prijetno tle korona, kaj bo še prinesla do novembra.
Večje nakupe imam opravljene, počasi bo treba pripravit torbe in začeti prati user posted image user posted image

(odgovor članu *snowflake*)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: NOVEMBERKE 2020
22.9.2020 15:14:23   
Sara92
Pozdravljene, se po dolgem času se jaz oglašam.. nekaj me telefon heca pa ne dobivam obvestil na e-mail, spomin pa mi itak ne deluje že nekaj časa, tko da enostavno pozabim na forum :D

Še dva dneva pa vstopam v 33. teden nosečnosti, počutje je OK, kepica ima že 2 kili in je kr težka za nosit :D Brca in se obrača še vedno na polno, včasih brcne tako močno, da me kr zaboli.. Drugače pa še kr ne zatekam, ponoči spim in grem prvič na wc šele ob šestih zjutraj.. nimam pa veliko energije, se res trudim vsak dan vsaj na sprehod it, ampak sem zmožna vedno manj :/ 20 minut perem posode in sem že konec, moram ležat :D drugače pa sm že kr malo neučakana, upam, da bo čim prej tukaj 12.11. :D
sama pa sem doma že 3 tedne, danes imam zadnji dan dopusta, jutri pa začnem z bolniško, s porodniško pa 15.10.2020. V službi enostavno ne zdržim več, preveč stresno okolje, vsaki dve uri se mi začne spati, pa tudi nizek pritisk mi dela kr probleme (enkrat sem celo padla skupaj), sploh sedaj, ko prihaja do sprememb vremena, ampak bo :/

Drugače sem zadnjič klicala na CSD LJ Center zaradi oddaje vlog in sestanka zaradi priznanja očetovstva in so bile zaposlene prek telefona tako nesramne. Mi je kr mučno it sploh urejat vse te zadeve...

Kar se tiče oblačil pa kupujem samo od št. 56 naprej. Mi je G povedala, da ima kepica dolge noge in naj sploh ne kupujem manjše, kr bo brezveze. So mi pa prijateljice tudi rekle, da v kolikor kupuješ tiste manjše številke, da dejansko prerastejo v tednu, dveh in naj raje kupim večje št in zaviham rokave oz. hlačnice.

@tuttifrutti kam pa hodiš v šolo za starše? Jaz grem v ponedeljek na individualno šolo v ZD Vrhnika (traja 1,5h), pa se mi zdi mogoče malo premalo to in razmišljam, da bi šla še v porodnišnico LJ. Bi rada osebno vse slišala, mi je dosti lažje, kot prek spleta… eni sicer pravijo, da kar se nege tiče ti res po porodu vse pokažejo, stojijo ob strani, da pa je materinska super zaradi dihanja, priprav na porod, prve pomoči za dojenčka…

Upam, da ste tudi druge dobro, bom sedaj bolj pogosteje spremljala forum :D Lep dan :)

(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: NOVEMBERKE 2020
24.9.2020 20:30:06   
nosecka30*
Sara92 ti pa si srečnica, jaz se na vsake 2-3 ure zbudim za stranišče. K sreči po večini takoj nazaj zaspim, tako da sem zaenkrat še naspana. Glede oddaje vloge za porodniško na CSD - ne rabiš hodit tja, lahko oddaš po mailj skenirano in priložiš še scan materinske knjižice - stran z osebnimi podatki in Stran kjer imaš zapisan PDP. Jaz sem oddala tako, sedaj pa čakam odločbo, ki jo pošljejo po pošti.
V službi počasi zaključujem, je vse skupak že precej umirjeno, mi je pa fino, da grem še malo od doma in med ljudi, ker mislim, da glede na tole korono, razne viroze in gripe, bom potem se malo bolj izolirala, da ne bi po neootrebnem kaj zbolela.
Počasi tudi razmišljam o tem kaj bom spakirala v torbo za porodnišnicouser posted image joj kako bo hitro, ko bomo štručke že imele v naročju user posted image user posted image

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: NOVEMBERKE 2020
24.9.2020 21:08:53   
Sara92
Ma po eni strani bi bilo mogoce boljse, da se ze zdej zbujam zaradi wcja, da se lazje navadim na potem, ko bo otrok tuki 😂 Me kr skrbi kako bo, rada spim, trdno spim in brez spanja sploh ne funkcioniram 😭Na CSD moram zaradi postopka priznanja ocetovstva, nisva porocena in morava to obvezno urediti pred rojstvom :/ 
Joj sploh nocem razmisljat o tem kaj bo novembra, upam, da vsaj ostane to, da so partnerji lahko prisotni pri porodu.. A za gripo se boste cepile? 


(odgovor članu nosecka30*)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: NOVEMBERKE 2020
24.9.2020 21:34:51   
tuttifrutti
Živjo!
V šolo za starše sva hodila v Kamnik, tudi drug mesec bo, a je že zasedena piše na spletni strani. Za mano je pregled, ki sem ga imela ta teden - otrok raste - sedaj ima cca. 1900 g, bo med lažjimi verjetno. Odločila sem se, da zaenkrat vseeno ne bom kupovala cunj manjših od 56 - če bo treba jih bo moj naknadno kupil, samo upam, da se ne bodo trgovine zaprle ali kaj podobnega. Tudi jaz upam, da bo lahko zraven pri porodu...
Glede na to, da me je pri prejšnjem pregledu prestrašila glede materničnega vratu me je presenetilo, da ga pa sedaj sploh merila ni. Baje po 34. tednu to ni več relevantno... čez dva tedna imam že ctg... kolk gre hitr ta čas. Sploh ne dojemam, da bo kmal november in s tem bodo naši user posted image že tu. Ta vikend bova upam sestavila previjalno mizo, drug teden pa bom potem prala cunje. Ste že kaj razmišljale s katerim praškom? Rada bi nekaj čim bolj naravnega... Na to ciljam tudi pri plenicah.
Na CSD bom jaz nesla (poslala) vlogo v začetku oktobra, saj želim, da se mi šteje še plača od julija letos... Imam pa vse vloge že pripravljene (porodniška, očetovski, otroški dodatek, pomoč občine ob rojstvu otroka,...), samo še izpolnit jih bo treba.
Ste že vsi izbrali imena? Midva sva še v pogajnjih...
Drugače sem kar v redu, spim tudi kar dobro - seveda z nujnimi obiski wcja user posted image user posted image - zadnje dva dni mi je spet slabo in zgaga me večkrat peče... ampak nič groznega... Ne hodim pa več v službo, koristim dopust... sem si ga poleti mal šparala user posted image

< Sporočilo je popravil tuttifrutti -- 24.9.2020 21:36:40 >

(odgovor članu Sara92)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?