|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 16:14:10   
D67a
Pozdravljene nosečke 🤗


Pred kratkim sem naletela na ta forum in našla precej uporabnih informacij. Hvala 💙
Stara sem 29, to je moja prva nosečnost in sem v 14t 5dni, rok je 28.2 (pred nuhalno je bil 2.3). 
Ker sem nova v tem imam precej vprašanj ☺️🙈Zanima me, če obstaja kakšen seznam pripomočkov /oblek ipd. ki ga moraš imeti pripravljenega do poroda? 

Vsem želim lepo in mirno nosečnost 🤗

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 16:24:17   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: D67a

Pozdravljene nosečke 🤗


Pred kratkim sem naletela na ta forum in našla precej uporabnih informacij. Hvala 💙
Stara sem 29, to je moja prva nosečnost in sem v 14t 5dni, rok je 28.2 (pred nuhalno je bil 2.3). 
Ker sem nova v tem imam precej vprašanj ☺️🙈Zanima me, če obstaja kakšen seznam pripomočkov /oblek ipd. ki ga moraš imeti pripravljenega do poroda? 

Vsem želim lepo in mirno nosečnost 🤗


Jaz bom sla bolj kot ne po teh seznamih..
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 17:05:18   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123



IZVIRNO SPOROČILO: MacB

Srečka, na srce ti polagam, mi smo kupil rabljenega za 150 evrov, 3v1 musty evo. Naš je star 2 meseca pa vidiva, da ga bo prerasel nekje okoli 4-5 meseca tak da dat 600 ali več za 4 mesece je, vsaj nama, bilo smotano. V bc so prej imeli skoraj pol štuka samih vozičkov, zaj so pa to zmanjšali, škoda. So pa med dražjimi, razen če počakaš na akcijo -20%. A kot rečeno, raje rabljenega.


Jst imam vozicek 3 in 1 pa je bil pri dveh otrocih v uporabi non stop do nekje leta in pol. Sem pri prvem otrocku kupila novega, ki je bil fuuul drag, ampak mj ni bilo zal. Sem pa vedela, da bo za vec otrok. Pri temu skratku, ki je predvidoma zadnji bom kupila enak vozicek, le da rabljen..oz.sem ga ze hahaha


Saj to. Kosara se uporablja nekje do 5., 6. Meseca. Dokler otrok samostojno ne sedi, potem se ga prestavi v sportni del, ki se ga uporablja sigurno eno leto. Midva bi ga tudi imela za vec otrok (2, 3), poznam zenske ki za vsakega otroka kupijo nov vozicek, kar mi je rahlo neumno. Potem je v kompletu se lupinica z isofix bazo. Lupinica je do 15kg torej je bolj kot ne ze skoraj avtosedez... jaz imam glede rabljenih stvari kar malo slab obcutek, nikoli neves kako so s stvarmi delali, sploh lupinice koliko so kaj poskodovane itd. Tudi kolikor gledam se rabljene stvari prodajajo za par € ceneje kot so nove. Potem se ti ze skoraj bolj splaca dat tistih par € vec in imas novo. Sama sem zrastla v rabljenih stvareh ampak takrat je bilo to drugace..se mi zdi.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: MARČEVKE 2021
4.9.2020 17:47:03   
lillchy123


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123



IZVIRNO SPOROČILO: MacB

Srečka, na srce ti polagam, mi smo kupil rabljenega za 150 evrov, 3v1 musty evo. Naš je star 2 meseca pa vidiva, da ga bo prerasel nekje okoli 4-5 meseca tak da dat 600 ali več za 4 mesece je, vsaj nama, bilo smotano. V bc so prej imeli skoraj pol štuka samih vozičkov, zaj so pa to zmanjšali, škoda. So pa med dražjimi, razen če počakaš na akcijo -20%. A kot rečeno, raje rabljenega.


Jst imam vozicek 3 in 1 pa je bil pri dveh otrocih v uporabi non stop do nekje leta in pol. Sem pri prvem otrocku kupila novega, ki je bil fuuul drag, ampak mj ni bilo zal. Sem pa vedela, da bo za vec otrok. Pri temu skratku, ki je predvidoma zadnji bom kupila enak vozicek, le da rabljen..oz.sem ga ze hahaha


Saj to. Kosara se uporablja nekje do 5., 6. Meseca. Dokler otrok samostojno ne sedi, potem se ga prestavi v sportni del, ki se ga uporablja sigurno eno leto. Midva bi ga tudi imela za vec otrok (2, 3), poznam zenske ki za vsakega otroka kupijo nov vozicek, kar mi je rahlo neumno. Potem je v kompletu se lupinica z isofix bazo. Lupinica je do 15kg torej je bolj kot ne ze skoraj avtosedez... jaz imam glede rabljenih stvari kar malo slab obcutek, nikoli neves kako so s stvarmi delali, sploh lupinice koliko so kaj poskodovane itd. Tudi kolikor gledam se rabljene stvari prodajajo za par € ceneje kot so nove. Potem se ti ze skoraj bolj splaca dat tistih par € vec in imas novo. Sama sem zrastla v rabljenih stvareh ampak takrat je bilo to drugace..se mi zdi.


No, jst dm dqla takrat za nov vozicek krepko cez 1000 eur. Ampak kot pravim mi ni zal, ker jd bil to najbolj uporabljan kos opreme. Ja  kosara in lupinica sta res le za pol leta. Ampak meni je res veliko odtehtalo, da sem lupinico lahko dala na vozicek, kosaro pa smo uporabljali tudi kot posteljico ko sem sla prespat k mojim starsem. Vozicek je bil pa res povsod z mano. V hribih, mestu..povsod.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: MARČEVKE 2021
6.9.2020 20:55:01   
D67a
O super, tole mi bo prav prišlo 💪


Najlepša hvala 🤗

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: MARČEVKE 2021
6.9.2020 21:27:44   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: D67a

O super, tole mi bo prav prišlo 💪


Najlepša hvala 🤗


Nekaj stvari umes je sicer totalna bedarija, ampak to sama presodi ali rabis ali ne. 

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: MARČEVKE 2021
7.9.2020 16:01:01   
Lizika90
Evo danes sem bila pri diabetologinji. Dobila sem merilnik.
Vrednost sladkorja sem imela 4.6 (Ne tešče)

Sedaj se bomo pa pikal user posted image

Punce tiste, ki vas muči zgaga...kako si najhitreje to olajšate naravno?

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: MARČEVKE 2021
7.9.2020 16:21:14   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Evo danes sem bila pri diabetologinji. Dobila sem merilnik.
Vrednost sladkorja sem imela 4.6 (Ne tešče)

Sedaj se bomo pa pikal user posted image

Punce tiste, ki vas muči zgaga...kako si najhitreje to olajšate naravno?


Si dobila kaksno tabelico da moras vpisovat not? Je doloceno kolikokrat na dan si moras merit? 4,6 je super vrednost. Tut jst sm bila v prvi N obravnavana z sladkorno, ampak nisem prisla do diabetologa, ker se je prej vse skupaj koncalo. Sem si sla pa par dni po oddani krvi pri G merit sladkor h babici pa mi je namerila 4.3. To je res cisto odvisno kaj pojes prejsni dan. Sladkor sploh skodi, bela moka tudi, pa se ene par malenkosti je, na katere clovek sploh pomislil nebi da zvisujejo krvni sladkor.

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: MARČEVKE 2021
7.9.2020 19:06:42   
Lizika90
Dobila sem knjižico s tabelo kamor vpisujem podatke ja. Pa še en kup letakov in tako fletno igračko žirafico ter testerčke pleničk od violete.
Meriti si moram 2x dnevno
Izmenično zjutraj na tešče in po zajtrku ter po kosilu in večerji.
Pa še en kup letakov sem zraven dobila.

Tudi prej po kosilu sem si pomerila sem imela komaj 5,2

Bom sedaj lepo spremljala in videla kako bodo plesale številke :)
Moram pa samo v primeru povišanega sladkorja čez mejo, ki mi jo je napisala zdravnica zapisati kaj sem jedla.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: MARČEVKE 2021
7.9.2020 19:54:35   
I did it again
Pozdravljene,

Že nekej časa ni bilo glasu od mene. Jutri me čaka nuhalna, sem kar malo živčna. A ste rezultate dobile takoj al ste morale kaj čakat? Glede vozicka pa jaz sem imela pri svojih dveh rabljene podarjene, pa so bili okej, je pa res da sem tocno vedela od koga so in koliko otrok se je notri vozilo.. Zdaj bomo kupili rabljenega, ker moramo vseeno pazit na finance, ampak nekje kak mesec, max dva pred rokom, se ne splača prej, ker pol sam stoji... Je pa res da xe kaj slucajno ne gre po planu mas pol na hitro vse... 

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: MARČEVKE 2021
7.9.2020 19:54:43   
I did it again
Pozdravljene,

Že nekej časa ni bilo glasu od mene. Jutri me čaka nuhalna, sem kar malo živčna. A ste rezultate dobile takoj al ste morale kaj čakat? Glede vozicka pa jaz sem imela pri svojih dveh rabljene podarjene, pa so bili okej, je pa res da sem tocno vedela od koga so in koliko otrok se je notri vozilo.. Zdaj bomo kupili rabljenega, ker moramo vseeno pazit na finance, ampak nekje kak mesec, max dva pred rokom, se ne splača prej, ker pol sam stoji... Je pa res da xe kaj slucajno ne gre po planu mas pol na hitro vse... 

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: MARČEVKE 2021
7.9.2020 20:03:20   
Lizika90
Srečno jutri na nuhalni user posted image
Držim pesti za lepe izvide.
Kam pa si se naročila?
Jaz sem bila v Dravljah in sem izvid dobila takoj. Edino potem sem dala še kri za DHT pa sem ga dobila na dom v 5dneh.

(odgovor članu I did it again)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: MARČEVKE 2021
7.9.2020 20:51:29   
Srečka138
Srecno jutri 🐞🐞

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: MARČEVKE 2021
7.9.2020 21:06:00   
lillchy123


IZVIRNO SPOROČILO: I did it again

Pozdravljene,

Že nekej časa ni bilo glasu od mene. Jutri me čaka nuhalna, sem kar malo živčna. A ste rezultate dobile takoj al ste morale kaj čakat? Glede vozicka pa jaz sem imela pri svojih dveh rabljene podarjene, pa so bili okej, je pa res da sem tocno vedela od koga so in koliko otrok se je notri vozilo.. Zdaj bomo kupili rabljenega, ker moramo vseeno pazit na finance, ampak nekje kak mesec, max dva pred rokom, se ne splača prej, ker pol sam stoji... Je pa res da xe kaj slucajno ne gre po planu mas pol na hitro vse... 


Izvid nuhalne dobis takoj, ce imas pa se DHT pa ce si kri dala ze prej ti bodo tudi takoj zracunali popravljeno vrednost, ce bos pa kri dala na nuhalni,  bos pa dobila izvid na dom

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu I did it again)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 7:43:45   
I did it again


IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Srečno jutri na nuhalni user posted image
Držim pesti za lepe izvide.
Kam pa si se naročila?
Jaz sem bila v Dravljah in sem izvid dobila takoj. Edino potem sem dala še kri za DHT pa sem ga dobila na dom v 5dneh.


Naročila sem se pri dr. Meglič na Metelkovi, pravijo da je uredu, krvi za DHT nebom dala, samo nuhalna. A ste mele ful razlicne vrednosti na nuhalni pa DHT? 

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 18:48:25   
Srečka138
Se katera razume na rezultate dht? Danes sem dobila izvid pa nisem ravno najbolj mirna. Kakor berem na internetu ni najboljsi rezultat. Razen ce berem narobe in narobe razumem, kar je tudi mozno...

(odgovor članu I did it again)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 20:14:32   
Lizika90
A je katera kdaj opazila mravljince v predelu trebuha? Včeraj sem jih zasledila na levi strani ko sem ležala na boku in vstala.
Sedaj pa sem jih zasledila na desni strani tako nakratko.

Sicer se ne spoznam na rezultate...ampak kakšni pa so?
Meni so se po oddaji za DHT popravili.
Sicer na začetku tudi nisem imela namena delati DHT, samo me je tam tako prestrašla da sem potem dala.
Pa mi je sicer že na prvem izvidu pisalo da so možnosti za nepravilnosti nizke.

Koliko pa si imela ti nuhalno Srečka?

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 20:30:18   
Lizika90

IZVIRNO SPOROČILO: I did it again



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Srečno jutri na nuhalni user posted image
Držim pesti za lepe izvide.
Kam pa si se naročila?
Jaz sem bila v Dravljah in sem izvid dobila takoj. Edino potem sem dala še kri za DHT pa sem ga dobila na dom v 5dneh.


Naročila sem se pri dr. Meglič na Metelkovi, pravijo da je uredu, krvi za DHT nebom dala, samo nuhalna. A ste mele ful razlicne vrednosti na nuhalni pa DHT? 


meni se je popravil rezultat za trisomy 21 z 1:1379 na 1:2683 (Po DHT)
trisomy 18 z 1:5004 na <1:20000
trisomy 13 ostalo enako <1:20000

Nuhalno sem pa imela 2,3 in sem zato po predlogu zdravnice dala še DHT

(odgovor članu I did it again)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 20:40:11   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

A je katera kdaj opazila mravljince v predelu trebuha? Včeraj sem jih zasledila na levi strani ko sem ležala na boku in vstala.
Sedaj pa sem jih zasledila na desni strani tako nakratko.

Sicer se ne spoznam na rezultate...ampak kakšni pa so?
Meni so se po oddaji za DHT popravili.
Sicer na začetku tudi nisem imela namena delati DHT, samo me je tam tako prestrašla da sem potem dala.
Pa mi je sicer že na prvem izvidu pisalo da so možnosti za nepravilnosti nizke.

Koliko pa si imela ti nuhalno Srečka?


Glede mravljincev upam da ti bo znala katera kaj povedati. Zal nisem se imela izkusnje s tem.
Kaj sploh moram gledat? Adjusted risk, mi pri vseh treh pise <1: 20000 (to vidim da se je spremenilo). Vrednosti PAPP-A in free ß-hcg mi niso logicne, jih ne razumem. Nuhalno je nameril 1.6

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 20:47:21   
Srečka138
Za trisomijo 21 sem jaz imela vrednost nekaj cez 5000 (to je edino kar sem si zapomnila iz izvida). Tokrat mi pise <1:20000. Torej je to ok izvid? Ce se je pri vseh treh izpisalo <1:20000?

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 20:50:58   
Lizika90
Če si jaz prav razlagam je to odličen rezultat.

Za ostalo se sploh nisem poglabljala ker se ne spoznam na te številke

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 20:58:27   
Srečka138


IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Če si jaz prav razlagam je to odličen rezultat.

Za ostalo se sploh nisem poglabljala ker se ne spoznam na te številke


Sem za vsak slucaj poslikala izvid in ga poslala svoji G pa ga naj pokomentira, ker sem res neucakana in nebi zdrzala se 14 dni do pregleda. In upam da bom koncno zacela uzivat v N. Nekako imam nekje v ozadju se vedno tisti obcutek da se ne smem prevec veselit ker nikoli neves, ce bo na naslednjem pregledu se srcek ali ne. Nemorem se resit tega obcutka. Upam da bo kmalu bolje. 
Je katera ze komu povedala za N.  Midva sva se kar tiho, nekako imava oba tisti obcutek, da mogoce de ni pravi cas. Slisim pa ze da se nekaj med kolegi suslja da se mi vidi trebuscek, ampak se kar izogibava vsemu 😐

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 21:05:17   
N****


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138



IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Če si jaz prav razlagam je to odličen rezultat.

Za ostalo se sploh nisem poglabljala ker se ne spoznam na te številke


Sem za vsak slucaj poslikala izvid in ga poslala svoji G pa ga naj pokomentira, ker sem res neucakana in nebi zdrzala se 14 dni do pregleda. In upam da bom koncno zacela uzivat v N. Nekako imam nekje v ozadju se vedno tisti obcutek da se ne smem prevec veselit ker nikoli neves, ce bo na naslednjem pregledu se srcek ali ne. Nemorem se resit tega obcutka. Upam da bo kmalu bolje. 
Je katera ze komu povedala za N.  Midva sva se kar tiho, nekako imava oba tisti obcutek, da mogoce de ni pravi cas. Slisim pa ze da se nekaj med kolegi suslja da se mi vidi trebuscek, ampak se kar izogibava vsemu 😐



Najboljše, tako boš vsaj malo bolj mirna ❤ ne midva še tudi nisva povedala, čakava do nuhalne, od začetka sva kar težk zadržala, zdej pa tut sva se kar navadla da sva tiho 😊

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 21:07:40   
Lizika90
Pravilno, ona ti bo najbolje znala obrazložiti rezultate.
Glede občutkov te pa popolnoma razumem. Ker je mene vedno znova strah najhujšega ampak poskušam odmislit nekako.
Najhuje je pa seveda pred pregledi.

Pri nama se šušlja na polno. Povedala sva staršem pa jaz dvema prijateljicama. Nočem pa še da se razve okoli.

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: MARČEVKE 2021
8.9.2020 22:25:17   
honnybunny
Oj, Srečka, to je super rezultat, če je bila prej verjetnost 1:5000 je sedaj popravljena verjetnost manj kot 1:20000. Torej so naračunali še veliko manj možnosti, kot prej. Jaz sem tudi dobila po pošti rezultate nuhalne + DHT in je približno takole: trisonomy 21 1:3500, trisomy 18 1:5000 in trisomy 13 <1:20000.

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?