|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MARČEVKE 2021
2.10.2020 16:29:57   
Lizika90
user posted image user posted image Srečka kako zelo mi je žal zate! Tako močno sem upala, da se bodo stvari umirile in bo vse dobro.
Upam, da boš hitro uspela skozi to s čimmanj bolečin.user posted image
Neznam izbrati besed ob vsem tem kar se ti dogaja, preprosto ni pravično!!!
Želim ti, da čimprej z Dragim prebrodita to težko obdobje in se čimprej pobereta!
Upam da tej težki dnevi čimprej minejo in da vama spet posije sonček v življenje!!!
Poskusi biti močna in pogumna!!!

Pošiljam ti velik objem in dobre misli!!!user posted image

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: MARČEVKE 2021
2.10.2020 16:51:12   
lillchy123
Srecka.💔 jocem in moje srce joce s tabo... In vem, da ni besed, ki bi omilile bolecino. Ce bos zelela pogovor ali samo nekoga, ki te bo poslusal..sem tukaj. Ti pa polagam na srce..ne glede na to, kako tezko je, izkoristi vse trenutke za slovo od svoje deklice. In ce je le mozno, prosi sestre, da naredijo kaksno slikico, ce ti ne mores. Naj vzamejo odtis rokice in szopala.. ker pride obdobje, ko zelis samo pozabiti... potem pa pride drugo obdobje, ko se zelis spoominjati.. zato shrani cim vec spominov. 

Velik objem draga moja mamica.🤗 Sem povedala Lari, da danes pride nov angelcek 💔 nekega dne jih bomo spet objele 

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: MARČEVKE 2021
2.10.2020 18:37:43   
N****


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138

Zivjo. Jaz se nazalost poslavljam iz skupine.Danes proti veceru upam da se rodi nasa deklica. Na zalost ji ni vec pomoci saj mi je plodovnica do popolnosti odtekla. Srcek ji sicer se vedno bije ampak dolgo ne bo vec. Sem ze dobila antibiotike proti raznim infekcijam, zdaj pa cakam da se spet zacnejo popadki da bogo revico spravimo ven. Izredno vesela sem za dobre sestre in babice tukaj v porodnisnici, res si nisem mislila da so zmozne dat toliko podpore.Lepo se imejte in srecno do konca.



😢😢😔😔😔Žal mi je! Življenje je tako nepravično! Želim vama veliko moči da se pobereta iz tega.. tudi vama se bo enkrat nasmehnila sreča, ne obupajta! 

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: MARČEVKE 2021
2.10.2020 19:06:08   
D67a

IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138

Zivjo. Jaz se nazalost poslavljam iz skupine.Danes proti veceru upam da se rodi nasa deklica. Na zalost ji ni vec pomoci saj mi je plodovnica do popolnosti odtekla. Srcek ji sicer se vedno bije ampak dolgo ne bo vec. Sem ze dobila antibiotike proti raznim infekcijam, zdaj pa cakam da se spet zacnejo popadki da bogo revico spravimo ven. Izredno vesela sem za dobre sestre in babice tukaj v porodnisnici, res si nisem mislila da so zmozne dat toliko podpore.Lepo se imejte in srecno do konca.


Joj Srečka, žal mi je user posted image

Res ni pravično, ostaneš brez besed...

Pošiljam velik objemuser posted image

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: MARČEVKE 2021
3.10.2020 16:44:00   
dot.
Čeprav ne sodelujem veliko, me je ta novica spravila v jok. Upala sem, da bom vse vaše prigode spremljala vse do marca. Ni pravično.
Iskreno mi je žal Srečka. user posted image Drži se. <3

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: MARČEVKE 2021
3.10.2020 17:08:09   
I did it again


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138

Zivjo. Jaz se nazalost poslavljam iz skupine.Danes proti veceru upam da se rodi nasa deklica. Na zalost ji ni vec pomoci saj mi je plodovnica do popolnosti odtekla. Srcek ji sicer se vedno bije ampak dolgo ne bo vec. Sem ze dobila antibiotike proti raznim infekcijam, zdaj pa cakam da se spet zacnejo popadki da bogo revico spravimo ven. Izredno vesela sem za dobre sestre in babice tukaj v porodnisnici, res si nisem mislila da so zmozne dat toliko podpore.Lepo se imejte in srecno do konca.


Srečka, res mi je žal zate... Tok hudo je to slisat oziroma prebrat da se mi srce lomi. In verjamem da je tebi se 1000krat težje. Samo ne obupat. Vedno ohranita upanje, lepe stvari se dogajajo in tudi vama se bo zgodilo. 

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: MARČEVKE 2021
3.10.2020 18:58:44   
Srečka138
Hvala vsem.❤

(odgovor članu I did it again)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: MARČEVKE 2021
5.10.2020 9:10:28   
lillchy123


IZVIRNO SPOROČILO: Srečka138

Hvala vsem.❤




_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: MARČEVKE 2021
5.10.2020 10:54:56   
lillchy123
Ojla pupe..

Kok gre hitro čas.. danes vstopam že v 19.teden.. za mano je prvi pregled po posegu (no, je bil že prejšnji teden :) ) in je zaenkrat vse več kot odlično! in zdaj samo upam, da ostane tako do naslednjega pregleda 27.10. in potem do naslednjega in naslednjega..Me je tole ful potrlo in sem spet podoživela vse trenutke lanskega leta, ko sem se poslavljala od moje hčerkice... tako da si res želim, da bi bilo že vsaj Silvestrovo, da bom bolj mirna. Ampak takšno je materinstvo. Mamice vedno skrbi za otroke, tudi ko otroci odrastejo..
tega otročka za razliko od prejšnjih še vedno zelo redko kdaj začutim, tako da še vedno uporabljam angel sound, da se prepričam, da je vse ok. Komaj čakam, da bo začel konkretno brcati! Slabost se je kar umirila, je pa še vedno prav vsak dan prisotna, njbolj mi takrat pomaga čgumi. Tudi s prebavo imam še vedno vsakodnevne težave.. zdaj pa se je pridružila še zgaga. Zaenkrat mi pomaga mleko.
Lep dan želim vsem. in pobožajte svoje bušije!

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: MARČEVKE 2021
5.10.2020 18:53:04   
Lizika90
Hey Lillchy123
Ja res gre hitro čas, tudi sama sem v 19tednu (18tednov + 2dni).
Naj povem da sem jaz pri sebi šele zadnjih nekaj dni opazila premike (vsaj zdi se mi da je to to)
Ker je to zame prvič nisem čisto prepričana.
Sama slabosti ne občutim več k sreči že nekaj tednov, tudi utrujenost se je popravila.
Me pa večkrat daje prebava in zbadanje v predelu jajčnikov.

Pregled imam 22.10

Držim pesti in upam da bo vse ok in da se najina dolga zgodba do otročka srečno zaključi.
Ter držim pesti za vse vas!user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: MARČEVKE 2021
6.10.2020 16:49:27   
D67a
Živjo vsem,

tudi meni gre po eni strani hitro, po drugi se pa vleče user posted image
sem v 19t 2 dni, naslednji pregled je 26.10 morfologijo in res, res komaj čakam, da ga/jo spet zagledam in slišim da je vse ok. Zadnje čase slišim same novice o komplikacijah in težavah v nosečnosti, tako da je tudi mene vse skupaj potrlo in navdalo s skrbjo. user posted image

Slabosti nimam so pa prisotni krči (zato jemljem magnezij 400).

Premike čutim, vendar ne vsak dan in niso še tako močni, da bi jih mož lahko začutil. Komaj čakam, da se okrepijo!

Držim pesti, da se za vse super izteče in bomo v naslednjem letu pestovale naše štručke user posted image

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: MARČEVKE 2021
6.10.2020 17:08:14   
lillchy123
D67a, imas pregled vle en dan pred mano. Bo tisti teden zgleda kar pestro :) 

A drugace ze veste za spol otrocka?Midva sva se odlocila, da tokrat ostane presenecenje. Pa me na momente ful firbec matra :)

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: MARČEVKE 2021
6.10.2020 18:12:22   
Lizika90
Tale mesec je žal posebej napolnjen z žalostnimi zgodbami.
Kar še poveča strah in skrb za naše male zakladke.
Se skušam v tem času kar izognit žalostnim zgodbam.
Mene nekje globoko vedno skrbi. In vedno težko čakam na pregled.

Spol bo pri nama ostal presenečenje. Samo da bo škratek zdrav!
Čeprav mene na čase malo matra kaj je, ampak še ne tako zelo.
Bomo videli kaj bo v naslednjih mesecih.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: MARČEVKE 2021
7.10.2020 6:59:23   
lillchy123
Lizika, ja.. 15.oktober je tudi dan otrok, ki so umrli med nosecnostjo ali kmalu po porodu. Tako da je povsod teh zgodb. In prav je tako, ker so to bili nasi otroci. Smo pa me tiste, ki smo v posebnem obdobju in se posebej obcutljive. Tako da ce te prevec prizadanejo, se jim kar ogni. Na prvem mestu sta ti in otrocek.🤗



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: MARČEVKE 2021
7.10.2020 9:18:37   
Paulina21
Pozdravljene Marčevke 2021!

Pridružujem se vašim klepetom, čeprav sem februarka. Forum Februarke 2021 je 'zaspal', ker so se vse preselile na FB. Rok imam 24. februarja in sem vam precej blizu.

Naredila sem domačo nalogo in prebrala vaše debate na prejšnjih straneh. Veselim se z vami, me je pa tudi užalostilo ko so nekatere forum zapuščale. Zgodba Srečke me je pretresla user posted image .

Na kratko o meni. To bo najin prvi otrok. Trudila sva se 5 let (pazit sva nehala pred 6 leti), za sabo imava vse živo, uspelo je v 4. IVF. Prejokala sva 3 spontane splave in predebatirala veliko razočaranj, razmišljala sva tudi že o alternativah (se bližava 40). Preposlušala sva cel kup bolj ali manj zgrešenih nasvetov kako naj se sprostiva, da potem pa bo, naj jem bolj mastno, za boljšo sluznico, kako moram po transferju zarodka nujno jit na ocvrte lignje, itd. 

Zdaj sem v 21. tednu, dobila bova deklico (izvedela sva pri NIFTY testu). Izvid nuhalne svetline je bil ok, v kombinaciji z nifty sva pomirjena. Nuhalno sva opravila v Dravljah pri dr. Nataši Tul Mandič. Čez 10 dni naju čaka morfologija, na katero pa zelo verjetno partner ne bo mogel z mano, ker je situacija s širjenjem okužb vsak dan hujša. Morfologijo bova opravila v domačem kraju, pri moji G (Lizika, sva sokrajanki ;)). Večjih težav nimam, slabosti so se umirile. Občasno krči, glavoboli in bolečina v hrbtu. Uživam v nežnih brcah, ki jih pa zdaj že kar dobro čutim. Jaz sem zelo hitro mogla po nosečniške hlače, ker se mi je takoj začelo poznat. Sicer sem med drobnimi, ampak normalne postave. Zdaj pa gredo kile kar hitro gor, verjetno mi manjka šport, pred nosečnostjo sem tekla.

Voziček imava že izbran, ne še kupljen. Odločila sva se malo boljši voziček (srednji cenovni razred) in dvomim da nama bo žal. No, nikoli ne veš. Se nama zdi pomembno pogledati pogoje garancije in sama kvaliteta materialov. Izgled gotovo ni na prvem mestu. Ni kaj, izkušnje pravijo, da je večinoma res tako, da drži rek »malo denarja malo muzike«. So pa izjeme. Otroška sobica je že 'zrisana', katere večje kose opreme bova kupila imava že odločeno, ne pa še kupljeno. Malenkosti pa kasneje :). Oblačilc nama verjetno ne bo treba prav veliko kupit, bova veliko dobila z druge roke.

Lepo bodite :) 

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: MARČEVKE 2021
7.10.2020 14:06:15   
D67a
Dobrodošla Paulina21, lepo da si se nam pridružila user posted image

Midva še ne veva spola, vendar me matra, da bi na morfologiji vprašala, ker bi lažje izbrala in prevzela obleke in ostale stvare (še vedno pa bo vse bolj nevtralno), ampak ne vem kako naj potem to skrivam pred možem, ker on želi, da je presenečenje.user posted image

Vozička še nimava izbranega, v bistvu še nimava veliko stvari, tako da me počasi kar panika grabi... Priporoča katera dober voziček, tudi za makedam (živela bova na vasi)?
Uporablja katera pralne plenice?

Se beremo ;)

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: MARČEVKE 2021
7.10.2020 15:32:29   
Paulina21
D67a, se strinjam s teboj, tudi midva si ne želiva deklice 'obsodit' na roza, tako da so svojci, ki jih tudi že malo mika nakupovanje dobili navodila naj izbirajo kolikor se da nevtralno.

Jaz nisem prava oseba za svetovat o vozičku, saj sem brez praktičnih izkušenj. Ko sva izbirala sem prej naredila neko tabelo, kamor sem po posameznih modelih vpisovala lastnosti. Tako sva potem tudi približno vedela kaj bova šla pogledat v živo. Preverjala sem tudi na strani strollerbase ocene uporabnikov (tam kjer so). Tudi midva rabiva voziček za zahtevnejši teren, menda mora bit dobro vzmetenje, kompakten in da ima velika kolesa, toliko vem. Ampak naj raje svetuje katera, ki je voziček že kdaj kupila user posted image .

https://www.strollerbase.com/strollers/

Sva se potem dogovorila v baby centru v btc za osebno svetovanje, ki lahko traja do 2 uri (pogledali smo še gugalnike, pa avtosedeže in celo malo kadičke za kopanje). Trgovka, ki nama je pomagala, je bila res dobra. Je znala prebrat kakšne želje imava in je potem še sama svetovala kaj kar ni bilo na spisku za pogledat. Sva pa na začetku povedala, da še ne bova kupila tisti dan. Bila sva tudi v Malih zakladih, tam je bila samo 1 punca in kolikor je imela čas se je potrudila. v obeh trgovinah sva torej videla vse kar sva hotela in še kaj več.

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: MARČEVKE 2021
7.10.2020 15:52:10   
Sun89
Ojla

Spadam v majčice 2021, samo uprasanje imam za vas,...KRIŽ JE KATERO BOLEL NA ZAČETKU NOSEČNOSTI TKO KAR DOSTI DA JE LAHKO SMAO LEŽALA? HVALA ZA ODGOVOR IN LP

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: MARČEVKE 2021
8.10.2020 12:16:01   
Srečka138
Danes sem bila na pregledu. G je postavila diagnozo popuscanje maternicnega vratu. Za naslednjo nosecnost mi je svetovala cerklazo, tako kot si imela ti lilchy. Cerklaza bi bila izvedliva ze to nosecnost ce se vse skupaj nebi prehitro odvijalo. Ampak nimamo kaj, casa ne moremo zavrtet nazaj. Sem pa izvedela da je ravno ta mesec, mesec nasih angelckov. Ocitno se je moralo tako naredit.

(odgovor članu Sun89)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: MARČEVKE 2021
8.10.2020 13:12:29   
lillchy123
Srečka138, ja, 15.oktober je dan naših angelčkov. Saj veš, če boš imela kakršnokoli vprašanje, željo za pogovor..karkoli..sem tukaj.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Srečka138)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: MARČEVKE 2021
8.10.2020 13:34:55   
lillchy123
Paulina, dobrodošla med nami! Če te kaj potolaži, jaz uradno spadam med marčevke, ampak pričakujemo, da bom po najboljšem scenariju rodila februarja. pa tudi za januar takoj podpišem :) ...

glede vozička.. moja otroka sta se res rada vozila in je bil pri nas to najbolj koriščen del opreme. tako da meni ni žal denarja za voziček. Je pa pametno razmislit, za kaj ga želimo. Kje ga bomo največ vozili (vzmetenje in kolesa), kje ga bomo imeli shranjenega (teža in kako se zloži), pametno je preveriti, da pride v avto. Meni je bilo ful uporabno enostavno zaklepanje sprednjega kolesa, košara za shranjevanje, ročna in nožna zavora. In kombinacija 3 v 1. Jaz sem bila kar razočarana, da je moj najlubši model šel iz proizvodnje, tako da sem na netu poiskala rabljenega in ga dala pregledati na servis.
Mogoče še ena stvar, ne vem kako so zdaj nove lupinice ali imajo tudi isofix.. drugače se splača dokupiti bazo, ki jo pripneš v avto in potem samo na klik vstaviš gor lupinico.

pri posteljici je pomembno razmisliti, za koliko časa jo rabimo. Še posebej, če nimamo preveč prostora.. Midva bova naročila malo večjo, ki se potem razstavi v takšno manjšo samostojno posteljico, saj bo dete nekaj let pri nama v spalnici. Je pa ful praktično gledat, da izberemo takšno, ki ima premično posteljno dno, drugače trpi hrbet. Fino je tudi, če se da eno stranico odstraniti, da jo imamo čisto ob postelji.. tako je nočno hranjenje veliko lažje..

Oblačilca je običajno res smiselno kupiti od številke 56 dalje, ker 50 res hitr prerastejo ali pa se celo že rodijo večji. Za te prve številke imam jaz najrajši stvari na preklop (ne da mu moraš oblačit čez glavo).
pleničke sem jaz za prve mesece strogo imela pampers iz Muelerja.
Prsno črpalko po moje ni potrebe kupovati vnaprej, se jo potem kupi po potrebi, je pa meni reees boljša električna. od vseh mi je bila najbolj to aventova.
Ker živim v hiši je nepogrešljiva tudi el. varuška. Meni je pomembno samo, da ima dober domet, imela sem pa enosmerno.


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: MARČEVKE 2021
8.10.2020 20:34:56   
N****
Hojla 😊 jaz sem imela danes pregled pri svoji G, mi je naredila Uz, sem bila kar malo presenečena, sem brala da ponavadi niso.. na Ns je določila pdp 5.4. glede na M pa ga imam 31.3. In je rekla da ostaja 31.3. da spremenijo samo če je odstopanje več kot 7 dni. Tako da sem danes 15t  1d. Sem prav vesela, da je naredila Uz je lepo videti bibiko.. zgleda vse lepo in prav ❤ naslednji datum imam 3.11. in tudi datum za morfologijo mi je že dala 25.11. Danes sem dala tudi vodo, je rekla da to dam vedno, jo ve tudi redno date? Sem pa že enkrat prebolela toksoplazmozo, tako da se mi vsaj tega ni potrebno bati. Sem pa dobila tudi pošto da imam v ponedeljek  ponovni pregled v amb. za bolezni ščitnice.


(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: MARČEVKE 2021
8.10.2020 21:09:06   
lillchy123
N*** smem vprasati zakaj imas ponovni pregled za scitnico? Sama imam namrec hashimoto, in so mi na prvem g pregledu pogledali scitniske hormone in ker so bili ok, je bilo to to. 



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: MARČEVKE 2021
9.10.2020 11:13:37   
N****


IZVIRNO SPOROČILO: lillchy123

N*** smem vprasati zakaj imas ponovni pregled za scitnico? Sama imam namrec hashimoto, in so mi na prvem g pregledu pogledali scitniske hormone in ker so bili ok, je bilo to to. 






Ti ne znam točno povedat zakaj. Imela sem pregled 11.9.in sem imela ok izvide pa mi je vseeno malo povečala dozo ker v nosečnosti so večje potrebe, tako mi je razložila in ko sem dobila domov izvid mi je napisala da bom vabljena čez mesec na kontrolni pregled in zdej sem res dobila pošto.. bom videla kaj bodo rekli..

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: MARČEVKE 2021
9.10.2020 11:34:43   
lillchy123
N**** kakšno pa imaš diagnozo?

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?