|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MARČEVKE 2021
6.1.2021 12:44:02   
lillchy123
V ponedeljek je test pokazal, da sta otroka pozitivna, dons ponoci me je pa podrlo..ko da bi me povozil vlak.. 😔🤒



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 551
   RE: MARČEVKE 2021
6.1.2021 13:31:49   
N****
Ojej, saj bo, čim več počivat in pit, pa vitaminčki 😊😊 prehlad zdravimo z zdravili 1 teden, s čajem in počitkom pa 7 dni 😉

Jaz sem imela danes pregled sem točno 28t. Težek okoli 1100-1200g 😊 je pa rekla da bo ta otrok kinder suprise .. sem jo prosla da mi naredi kakšno slikico 🤭🙈🙉 noge v luft prekrižane in pred glavo, dlani pred glavo.. torej slikat se ne pusti... kaj pa med nogami? Ja noge prekrižane in ne pokaže.. tako da slike so take da nimam pojma kaj je na sliki, pa se je res matrala pa poskušala, je rekla da vedno pa tut nje ne uspe 🤷‍♀️Tako da v nabavo za rjavo, bež, rumeno.. 🤭😁🙄

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 552
   RE: MARČEVKE 2021
6.1.2021 13:53:10   
lillchy123


IZVIRNO SPOROČILO: N****

Ojej, saj bo, čim več počivat in pit, pa vitaminčki 😊😊 prehlad zdravimo z zdravili 1 teden, s čajem in počitkom pa 7 dni 😉

Jaz sem imela danes pregled sem točno 28t. Težek okoli 1100-1200g 😊 je pa rekla da bo ta otrok kinder suprise .. sem jo prosla da mi naredi kakšno slikico 🤭🙈🙉 noge v luft prekrižane in pred glavo, dlani pred glavo.. torej slikat se ne pusti... kaj pa med nogami? Ja noge prekrižane in ne pokaže.. tako da slike so take da nimam pojma kaj je na sliki, pa se je res matrala pa poskušala, je rekla da vedno pa tut nje ne uspe 🤷‍♀️Tako da v nabavo za rjavo, bež, rumeno.. 🤭😁🙄



Ja, pocitek bl ne gre, k mam dva solarcka...
Glede nevtralnih stvari pa good luck. Jst sm se ful namatrala...ker nic nimajo!

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 553
   RE: MARČEVKE 2021
7.1.2021 18:59:33   
D67a
Upam, da mine kar se da v blagi obliki in boš hitro bolje user posted image

Mojim je pomagal cink in D vitamin v spreju in pa C vitamin, pa seveda počivanje, čeprav je to težko ob otrocih. Mogoče lahko obvestiš šolo in vam malo pogledajo čez prste, toliko da prebolite.

Glede porodne torbe pa jaz še nabiram stvari. Malo sem v dilemi kako veliko torbo lahko vzamem s seboj. Nočem kupovati nekaj novega samo zato, doma pa imam srednje velik potovalni kovček, ki vrjetno v omarico ne bo šel user posted image ga imam lahko pod posteljo?

Jaz sem bila danes na pregledu zaradi pogostega in bolečega otrdevanja trebuha in slabšega počutja...ampak je še vse v redu (MV vrat zaprt). Moram pa si merit pritisk vsaj dan in počivat če se otrdevanje spet pojavi.

Kako ste ostale?

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 554
   RE: MARČEVKE 2021
8.1.2021 7:57:19   
Paulina21
O joj lillchy123 to pa je smola, držim pesti, da preboliš hitro in v čim lažji obliki. To o vitaminu D se veliko piše in govori v zadnjih mesecih, verjetno je vredno poizkusiti, če ga ne jemlješ že od prej preventivno.

Moja mami pa se je že cepila v službi. Zdaj si obetam, da se bova lahko kaj videli, ne samo na vrtu na varni razdalji. No malo bo treba še počakat, da cepivo prime, še bolje pa bi bilo če bi počakali na to da dobi drugi odmerek.

D67a, če se ne motim imaš namen roditi na Jesenicah? Kaj pa če bi jim kar pisala ali imajo kakšno omejitev glede torbe? Jaz sem se prijavila na njihovo video predavanje oziroma predstavitev porodnišnice preko video konference, vendar še čakam na termin, pričakujem da bomo tam izvedele tudi kakšne praktične malenkosti. Imam srečo, da sem pred kakšnim letom dobila v dar eno čudovito športno torbo, ki bo pravšnje velikosti, drugače bi imela podoben problem - velik kufer ali pa hribovski nahrbtnik 🙈. Kupovati torbo samo za porod bi se pa tudi meni zdelo malo preveč zapravljivo. Kakor vem pa moramo imeti sabo še vse za novorjenčka za odhod domov, ker pratner ne more pridt na obisk. Po porodu gre domov in potem čaka. Lupinice ne bi nosila že na porod, nekako se bo pa ja dalo uredt, da lupinico prinese partner ob odhodu 🤷🏻‍♀️.

Jaz moram še ugotovit kako spravit iz poronišnice kakšen kos oblačila, ki bi ga imela oblečenega najina punčka (seveda našega, ne v lasti porodnišnice), ker imava doma starejšega kuža. Na več mestih berem, da je priporočljivo, če se pred prihodom domov da kužu za vohat oblačilo od novoroječka, da se že prej navadi vonja. Za pse (in verjetno tudi muce) je kar šok ko pride 'močna konkurenca', ki se po vrhu še joka in kriči. Najin kuža je še poseben karakter, ker je rešenček in se že tako celo njegovo življenje 'borimo' s posesivnostjo in ločitveno tesnobo, zanj res ne bo lahko. Nekako bom mogla prepričat osebje, da odda pri vratarju vrečkico z oblačili dojenčka, moj partner pa jo prevzame in potem naj se kuža kak dan ukvarja z novimi vonjavami preden se vrneva domov z deklico.

Počutim se pa ok. Malo sem okorna ampak se navajam. S partnerjem delava porodni načrt. V ponedeljek imam pregled pri svoji G, takrat bom 33t 5d.

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 555
   RE: MARČEVKE 2021
8.1.2021 9:52:41   
lillchy123
Paulina, jaz sem pri prvih dneh domov poslala polulano plenicko 😊



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 556
   RE: MARČEVKE 2021
10.1.2021 8:27:20   
Paulina21
O, hvala lillchy123 ☺️. Kako pa si? Uspeš vseeno kaj počivat?

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 557
   RE: MARČEVKE 2021
10.1.2021 22:17:08   
lillchy123
Paulina, trenutno sem tok zanic, da samo spim..



_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 558
   RE: MARČEVKE 2021
14.1.2021 17:11:39   
Lizika90
Živjo punce!

Kar nekaj časa se nisem oglasila. Dnevi tako drvijo mimo, da bi se rada kar malo ustavila in zadihala. Marec se tako hitro približuje.
Zaenkrat še kar nisem pridna s pripravljanjem stvari. Še kar čakam in upam da uspeva urediti stanovanje pravočasno, da bom potem tam vse pripravila.
Od opreme sicer večino že imam doma kot so lupinica ležalnik, banjica..
Pred prazniki sva šla kupit še komodo kjer bova uredila prostor za previjanje.
Nakupila sem tudi za začetek 2paketa pleničk ene od Dm, druge pa od pampers, pa vatke, krpice za umivanje, flaške, dude itd.
Nejevolna sem edino ker ne morem v nobeno trgovino po oblačilca, na internetu mi pa nič takega ne pade v oči, ali pa je kar mi je všeč razprodano.
Kje vi nakupujete oblačila v teh časih?

Sicer sem imela danes pregled. otroček še vedno zelo počasi raste, oz glavica naj bi bila v mejah normale, trebušček in nogice pa zaostajajo.
Je rekla ginekologinja da je bolj shiranček. Tudi v LJ me je vmes poslala na UZ po dodatno mnenje. Ampak en zdravnik reče tako, drugi drugače. Kontrolo v LJ imam spet 1.2.
Pri svoji pa 11.2.
Danes je tudi omenila, da če bo še tolikšna razlika v rasti na naslednjem pregledu, da se lahko zgodi, da mi prej sprožijo porod.
Že tako živčki delajo na polno, zdaj pa še to.
Po eni strani me je grozno strah pred neznanim. Ampak bomo mogli to dat skoz, druge ni.
Tako da bo treba počasi pripravit torbo.

A je še katera v dilemi koliko vložkov, blazinic in vsega tega naj kupi za začetek? Ker jaz sploh nimam občutka koliko naj bi potrebovala.
Nočem delati velike zaloge in me skrbi da bom kupila premalo, da ne bo potem mož že prvi dan iz porodnišnice v šoping po take stvari hodil...

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 559
   RE: MARČEVKE 2021
14.1.2021 18:54:39   
Paulina21
Ooo, Lizika90, dobro da si se oglasila, priznam, majčken me je že zaskrbelo. Držim pesti, da bo na naslednjem pregledu ok.

Jaz imam dvojne vložke in dvojne mrežaste hlačke, blazinic pa 1 paketek. Mislim da bo dovolj za cas v porodnisnici, potem bom pa sestro, ali pa mami poslala v dm, itak sta radi tam 😝. Novi očka se bo pa doma crkljal z nama 🙃. Oblačil sem jaz veliko dobila z druge roke. Kar sem kupila, sem že konec novembra v času črnega petka naročala v hm in bambininju, številke so takrat še imeli na izbiro, imeli so pa popuste. Gotovo pa bomo kaj na hitro mogli dokupit, takrat bo pa mogoce ze kaj novih kolekciij s številkami.

Nisem pa nakupila še kozmetike, dudic, kake flaške in krpic, tetrapleničk, to imam plan naredit naslednji teden. Kako pa je s slinčki na zacetku, jaz še nimam otrok, pridejo prav ali svetujete kaj drugega tiste ki veste kaj vec?

Lillchy123 kako si, se je zacelo že obračat na bolje?

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 560
   RE: MARČEVKE 2021
16.1.2021 7:34:39   
lillchy123
Paulina, hvala, pocasi bo. Sicer cel dan le spim ali lezim in si merim kisik.. je pa ze pogovor fuull napor..

Glede dlinckov, za novotojencka ne rabis. No vsaj jaz nisem. Jaz sem jihbzacela uporabljati kasneje, ko se dlinijo zarad zobkov..

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 561
   RE: MARČEVKE 2021
16.1.2021 11:18:54   
D67a
Lillchy upam, da se hitro povrneta energija in zdravje user posted image in bo potem bolj mirno do konca.

Lizika90 lepo, da si se oglasila. Vem, da je pestro če urejaš stanovanje. Tudi nama še ni uspelo vsega uredit in dvomim da bo uspelo do roka, ker vse toliko dlje traja zaradi virusa. Želim ti, da gredo nasledji pregledi lepo mimo in bo otroček pridobival na rasti tako kot je treba.

Jaz imam pripravljeno previjalno (kupila na bolhi), banjico, posteljico, drugi teden grem pa še v MB po voziček in lupinico. Kar se tiče oblačil imam pripravljene samo v 50 in 56 številki, mogoče bi morala pripraviti še 62 (večina so rabljena) Oblačil nimam veliko, ker si težko predstavljam koliko res potrebujem user posted image user posted image Nekaj pa sem kupovala v Babycentru preko spleta.

Za otročka imam pleničke v 1 velikosti, vatke, termometer za vodo, termometer za temperaturo, tetra pleničke, milo, fiziološko raztopino,hladilno kremo, brisače in škarijce...kupila sem majhno flasko in dudo, ampak upam, da tega niti ne bomo potrebovali...

Tudi jaz sem imela dilemo koliko vložkov/hlačk potrebujem user posted image zaenkrat imam 2x vložke, 2x hlačke (ker nekaj jih dobim v porodnišnici), 2x blazinice za dojenje, lanolin (po priporočilu babice z Jesenic) in stvari za osebno higieno, tako da za prvo silo naj bi bilo. Sem pa možu pokazala kje lahko vse kupi, tako da se potem ne bo lovil user posted image Ampak se mi zdi da tudi če naročiš preko spleta kar hitro pride (pa ne živim v mestu) in je še najbolj ugodna opcija. Jaz imam s Tosamo kar dobre izkušnje.

Tiste, ki ste že rodile, kaj je tisto nujno za porodnišnico in potem takoj po porodu da imaš pri sebi?

Paulina21 zadnjič sem bila na predavanju, ki ga je organizirala porodnišnica Jesenice in so rekli naj ne nosimo preveč s seboj...Lupinico lahko partner prinese ko greš z otročkom domov. Lahko prinese tudi kakšno drugo stvar, če ugotoviš da bi jo potrebovala, ampak samo do vrat porodnišnice, naprej ne sme.

Res gre hitro čas...se mi zdi, da gre vsak teden hitreje. Sama bom jutri v 34.tednu user posted image

Se katera kaj pripravlja na porod s pomočjo babice/doule?




(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 562
   RE: MARČEVKE 2021
18.1.2021 8:46:15   
N****
Midva greva danes v Mb gledat vozičke, imam dogovorjen termin, sem res vesela ker v baby center pa to nikamor ne moreš it preizkusit, po internetu pa nočem naročit nek plastik fantastik.... Katere pa imate kaj lupinice? Priporočate take da se pol v sedež tudi spremenijo al ne? 


Jaz sem naročila nekaj oblačilc iz Next-a in so na otip super, material zgleda ok, tako da sem zadovoljna. V četrtek sem se naročila še na en dodatni pregled, ker se tak naš otrok tako skriva da moja G nikoli ne vidi dobro vsega, pa sem rekla da razkiram še teh 65eu in sem pomirjena...  pa upam da se bo tudi spol videl 😆😊 in potem kupim do konca oblačilca. Priporočajo tudi h&m, c&a, baby center... sploh v nevtralnem je res težko dobiti ja.. sem pa sama začela malo s šivanjem in sem si takšne rutice naredila iz nekega blaga in tetra blaga, če se bo slinil/a, polival/a...
Ali še katero boli trebuh malo nad popkom, mene večino dneva boli, peče da mi je težko sedet, stat, ko ležim pa je ok... sama mislim da se mi bodo najbrž naredila strije in mi kožo nateguje.? Druga mislim da ni narobe... 🤷‍♀️ pa sploh nimam velikega trebuha, kaj bi šele potem bilo.. 🙈🙈
To s količino vložko in teh stvari tudi mene malo matra, ko berem pri kakšni mamici, da je to potrebovala kar nekaj časa in v veliki količini.. res nočem da pridema domov, pa bo že treba koga pošiljati po nakupih...

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 563
   RE: MARČEVKE 2021
18.1.2021 10:31:14   
Paulina21
Uuu, super N****, da gresta lahko pogledat voziček. Upam, da vama bo kaj všeč in bosta imela tudi to urejeno. Midva sva kupila lupinico in isofix bazo. Veliko bomo naokoli (vsaj želimo si bit) in moj partner je precej pičen na varnost in je želel tudi bazo (češ, manj možnosti je da narediš napako pri pripenjanju). Meni sta 2 prijateljici svetovali lupinico, ne tistega sedeža, ki ga imaš lahko od rojstva naprej. Enden od razlogov je bil praktičnost in prenašanje.
Upam da bosta končno izvedela spol in se bo otročka bolje videlo, v katerem tednu si, malo sem pozabila kdaj imaš rok.
Mene trebuh ne boli nič, se pa vedno bolj težko udobno namestim, pa ni važno ali leže ali sede, hodit se mi pa ne ljubi več prav veliko. Tudi spim bolj malo, po obrokih in moram še dopoldne malo podremat.

Torba za v porodnišnico je v grobem pripravljena. Manjkajo kaki prigrizki v smislu frutabele ali kake druge sadne ploščice in donat. Slišala sem da je dobro imet donat sabo za po porodu, zato da so obiski stranišča čim manj boleči.

Jutri imam v porodnišnici na Jesenicah predavanje oziroma posvet o epiduralni, čeprav ni v prvem planu. Po tvojem nasvetu D67a sem si naročila kopije izvidov in Valdoltre, kjer sem bila operirana na hrbtenici. Poleg izvidov so poslali še vse RTG slike na DVD-ju, sem bila prav prijetno presenečena. In to v enem dnevu od moje prošnje.

V sredo zaključim 35. teden, naslednji pregled pri moji G imam v ponedeljek. Pravi da mi bo pogledala še kri ali je vsega dovolj pred porodom.


lillchy123 upam da si bolje in stiskam pesti, da boš hitro pri močeh 💪.

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 564
   RE: MARČEVKE 2021
18.1.2021 10:48:21   
N****
V sredo vstopam v 30 teden.. pri tej G piše da dela ta pregled do 32 tedna, tako da upam da se bo kaj videlo 😁 potem pa res akcija po nakupih kar še potrebujemo ☺☺ Js se še kr nekak prisilim da grem za pol urce vsaj na kratek sprehod, ker drugače pa bom res čist zaležana do poroda 🙈Meni donat nič ne pomaga, ga ziher ne bom s sabo nosla, mi pa res pomaga kivi, če pojem vsak dan ene 4 grem vsak dan lepo. Mal je smešno da ga sabo nosim hmmm..mogoče najdem takrat kakšne manj zrele 😆😆



(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 565
   RE: MARČEVKE 2021
18.1.2021 11:04:34   
Paulina21
N**** super da hodiš, jaz sem hodila do prejšnjega vikenda skoraj vsak dan vsaj malo. Gibanje in dobra kondicija je gotovo dobra naložba za porod, za po porodu in sploh za naprej. Zdaj zadnje dni je bilo pa tako hladno in ledeno, pa res sem precej utrujena, da sem jaz malo obupala. Pridno pa delam vaje s fizioterapije, čeprav je tudi to vse težje 😂. Prejšnji teden je moja G ocenila da je mala težka cca 2,2kg in se tolažim, da sem zato tako okorna in utrujena.

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 566
   RE: MARČEVKE 2021
18.1.2021 13:29:36   
Lizika90
Paulina koliko časa si čakala na datum posveta za epiduralno na Jesenicah?
Jaz sem zadnjič klicala pa so si zabeležili podatke in rekli da sporočijo datum posveta.

D67a
Midva pospešeno urejava in upava, da se nama v roku enega meseca uspe preseliti ter da mala štručka ne pohiti.
Najbolj mi je zoprno ker nič ne morem pripravit in nikamor nimam za odlagat stvari, ker še nobena soba ni čisto dokončana.

V teh dneh sva dobila nekaj podarjenih oblačilc za začetek v številkah 50, 56 in nekaj malega v 62.
Za začetek smo preskrbljeni potem pa bomo razmišljali kako naprej.

Tako da bom v tem tednu prala oblačilca in jih pospravila v škatlo.
Pa preprati moram podlogo od lupinice.

Moram pa še po nakupih v lekarno, saj potrebujem še kremico za ritko, pa zložence za prekrivanje popka na začetku in pa še brala sem da je dobro imeti
kakšen Bephanten pri roki.

Še kakšen uporaben nasvet?

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 567
   RE: MARČEVKE 2021
18.1.2021 14:02:54   
Paulina21
Lizika jaz sem jim napisala mail enkrat decembra. Takoj naslednji dan sem dobila termin za posvet za epiduralno 19. jan., za predavanje o predstavitvi porodnišnici so mi pa napisali da javijo v januarju. V začetku januarja sem dobila mail v nedeljo, da bo v ponedeljek dopoldne poredavanje online in link. Dobro da sem doma, če ne ne bi mogla spremljat. Mislim da imajo posvete za epiduralno samo 1x mesečno (lahko pa da se motim). Kaj pa če bi jih kar poklicala, da probaš dobiti termin jutri in ne boš čakala na februarskega?

Za v porodnišnico in za prvi mesec sem se jaz pri pripravah držala spiskov iz baby booka, baby centra in iz nosečniškega dnevnika. Razen pri oblačilih imam tudi že precej oblačil za kasneje, do nekje 1 leta, ker sem jih dobila na uporabo od partnerjeve sestre. Za Bepanthen sem tudi jaz slišala, da ga je dobro imet. Držim pesti, da bo selitev stekla kot planiraš 😊


IZVIRNO SPOROČILO: Lizika90

Paulina koliko časa si čakala na datum posveta za epiduralno na Jesenicah?
Jaz sem zadnjič klicala pa so si zabeležili podatke in rekli da sporočijo datum posveta.

D67a
Midva pospešeno urejava in upava, da se nama v roku enega meseca uspe preseliti ter da mala štručka ne pohiti.
Najbolj mi je zoprno ker nič ne morem pripravit in nikamor nimam za odlagat stvari, ker še nobena soba ni čisto dokončana.

V teh dneh sva dobila nekaj podarjenih oblačilc za začetek v številkah 50, 56 in nekaj malega v 62.
Za začetek smo preskrbljeni potem pa bomo razmišljali kako naprej.

Tako da bom v tem tednu prala oblačilca in jih pospravila v škatlo.
Pa preprati moram podlogo od lupinice.

Moram pa še po nakupih v lekarno, saj potrebujem še kremico za ritko, pa zložence za prekrivanje popka na začetku in pa še brala sem da je dobro imeti
kakšen Bephanten pri roki.

Še kakšen uporaben nasvet?


(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 568
   RE: MARČEVKE 2021
18.1.2021 16:52:41   
Lizika90
Dobila datum 2.2 za epiduralno
Naknadno pa javijo za videokonferenco kjer je prisoten porodničar in babica.

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 569
   RE: MARČEVKE 2021
19.1.2021 8:48:52   
N****
Evo naročila voziček, sicer je 3v1, brez lupinice bi bil samo 30eu manj zato sva jo vseeno vzela zraven, čeprav sem razmišljala o maxi cosi lupinici, za njo pa dobim zraven brezplačno adapterje tako da gre tudi ta na voziček. Nevem zakaj nisem tako prepričana v varnost teh lupinic ki so priložene vozičku... Kako pa ste kaj s kg? 🙈 mene je kr strah kdaj me bo razneslo... zaenkrat sem na dobrih +6 ampak sem imela že pred zanositvijo kakih 15 preveč 😶 upam da ne bo preveč, sicer posebnih navalov na hrano nimam, razen čokoladi se težko uprem 🤷‍♀️

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 570
   RE: MARČEVKE 2021
19.1.2021 19:57:25   
Lizika90
Glede lupinic se ne spoznam. Midva sva dobila rabljeno.

Glede kilogramov sem jaz do sedaj pridobila +5kg.
Me je pa kakšna 2meseca nazaj na pregledu ena sestra kar malo nakregala kaj mislim da sem pridobila do takrat samo 3kg.
Zdravnica pa je rekla da glede na to da sem prej imela preveč da se še ni nič za sekirat.

(odgovor članu N****)
Neposredna povezava do sporočila: 571
   RE: MARČEVKE 2021
20.1.2021 8:25:03   
Paulina21
Joj, jaz sem zdaj do 36. tedna pridobila že 12 kg 🤭. Meni se zdi veliko, ampak v ordinaciji pri moji G pravijo in me mirijo, da je vse lepo in prav. Nisem imela težav s sladkorjem, pred nosečnostjo pa sem bila normalne, mogoče malo bolj suhljate postave (nisem pa bila prav zelo suha, normalen BMI). Nekaj od tega je dete, pa posteljica tudi naredi težo, pa krvi je več, pa plodovnica... Menda takoj po porodu zgubiš cca 6kg sem prebrala. Bomo videli kako bo pri meni 😝.

Včeraj sem bila na posvetu za epiduralno, pa se mi vedno bolj dozdeva, da se za to možnost ne bom odločila. No, bomo videli, zarečenega kruha se največ poje 🙃.

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 572
   RE: MARČEVKE 2021
22.1.2021 11:52:45   
Lizika90
Oh Paulina ne sekiraj se zaradi kilogramov. Saj boš spomladi pridno vozičkala pa bojo kilogramčki tudi izpuhteli.

Jaz že tako nisem navdušena nad epiduralno...če bo res sila....ampak mene že tako skrbi ker ne vem kaj pričakovati nasplošno.

(odgovor članu Paulina21)
Neposredna povezava do sporočila: 573
   RE: MARČEVKE 2021
22.1.2021 12:20:44   
nosecka30*
Zivjo punce! Jaz sem sicer rodila konec novembra v kranju (1. Otrocek), ampak se vseeno vsake toliko preletim malo blog. Mene je bilo poroda grozno strah in sem se precej zalozila z raznimi pripomocki in pripravila nanj. Se je potem super izteklo, brez sivanja in kakrsnih koli bolecin po porodu. Ni bilo tako hido kot sem mislila da bo, sem pa imela EA in bi jo naslednjic ponovila brez pomislekov.Glede vlozkov tudi jaz nisem imela pojma kaj in koliko. Ceprav svetujejo cim bolj bombazne, sem si kupila 2 paketa od Always tistih vlozkov, ki so kar hlacke - najbolje kar sem lahko kupila za cas v porodnisnici, so udobni in zelo fajn vpijejo. tisti bombazni vir, ki se samo prilepijo so mi prisli prav po tem, ko se je krvavitev umirila in je bila bolj kot neka menstruacija. Sem imela cisco cca 1 mesec, nazadnjih 10 dni samo za tiste male dnevne vlozke. Ce boste dojile, vam svetujem multimam hladilne blazinice, bepanten in lanolin (meni najboljsi je od znamke lansinoh - je drazji ampak res veliko boljsi od ostalega kar sem poskusila). Ce nimate predsodkov, pa tudi nastavke za dojenje, meni so ob razbolelih bradavicah prisli zelo prav, ker so mi omilili bolecino (sem imela zelo poskodovane). Srecno! 🙂

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 574
   RE: MARČEVKE 2021
22.1.2021 12:22:53   
N****
Naše dete je končno imelo dober dan in pokazalo svoj ljubek obrazek in tudi nogice je dala narazen tako da pričakujemo punčko 😊😊 lulček je očitno odpadel 🙈 

Drug teden pa odprejo otroške trgovine, tako da komaj čakam da grem pogledat in kupit posteljco in ostale stvari 🤗🤗 grem pa z drugim tednom v bolniško, sedaj sem bila na čakanju, mi je pa moja G rekla da naj se kar z osebno dogovorim ker mi lahko da ona en mesec, ampak sem jo včeraj klicala in želi od gin.neko potrdilo, tako da morem zdej v torek še k njej da mi nekaj napiše... tako komplicirajo rabim pa točno mesec in teden dni bolniške do začetka porodniške. 

(odgovor članu Lizika90)
Neposredna povezava do sporočila: 575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?