|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: November 2022
3.5.2022 12:27:47   
ADA29


IZVIRNO SPOROČILO: Rižek22

Pozdravljene,Jaz sem 13+4 in prsa me ne bolijo več, mislim da kakšna dva tedna. Pri močnejšem stisku so bolj občutljive kot so bile pred nosečnostjo, ni pa stalne napetosti oz. bolečine. Pri meni samo še vztraja bruhanja na vsakih par dni brez slabosti. Pa hrane ne spravim po grlu, kuhana hrana mi sploh ne diši. Komaj čakam da se še to umiri 😊. Kako so kaj trebuščku? Se že pozna kaj? Meni se že malo no 😊. Držim pesti za dobre nuhalne 🤞. Javite rezultate 😊. 





Jaz sem danes 13+6 in mi je še vedno slabo, tudi jaz bruham na nekaj dni. Od hrane pa še vedno samo kruh in sir, kile hodijo dol, trebušček se še ne pozna. Tudi mene prsi ne bolijo več kot so prej, še vedno pa mi vse smrdi, sploh, če kdo kuha, takoj bruham. Je še katera tako, da ima tako omejen jedilnik kot jaz? Zdaj že vsak dan jočem, ker želim jesti toplo hrano pa ne morem :-(

(odgovor članu Rižek22)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: November 2022
3.5.2022 13:39:01   
Rižek22


IZVIRNO SPOROČILO: ADA29



IZVIRNO SPOROČILO: Rižek22

Pozdravljene,Jaz sem 13+4 in prsa me ne bolijo več, mislim da kakšna dva tedna. Pri močnejšem stisku so bolj občutljive kot so bile pred nosečnostjo, ni pa stalne napetosti oz. bolečine. Pri meni samo še vztraja bruhanja na vsakih par dni brez slabosti. Pa hrane ne spravim po grlu, kuhana hrana mi sploh ne diši. Komaj čakam da se še to umiri 😊. Kako so kaj trebuščku? Se že pozna kaj? Meni se že malo no 😊. Držim pesti za dobre nuhalne 🤞. Javite rezultate 😊. 





Jaz sem danes 13+6 in mi je še vedno slabo, tudi jaz bruham na nekaj dni. Od hrane pa še vedno samo kruh in sir, kile hodijo dol, trebušček se še ne pozna. Tudi mene prsi ne bolijo več kot so prej, še vedno pa mi vse smrdi, sploh, če kdo kuha, takoj bruham. Je še katera tako, da ima tako omejen jedilnik kot jaz? Zdaj že vsak dan jočem, ker želim jesti toplo hrano pa ne morem :-(





Jaz te popolnoma razumem 🤗, ledvico bi dala zda bi lahko pojedla kuhano kosilo 😊. Se tolažim da bo ob koncu 4 meseca mogoce že šlo na boljše ☺️. Jaz mam dneve ko mislim eh sej je boljse, pojem nekaj kuhanega potem pa bruham v školjko in ob enem jokam. Ampak vedno pridejo tud dobri dnevi. Probaj pojest gris seveda hladen ohlajen že. Jaz kupim belo polento in si jo naredim kot gris to lahko jem ker je brez okusa. Mam tudi jaz dneve ko si paše sir ampak zelo redko. Si že dosti kil zgubila? Meni se je trenutno ustavilo tak da nekje na na 3 tedne zgubim 2 kili, prej pa sem v 10 dneh sla dol 7 kil. Ampak ker sem nisem bla suhica ni nevarno ker dokler mam jaz viška ma tudi otrok in nebo potrebnih kakih infuzij. Ce pa bi še rapidno šla tolko kil dol, pa bi šla v bolnico. Držim pesti za naju, da čimprej mine in da lahko začnem uživat v hrani 😊. 

(odgovor članu ADA29)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: November 2022
3.5.2022 14:04:17   
D67a


IZVIRNO SPOROČILO: lotty23

Živjo!

Da odgovorim glede Angelsounda. Jaz imam mini doma, pa je čisto dovolj. Ko boš ujela otrokov utrip, boš vedela, ker je ZELO hitrejši od tvojega. Je pa včasih treba malo se pomatrat in pritistnit. Pomembno je, da imaš čez ali gel ali pa bolj mastno kremo. Jaz sem takrat zraven vzela še gel, ki je prevoden, in se dejansko bolje sliši. Če imaš posteljico spredaj, potem ti zna "blažit" ta utrip in ga je malce težje zaznati, ampak ko se zverziraš, gre.

Jaz svojega prodajam, sem 36. teden, tako da že odštevam počasi, zraven dam tudi gel. Sem pa kupila novega, tako da je uporabljen samo pri meni. user posted image Če želiš, mi lahko pišeš v ZS, pa se zmeniva. Na FB marketplace ga pa še nisem dajala, tako da imate tukaj punce prednost. user posted image user posted image user posted image



😅🥴😳 Ne znam ti pisat v zasebno, ampak me zanima ja 🙊

(odgovor članu lotty23)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: November 2022
3.5.2022 15:03:39   
JackieO
Midva sva bila v Dravljah februarja in je bil lahko zraven. 😉


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: November 2022
3.5.2022 17:04:10   
rakunka
Pri Strahovi v Domžalah imam. Sem klicala in pravijo, da partner lahko, otrok pa ne zaradi inšpekcije. 😭 Ne štekam v čem je fora… Mogoče bi rabla kako info več, da bi lažje razumela. 
Upam, sa bo vsaj dobra izkušnja. 

(odgovor članu JackieO)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: November 2022
4.5.2022 12:49:12   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: rakunka

otrok pa ne zaradi inšpekcije


Kakšne inspekcije? Kdo bo zdaj tja hodil in preverjal in zakaj??? In kaj je razlika otrok ali en odrasel? user posted image user posted image user posted image user posted image

Jaz sem pa upala, da bi se lahko narocila na en samoplacniski navaden UZ in peljala otroke na presenecenje in bi prvic na ekranu videli dojencka. Ker vidi se mi se nic in jim verjetn ne bi bilo takoj jasno ko bi se ulegla na mizo in mi bi z sondo zacela nekaj iskat, pol bi pa gor na enkrat pokazal dojencka. Pomoje bi v jok padli od srece.

Ampak wdf ocitno ta plan pade v vodo. user posted image

Lih sem nabavla en usb kljucek in upam da jutri dobim filmcke in slikce na usb in bomo doma pripravili movie night in dali prvo to notr, pa da vidmo kaksna bo reakcija. To je plan B.
Nevem pa kako babici povedat ??? Kaksen dober predlog?

Seveda pa mora jutri bit vse OK z user posted image ... ker me je se vedno zelo, povdarek na zelo strah, da je kaj hormonsko kromosomsko genetsko karkoli narobe z plodom / dojenčkom. Tko resno, da vam povedat ne morem. Ampak se otepam teh misli, čim jih dobim, probam odmislit in izignorirat pa mislit pozitivno.

Poročaj zvečer kako bo. Imaš popoldne a ne? Držim pesti, da bo vse super tipi top!

(odgovor članu rakunka)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: November 2022
4.5.2022 16:14:20   
rakunka
Sem bila na NS in rezultat je nizko tveganje za kromosomske napake. Zdravnica ni komentirala nič slabega. Biba je živahna in srček bije 167bps. Ampak. Ja ampak, meni rezultat ni dober. Imam bistveno bistveno slabše številke kot pri prvem 😭 In mi iskreno, niso dovolj dobre. Zato me psihera in skrbi. DHT mi je trisomijo 21 (1:7.000, pri prvem 1:16.000) in 18 (1:10.000, pri prvem 1:70.000) malo izboljšal, medtem ko je 13-ko poslabšal iz 1:5.000 na 1:1.500. Pri prejšnjem pa sem imela 1:258.000. Uglavnem žalostna sem in ne vem kaj točno naj si mislim in naredim. Še enkrat ne grem, ker sem prepozna za naročit se in ker je zmenjena NS 2mm in je v normalnem okvirju. NIFTY? Iskreno, 400€ pa se ziher ni…
70€ je bila nuhalna in 15€ USB s slikami. Zakaj otroci ne? Razlog je o tem, da je hodila inšpekcija zaradi tega Covida in je omejeno število oseb v ordinaciji. Tko da ni problem v otroku kot takem, ampak v številu oseb. Tako da preden se naročite se pozanimajte o tej možnosti, če si želite prisotnosti večih. 


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: November 2022
4.5.2022 21:03:43   
D67a
Rakunka, jaz imam podobne rezultate kot ti (samo da se nisem odločila za DHT).

Pri prvi nosečnosti so bili rezultati rahlo slabši, zato sem naredila DHT ki je malo popravil številke. Punčka je zdrava.

Noben od teh testov ni 100% in ne garantira da bo vse ok.

Če te res skrbi (kar razumem) se lahko odločiš za še eno nuhalno pri drugem zdravniku, že pri merjenju so lahko velike razlike?

Meni je v prvem delu nosečnosti najbolj smotano, ker dejansko ne veš a vse štima ali ne, dokler ne vidiš srčka na ultrazvoku

user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: rakunka

Sem bila na NS in rezultat je nizko tveganje za kromosomske napake. Zdravnica ni komentirala nič slabega. Biba je živahna in srček bije 167bps. Ampak. Ja ampak, meni rezultat ni dober. Imam bistveno bistveno slabše številke kot pri prvem 😭 In mi iskreno, niso dovolj dobre. Zato me psihera in skrbi. DHT mi je trisomijo 21 (1:7.000, pri prvem 1:16.000) in 18 (1:10.000, pri prvem 1:70.000) malo izboljšal, medtem ko je 13-ko poslabšal iz 1:5.000 na 1:1.500. Pri prejšnjem pa sem imela 1:258.000. Uglavnem žalostna sem in ne vem kaj točno naj si mislim in naredim. Še enkrat ne grem, ker sem prepozna za naročit se in ker je zmenjena NS 2mm in je v normalnem okvirju. NIFTY? Iskreno, 400€ pa se ziher ni…
70€ je bila nuhalna in 15€ USB s slikami. Zakaj otroci ne? Razlog je o tem, da je hodila inšpekcija zaradi tega Covida in je omejeno število oseb v ordinaciji. Tko da ni problem v otroku kot takem, ampak v številu oseb. Tako da preden se naročite se pozanimajte o tej možnosti, če si želite prisotnosti večih. 




(odgovor članu rakunka)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: November 2022
5.5.2022 7:15:49   
rakunka
D67a, za drugo sem prepozna, ker bom drug teden že čez mejo nuhalnih svetlin in je brez veze. Pa tudi meritev je 2mm, kar je ok in v mejah normalnega, tako da drugje mi dol vleče rezultat. No sej skrbi me samo trisomija 13. Verjetno tako ali tako ni nič, take številke so in nimam kej. Piše nizko tveganje na kar se morm zanašat in bo bolje. Rajši bi bila brez dvomov v glavi, ampak mi ni namenjeno zgleda. V ponedeljek grem v dnevni perinatalni center zaradi MV sicer, ampak verjetno tudi bibo kej pogledajo in bom mogoče bolj mirna :)

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: November 2022
5.5.2022 13:41:55   
Anonimen
Rakunka jaz bi pa vse na svetu dala za take rezultate, ki niti niso tako slabi!!!! Jaz bi v vsakem primeru sla se na amnio, tako sva bili zmenjeni z mojo G. 
Zal se poslavljam od skupine. Danes sem imela v Dravljah nuhalno. Skupaj z mojim dragim sva sla in ja, cim je zacela iskat po trebuscku, sem ze vedela, da je konec. Ze to da je kar iskala kepco in je bila zvita in potrta in majhna, negibna, sem ze pred vsemi vedela, da se je ze nekaj tednov nazaj poslovila. 
Sem pred njo rekla, ok tole vem, da ni vredu, prosim samo povejte pri koliko tednih se je ustavil srcek. Bila je izredno socutna in prijetna. Ker je plod ze skrcen in ze dolgo negiben kaze danes da je velik za 8w3d ampak par dni kasneje od tega datuma se je pa v resnici poslovil. 
Spet, zgodba se ponavlja. S tem da sem lani v cca 11w3d zvedela, da se je okoli 8w4d poslovil. Danes sem pa 12w0d in tudi podoben datum. 
Pregleda mi niso racunali. Samo mirno so mi dali izvid in svetovali naj cimprej poklicem ginekologinjo. 
Cudno mi je le to, da sem pri 8w2d imela pri moji uspesen UZ, vse je bilo ok. Potem pa dan kasneje oz par dni pa nepricakovan konec. A tega moja G ni mogla videt ze na UZ, da se ne razvija ok? 
Zalost nepopisna. Pa je sel se 3 poskus in midva sva zakljucila. Sediva na urgenci in cakava da me notri poklicejo. Vzela bom 1 tableto. Bova sla domov, se zjokat in pocartat in v soboto grem notr, na sprozeni splav s tabletkami. 
Ne bom vam vec negativnih stvari pisala, ker je ze branje bolece za vsako zensko, kaj sele nosecnico. 
Vsem zelim prekrasne lepe zdrave dojencke in vse naj naj, res iskreno iz srca. Jaz sem se poslovila od ideje da bom ponovno mamica. Poka mi srce, to je bil najin zadnji poskus. Custveno in fizicno ne morem vec. Jokam v sebi,, ker tu na urgenci pred vsemi ne morem. 
Srecno moje novemberke22. 
Ps. sem anonimna#1, tista, ki je prva odprla to temo in upam, da bom zadnja, ki jo bo zdaj zapustila. 

(odgovor članu rakunka)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: November 2022
5.5.2022 14:27:34   
NejaD
Samo to lahko rečem - držite se, kolikor lahko!!! Srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: November 2022
5.5.2022 14:45:49   
Anonimen
Iskreno sožalje ob izgubi :( 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: November 2022
5.5.2022 14:50:22   
D67a
Joj anonimna user posted image

Iskreno sožalje ob izgubi! Pošiljam velik, velik objem v tvojo smer.

Si izredna borka in občudujem tvojo voljo in pogum, da si tolikorat to prestala.

Želim ti vse dobro user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: November 2022
5.5.2022 20:31:27   
Rižek22
 anonimna moja sožalje 😢. Pošiljam ti en velik objem. 

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: November 2022
5.5.2022 21:14:11   
rakunka
Anonimna, vem, da ni besed, ki bi v tem trenutku našle pravo mesto… Iskreno mi je žal za vajino izgubo 😢 Res mi je žal…

(odgovor članu Rižek22)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: November 2022
6.5.2022 10:01:53   
Roža_
Anonimna iskreno sožalje ob izgubi😢 držite se🙁

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: November 2022
6.5.2022 13:49:20   
ADA29
Iskreno sožalje 😔 pošiljam en objem! ❤️

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: November 2022
7.5.2022 20:12:15   
Anonimen
Hvala vsem in vsaki posebej. -Splav (s tabletkami) je danes za mano. Na mojo sreco veliko manj bolece kot lansko leto poleti. Se je pa vleklo od 10h do 17h ampak nic prevec bolecega. -Poslovila sem se, zjokala sem se ze veckrat do zdaj, zdaj pa regeneracija vsaj dva tedna in nato k osebni G na pregled in svetovanje. Verjetno bova sla na genetske raziskave. In upam da bom nekoc v podobni temi ponovno z bodocimi mamicami klepetala o simptomih in obcutkih in prisla dejansko do konca tega prelepega potovanja. -Srecno vsem. 

(odgovor članu ADA29)
  Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: November 2022
7.5.2022 20:20:55   
D67a
Anonimna, odpočij si.
Jaz navijam zate 🤗 in drzim pesti. 🐞🐞🐞

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: November 2022
17.5.2022 22:42:59   
D67a
Punce, kako ste, je se katera tukaj?
Vse je utihnilo 😔

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: November 2022
18.5.2022 8:41:40   
ADA29
Pozdravljene!!Jaz sem ravno zakorakala v 17.teden 😁 slabosti so se umirile, sicer pa še vedno jem omejeno hrano in mi določene stvari zelo smrdijo. Se je pa kilaza ustavila in mi končno ne hodi več dol. Juhi!!
V Roku 3 dni pa mi je tako zrasel trebuh, da ne morem verjet. Še kateri??? 🥰 A katera že čuti bebija? Ja za zdaj ne, pa pravijo da v drugo prej čutiš?
Imejte se lepo ☺️

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: November 2022
18.5.2022 9:39:11   
D67a
Zdravo ADA!
Jaz sem imela ravno včeraj pregled, sva določili PDP 4.11 (lahko bi izbrala tudi 2.11,ampak ne želim da prehitro prozijo, kot prvič). Naslednji pregled je že morfologija. Res gre hitro 🙊
Se vedno so prisotni krči in bolečine v trebuhu, tako da sem res srečna ko slišim srček 💜
Trebušček je zdaj že očiten ja, tudi meni je zrasel 😅 sem pa 15t 5/7. Vceraj se mi je zdelo, da se zvečer ko sem se umirila čutila tudi prve brce, noro lep obcutek🙏💖

(odgovor članu ADA29)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: November 2022
18.5.2022 16:11:55   
Rižek22
Pozdravljeni, čisto se je umirla skupina 😅. Tudi jaz sem v redu, hrana še mi vedno smrdi. Še vedno sem omejena na par živil 🙄.Jaz že komaj čakam na morfologijo da spet vidim otrokeca na UZ-ju 😁. Še kateri ginekolog pretipa nožnico ob vsakem obisku? Do zdaj so mi vse nosečnice rekle da ne, jaz pa sem mislila da je to nekaj rutinske ga pri ginekologu 😅. 

(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: November 2022
19.5.2022 21:22:52   
D67a
Hm, ne mene je pregledala samo čisto na začetku, zdaj pa ne. Že pri prvi nosečnosti je bilo tako.Edino proti koncu preveri kako je z matericnim vratom, da bi pa tipala prej pa res ne. 
Jo kaj vprašaš zakaj to dela? Si imela kakšne težave? 

(odgovor članu Rižek22)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: November 2022
20.5.2022 7:57:02   
Rižek22
Nisem sprasevala ker se mislila da je normalno, zdaj po zadnjem pregledu sem se pogovarjala z eno nosečko pa mi je povedala da to niso standardni postopki. Krvavela sem v zgodnji nosečnosti (6-7t), nic druga. Bom ga zdaj naslednjič vprašala, me res zanima zakaj. 


(odgovor članu D67a)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?