Popkovina okoli vratu (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Nosečnost in porod



Sporočilo


Čvekačica -> Popkovina okoli vratu (30.1.2024 11:30:20)

Živijo. Zanima me če je katera imela primer, da je pri porodu bila popkovina ovita okoli vratu?

Meni tega ni nihče omenil, ampak sem slučajno zasledila v dokumentaciji v porodnišnici (tisti papirji ki so zataknjeni za posteljico) . Ko sem vprašala pediatra je rekel, da je to dosti pogosto in ni nič narobe. Potem je pogledala še cimra in isto - nič vedela, tam pa zabeležno da je bila ovita. Potem v odpustnih dokumentih to spet ni bilo nič omejeno 😅

Bolj me firbec če je to še kdo opazil? 🙃




williamshane -> RE: Popkovina okoli vratu (4.3.2024 11:33:01)


IZVIRNO SPOROČILO: Čvekačica

Živijo. Zanima me če je katera imela primer, da je pri porodu bila popkovina ovita okoli vratu?

Meni tega ni nihče omenil, ampak sem slučajno zasledila v dokumentaciji v porodnišnici (tisti papirji ki so zataknjeni za posteljico) . Ko sem vprašala pediatra je rekel, da je to dosti pogosto in ni nič narobe. Potem je pogledala še cimra in isto - nič vedela, tam pa zabeležno da je bila ovita. Potem v odpustnih dokumentih to spet ni bilo nič omejenogeometry dash
😅

Bolj me firbec če je to še kdo opazil? 🙃

Stanje, ki ga omenjate, je znano kot nuhalna vrvica, ki se pojavi, ko se popkovina med nosečnostjo ali porodom ovije okoli otrokovega vratu. Res je razmeroma pogosto in zdravstveni delavci so usposobljeni za ustrezno obvladovanje takih situacij.




Stran: [1]