|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pogrej in pojej za nosečnico?
30.9.2005 13:03:33   
Anonimen
V reviji za nosečnice in starše sem prebrala, da naj bi se nosečnice izogibale že v naprej pripravljeni hrani in konzervam.

Zanima me, kaj mislite o hrani Pogrej in pojej, ki jo proizvajalci propagirajo za zdravo prehrano? Je primerna za nosečnice?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
30.9.2005 13:06:07   
Anonimen
Primerna ali ne - jaz jo jem, ker mi je dobra in je praktična, pa tudi tako svinjsko draga ni, če pogledaš na vse skupaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
30.9.2005 13:11:45   
puncica
Sem jo jedla ampak mi ni bila všeč, očitno tud naši pikici v trebuščku ne user posted image Po moje pa ni nič narobe z njo če ti paše

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
30.9.2005 14:04:24   
Blink1




Ah...jaz sem v nosečnosti jedla VSE. Tudi biftek. user posted image

Surovih rib in jajc pa itak ne maramuser posted image

Pogrej in pojej...zakaj pa ne?user posted image



(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
30.9.2005 14:15:32   
sania
Jaz še nisem probala tega, mogoče kdaj bom. Se mi zdi dobra zadeva za tiste, ki res nimajo časa kuhati. Vendar pa v nosečnosti ne bom tega prakticirala, saj privoščim mojemu otročičku le najboljše, s tem mislim sveže pripravljene jedi.

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
30.9.2005 21:32:25   
Nannn
Jest mislim da ni pa,eno jesti tako pripravljeno hrano...niti na moment ne bi pomislila da bi kupila kaj takega...vedno se najde kaj boljsega za pripravo enostavnega obroka in predvsem zdravega...ze od nekdaj sem bila navajena da se prehranjujem bolj zdravo in temu primerno imam tudi posodo...smao moje mnenje...

Nannn user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
30.9.2005 22:40:14   
rija
Jaz jo občasno jem, pa nisem opazila nekih "stranskih" učinkov...

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
1.10.2005 16:42:47   
KMALU
ma meni gre na zivce, da nekatere tako komplicirajo.. Jaz jem vse- razen surovih jajc in surovega mesa (tukaj mislim na biftek tatarski)..

Nekaj je bilo tudi govora o nezdravih juhah iz vrecke, ker so kao prevec kaloricne in ne vem kaj vse.. A ce preberes sestavo, vidis da ima en kroznik zelo malo kalorij, ima pa veliko dobrih stvari.. Poleg tega tudi ni nujno, da so te juhice preslane, saj lahko namesto (priporocenega) 1 litra, das liter pa pol vode..

Skratka- jejte vse, pazite le na to, da je hrana dokaj raznolika, da dobite vsega po malo...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
1.10.2005 17:30:11   
KIRA
kolikor jaz vem, v tej  hrani ni konzervansov in tudi ne umetnih arom. moja svakinja dela tam in je rekla, da je vse čist naravno pripravljeno, na koncu se pasterizira, da ima rok trajanja 1m. bolj me moti, da se ne najenm iz nekaterih porcij (odvisno kaj je). okus je pa itak stvar posameznika. nekatere jedi so superca, nekatere pa so ne preveč - men se zdijo nekako"vodene".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
1.10.2005 17:47:48   
Marogica
Če bi takrat ta hrana obstajala, ko sem bila jaz noseča in bi se z možem na tak naćin prehranjevala, bi jo jedla. V prvi nosečnosti je dostikrat skuhala moja mama, pa je šel mož iskat, pa sva potem POGRELA in pojedla. Zato ne vem v čem bi bil problem, če se hrana pogreva. Zaradi bakterij, ali kaj? Jaz sem jo vedno prevrela, pa ni bilo problema.
Sem jedla tudi ostale stvari kot so biftek..., ker je bilo rečeno (moj G), da se mi nima kaj zgoditi oz plodu ne more škoditi. On bo pa že vedel, ali ne? In vam povem punce, da sem si ga pošteno privoščila, pa še marsikaj drugega. Je pa res, da sem pazila, da sem jedla koliko toliko raznoliko. Drugače pa - navali narode!!!!!

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
1.10.2005 18:58:23   
Anonimen
Jst sicer nisem zagovornica že pripravljene hrane, ampak kot nosečnica sem bila glede hrane zelo muhasta. Ker mi je bilo zelo slabo in mi je vse po vrsti smrdelo, sem enostavno jedla tisto, kar mi je tisti trenutek najbol "dišalo" in me ni sililo na bruhanje. Pa čeprav je bila to pašteta al pa konzerva jote. user posted image  Pogrej in pojej nisem kupovala, niti še nisem poskusla, kakšno je. Ko je slabost minila, pa sem se takšnih in drugačnih konzerv izogibala. In se jih tudi v vsakdanjem življenju na splošno. Raje imam zdravo, doma pripravljeno hrano.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
1.10.2005 19:05:13   
KMALU
Zakaj nekateri mislite, da je SAMO doma pripravljena hrana zdrava?
Tudi domace stvari so lahko skodljive, polne mascom, holesterola..., itd in marsikatera ze kupljena, ze pripravljena.... stvar je dobra...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
1.10.2005 19:33:53   
rija
Zato, ker še veliko ljudi misli tako kot moj oče: če ni že 100 let v trgovini ni dobro!

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
1.10.2005 19:38:55   
KMALU
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
1.10.2005 22:29:59   
Nannn
Lej KMALU ni fora v kalorijah...poglej koliko enih emulgatorjev ima ta juha iz vrecke...pa ne bi je jedla tud ce mi jih vsak dan zastonj prinesejo...obup kako sploh taka stvar lahko pride v trgovine...jest mislim da bi bilo pametno si malo vec prebrati o emulgatorjih in aditivih...

Nannn user posted image

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
2.10.2005 0:01:38   
KMALU
Jaz pa mislim, da bi blo pametno se mal sprostit!user posted image

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
2.10.2005 9:36:58   
Anonimen
Kmalu, zato, ker vem, kaj jem, ko v usta nesem domač krompir, domač korenček, solato, paradižnik...

Pa da ne bo pomote...vso hrano imamo biološko pridelano, zato je razlika med kupljeno in doma pripravljeno velika.user posted image

(odgovor članu KMALU)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
2.10.2005 10:01:03   
Marogica
Kristina s teboj se popolnoma strinjam. Seveda je najboljša biološko pridelana zelenjava. PRi meni je razlika pač v tem, da sem odvisna od trgovin in moram kupovati tam. Glede na stroge zakone in kontrole, sem pa vseeno mišljenja, da kupljene stvari ne presegajo dovoljenih meja vsebnosti škodljivih snovi. Če pa tudi že, pač igram rusko ruleto, ker nam vsem niso dane enake možnosti in se moramo s tem sprijazniti ter še naprej kupovati tam, kjer lahko. (pa ne govorim smo o zelenjavi, temveč o vseh izdelkih)

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
3.10.2005 11:52:26   
Annny
Če kaj takega poješ občasno (ne da ješ to vsak dan), ti po moje ne more prav nič škodovati. Jaz sicer nisem tega še nikoli poskusila, sem pa npr. piščančje kokete, sojine polpete ipd.
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
4.10.2005 9:49:42   
Klarissa
jaz jih jem 2-3x tedensko, ker so mi res dobre in poceni so, pa hitro pripravljeno. upam, da ni kaj negativnega v njih.
Pa dober tek!user posted image

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
4.10.2005 16:09:05   
marty5
Jaz se sicer takim zadevam poskušam zdaj izogibat - tu pa tam pa vendarle pade kakšna jota iz konzerve (ETA ima odlično), pa kakšen ragu iz pločevinke ipd. Gledam pa, da je slovensko - se mi še vedno zdi boljše.

Je pa to občasna praksa - drugače kuham. Me že moj veliki jedec user posted image  prislili v to saj njemu 3 Pogrej in pojej ne bi bili dovolj user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Klarissa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
12.10.2005 20:12:12   
Lana_s
Meni se zdi to zelo praktično in hrana mi je tudi dobra, sploh čuftiuser posted image  Kolikor vem, ti izdelki ne vsebujejo nobenih konzervansov in se ne morejo primerjati s hrano v konzervi in ne vidim nobenega razloga, da je nosečnica ne bi smela jest. Če vam paše, kar veselo po čufteuser posted image

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
14.10.2005 7:46:28   
Yasminka
Oj!
Jaz si načeloma kuham sama, sicer sedaj v večjih količinah in si nato zamrznem, saj med tednom, ko sem v službi pridem domov čist fuč in sanjam samo še o tem kako se bom zvrnila na kavč. Verjetno bi me kuhanje pobralo.
Občasno pa si kupim pripravljeno hrano (največkrat Mercatorjevo) in mislim da je čist OK. Všeč mi je, ker so majhne porcije - za enega, saj mož je v službi. Pa še jedi, ki jih on ne je si lahko privoščim (filane paprike, golaž, kanelone...)user posted image  .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
15.10.2005 23:04:26   
janč
jaz nikoli ne zaupam tej hrani, niti ko še nisem bila noseča

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pogrej in pojej za nosečnico?
6.11.2005 16:11:15   
Tadejka
user posted image
sploh se nisem jedla.. nisem navdusena nad tovrstno hrano.. pomojem ne more bit nic narobe

(odgovor članu janč)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?