kateri naslov???? (Polna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Družinska zakonodaja



Sporočilo


mujcek -> kateri naslov???? (24.10.2005 12:27:37)

Nameravam si spremeniti stalni naslov-predvsem zaradi finančnih razlogov; naslednje leto se tja mislim tudi preseliti!
Zanima me, kateri naslov moram napisati na papirje, ki jih moram oddati za porodniško? Za paket ob rojstvu sem že oddala papirje in sem napisala sedanji naslov (kjer živim sedaj), za ostale pa sedaj ne vem, da ne bi prišlo do kakšnih problemov [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Ali si ob spremembi naslova moram takoj spremeniti tudi dokumente ali to nima neke veze????




Anonimen -> RE: kateri naslov???? (24.10.2005 12:39:36)

v roku enga mesca si morš spremenit dokumente, kej več ti pa ne znam povedat




petra a -> RE: kateri naslov???? (24.10.2005 12:43:53)

Za vsako spremembo (priimek, naslov) moraš pridobiti nove dokumente, saj je osebni dokument tisti, s katerim se identificiraš (čeprav je vse vezano na EMŠO). Popraviti moraš posledično v službi (zaradi prevoza in zdravstvenega zavarovanja), bankah, zavarovalnicah,..., pa tudi zaradi same pošte, da jo dobiš na pravi naslov.




petra a -> RE: kateri naslov???? (24.10.2005 12:44:37)

in pa v roku 1 meseca, kot je napisala Lara




tejča -> RE: kateri naslov???? (24.10.2005 15:25:58)

Petra a ima prav. Dokumentov NE spreminjaš samo v primeru, če se na novem naslovu prijaviš začasno. Tako sem naredila jaz, stalno sem prijavljena pri starših, začasno pa v novem stanovanju in potem vsako leto podaljšam začasno prebivališče. S tem se rešiš spreminjanja dokumentov, če ti je to v napoto, ali pa če ne boš dolgo na tem novem naslovu.




Anonimen -> RE: kateri naslov???? (24.10.2005 18:40:45)

Odvisno, kdaj boš spreminjala identifikacijske dokumente.
Karkoli pa že pišeš, vedno piši tisti naslov stalnega bivališča, ki ga imaš na trenutnih dokumentih, in ne tistega, ki bo tam čez nekaj mesecev. Nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi vmes. In potem je res lahko nekaj simpatičnih birokratskih, ja...




Stran: [1]