Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Ustvarjamo skupaj



Sporočilo


puncica -> Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (25.10.2005 12:10:48)

Letos bi rada naredila voščilnice za novo leto in božič skupaj z mojo tamalo punčico, a ima kdo idejo kako se lotit zadeve, glede na to da bo tamala stara šele 18 mesecev.
A je to sploh izvedljivo, kako mi lahko pomaga?
Res bi ful rada da bi skupaj nekaj naredili.
Kake ideje?
A je to sploh izvedljivo?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




muki1 -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (25.10.2005 12:14:07)

Glede na to, da si prava umetnica, sploh ne upam kakšnih ekstra pripomb dajat.
Morda, da si pripraviš že izrezane kartončke, na katere nalepiš iz papirja izrezano Božično drevesce, potem pa ona dela s prstki gor bunke, oziroma kaj bo pač ratalo iz tega. Pa lepiti smrekice ti lahko pomaga, Neža bi se verjetno ful pomembno počutila, če bi lahko z lepilom mazala po smrekicah.




puncica -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (25.10.2005 12:43:01)

Sej neki podbnega imam v mislih, da bi snežinke s prstki delala, sam hmmm, ne vem če mi bo ratal prstke pomočit noter, pa verjetno bo prava packarija. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Sam res bi rada njo noter vključila. 




muki1 -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (25.10.2005 13:04:47)

Ziher da bo packarija. Ampak sploh ni v tem poanta, a ne? Saj obstaja star časopis,podložiš, glavno je da skupaj nekaj kracata, to ji bo ostalo najbolj v spominu. Naj kar paca, v tem je tudi smisel Božičnega časa, v druženju s svojimi bližnjimi, mar ne?




Anonimen -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (25.10.2005 13:09:17)

Mislim,da ne bo problem z malo to delati. Sem sama tudi v otroškem klubu delala s takšnimi otroci. Posadi si jo na kolena.

Predlog:
Poslikaš hčerko z božičkovo kapico in njeno fotografijo zalepita na prvo stran čestitke, zraven pa še naredita odtis njene rokice. Lahko kupiš tudi strukturni snega, ki ga ona s prsti nanaša na notranjo stran čestitke, kjer imaš napisano voščilo.




puncica -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (25.10.2005 14:56:38)

IZVIRNO SPOROČILO: URSKA
...Lahko kupiš tudi strukturni snega, ki ga ona s prsti nanaša na notranjo stran čestitke, kjer imaš napisano voščilo....


Kje pa se to kupi in kako izgleda [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (25.10.2005 15:13:15)

jaz sem ga kupila pri nas v Umetniji. Mislim, da so lansko leto imeli tudi v Sparu. Poglej v knjigarne ali v kakšne trgovine, kjer prodajajo barve za risanje na steklo, perlice ipd.

Je pa v plastični posodici (kot npr. kremice) in ga lahko nanašaš kamor koli. Na papir, sveče, keramiko. Ko se posuši, zgleda kot pravi sneg. Naši otroci v otroškem klubu zelo radi z njim ustvarjajo. Pa tudi, če ga ne porabiš letos, ga imaš lahko tudi drugo leto.




al1* -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (25.10.2005 18:23:32)

Ali pa daš tamali papir, da ga pobarva s prstnimi barvami, ti pa potem iz tega izrežeš novoletne motive- recimo izrežeš kot okence in ko okence odpreš, je spodaj pobarvan papir.




frutka_ -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (25.10.2005 20:14:11)

Lahko pa naredita na prvo stran odtis rokice ali pa posipata gris po lepilu tapetniškem ali pa lahko vzameš kos tapete in jo tamala poriše z voščenko nato pa ti "zanimivejše" dele izrežeš in nalepiš na voščilnico. Lahko tudi....





Anonimen -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (27.10.2005 12:12:25)

Ej punčica sem se spomnila še nekaj.

Das maso na tanko razvaljaš, in ti otrok z modelčki za kekse izrezuje razne zvezdice, mesece,...Ko se ti posušijo jih lahko pobarvata in potem zalepita na čestitko. Lahko jih pa uporabita tudi za jelko (prej naredi luknjico) ali pa sliko na čestitki fiksiraš ob robovih z zvezdicami.




Anonimen -> RE: Voščilnice - skupaj z 18 mesečnim otrokom (29.10.2005 23:51:02)

Na naš vsakdanu je bila tema dec 03, ce se ne motim. Z razlicnimi barvami tamala nardi odtise prstkov, ti jim pa kluncke in nos in nogice narises pa pridejo ven pticki (pa lahko s evejo narises npr.).

LP




Stran: [1]