Posteljica, košara ali zibka? (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Kaj potrebujem za novorojenčka?



Sporočilo


malamisha -> Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 13:55:07)

To je trenutno vprašanje s katerim se ukvarjam.

Na voljo imam otroško posteljico (kinderpet), 140x70 cm in bolj ko sledim bolj se mi zdi, da imajo vse otroke v posteljah manjših dimenzij.

Kaj menite o tem ve?

lp





Anonimen -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 14:02:45)

Pri nas je v taki posteljici spala ponoči, čez dan pa je spala v dnevni v zibki.




Anonimen -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 14:05:11)

mi smo mel košek, ker je bil družinska dediščina. str je čez 40 let. d
če ne bi blo tega bi bla kr v pojstlci




sarazan -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 14:07:22)

Jaz pravzaprav nimam nobenih izkušenj. Sem pa razmišljala za moj primer tako (vse bi morala kupiti).

Za zibko ali košarico mi je škoda denarja, ker jo otrok prehitro preraste.

Posteljico sem kupila 60x120cm, ker bo prvi otrok šel iz nje najkasneje pri dveh letih (za takrat načrtujemo že novega člana). Še večja posteljica tako ne bo funkcionalna.

Otroška soba bo kmalu urejena z "normalnimi" posteljami in bo otroška posteljica pravzaprav tam odveč in je ne bom uporabila kot del pohištva.

Kakšne druge prednosti košarice ali zibke ne poznam. Razen, da se otrok počuti malo bolj varnega, če je v bolj natrpanem okolju. Pa baje zibke niso prav funkcionalne kar se tiče zibanja. Ker, ko enkrat otroka navadiš na zibanje, hoče non-stop ležati v zibajoči se zibki. Meni se ne bi dalo... (no, vsaj tako mi pravijo kolegice)

lp




Baby -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 14:11:24)

Jaz mam posteljico 70x140 in mi ni prav nič žal. Na začetku jo lahko daš spat tudi po čez in zraven zviješ kako deko, da se počuti bolj varno. So pa te postelje ponavadi take, da lahko potem odstraniš ograjco in potem narediš pravo posteljico. Otrok lahko leži notri skoraj do šole.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




GATA -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 14:31:44)

malamisha jaz sem dobila posteljico 60x120 in pri tem bo tudi ostalo. Malo sem razmišljala o košku vendar pa se nima smisla dajati v nevem kakšne hude stroške, ker hitro preraste. Za zibko pa mi je sestra rekla da tudi ne moreš prav dolgo imeti, ker kmalu otrok začne "rogoviliti", zibka pa ni tako hudo stabilna.

Upam da se boš lažje odločila.




Anonimen -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 14:53:51)

Jaz sem nabavila prav tako posteljo, kjer bo spal ponoči, za podnevi pa mi je ati naredil zibelko. Sem brala, da je boljše,  če otrok že načetku spi podnevi drugje kot ponoči, ke ga baje lažje navadiš na dan in noč, da ti ga ne bo zamenjal.

Pa tudi verjami, kasneje, ko bo otrok malo zradel, ti ne bo treba takoj menjati postelj. Najboljše so take, katerim se da ležišče spuščat oz. dvigat.




babylove -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 14:57:32)

Naš ima zložljivo posteljico 70x140. Sprva se je kar izgubil v njej (novorojenček se itak že v spalni vreči izgubi, ker je tako majčken), ampak nikoli nisem nič zalagala, pregrajevala in podobno - celo odsvetuje se postavljati karkoli v otrokovo posteljico zaradi možnosti zadušitve (odeje, vzglavniki, plišaste živali).

Če bi imela preveč denarja, bi kupila tudi zibelko in si dala duška pri opremljanju otroške sobe. Če imaš pa ravno dovolj, ne pa preveč, je pa zibelko neekonomično kuovat, ker služi max. 4 mesece.




renan -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 15:09:28)

Za prvo obdobje bom uporabila košek, ker imam še mojega. Le posteljnino sem dokupila.
Če ne bi imela koška, bi takoj kupila normalno veliko posteljico, ker je drugače brez veze za prvih nekaj mesecev denar tja metat, razen če ga imaš v presežku.




rija -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 15:50:42)

Jaz sem se odločila samo za posteljico 126x73. Imam sicer še svojo košaro, samo se mi zdi škoda dokupovati vso posteljino zanjo, ker je veliko manjša od tiste za posteljico.
Imaš pa tu eno varianto, kako iz malega raste veliko, samo stane tudi ne malo
http://www.stokke.com/functionality.asp?na=AT&la=DE&p=Sleepi&div=C&nr=01




malamisha -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 16:29:16)

Hvala!

Odločitev je res lažja! Bo naše dete spalo kar v postelji!

LP




Nyah* -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 16:52:07)

Midva sva bila tudi vsa raznezena, ko sva gledala te cute koske z baldahincki..., ampak racionalno pa tega ni kupovat. Sva lepo narocila posteljico 120x60, bo kar za nekaj casa uporabna.

Ampak Rija, tista tvoja ideja pa zgleda hudooooo dobra[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image], res super, pa se uporabno. A najbrz je drago kaj?




hajdi21 -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 18:38:33)

renan,

mi lahko pomagaš, kje si kupila posteljnino za košek in kakšnih dimenzij je ta posteljnina?

Hvala,

Hajdi21




PBJ -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 19:01:52)

Naš je do treh mesecev čez dan spal v zibki, ponoči pa v posteljici. Sedaj pa še samo v posteljici, saj je za zibko že prevelik.
Mi pa je za začetek zibka najbolj cart[sm=9nebesa.gif]...




PBJ -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 19:03:48)

Zibke nisem kupovala, ampak mi jo je posodila teta. Mož jo je lepo obnovil, ker je stara že 28 let in je sedaj kot nova.




rija -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (26.10.2005 20:07:21)

Nyah, kar drago. Samo se da kupiti po delih, ampak vseeno....




k1 -> RE: Posteljica, košara ali zibka? (27.10.2005 8:01:42)

naša že od začetka spi v postelji (120x60). sva imela možnost da bi jo dala v košek, ampak tam not je kvečjemu 3mesece, pa še prostora ti precej zavzame...




Stran: [1]