Lepljive slikice za na okno (Polna verzija)

Forum >> [Družinsko življenje] >> Ustvarjamo skupaj



Sporočilo


sezam -> Lepljive slikice za na okno (4.11.2005 23:37:20)

Rada bi narisala kako slikico, ki jo nato prilepiš na steklo, pa ne vem kako se to dela. Ali mi katera lahko opiše postopek? Vem le, da se to najprej nariše na folijo in potem nalepi. Kako? Kakšne barve? Klasične za barvanje na steklo ali so posebne?




Anonimen -> RE: Lepljive slikice za na okno (4.11.2005 23:40:00)

Rišeš na folijo z lepljivimi barvami za steklo - dbois v vsaki trgovini s hobby programom in tuid v Sparu & Mercatorju. Konture ne rabis. Ko se posusi, enostavno odlepis dol iz mapce(folije) in prilepis na gladko povrsino.

LP




Twetty -> RE: Lepljive slikice za na okno (4.11.2005 23:57:28)

folija naj bo čim bolj mehka, tanka boš lažje odlepila




mala Tinka -> RE: Lepljive slikice za na okno (5.11.2005 8:55:26)

Obstaja več vrst folij in iz nekaterih se slikica ne da odlepit, ampak jo izrežeš in s folijo vred nalepiš na okno oz. drugo gladko površino.




Anonimen -> RE: Lepljive slikice za na okno (5.11.2005 9:53:01)

Mi v otroškem klubu uporabljmo namesto folije, kar prozorne mape. Tiste za vlaganje papirjev v fascikle.

Konturo mgoče res na rabiš. Zgleda pa dosti lepše, če naprej obrobiš vse s črno konturno in o se le ta posuši samo barvaš. Tako se ti tudi barve ne morejo mešati med sabo. Vendar moraš paziti, da zapolniš z barvo ves przen prostor sploh ob konturi. Nič hudegače greš malo čez črno, ker se bo barva itak skrčila, ko se posuši.

Najboljše, da komaj na drugi dan odlepiš slikico s folije.




sezam -> RE: Lepljive slikice za na okno (5.11.2005 12:22:55)

Zgleda prav simpl. Bom probala, pa povem kako je uspelo.

Zaenkrat pa vsem thanks.




fionaP -> RE: Lepljive slikice za na okno (5.11.2005 18:29:31)

Ko boš narisala, se mora dobro posušiti - na embalaži piše koliko časa, ampak mislim, da vsaj 12 ur.
Če boš vseeno imela težave odluščiti risbico z mape, daj vse skupaj za par sekund! v zmrzovalnik, potem pa previdno! (da ne zlomiš) vzemi dol. Pri tem prepogibaj mapo, ne risbice!

Veliko veselja pri ustvarjanju ti želim![sm=metulj.gif]




Lunca1 -> RE: Lepljive slikice za na okno (7.11.2005 18:08:23)

Meni pa ne rata.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image] Sem poskusila tudi dat v hladilnik, pa mi enostavno ne gre dol. Kje sem ga polomila? A moraš zelo na debelo barvat?




Anonimen -> RE: Lepljive slikice za na okno (7.11.2005 21:01:16)

Zelo pomembna je folija.Kakšno si pa vzela?
Res je da je lažje, če je na debelo pobarvano. Važno pa je, da ni nikjer praznega prostora, med barvami.




mala Tinka -> RE: Lepljive slikice za na okno (7.11.2005 23:08:09)

Lunca! Ni treba na debelo mazat! Lahko je kriva folija!
Poskusi odlepiti tako, da sliko enostavno pritisneš na steklo in potem odlepiš folijo. Upam, da razumeš, kaj hočem povedat! To ponavadi deluje in je uporabno v primerih, ko je lahko slika zrcalna.




puncica -> RE: Lepljive slikice za na okno (8.11.2005 7:52:21)

Jaz si pomagam z nožkom in potem gre čist lepo dol, je pa res folija je fajn da je hrapava, ne tista čist gladka




Lunca1 -> RE: Lepljive slikice za na okno (8.11.2005 15:43:20)

Vzela sem pač eno mapco za v fascikel.




Anonimen -> RE: Lepljive slikice za na okno (8.11.2005 15:51:41)

Mi v otroškem klubu uporabljamo one, ka imajo ob strani ono belo z luknjicami. Pa je šlo vedno lepo dol.




fionaP -> RE: Lepljive slikice za na okno (12.11.2005 9:23:42)

Lunca1 - ne samo v hladilnik, v zamrzovalnik. Si poskusila tako?




Lunca1 -> RE: Lepljive slikice za na okno (13.11.2005 9:02:59)

Ja sem dala v zamrzovalnik, pa ni nič pomagalo. Razlog je bil v mapi. sem kupila gladko folijo namenjeno prav za to in je šlo super dol. V glavnem mi je rataaaal.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Stran: [1]